Skocz do zawartości

Ariva@Link200


Gość Quell

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z Ariva @Link 200 - na niektórych kanałach jest kaszanka (pikseloza). Dominuje kolor szary lub zielony.

 

Dźwięk jest całkowicie w porządku, dvbsnoop pokazuje BER=0. Na innych dekoderach działa.

 

Problem mam np. na 10758V (HotBird).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 401
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Pobrałem najnowszy system core Graterlia OS i w żaden sposób nie mogę wypakować obrazu softu na pena,natomiast starsza wersja softu z 2015.09.08 idzie od strzała i wszystko jest ok - gdzie robię błąd,może o czymś nie wiem?

Używam j00ztalatora 2.2,partycja sformatowana jako ext3

Pozdrawiam

 

p.s  Winnym okazał się pen,na nowym penie wszystko działa prawidłowo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na nim lecą 4fun, sprawdziłem na liście aktualizowanej dzisiaj i wszystkie działają poprawnie u mnie.

 

Nie wiem co się działo.. teraz u mnie też działa bezproblemowo.

 

Natomiast mam inny problem: jeżeli wygeneruję bukiety z GOS Manager, to nie działa kilka transponderów, w tym:

np. 12284H, 11488H. Okazuje się że w /etc/enigma2/lamedb są wpisane jako DVB-S. Poprawiłem ręcznie (dopisałem do nich 1:2:0:2) - i zaczęło działać. Pytanie, czemu tak się dodało?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie.. ale problem już rozwiązany.

 

----

Mam za to inny, istotny:

 

Po kilku restartach i brutalniejszych wyłączeniach rootfs ma status not clean i za cholerę się to nie chce zmienić.

 

Filesystem state:        not clean

 

Mam wrażenie że ten kod w /etc/init.d/gsysfscheck (jakoś tak)

 

mount -o remount -r /

/sbin/fsck -p $rootfsdev

 

nie jest w stanie sobie poradzić z naprawą.. mount -o remount -r / już przy starcie daje mounting /dev/root on / failed: Device or resource busy

I faktycznie - w uboot w bootargs wpisany jest parametr rw.

 

W praktycznie wszystkich dystrybucjach sprawdzanie systemu plików z jego samego działa dzięki parametrowi "ro" w cmdline kernela. W sofcie oryginalnym natomiast przewidziano jffs2.

 

Próbuję naprawić problem: spróbowałem zamienić rw na ro - i soft już się nie uruchomił. Według mnie powinien.

Jest to o tyle istotne, że wielokrotne wyłączanie i włączanie dekodera może uszkodzić system plików; szczególnie gdy  doszło do nagłego wyłączenia. W urządzeniach typu routery/stb to się zdarza znacznie częściej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej można ręcznie naprawić; fsck -y /dev/sda1 załatwiło problem (pojawiło się sporo plików w lost+found).

 

Ale chyba nie zrozumiałeś o co mi chodziło, spróbuję jaśniej:

Sprawdzanie w GOS owszem działa, jednak nie jest w stanie naprawić systemu plików - bo nie da się go przemontować 'tylko do odczytu'.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie.. ale problem już rozwiązany.

....

 

Wracając do pierwszego Twojego pytania. To nie był błąd wtyczki, tylko użytkownika ;). Jeśli nie wybrałeś czyszczenia bazy, to pozostały stare definicje już zapisanych transponderów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki panowie,

 

@tux Zrobiłem od nowa system plików (ext3) wg tutoriala (na Ubuntu 15.10); w GOS zrobiłem tune2fs żeby włączyć opcje EXT4 (jeżeli robiłem do z Ubuntu 15.10, to potem uboot nie widział partycji); teraz nagłe restarty już nie przeszkadzają (celowo sprawdziłem).

 

Tamten poprzedni to był ext2 z włączonymi opcjami z ext3 i ext4; najwyraźniej to był kiepski pomysł.

 

Tak przy okazji:

1. Sprawdziłem że jest nowsze firmware dvb-fe-cx24116.fw ; skopiowałem go stąd http://packages.ubuntu.com/xenial/all/linux-firmware-nonfree/download - działa dobrze. Nie mam pojęcia na temat zmian.

2. Nie działa natomiast na panelu przednim przycisk Power. CH + i CH - działają. Power w ogóle nie generuje zdarzenia, więc to kwestia sterownika. Na oryginalnym sofcie działa.

