Skocz do zawartości

Ariva@Link200


Gość Quell

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 401
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Wziąłem inny pendrive goodroom 16gb

w ubuntu

fdisk /dev/sdb potem d -> n -> p -> 1 -> enter -> enter -> w -> zapisuje się i następnie mkfs.ext2 -L "rootfs" -b 4096 -I 128 /dev/sdb1

 

po skończeniu montuję -> tar -xzf Ariva@Link200_Graterlia_rootfs.tar.gz -C /tmp/rootfs potem umount, sync wyciągam pendraka, wkładam do Ariva i dalej -Boot Error 1- i startuje tylko oryginalny soft ;/

 

EDIT:

Sory, zapomniałem przestawić by bootował z /dev/sdb1 bo prędzej robiłem 2 partycje i miał startować z /dev/sdb2 ,teraz ruszyło na ext2, swoją drogą czemu nie łapie na ext3 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam objawy takie jakby nie działały dnsy prawidłowo. Sieć działa i po wifi i lan, ale przy próbie ściągnięcia czegokolwiek jest błąd. Tak jak by nie śmiały dnsy.

 

Wysłane z xiaomi redmi 2.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, godzina się pojawia ale gdzieś po minucie dopiero, po przełączeniu w standby panel jest podświetlony ale nic nie wyświetla, dopiero po minucie wskakuje godzina, da się gdzieś to zmienić ? Oraz format daty ustawić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czas do wyświetlenia to nie minuta, tylko czas do pełnej minuty. Czasami będzie to 50s a czasami 1.

Od tego jest cron, który co minutę uruchamia skrypt standbyclock. Format możesz sobie ustawić właśnie w tym skrypcie. Nie ma do tego gui i raczej nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma problemu, pozmieniam sobie w skrypcie, tylko mógłbyś podpowiedzieć lokalizację pliku ? Gdzieś widziałem że są skrypty wykonywane po przejściu w standby, można by tam dodać 1sze odpalenie tego standbyclock by od razu się pojawił zegar na panelu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dnsy działają u mnie poprawnie

 

GraterliaOS:~# ping www.google.pl
PING www.google.pl (216.58.209.67): 56 data bytes
64 bytes from 216.58.209.67: seq=0 ttl=55 time=54.759 ms
64 bytes from 216.58.209.67: seq=1 ttl=55 time=55.517 ms
64 bytes from 216.58.209.67: seq=2 ttl=55 time=56.986 ms

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cron jest w /etc

co do drugiego pytania nie wiem nie używam openPLi

 

OK, ogarnąłem sobie to cronie, thx.

 

Pytanie do Ciebie gdzie znajdę jakiś opis czym się konkretnie różni openPli (bo chyba on jest domyślnie w GOS) od Neutrino oraz jakieś porównanie który jest lepszy i w czym ?

 

Edit:

W którym pliku mogę sobie coś dopisać, żeby odpalało od razu przy przechodzeniu w standby?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pliku /etc/cron/moderatestandby_on/99hddsleep pod

echo "              " >/dev/vfd

dodałem sobie

echo `date "+%d.%m.%Y %H:%M"`>/dev/vfd

ale nie łapie po przejściu w standby, dalej pusty, tylko podświetlony panel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybacz, ale nie uśmiecha mi się dawać Ci prywatnych lekcji jak działa Graterlia. ;)

Zalecam zapoznanie się z historią zmian w GOS i sporo czytania dostępnych wątków. I to nie tylko dotyczących arivy. Bo wszystkie komponenty systemu działają identycznie.

 

 

p.s. moderate_standby,jak sama nazwa wskazuje, to nie standby. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opcja "szukaj.".. trochę własnej inicjatywy...tu nie podajemy nic na "tacy".

 

Szukam cały czas ale jakoś nie natrafiłem jeszcze na żaden wpis na forum w którym byłoby napisane gdzie w GOS można dodać swój skrypt to przejściu do standby, nie widze nigdzie dokumentacji systemu, a w "Najczęściej zadawane pytania / FAQ" niestety nie uwzględniono takiej informacji. Potrzebuję tylko info gdzie znajdują się skrypty które odpalają się aktualnie po przejściu w standby i czy mogę tam coś edytować by dodać swoją linijkę kodu

 

echo `date "+%d.%m.%Y %H:%M"`>/dev/vfd

 

czy stworzyć do tego swój skrypt -> jeśli tak to jak go podpiąć pod standby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mea culpa, mea maxima culpa...

