Skocz do zawartości

Ariva@Link200


Gość Quell

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 401
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

FastSearch jest o tyle fajny, że zapuszczam go, z listy wybieram nowe dodane przez operatora kanały do swojego bukietu i jestem szczęśliwy.

Tak wiem zjecie mnie że propaguje takie prostackie rozwiązania, ale jeśli tak kiedyś można było...

 

Po prostu nie czytam co dodano, nie wpisuje parametrów itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FastSearch jest o tyle fajny, że zapuszczam go, z listy wybieram nowe dodane przez operatora kanały do swojego bukietu i jestem szczęśliwy.

Tak wiem zjecie mnie że propaguje takie prostackie rozwiązania, ale jeśli tak kiedyś można było...

 

Po prostu nie czytam co dodano, nie wpisuje parametrów itd.

 

A czym to się różni od AutoBouquetMakera? Niczym, dokładnie tak samo możesz zrobić i w nim. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FastSearch jest o tyle fajny, że zapuszczam go, z listy wybieram nowe dodane przez operatora kanały do swojego bukietu i jestem szczęśliwy.

Tak wiem zjecie mnie że propaguje takie prostackie rozwiązania, ale jeśli tak kiedyś można było...

 

Ludzie nie bójmy się zmian. Znajdź sobie chwile wolną. Zainstaluj paczkę poustawiaj, po testuj. Skomplikowane to nie jest. Różnica polega na tym że ta wtyczka ma support a fastsearch nie ma i umiera śmiercią naturalną.

 

Off topic: Alę będzie narzekań na IPTVBrowser. Też ludziom nie będzie pasować bo są przyzwyczajeni do oryginału... :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Rafcio166ns

Witam! 3 dni temu aktualizowałem system i po tej aktualizacji przestalo mi działac połączenie WIFI, odbiornik wykrywa, siec też ale nie chce się połączyć z nią, wiecie może jak można to naprawić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość superprzemo

Witam,

 

 

Czy po podkręceniu procka na waszych Arivach czas także przyspiesza (jest na to jakaś rada)?

Zauważyłem jeszcze jedno po podkręceniu procka, mianowicie przy odtwarzaniu filmu np. w mp4 na początku są przeskoki odtwarzanego materiału, później odtwarzanie wraca do normy.

Wreszcie działa zegarek w stand-by  ;D  dzięki za to twórcom softu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dla miłośników list w układzie dostawcy:

 

Ponieważ FastSearch działa, jak działa, (mi nie działa) ;), w "GOS menadżerze/synchronizacja list" pojawiła się opcja utworzenia sobie bukietu dla nc+ według numeracji dostawcy. Jest na razie w fazie testów, więc należy sobie zrobić kopię aktualnej. ;)

Najszybsza (czas synchronizacji ok. 2 minuty) i według mnie najlepsza opcja przy jej wykorzystaniu to "NC+ Hotbird-PL", która synchronizuje tylko programy znajdujące się na transponderach wykorzystywanych przez nadawcę. Innymi słowy cały arabski śmieć jest omijany.

 

Miłego testowania życzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

 

Mam pewien problem z tym dekoderem, a mianowicie nie działa mi sieć.

 

Chip:

 

STE101P-1A

V674****

220KF

MLT22***

 

Starszy kernel stąd: http://forum.xunil.pl/index.php?topic=2202.msg29296#msg29296

 

Po poleceniu  dmesg | egrep '(PHY|eth)'

 

Kernel command line: console=ttyAS0,115200 root=/dev/sda1 rw mem=128m coprocessor_mem=4m@0x10000000,4m@0x10400000 rootdelay=9 nwhwconf=device:eth0,hwaddr:FA:E0:8C:33:8E:70 init=/bin/devinit
MiPHY driver style MiPHY-DUMMY probed successfully
MiPHY-DUMMY, c0.0 Claimed by sata-stm 
eth0: PHY ID 00061c52 at 2 IRQ 0 (0:02) active
nwhw_config: (eth0) setting mac address: fa:e0:8c:33:8e:70
eth0: device MAC address fa:e0:8c:33:8e:70
PHY: 0:02 - Link is Up - 100/Full

 

Nowszy (po wgraniu najnowszego image) - nie jestem w stanie nic wyświetlić, dmesg nie wypluwa nic.

 

Przez RS232 w zasadzie nie wyświetla się nic odkrywczego, poza tym:

 

Start network
Setting up IP spoofing protection: rp_filter.
Configuring network interfaces... ip: SIOCSIFFLAGS: No such device
done.

Wygląda na to, że nie ma w ogóle eth0 i problem jest z kernelem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

no to konkretnie.