3. Jestem bardzo zadowolony z softu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ext4 na poziomie uboota nie wiem jak dobrze jest wspierane i czy w ogóle. ext4 może być z kompatybilnością wstecz do ext3 ale bez extension. Po uruchomieniu niektórych powrotu do ext3 już nie ma. Być może to był właśnie problem.

 

Format do ext2 i potem tune2fs do ext3 można ale nie obejmuje to plików już nagranych. Czyli jak było ext2 i rozpakowałeś rootfs i potem dałeś tune2fs do ext3 to tylko nowo nagrane pliki były z dziennikiem. W efekcie mogło się wykładać tak samo dobrze jak na ext2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ext4 na poziomie uboota nie wiem jak dobrze jest wspierane i czy w ogóle. ext4 może być z kompatybilnością wstecz do ext3 ale bez extension. Po uruchomieniu niektórych powrotu do ext3 już nie ma. Być może to był właśnie problem.

Wygląda na to że tak - po dodaniu 'extents' przez tune2fs (z Ubuntu) przestał się bootować.

Format do ext2 i potem tune2fs do ext3 można ale nie obejmuje to plików już nagranych. Czyli jak było ext2 i rozpakowałeś rootfs i potem dałeś tune2fs do ext3 to tylko nowo nagrane pliki były z dziennikiem. W efekcie mogło się wykładać tak samo dobrze jak na ext2.

I w tym był problem. Sprawa rozwiązana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam wszystkich

 

Mam mały problem z nagrywaniem - sporadycznie zdarza się, że nagrany plik ma 0 bajtów. Nie ma znaczenia, czy nagrywane "z palca" czy z timera. Co może być przyczyną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Soft aktualny. Na jakiejś starszej wersji nigdy mi się takie coś nie zdarzyło. Przy którejś aktualizacji system się wysypał. Ściągnąłem więc nowszą wersję i zainstalowałem od zera (ta sama konfiguracja, te same wtyczki, ten sam dysk). Od tamtej pory raz na jakiś czas pojawia się ten problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Abraham: ariva zawsze miała poprawnie. nbox był innej orientacji ;)

 

@mars28: spróbuj zawęzić problem, czyli znaleźć sytuację, która powoduje takie działanie. Wtedy włącz debug i zrób test.

Podaj jakiego oscama używasz.

Czy to pierwsze nagranie, czy kolejne?

Czy zaraz po restarcie Ci się to dzieje?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, potestuję przez kilka dni, może uda się coś wyłapać.

 

EDIT: Testy nic nie wyłapały, sytuacja zdarza się zupełnie losowo. Ustawiłem kilkanaście nagrań o różnych godzinach, najczęściej nocnych, z codziennym powtarzaniem. W wolnych chwilach włączałem dodatkowo krótkie nagrania "z palca". Po 3 dniach miałem na dysku ok. 80 nagrań, z tego 3 o wielkości 0 bajtów - 2 z timera i 1 z palca, ich kolejność jest zupełnie przypadkowa. Przy ręcznie włączanych nagraniach zawsze sprawdzałem 2 rzeczy - znaczek nagrywania na OSD był za każdym razem aktywny oraz migała dioda sygnalizującą pracę dysku. Może to jednak w dysku leży problem, sam już nie wiem.

 

Chyba i tak czeka mnie reinstalacja systemu, wtedy sprawdzę, czy problem będzie się powtarzał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli używasz arivy@link200 i

korzystasz ze skórki z PIG i

zauważasz dziwne zachowania tunera przy przełączaniu się w PIG (np. zrywanie głosu, zawieszanie) i

nie boisz się eksperymentować i

chcesz coś potestować....

to jesteś dokładnie tą osobą, której poszukuję do sprawdzenia nowego modułu player.ko

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nowa instalacja systemu zrobiona ze 2 tygodnie temu, i parę problemów:

1) Filmbox, Stopklatka, Discovery Life nie działają, cały ekran jest w kolorowych plamach, kompletnie nic nie widać. Dźwięk jest ok. Restarty nie pomagają.

2) Timeshift działa jak chce, ale najczęściej po naciśnięciu pauzy obraz nie zostaje zatrzymany, tylko dalej idzie zacinając się co chwilę. Trzeba jeszcze 2 razy nacisnąć pauzę, żeby się zatrzymał. Zauważyłem też, że jest to zależne od kanału, bo np. na TVP HD obraz zatrzymuje się po pierwszym naciśnięciu pauzy, co prawda nie jest to stopklatka tylko czarny ekran, ale jednak.