 

możliwość uruchamiania skryptów użytkownika podczas włączania/wyłączania tunera (skrypty należy umieścić w /etc/cron/standby_on i /etc/cron/standby_off);

/etc/cron/standby_on - skrypty z tego katalogu będą uruchamiane podczas przechodzenia w tryb standby;

/etc/cron/standby_off - skrypty z tego katalogu będą uruchamiane podczas wychodzenia z trybu standby;

 

Wiedziałem że gdzieś widziałem info o skryptach po przełączeniu w standby tylko nie potrafiłem tego na forum znaleźć. Przepraszam i dziękuję zarazem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iptv przy próbie włączenia sprawdza czy są jakieś dodatki. Przy próbie pobrania wywala błąd, że nie może pobrać wget i innych.

 

Wysłane z xiaomi redmi 2.

U mnie pingi też idą z różnych domen. Jednak ani w iptv nie mogę nic pobrać jak i w graterlia menager przy próbie uaktualnień wyskakuje komunikat, że rezpozytoria nie odpowiadają na pingi (czy jakoś tak).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Wybacz, ale nie uśmiecha mi się dawać Ci prywatnych lekcji jak działa Graterlia. ;)

Zalecam zapoznanie się z historią zmian w GOS i sporo czytania dostępnych wątków. I to nie tylko dotyczących arivy. Bo wszystkie komponenty systemu działają identycznie.

p.s. moderate_standby,jak sama nazwa wskazuje, to nie standby. ;)

 

 

Podepnę się odrobinkę do tematu zegara w standbay na Link200. Skoro jak pisze jOOzek, wszystkie komponenty działają tak samo, to dlaczego w nboxie zegar sie włącza w standbay od razu i bez konieczności instalowania dodatkowej paczki? Testuję rózne dekodery i różne softy ale to jedyny przypadek jak dotąd żeby trzeba było 'kombinować' żeby pojawił się zegaz na stadbay.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze, od kiedy to instalacja jednej paczki jest kombinacją, szczególnie na Graterlii? ;)

Po drugie, rozwiązanie j00zka wykorzystuje crona i minimalizuje zużycie zasobów tunera, w przeciwieństwie to nbox-a.

Po ostatnie, zawsze możesz sam napisać lepszą wtyczkę do obsługi vfd. Nikt nie zmusza Cię do korzystania z "wypocin" j00zka. :P

 

 

Nie zrozum mnie źle, nie mam zamiaru krytykować czy marudzić, szanuje dobrą robotę innych. Chodziło mi tylko o to, że taki zegarek z standbay powinien raczej być dodawany jako standardowa paczka bez potrzeby jej dogrywania.

 

 

Teraz inaczej o wyświetlaczu Link200. Wkurzało mnie jego natarczywe świecenie 'tła' więc znalazłem na to sposób. Wstawiłem pasek folii do przyciemniania szyb samochodowych pomiędzy plastikiem w obudowie, a wyświetlaczem. Widać co ma być widoczne bez zbędnego oświetlania pokoju.  ;D

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne, że każdemu nie dogodzisz ale zegarek musi być. Jak otworzysz jedno oko, to zobaczysz że to jeszcze 9-ta w środku nocy... :P

 

 

Teraz poważnie. System na usb działa dobrze, poprzednio mi nie działało jak trzeba. Może źle formatowałem partycje.

Teraz system jest na ext2, records ext3. Partycje zrobiłem na Ubuntu, a systemową jeszcze raz formatowałem przez nboxa z terminala.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Teraz inaczej o wyświetlaczu Link200. Wkurzało mnie jego natarczywe świecenie 'tła' więc znalazłem na to sposób. Wstawiłem pasek folii do przyciemniania szyb samochodowych pomiędzy plastikiem w obudowie, a wyświetlaczem. Widać co ma być widoczne bez zbędnego oświetlania pokoju.  ;D

Też o tym kiedyś myślałem, jednak z zamiarem naklejenia jej na przednim panelu, bez grzebania w tunerze. Problem był tylko w tym, że nie wiedziałem jakiego stopnia przyciemnienia użyć, żeby za bardzo nie przesadzić. A kupowanie 10 różnych folii trochę mija się z celem.

