Skocz do zawartości

Ariva@Link200


Gość Quell

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 401
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Przeczytałem całe forum dotyczące Link200 i nikt nie napisał co jest przyczyną takiego zachowania. Tylko AbrahaM 10 lipca napisał, że znalazł błąd i się tym zajmnie. Chciałbym uniknąć takiej sytuacji przy następnej aktualizacji systemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

problem mam taki że po restarcie jak jest wpięta do usb karta wifi to startuje system fabryczny , soft mam na penie trzy partycje sda1 ,2 i 3 na drugiej system a trzecia jako hdd .  Pen z systemem w środku a wifi z przodu dekodera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdzie masz wpiętego pena z systemem?

gdzie wpinasz wifi?

Korzystasz z jakiegoś huba?

 

problem mam taki że po restarcie jak jest wpięta do usb karta wifi to startuje system fabryczny , soft mam na penie trzy partycje sda1 ,2 i 3 na drugiej system a trzecia jako hdd .  Pen z systemem w środku a wifi z przodu dekodera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość lotrabbartol

kupiłem jako uszkodzony dekoder Ariva @link200, z rozmowy ze sprzedającym wiem że:

wgrał u-boot PKTeam wg. opisu na stronie PKTeam.pl, ale chciał dekoder uruchomić na oryginalnym sofcie i wgrał env z u-boota oryginalnego i dekoder nie wstaje.

 

Czy można się jakoś odzyskać komunikacje z dekoderem, bo obecnie na wyświetlaczu ciemno, i na ttl głucho?

Czy pozostaje tylko wylut pamieci i programator?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,  właśnie wykonałem instalacje nowej Graterlii. Od momentu aktualizacji mam jeden problem mianowicie,  po przejściu dekodera w standby nie można go włączyć przyciskiem power na pilocie,  pomaga tylko reset..

 

Wiecie gdzie szukać przyczyn?

 

EDIT: Znaleziono winowajce.

Pomogło włączenie opcji w Basic settings "Bypass HDMI EDID checking".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od początków używania Graterlii mam taką mało znaczącą przypadłość - jeśli w trakcie zaprogramowanego nagrania zapomnę się i przypadkowo włączę tuner, za chwilę go wyłączę, to przy następnym włączeniu tunera już po zakończeniu nagrywania mam "ciemność". Muszę przełączyć na inny kanał i wrócić, żeby wskoczył obraz. Ktoś może to potwierdzić? Nie jest to jakieś upierdliwe, trzeba tylko pamiętać, że takie coś występuje, bo w pierwszej chwili można pomyśleć, że tuner padł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile pamiętam, to taką przypadłość mają wszystkie odbiorniki sh4 z tego forum :(

 

O ile intuicja mnie nie zwodzi, to (sądząc po objawach) problem może być z oscamem / obsługą dvbapi. Gdyby się znalazł ochotnik, który (za około 10 dni) chciałby/mógłby wziąć udział w testach, to byłyby niezerowe (ale trudne do oszacowania) szanse na poprawienie tego błędu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno mi w tej chwili powiedzieć, czy będę dysponował odpowiednią ilością czasu, ale jeśli nie znajdzie się inny chętny, to spróbuję pomóc. O ile takie testy nie niosą ze sobą jakiegoś ryzyka "uwalenia" sprzętu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno mi w tej chwili powiedzieć, czy będę dysponował odpowiednią ilością czasu, ale jeśli nie znajdzie się inny chętny, to spróbuję pomóc. O ile takie testy nie niosą ze sobą jakiegoś ryzyka "uwalenia" sprzętu.

 

nie niosą.

cała sprawa powinna ograniczyć się do pobrania binarki oscama z forum z skompilowanym "debug", uaktywnienie debug dla openpli na odpowiednim poziomie, uaktywnienie go w oscamie i wykonanie sekwencji czynności która wywołuje ten błąd... po czym przekazanie nam jakoś logów, np. jako załącznik na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam, mam pewien problem z tunkiem - po weekendzie przestał pokazywać godzine w standby, nie mogę też połączyc sie z tunkiem przez ftp. Za pomoca terminala łaczy. Przy próbie połączenia przez ftp wyświetla sie komunikat " 500 OOPS: vsftpd: not found: directory given in secure chroot dir:/var/vsftpd  " Bardzo prosze o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pewien problem z tunkiem - po weekendzie przestał pokazywać godzine w standby, nie mogę też połączyc sie z tunkiem przez ftp. Za pomoca terminala łaczy. Przy próbie połączenia przez ftp wyświetla sie komunikat " 500 OOPS: vsftpd: not found: directory given in secure chroot dir:/var/vsftpd  " Bardzo prosze o pomoc

 

1. Czy coś ostatnio instalowałeś? jakieś wtyczki? zwłaszcza spoza repozytorium?

2. opkg install vsftpd -force-reinstall ma szansę pomóc (ale tego nie gwarantuję), przy założeniu, że opkg działa..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Czy coś ostatnio instalowałeś? jakieś wtyczki? zwłaszcza spoza repozytorium?