3) Ostatnia rzecz, już mniej istotna - po wyłączeniu tunera, przy zainstalowanym pluginie standbyclock, zegar na wyświetlaczu pojawia się z dużym opóźnieniem, najczęściej po około 1 minucie. Czym jest to spowodowane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzić mogę niestety problem pierwszy (nie pamiętam jakie to były kanały) - ale problem był od jakiegoś czasu (na pewno min. 4 miesiące).

 

Sprawdzałem w którymś z narzędzi dvbapps i BER wskazuje 0, obraz to pikseloza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Mam problem z połączeniem kablowym, a po WiFi coś nie działa.

 

Zrobiłem opkg install kernel-modules-wifi-rt2870-gos

Potem próbuję insmod /lib/modules/rt2870.ko i wywala:

rt2870sta: Unknown symbol kmalloc_caches

 

2. Tak przy okazji zauważyłem, że jest nowsze firmware do CX24116.

 

w GOS jest to:

CX24116 firmware version: 1.23.86.1, size: 32674 bytes, md5sum: dd8dfdfca6b72462d9db8032f78631c8

Nowsze:

CX24116 firmware version: 1.26.90.0, size: 32674 bytes, md5sum: b8c856ac15b768854a222e6864e7dc7f

(do ściągnięcia z firmware-nonfree np. z Ubuntu 16.04)

 

3. Zaraz spróbuję zerknąć na nowy plik

 

EDIT: Na transponderze z VODami nie mogę na 4Fun.TV odtworzyć problemu - wszystko działa dobrze. Wtedy właśnie na 4Funach było źle (jak już były na nowej pozycji).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie się dzisiaj samo naprawiło. Wszystkie te 3 kanały, które wymieniłem działają normalnie. Na razie nic więc nie ruszam, bo i tak nie miałbym jak porównać, czy podmiana sterownika coś dała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam.

Dziś po raz któryś próbowałem zainstalować Graterlia OS na Arivie Link@200 - udało się.

Pobrałem :

Ariva@Link200_Graterlia_rootfs.tar.gz

Pena przygotowałem na UBUNTU. Zrobiłem 3 patrycje EXT2 + SWAP. Na pierwszej wrzuciłem H 4 ( zamontował się i pracuje dobrze )a na drugą zostawiłem na Dratelię, trzecia jeszcze wolna.

Mając działający soft H 4 ( nie było obtazu ) rozpakowywałem soft "j00ztalator" v1.8 zgodnie z opisem:

http://forum.xunil.pl/index.php/topic,1796.0.html wszystko poszło OK. Wszystko co miało świeciło.

 

Problem powstał przy próbie przejścia z Graterlii na H 4

 

Logi

 

===============================================

====Uruchomienie j00ztalator v. 1.8

===============================================

Wszelkie problemy proszę zgłaszać na forum http://forum.dvhk.pl

Do zgłoszenia proszę dołączyć ten plik (akcje.log)

Dziękuję j00zek

===============================================

 

Startup path: C:\Documents and Settings\Administrator\Pulpit\J00ztalator\

 

18-39-39-Logowanie do serwisu FTP pod adresem 192.168.5.151

18-39-39-Rozpoczynam upload pliku C:\Documents and Settings\Administrator\Pulpit\J00ztalator\files\OHD500.tar.gz do lokalizacji ftp://192.168.5.151/%2ftmp/j00ztalator.tar.gz

18-39-39-Upload pliku C:\Documents and Settings\Administrator\Pulpit\J00ztalator\files\OHD500.tar.gz do lokalizacji ftp://192.168.5.151/%2ftmp/j00ztalator.tar.gz udany.

18-39-42-Nie można nawiązać połączenia, ponieważ komputer docelowy aktywnie go odmawia 192.168.5.151:23

Tuner nie odpowiada na zapytanie TELNET

Aplikacja zostanie zamknięta...

18-39-42-Connection status: Błąd łączenia poprzez telnet: no login prompt

18-39-42-Sending command: cd /; tar -xzf /tmp/j00ztalator.tar.gz; rm -f /tmp/j00ztalator.tar.gz;sync;sleep 1

18-39-42-Answer:

18-39-42-Błąd wysłania komendy poprzez Telnet: Odwołanie do obiektu nie zostało ustawione na wystąpienie obiektu.

