Skocz do zawartości

Ariva@Link200


Gość Quell

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 401
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Może jest to problem formatowania, sam już nie wiem. Partycje robie w Kubuntu bo na j00ztalator wyskakuje info, że źle robi ext3. Poważnie mówie, sprawdzałem chyba 3 albo 4 różne usb i działa mi tylko na ext2 formatowanym ext2 właśnie na j00ztalatorze tuż przed załadowaniem softu. Inne kombinacje u mnie skutkują BOOTERROR1. Załadowanie GOS, to u mnie tak losowo, raz się uruchomi, a raz nie. Jak wrzucam H4.1, to za każdym razem uruchamia sie poprawnie i wszystkie kanały działają. Chętnie bym chciał GOS ale kurcze coś u mnie nie chce zatrybić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Formatowane z parametrami jak w FAQ: http://openpli.xunil.pl/index.php/FAQ#mozTocId744403? Ma to znaczenie na nboksie, może też na arivie?

 

PS. To już dawne czasy. Tak 2 lata wstecz i mój pierwszy pendrajw. Jakoś tak wyszło, że formatowany bezpośrednio na nboskie działała a jak to zrobiłem pod Fedorą, to nie chciał wystartować. Dzisiaj uważam, że to bez sensu, ale spróbować może warto...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko ok, znam tą strone z FAQ i nic nie zaszkodzi sprawdzić. Wkurza mnie, że H4.1 działa (ext2), a GOS nie chce się odpalić poprawnie ani na ext2 ani na ext3.

 

 

j00zek, możesz proszę powiedzieć jak robiłeś partycje i jak rozpakowywałeś system na partycje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko ok, znam tą strone z FAQ i nic nie zaszkodzi sprawdzić. Wkurza mnie, że H4.1 działa (ext2), a GOS nie chce się odpalić poprawnie ani na ext2 ani na ext3.

 

 

j00zek, możesz proszę powiedzieć jak robiłeś partycje i jak rozpakowywałeś system na partycje?

 

Robiłem createmini, formatuję i rozpakowuję j00ztalatorem, co chyba jest oczywiste. :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko jasne... createmini pozwala utworzyć ext2, tux sugeruje na system ext3, w j00ztalatorze wyskakuje info, że zaleca się format ext3 w innym urządzeniu... Czy da się to jakoś ogarnąć?

 

 

---------------------------------------------------------------

Po kilku dniach "walki" z Link200 moje doświadczenia są następujące:

1. Sformatuj usb jednocześnie wrzucając obraz/image systemu programem HDClone 4 Prof.

Link usunięto

2. j00ztalatorem ustaw odpowiednią partycje do bootowania systemu

3. zainstaluj plugin z poprawką do aktualizacji H 4.1 i aktualizuj system

4. wrzuć aktualną listę Richtera przez drimboxEDIT (jestem uzależniony od list Richtera)

5. ciesz się dobrze działajacym Link200

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tobie jak zwykle nic nie działa i na siłę próbujesz coś udowodnić nie czytając ze zrozumieniem co napisałem. Na szczęście inni nie mają takich problemów.

 

Na poparcie moich słów z innego forum:

Część Ariv ma problem z sygnałem sat na h 4.1 i 4.5

a na graterii działa bez zarzutu

mam 2 takie arivy,czy można sprobować podmienic jakies pliki od graterli?

;)

 

O nie działaniu po sformatowaniu na ext3 nawet nie będę pisał, bo bzdury piszesz, że szkoda gadać.

 

W każdym bądź razie cieszę się że znalazłeś swoją drogę i jesteś zadowolony.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poważnie mówię, walcze z nim kilka dni. Jestem uparty więc chciałbym rozwiązać problem. Zapewne sam robie gdzieś błąd ale nie wiem gdzie. Ciągle mam na starcie booterror1.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tym forum stosujemy oryginalnego uboot-a producenta i ustawiamy partycję startową j00ztalatorem. j00ztalator od zawsze robi wpisy tak, że po wyjęciu pen-a uruchomi się soft oryginalny. Oczywiście pod warunkiem, że jest nie naruszony we flashu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość carolef

Jest jakaś opcją na "wyjęcie" oryginalnego uboota?