2. opkg install vsftpd -force-reinstall ma szansę pomóc (ale tego nie gwarantuję), przy założeniu, że opkg działa..

 

1.Nic ostatnio nie instalowałem poza aktualizacjami... aczkolwiek jakieś wtyczki dogrywałem na przełomie sierpnia/wrzesnia - m.in oscam status którego nie moglem uruchomic. Prawda jest taka ze tez po instalacji wtyczek chyba nie łaczyłem sie z tunkiem po ftp.

2. niestety opkg nie działa  - bedę chyba musiał zainstalowac system od nowa. Bardzo dziękuję za zainteresowanie moim problemem

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Czy coś ostatnio instalowałeś? jakieś wtyczki? zwłaszcza spoza repozytorium?

2. opkg install vsftpd -force-reinstall ma szansę pomóc (ale tego nie gwarantuję), przy założeniu, że opkg działa..

 

1.Nic ostatnio nie instalowałem poza aktualizacjami... aczkolwiek jakieś wtyczki dogrywałem na przełomie sierpnia/wrzesnia - m.in oscam status którego nie moglem uruchomic. Prawda jest taka ze tez po instalacji wtyczek chyba nie łaczyłem sie z tunkiem po ftp.

2. niestety opkg nie działa  - bedę chyba musiał zainstalowac system od nowa. Bardzo dziękuję za zainteresowanie moim problemem

 

Na podstawie objawów mam podstawy sądzić, że bez postawienia systemu od nowa się nie obejdzie. Wgrywałeś IPTVplayer?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno mi w tej chwili powiedzieć, czy będę dysponował odpowiednią ilością czasu, ale jeśli nie znajdzie się inny chętny, to spróbuję pomóc. O ile takie testy nie niosą ze sobą jakiegoś ryzyka "uwalenia" sprzętu.

 

nie niosą.

cała sprawa powinna ograniczyć się do pobrania binarki oscama z forum z skompilowanym "debug", uaktywnienie debug dla openpli na odpowiednim poziomie, uaktywnienie go w oscamie i wykonanie sekwencji czynności która wywołuje ten błąd... po czym przekazanie nam jakoś logów, np. jako załącznik na forum.

Czy coś się ruszyło w temacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno mi w tej chwili powiedzieć, czy będę dysponował odpowiednią ilością czasu, ale jeśli nie znajdzie się inny chętny, to spróbuję pomóc. O ile takie testy nie niosą ze sobą jakiegoś ryzyka "uwalenia" sprzętu.

 

nie niosą.

cała sprawa powinna ograniczyć się do pobrania binarki oscama z forum z skompilowanym "debug", uaktywnienie debug dla openpli na odpowiednim poziomie, uaktywnienie go w oscamie i wykonanie sekwencji czynności która wywołuje ten błąd... po czym przekazanie nam jakoś logów, np. jako załącznik na forum.

Czy coś się ruszyło w temacie?

 

Nie ruszyło, bo osobiście tym tematem się zająć chwilowo nadal nie mogę (aktualnie czynny jeden odbiornik używany przez rodzinę, więc testu samodzielnie nie mam jak zrobić), a żaden ochotnik do testów się nie zgłosił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to w takim razie poproszę o pliki (jeśli już takie są, lub dopiero powstają) do testowania, wraz z krótką instrukcją co i gdzie wgrać, uaktywnić itp. Od razu uprzedzam, że moja znajomość linux'a jest raczej na poziomie mocno podstawowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

To że nie potrafisz (lub z jakiegoś innego powodu nie możesz) nie oznacza problemu z instrukcjami lub softem jak to ujołeś.  Skoro innym się udaje to chyba od siebie powinieneś zacząć. Proszę zmienić ton wypowiedzi!

 

 

Przepraszam jeśli kogoś uraziłem moimi postami ale walczę cały dzień z tym dekoderem i naprawdę to wszystko to te nerwy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Podpowiedzcie Panowie, jak ogarnąć temat ścieżek dźwiękowych, np. na kanałach TVN.

 

Pierwsze, co robię przed instalacją systemu od zera, to zgrywam na komputer listę kanałów DreamBoxEdit'em, żeby ją później oczywiście wgrać do tunera. No i zawsze po takiej operacji na kanałach z wieloma ścieżkami językowymi mam domyślnie ścieżkę oryginalną, pomimo tego, że przed zgraniem na komputer była wybrana na tym samym kanale ścieżka polska.