18-39-42-Próba połączenia nie powiodła się, ponieważ połączona strona nie odpowiedziała poprawnie po ustalonym okresie czasu lub utworzone połączenie nie powiodło się, ponieważ połączony host nie odpowiedział 192.192.192.192:23

Tuner nie odpowiada na zapytanie TELNET

Aplikacja zostanie zamknięta...

18-39-42-Connection status: Błąd łączenia poprzez telnet: no login prompt

18-39-42-Sending command: echo 1 > /proc/sys/vm/drop_caches

18-39-42-Answer:

18-39-42-Sending command: /tmp/fw_printenv

18-39-42-Answer:

18-39-42-Sending command: cat /proc/cmdline

18-39-42-Answer:

18-39-42-Sending command: /tmp/blkid -c /dev/null -w /dev/null | grep 'ext'

18-39-42-Answer:

18-39-42-Błąd wysłania komendy poprzez Telnet: Odwołanie do obiektu nie zostało ustawione na wystąpienie obiektu.

 

Przejście z H 4 na Graterlię odbywa się bezproblemowo. Czegoś za mało czy za dużo?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki #j00zek      Jak będę miał dostęp do tunka to sprawdzę.

Co jest dobre w Graterlii - to że wstaje w razie zaniku prądu sama a nie tak jak H 4 ( wstaje oryginał NAND ).

Brak tylko zegara i daty na wyświetlaczu , restartu oscama ( czy nie umiem znaleź ) Lecz jest super OK

w porównaniu z fabrycznym

 

 

 

 

GOS Mgranager nie widzę w menu.

Chcąc go zainstalować ///opkg update && opkg install graterlia-manager

poprzez Putty ( telnet ) "Połączenie odrzucone"

 

Przeglądając FileZillą tuner w /tmp/var/opkg/info - jest pusto - żadnego pliku.

Jak w inny sposób zainstalować GOS Mgranager.

 

Może coś bliżej o tej godzinie???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki  #krzysztof57

 

Niebieski na pilocie i wszystko wiadomo.

Znalazł się Oscam i GOS Mgranager > przestawiłem na sam telnet , restart i jest OK.

Tylko zegara i daty na wyświetlaczu w dalszym ciągu nie mogę znaleź.

Mam jeszcze jedno pytanie, ile razy można instalować ponownie ""serwera vsftpd"" na sofcie oryginalnym, bo już kilka razy po zawieszeniu się tunera instalowałem ponownie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up: Zainstaluj plugin "standbyclock" przez opkg.

 

A ja dzisiaj znowu znalazłem jedno nagranie z wielkością 0 bajtów. Nagranie było "z palca" i zapomniałem sprawdzić od razu po włączeniu, zorientowałem się po kilku dniach. Nie wiem, co jest na rzeczy, nie chce mi się już stawiać kolejny raz systemu. O ile mnie pamięć nie myli to przy pierwszej instalacji Graterlii, gdzieś w okolicach listopada ub.r. mi się to nie zdarzało, ale gdzie ja teraz znajdę tamten build.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up: Zainstaluj plugin "standbyclock" przez opkg.

 

A ja dzisiaj znowu znalazłem jedno nagranie z wielkością 0 bajtów. Nagranie było "z palca" i zapomniałem sprawdzić od razu po włączeniu, zorientowałem się po kilku dniach. Nie wiem, co jest na rzeczy, nie chce mi się już stawiać kolejny raz systemu. O ile mnie pamięć nie myli to przy pierwszej instalacji Graterlii, gdzieś w okolicach listopada ub.r. mi się to nie zdarzało, ale gdzie ja teraz znajdę tamten build.

 

fundamentalne pytanie: system aktualny? na aktualnym systemie, po zmianach w sterownikach systemu i OSCam'ie to nie powinno się zdarzyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No fajnie, oberwało mi się za lenistwo. No OK, niech będzie, tylko jeśli miałem już OScam w wersji 11209, bo robiłem instalkę w połowie lutego, nowszego w historii aktualizacji nie widzę, stąd było pytanie o zmiany. Zaktualizowałem resztę, potestuję i zobaczę, czy problem się powtórzy.

 

Pytanie z innej beczki - dałoby się może jeszcze przyciemnić VFD? Przynajmniej w standby. To beznadziejne podświetlenie panelu jest irytujące, na PKT oprócz zegara była data, więc informacje wypełniały cały wyświetlacz i nie było to tak rażące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No fajnie, oberwało mi się za lenistwo. No OK, niech będzie, tylko jeśli miałem już OScam w wersji 11209, bo robiłem instalkę w połowie lutego, nowszego w historii aktualizacji nie widzę, stąd było pytanie o zmiany. Zaktualizowałem resztę, potestuję i zobaczę, czy problem się powtórzy.