 

Nie mogłem odczytać tego pdfa z instrukcją i zrobiłem według b4t. Się wkopałem. Nigdzie nie mogę znaleźć informacji o oryginalnym uboocie. Jak można wgrać b4t to i pewnie można inny dowolny włącznie z oryginalnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość hamulec

Na moim tunerze nie działa sieć mam starą płytę  STE101P-1A  na hyperionie 4.5 działa siec

na Graterli jakby nie wykrywał karty sieciowej daje aktywowanie karty sieciowej i ponownym wejściu dalej pisze "użyj interfejsu NIE" nawet jak ręcznie wpisze adresy ip

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na moim tunerze nie działa sieć mam starą płytę  STE101P-1A  na hyperionie 4.5 działa siec

na Graterli jakby nie wykrywał karty sieciowej daje aktywowanie karty sieciowej i ponownym wejściu dalej pisze "użyj interfejsu NIE" nawet jak ręcznie wpisze adresy ip

hm... czyżby następna wariacja sprzętu... Już kiedyś ten problem był rozwiązany. Jeśli u ciebie nie działa, potrzebne są logi z konsoli podłączonej pod rs-232 komputera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość hamulec

Sorry nie doczytałem po załadowaniu nowego uimage wszystko działa, może dobrym pomysłem było by wrzucenie go do softu znajdującego się na stronie

Ale mam następny problem próbowałem różne listy kanałów ale na niektórych kanałach wyskakuje komunikat sprawdź konfigurację tunera a w liście występuje jako n/a niektóre kanały wskoczą jak poczekam i już pojawia się w tym miejscu nazwa kanału a niektóre tylko napis sprawdź konfigurację tunera,  tuner skonfigurowany pod jednego satelitę hotbird lista tak samo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry nie doczytałem po załadowaniu nowego uimage wszystko działa, może dobrym pomysłem było by wrzucenie go do softu znajdującego się na stronie

Ale mam następny problem próbowałem różne listy kanałów ale na niektórych kanałach wyskakuje komunikat sprawdź konfigurację tunera a w liście występuje jako n/a niektóre kanały wskoczą jak poczekam i już pojawia się w tym miejscu nazwa kanału a niektóre tylko napis sprawdź konfigurację tunera,  tuner skonfigurowany pod jednego satelitę hotbird lista tak samo

 

czy stosujesz tą listę znajdującą się w opkg, czy własną?

Jakie kanały np.? TVN-y?

Masz wgrane neutrino, czy nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie CEC, wcześniej padło stwierdzenie, że jest obsługiwane przez soft. Niestety przy próbie instalacji jednak wywala komunikat, że instalacja nie jest możliwa.

Czy u kogoś jest podobnie? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

korzystam z gałęzi wtyczki plugin enigma2-plugin-cec, treść komunikatu to: "cannot satisfy the following dependencies for enigma2-plugin-cec: kernel modules cec gos".

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musisz zaktualizować system i powinno być dobrze.

 

A ja nadal twierdzę, że ekipa GOS to magicy i będzie wszystko działać. Fast search i inne bajery.

 

fastsearch nie będzie działać, szkoda czasu na walki z nim. Ale jest już dostępna wtyczka AutobouquetsMaker w opkg

opkg install enigma2-plugin-autobouquetsmarker enigma2-plugin-autobouquetsmarker-sat-providers

Ona potrafi synchronizować wielu dostawców i możesz sobie ułożyć listę po swojemu, wtedy przy każdej aktualizacji kanały będą ułożone tak samo, jedynie nowe zostaną dodane na końcu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ona potrafi synchronizować wielu dostawców i możesz sobie ułożyć listę po swojemu, wtedy przy każdej aktualizacji kanały będą ułożone tak samo, jedynie nowe zostaną dodane na końcu.

 

Podstawowe pytanie: czy potrafi łapać listy nadawane przez operatorów? tak, by móc mieć 1:1 układ stosowany w odbiornikach NC+ czy CP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie ma znaczenia, bo możesz mu kazać ułożyć listę zgodnie ze swoją wolą, a ta może być taka sama jak wola dostawcy. Pomijam fakt, że fastsearch nie działa (poza tobą) i nikt go nie wspiera. :P

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie ma znaczenia, bo możesz mu kazać ułożyć listę zgodnie ze swoją wolą, a ta może być taka sama jak wola dostawcy. Pomijam fakt, że fastsearch nie działa (poza tobą) i nikt go nie wspiera. :P

 