 

Masz może link do aukcji/sklepu gdzie kupowałeś i którą folię?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Tomashj29

Witam.

 

Mam problem z uruchomieniem OSG na Ariva @Link 200, mianowicie po wyłączeniu tunera z prądu i ponownym włączeniu pojawia się na wyświetlaczu "BOOT ERROR 1" i uruchamia się soft fabryczny. Aby ponownie uruchomić OSG muszę na uruchomionym tunerze wyjąć i włożyć ponownie pendrive (testowane na porcie USB przednim i tylnym), połączyć się przez j00ztalator i z menu "zarządzanie Multibot-em" wybrać OSG. Po restarcie wymuszonym przez j00ztalator OSG się ładuje. I tak po każdym wyłączeniu z prądu... Pendrive 4GB, sformatowany przez CreateMini (4 partycje EXT2, pierwsza ustawiona jako SWAP, druga z OSG), instalacja OSG przez j00ztalator. Proszę o pomoc bo już sam nie mam pomysłów...

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Tomashj29

Faktycznie  GOS, nie wiem skąd mi się wzięło OSG...  :D

 

W środku na pewno nic nie ma bo dziś zdjąłem obudowę i próbowałem z podłączonym tam penem, niestety efekt ten sam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Tomashj29

Teraz inny problem... Nie mogę połączyć się przez j00ztalator z tunerem:

"Nie można nawiązać połączenia, ponieważ komputer docelowy aktywnie go odmawia 192.168.1.13:23

Tuner nie odpowiada na zapytanie TELNET

Aplikacja zostaje zamknięta"

 

Dzieje się tak tylko na GOS, na fabrycznym wszystko działa...

 

UPDATE

 

Problem rozwiązany, pomogła zmiana pena. Poprzedni zbyt późno zgłaszał się po resecie.

 

Dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Tomashj29

Tak, dzięki za info. Teraz mam problem ponieważ przy konfiguracji świeżego GOS gdy wybiorę tryb wyświetlania HDMI to znika mi obraz (mam na tv brak sygnału wideo). Może ktoś wie o co chodzi? Dodam że pobrałem najnowszy Image GOS. No poprzednim było ok aż do aktualizacji pakietów, potem obraz znikał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, dzięki za info. Teraz mam problem ponieważ przy konfiguracji świeżego GOS gdy wybiorę tryb wyświetlania HDMI to znika mi obraz (mam na tv brak sygnału wideo). Może ktoś wie o co chodzi? Dodam że pobrałem najnowszy Image GOS. No poprzednim było ok aż do aktualizacji pakietów, potem obraz znikał.

 

niech zgadnę, ustawiasz przy pomocy kreatora tryb 1080@50p?

podczas następnej próby instalacji wybierz dowolny inny tryb, a następnie już po normalnym uruchomieniu odbiornika przestaw na właściwy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Tomashj29

@AbrahaM

 

Właśnie zauważyłem że jednak nie działa tak jak powinno. Zgodnie z instrukcją podczas konfiguracji ustawiłem inny tryb, a po uruchomieniu ustawiłem HDMI 1080i, obraz zniknął ale po ponownym uruchomieniu było ok więc uznałem że zadziałało. A dziś zobaczyłem że tuner ma ustawione wyjście COMPONENT 720p a działa jak HDMI 1080i. Po zmianie na HDMI sygnał znika, po restarcie powraca ale znów jako COMPONENT.

Zauważyłem również, że po wyłączeniu tunera pilotem (czerwony przycisk) nie można go ponownie załączyć, trzeba restartować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość jaroch666

Witam.

Dzisiaj walczyłem ze zmianą rozdzielczości w trybie HDMI po aktualizacji GOS-a w Arivie.

Pomogło włączenie opcji w Basic settings "Bypass HDMI EDID checking".