 

Nie za bardzo wiem jak ogarnąć ustawienia języka. Czy najpierw powinienem jakoś ustawić języki a dopiero wgrać listę, czy odwrotnie? No i jak powinienem mieć to ustawione?

 

Zawsze wybieram tak:

- preferowany język nr 1: polski

- preferowana ścieżka AC3: nie (bo o ile dobrze rozumuję, to jak na kanale będzie "MPEG polski" i AC3 "oryginalna" to bez względu co wybrane w opcji nr 1 to ustawi mi się "AC3 oryginalna", tak?)

- preferowanie ścieżki zapamiętanej dla kanału: nie (to ustawione na "nie", ale za bardzo nie rozumiem co to daje)

 

Efekt jest taki, że co bym nie robił, zawsze po wrzuceniu listy kanałów za pomocą DBE muszę przeklikać wszystkie kanały i ustawiać ścieżki ręcznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

Wiem,że OS już nie jest wspierany pod tym tunerem, ale gdzie mogę pobrać ostatnią wersje pod Fergusona @link 200?

Dawno nie zaglądałem na forum, a tu taka niemiła wiadomość z nowym rokiem. Najpierw ekipa PKT się wypięła na ten tuner, teraz i Graterlii nie będzie, no niezła lipa. Można wiedzieć, jakie były przyczyny takiej decyzji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale coś więcej można wiedzieć ? Te tunery działają niezawodnie. Sam mam kilka sztuk i moi znajomi również. GraterliaOS działa na nim świetnie więc jaki był powód zakończenia wsparcia ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem,że OS już nie jest wspierany pod tym tunerem, ale gdzie mogę pobrać ostatnią wersje pod Fergusona @link 200?

 

Nic Ci nie da wgranie ostatniej wersji ponieważ nie działają już repozytoria. To z kolei uniemożliwia przeprowadzenie procesu wstępnej instalacji. Jedyne rozwiązanie to skopiować pliki 1:1 z innej działającej Arivki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może z szacunku do mnie poszukali byście jaki to los i dlaczego spotkał DSI-87.

Jednak lenistwo i brak chęci poszukania jest silniejsze. Lepiej pisać o szacunku itp.

 

Ilość pobrań sofu jak był na www to średnio 30 razy w miesiącu.

Ilość połączeń z OPKG to jakieś 0.1% wszystkiego.

Aktywność na forum praktycznie żadna.

Ponadto soft nigdy nie wyszedł z BETA testów.

Z testerami jest jeszcze gorzej niż dla ADB5800xx. Do tej pory wszystkich testerów (wszystkie odbiorniki razem) od dwóch miesięcy zgłosiło sie dwóch. Po przekazaniu im gdzie mają napisać po instrukcje, CISZA z ich strony.

 

Jeżeli ktoś uważa, że garstka osób cudem ogarnie obecną ilość tunerów to jest w błędzie.

Wielu z Was chce softu, ale niewielu (czytaj nikt) nie ma ochoty testować w myśl zasady - poczekam aż zrobi to ktoś inny.

 

Jeżeli nic się nie zmieni to może trzeba bedzie zrezygnować też z innych tunerów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ukrywam i bije się w pierś że rzadko nforum zaglądałem. Jeżeli ta decyzja jest nieodwołalna to trochę żal, ale jeżeli jest szansa przywrócenia go ponownie to jasne jest że wymaga to zaangażowania ludzi. Ja świadomie się zgłaszam !!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też bym chętnie pomógł. Nawet już wcześniej chciałem potestować i pomóc przy błędzie, który opisywałem stronę czy dwie do tyłu, ale temat jakoś umarł śmiercią naturalną i do niczego nie doszło. Zanim jednak się zgłoszę do testów to zasadnicze pytanie - ile czasu mniej więcej potrzeba na takie testy? O ile w ogóle da się to określić oczywiście. Bo nie ma co ukrywać, to już nie czasy szkolne/studenckie gdzie było full wolnego czasu, jest praca, obowiązki domowe, dziecko w podstawówce. Nie chciałbym się teraz zaoferować, a żeby później się okazało, że temat oleję z braku czasu. Wolałbym wcześniej ocenić swoje szanse na zaangażowanie się w testy, jeśli nie dam rady poświęcić tyle czasu ile trzeba, to nawet nie będę się wygłupiał ze zgłoszeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość daromen21

tux[/member] czy jak kończysz wsparcie dla danego tunera to mógłbyś przygotować  wersje image z podstawowymi funkcjami? Szkoda zostawić tych ludzi bez działającego systemu. Czasem coś sie zepsuje i trzeba postawić system na nowo a nie wszyscy maja backup (np.do dsi nie można znaleźć już wersji GOS do nor).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...