Wyłączam tuner pilotem. Jest to tzw. tryb stanby (czuwania). Na pilocie konkretnie włączam taki czerwony przycisk. Na przycisku mamy literkę I wychodzącą z góry O. Mogę podać linka do grafiki z rysunkiem tego symbolu:

https://www.google.pl/search?q=standby&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0CAcQ_AUoAWoVChMI4OP-ipbdxgIVCW4UCh0jJwdn&biw=1252&bih=559

No i kiedy to robię, na wyświetlaczu dekodera nie mam zupełnie nic. Widać tylko, że wyświetlacz jest podświetlony. Fajnie by było, gdyby był zegar, albo zegar z datą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Złośliwości są tutaj nie na miejscu. Tym bardziej, że, nawet w tym wątku, jest napisane co trzeba zrobić. W skrócie, za historią zmian... ;)

20 Maj 2015

[test] dodanie pakietu enigma2-plugin-autobouquetsmarker;

 

Przeniesienie paczek z TEST do release. Poniżej skrócona lista zmian:

[release] aktualizacja pakietów kernel-* dla SagemCom ESI-88/UHD-88 do wersji 217;

[release] aktualizacja pakietów kernel-* dla Ariva@Link 200 do wersji 217;

[release] dodanie pakietu dynamic-boost dla Ariva@Link 200 działanie, przy aktywności użytkownika tuner jest przyśpieszany o jakieś 30%, innymi słowy lista kanałów/menu wyświetla się szybciej. Po ok. 12-15 sekundach prędkość wraca do standardowej;

 

[release] aktualizacja pakietu graterlia-scripts;

[release] aktualizacj polskiego tłumaczenia GOS Mgr;

[release] poprawka dla paczek z listami kanałów - nie powodują błędu podczas instalacji bez procesu OpenPLi;

[release] poprawka MENU OpenPLi - opcja do zmiany ścieżek nagrań jest teraz aktywna bez obecności dysku twardego w systemie;

[release] aktualizacja pakietu enigma2-plugin-coverfind;

[release] aktualizacja pakietu enigma2-data (poprawka MovieSelection.py);

[release] dodanie pakietu standbyclock dla Ariva@Link 200;

[release] aktualizacja OpenPLi do wersji 2015-05-13:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mógłby ktoś potwierdzić działanie pluginu CEC? Instalacja przebiega pomyślnie po ostatnich poprawkach, lecz wg mnie nie działa on z tym tunerem.

Mój TV to Samsung z serii F6400.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CEC działa. Przynajmniej u mnie. Stary LG 26LC46,  działa załączanie ale wyłączanie nie (wyłącza go wyłącznik czasowy przy braku sygnału z tunera. Tym brakiem wyłączania TV nie należy się przejmować bo to występuje w wielu odbiornikach (mój Samsung zachowuje się tak samo jak LG) więc nie biorę tego do głowy.

Ten sam efekt mam na innych tunerach. (Nbox, ESI, UHD) niezależnie od oprogramowania (Graterlia, Freebox 8v6,czy softy PKT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...

Witam. Ja mam inny problem. Ariva Link TT.

Wgrałem uboot B4T (nie wiedziałem że jest super narzędzie od joozka). Na pendriva wrzuciłem GOS. Wszystko się odpala ale nie widać głowic tunera.

Na drugiej partycji wrzuciłem Hyperiona i on widzi głowicę. Przyzwyczajony jestem do GOS i chciałbym go używać. Co trzeba doinstalować żeby odpalić głowicę. Jaki driver za to odpowiada ?

Inna sprawa, że chciałbym wrócić do oryginalnego uboota i kożystać z jooztalatora. Czy jest jakiś sposób na to ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiadając od końca:

- nie widziałem, żeby ktokolwiek umieścił jakąkolwiek konkretną informację jak powrócić do oryginalnego uboot-a. Może autorzy coś wiedzą, ale chyba obrazili się na użytkowników. A czemu chcesz wrócić, jeśli można spytać?

- Głowica powinna działać. Zrestartuj tuner, wejdź do telnetu, wydaj polecenie "dmesg >/tmp/start.log" i załącz log. Zobaczę co mu przeszkadza.

- driver głowicy to /lib/modules/cx24116.ko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głowica już działa. Rozpakowałem jeszcze raz img na pendriva. Widocznie poprzednio coś poszło źle. Co do uobota B4T to fakt że pomo jest żadna. Trudno. Chciałem wrócić do oryginalnego ponieważ pozwala ona na odpalenie oryginalnego fw. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

ten błąd znaczy, że uboot nie znalazł kernela na penie, lub ten nie zamontował partycji root.

Najprościej postawić od nowa

Ewentualnie podłączyć pena pod jakiegoś linuxa i spróbować naprawić. jak będziesz stawiał, to sformatuj partycję jako ext3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

pobrałem dodatkową skórkę BlackHarmony na Arivę (przy pomocy menu tunera) i po zrestartowaniu mam komunikat na wyświetlaczu "E2 Halt" Na ekranie mam tylko życzenia noworoczne...zero reakcji na pilota....Dostęp do katalogów jest ( poprzez FTP,wszystko ładnie widać)

i tutaj mam pytanie...czy jest możliwość "ręcznego" przełączenia skórki na inną (np działającą poprzednio w tunerze ).Wiem,że można wgrać system na nowo...ale znowu wszystko dopieszczać na nowo...

pozdr

sebol

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...