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Pozwolę sobie wrócić jeszcze do tematu 0-bajtowych nagrań. Od kilku dni, czy nawet tygodni, mam już ten problem przy każdym nagraniu. Od razu zaznaczam, że system nie jest aktualny, ale nie aktualizuję go celowo, bo może uda się jakoś namierzyć problem, jeśli występuje często. Poza tym gdzieś tu na forum ktoś pisał, że przy najnowszej wersji też ma czasem z tym problem. Jako że, jak wspomniałem, jestem w takiej sytuacji, że każde nagranie ma 0 bajtów, no to może jakiś log albo coś i będzie coś wiadomo.

 

Jedno tylko mnie zastanawia - czy to nie ma czegoś wspólnego z konkretnym modelem czy producentem dysku. Bo zapomniałem dodać, że problem udaje mi się ominąć, jeśli najpierw włączę odtwarzanie jakiegoś nagrania z tego dysku, a dopiero potem próbuję coś nagrać. Tak jakby dysk był uśpiony, pobudzam go odtwarzaniem i dopiero zaczyna nagrywać. Ale czy jeśli dysk jest uśpiony, to powinienem widzieć listę nagrań? Bo samo wejście w odtwarzacz nic nie daje, nagrywa mi dopiero jeśli uprzednio coś odtworzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli przypuszczenie jest prawidłowe to można to sprawdzić.

  • usuń sdparm (z wymuszeniem usunięcia); od tej pory OpenPLi nie będzie rządzić dyskiem twardym;
  • następnie w terminalu wydaj polecenie hdparm -S60 -B128 /dev/sda (gdzie sda to dysk); teraz to sam dysk będzie decydował czy ma iść spać czy nie, czy się budzić czy nie itd.

Jeżeli pomoże to w najnowszej wersji systemu już tak jest - wreszcie dysk nie jest budzony co chwilę przez OpenPLi :)

Jeżeli pomoże to jest szansa, że Twój HDD nie reaguje poprawnie na komendy sdparm - hdparm załatwił sprawę;

Jeżeli nie pomoże to wykluczymy jedną z możliwych przyczyn.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i z testu wyszła d... Tuner w magiczny sposób znowu nagrywa normalnie. A przynajmniej te kilkanaście razy, które spróbowałem. Eh, złośliwość rzeczy martwych. Robię w takim razie aktualizację do najnowszej, zobaczymy czy problem się pojawi.

Obstawiam dysk, który przechodzi w standby i znika z systemu.

Ale jeśli dysk znikałby z systemu, to czy w takiej sytuacji powinienem widzieć listę nagrań na tym dysku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

 

Wrzuciłem nowy soft Link200 i zawiesza się na Start GOS-99. Testowałem na różnych penach i jest to samo. Poprzedni soft z około maja 2016 działa bez problemu.

Zrobiłem też aktualizacje z działającego softu i jest to samo, pojawia się logo startowe GOS i zawiesza się na GOS-99. Będę wdzięczny za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

 

Wrzuciłem nowy soft Link200 i zawiesza się na Start GOS-99. Testowałem na różnych penach i jest to samo. Poprzedni soft z około maja 2016 działa bez problemu.

Zrobiłem też aktualizacje z działającego softu i jest to samo, pojawia się logo startowe GOS i zawiesza się na GOS-99. Będę wdzięczny za pomoc.

Jesteś pewny, że to "zwiecha"? Bo o ile dobrze kojarzę, to taki komunikat na wyświetlaczu mam zawsze po instalacji softu i uruchomieniu tunera, do momentu aż wgram listę kanałów. Ale nawet wyświetlając Start GOS-99 normalnie reaguje na komendy z pilota, i mogę go dalej konfigurować.

 

No albo to ten przypadek z wyjściem HDMI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po literaturze na forum oraz kilku testach doszedłem do tego, że jest to faktycznie problem HDMI. Zmiana z konsoli rozdzielczości nic nie dała, nadal ciemność. Trzeba było z pilota cierpliwe zmienić na rozdzielczość widoczną dla SCART. Dopiero po tym można było ustawić 1080i50.

Wiadomo co jest przyczyną takiego dziwnego zachowania nowego softu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...