Czyli jak dostawca zmieni kolejność, to mam studiować wykaz zmian i swoją listę zmieniać? dość wątpliwa przyjemność. Czyli tak jak się obawiałem, zamiennika FastSearch nie ma...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oo jest aż nadto wtyczek które nie działają. I wybacz, ale nie zamierzam marnować czasu bo tobie się nie chce zmienić jednej linijki. Nie chcesz nie używaj.Ja Cieo to nie proszę nawet. Ale pozwól używac innym, bo niektórzy mają taką wolę. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość carolef

j00zek, sprawa jest taka, że dekoder będzie użytkować osoba kompletnie zielona w e2. Założenie jest takie, aby lista była taka jak oryginalna nc+, ten sam układ. W dużym pokoju ma oryginalnego pace po cyfrze a ferdka w sypialni. Więc rozwiązanie dla niego musi być na tyle proste, że jak się pojawi zmiana kanałów u operatora robi sobie coś w stylu fastsearch i ma po problemie. Pewnie ten użytkownik nie zrobi też nigdy upgrade, chyba że ja mu zrobię jak go odwiedzę. Tak serio to zaczynam żałować że zaproponowałem mu wgranie e2. Hyperion odpada. Do tego ten uboot wrzuciłem od b4t.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo rybki albo akwarium. Napiszę jeszcze raz, FastSearch NIE działa poprawnie i nie jest to wina arivy. Poszukajcie sobie po forach to znajdziecie tysiące postów, że nie działa na wszystkim. Dodatkowo nie jest wspierana przez autora.

Teraz zastanów się co dla ciebie jest lepsze, czy wgrywać co jakiś czas zmienione listy z internetu czy ustawić automat, ustawić w nim układ operatora i zapomnieć na jakiś czas o sprawie. Nowe kanały, jak się zmienią pojawią się na końcu i to w prosty sposób można skorygować.

 

W każdym bądź razie powtórzę, nie oczekujcie ode mnie, że będę marnował czas na przygotowanie gotowca. Dla mnie lista operatora jest bezsensowna i rozwiązanie mi pasujące to automatyczne synchronizowanie według układu jaki ja chcę. I to włąśnie mi działa. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W każdym bądź razie powtórzę, nie oczekujcie ode mnie, że będę marnował czas na przygotowanie gotowca. Dla mnie lista operatora jest bezsensowna i rozwiązanie mi pasujące to automatyczne synchronizowanie według układu jaki ja chcę. I to właśnie mi działa. alt=;)http://xunil.pl/forum/Smileys/akyhne/wink.gif[/img]

W sumie to ja podziwiam tych co siedzą na liście operatora zmienianej bez pomysłu kilka razy w roku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W każdym bądź razie powtórzę, nie oczekujcie ode mnie, że będę marnował czas na przygotowanie gotowca. Dla mnie lista operatora jest bezsensowna i rozwiązanie mi pasujące to automatyczne synchronizowanie według układu jaki ja chcę. I to właśnie mi działa. alt=;)http://xunil.pl/forum/Smileys/akyhne/wink.gif[/img]

W sumie to ja podziwiam tych co siedzą na liści operatora zmienianej bez pomysłu kilka razy w roku :)

 

A widzisz. A ja się nie dziwię. Przyzwyczajenia ciężko zmienić. Np u mnie po za mną korzysta kilka innych osób z dekodera. Jedna osoba ma ponad 70lat i jak bym zmienił listę to by sama nic nie obejrzała. Ponad 7 lat temu ja zmieniłem na Cyfrę to tak zostało. Mi też bardzo pasuje lista od NC i nie zastanawiałem się czy jest w niej logika czy jej nie ma. Po prostu przyzwyczaiłem się i wiem gdzie co jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie kilka wyjść:

  • użyj tunera operatora - na 100% lista będzie jak operatora - to tutaj jest najważniejsze!
  • możesz też użyć nowej szukajki i przygotować pliki tak aby układał LCN jak operatora;
  • używać starego GOS gdzie FS działa (przynajmniej u tego u kogo działa - u mnie na ESI przy 217 nie działa, na DSI-87 z 207 jeszcze czasem coś znajdzie);
  • napisać coś samemu.

Błagam - nie oczekujcie od nas, że każde zachcianki będziemy spełniać. FastSearch jest w OPKG i działa jak działa. Można używać takiego jak jest.

A co do tego kawałka tekstu:

prawa jest taka, że dekoder będzie użytkować osoba kompletnie zielona w e2. Założenie jest takie, aby lista była taka jak oryginalna nc+, ten sam układ. W dużym pokoju ma oryginalnego pace po cyfrze a ferdka w sypialni. Więc rozwiązanie dla niego musi być na tyle proste, że jak się pojawi zmiana kanałów u operatora robi sobie coś w stylu fastsearch i ma po problemie.

Właśnie dla takich osób/przypadków sa tunery dedykowane i listy operatora. Jak operator pomiesza kanały bo mu się tak chce to osoba nie ma nic do gadania i uczy się od nowa. Jak np. Ty zmienisz pozycję trzech kanałów to masz gadane przez miesiąc, że znowu grzebiesz.

Dlatego zalecam używać tunerów dedykowanych w takich przypadkach i wszystkie problemy listy kanałów i obsługi przez wymienione wyżej osoby odpadają raz na zawsze!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...