 

Jeśli system miałeś z lutego, OSCam'a 11209, to ten błąd nie powinien się zdarzyć. Przy tym stanie aktualności dwie znane nam przyczyny jego występowania zostały wyeliminowane. Ale nie mogę wykluczyć, że gdzieś jest jeszcze trzecia, nam nieznana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jak się samo naprawiło to super. :)

 

@lpm11:

ad.2) pobierz, podmień, sprawdź czy działa i co jest lepiej i się pochwal. Zmiana dla zmiany numerka jest bezsensu.

 

Działać działa, zmian żadnych nie widzę.. nie udało mi się odtworzyć żadnego problemu.

 

Mam za to inny :D Nie mogę nigdzie znaleźć ani ustawić uwierzytelniania do webinterface. Na dekoderze ustawiłem hasło, ale chciałbym też zablokować interfejs WWW.

Release, zaktualizowany do najnowszej wersji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

próbuję zainstalować GOS za pomocą programu @j00zek jednak przy próbie rozpakowaniu soft'u jest jakiś problem. Nawet ręcznie próbowałem przez telnet i otrzymuję komunikat:

 

-sh-3.00# tar -xzf /tmp/GOS/ArivaLink200_Graterlia_rootfs.tar.gz /tmp/GOS/

tar: bad block type 3

 

tar: /tmp/GOS: Not found in archive

 

EDIT:

-sh-3.00# md5sum ArivaLink200_Graterlia_rootfs.tar.gz

c20b7e7a9ac33cc15ad516d3d99d44d8  ArivaLink200_Graterlia_rootfs.tar.gz

 

Z tego co widzę to nie zgadza się suma md5 pliku wgranego po zamontowaniu. Na OSX'ie i Windowsie jak sprawdzam po pobraniu .tar.gz ze strony sumy się zgadzają z http://openpli.xunil.pl/data/_uploaded/file/ArivaLink200_Graterlia_rootfs.tar.gz.md5 ale po wgraniu do tunera już nie, obojętnie czy wgram to przez program @j00zek, czy ręcznie przez windows'a bądź OSX'a (chyba że tuner inaczej generuje inaczej ten md5  niż osx bądź windows)

 

Dodam że korzystam z pendriva 4GB który był w tunerze. Przy 1szym partycjonowaniu ustawiłem 2 równe partycje po 61 bloków 1 SWAP druga GOS, przy Rozpakowaniu soft'u w tunerze /dev/sda1 to SWAP tu zostawiam EXT3 a /dev/sda2 to moje GOS które zmieniam na EXT2 po czym daje Rozpakuj i się tam formatuje, wyskakuje okienko z wyborem .tar.gz, wgrywa i przy rozpakowaniu ten błąd.

 

Tuner ustawiony na tryb radio, leci RMF MAXX

 

-sh-3.00# df -h

Filesystem                Size      Used Available Use% Mounted on

/dev/mtdblock2          29.0M    18.1M    10.9M  63% /

/dev/sda2                1.9G    31.0M      1.8G  2% /tmp/GOS

 

-sh-3.00# fdisk -l

 

Disk /dev/sda: 4110 MB, 4110417920 bytes

255 heads, 63 sectors/track, 499 cylinders

Units = cylinders of 16065 * 512 = 8225280 bytes

 

  Device Boot    Start      End    Blocks  Id  System

/dev/sda1              1        249    2000061  83  Linux

/dev/sda2            250        498    2000092+  83  Linux

 

-sh-3.00# free

              total        used        free      shared      buffers

  Mem:        70584        68292        2292            0          88

Swap:            0            0            0

Total:        70584        68292        2292


Scalono wiadomość: [time]1461509832[/time]

Odpaliłem ubuntu z livecd, podpiąłem pendrive, w GParted utworzyłem 2 partycje EXT3 1sza SWAP 2ga GOS obie po 2gb niecałe na GOS przekopiowałem i rozpakowałem .tar.gz , odpalam j00ztalator, daje Zarządzanie Multiboot-em wybieram by starował z dev/sda2 czyli mój GOS idzie reset tunera ale nadal wstaje z oryginalnym oprogramowaniem ;/ CO robię źle ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...