Skocz do zawartości

OpenWebif


matzg

Rekomendowane odpowiedzi

Gość roman05

Witam,

po ostatniej aktualizacji opkg brak dostępu do Openwebif. Pojawia się komunikat o niedostępności wtyczki pomimo jej zainstalowania:

Warning

Niektóre wtyczki są niedostępne:

Extensions/OpenWebif (cannot import name crypto)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 146
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Potwierdzam nowa aktualizacja robi bład Open Webif i sypie się całkowicie system.

Dziś z kolegą z forum walczyliśmy z tym bez skutecznie.

Czekamy na nową poprawkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dobrze.

Jak wiecie zdjęto zależności i będzie można odinstalować tą wtyczkę jeśli ktoś nie używa tego wogóle. Na razie ci co mają test wkrótce release. Jak ktoś ma w nand system to zawsze troche miejsca mniej.

Należy też pamiętać że jak ktoś korzysta z aplikacji na androidzie typu dreamdroid lub jakieś streaming to ta wtyczka jest potrzebna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
  • 2 tygodnie później...

W OpenATV mam problem z OpenWebIf. Chodzi o to, że mam wyprowadzony port 80 na zewnątrz na port xxxx. Ale niestety po któreś tam aktualizacji nie działa mi ten port bez uwierzytelnienia http. Czyli za każdym razem muszę wpisać login i hasło by wejść na OpenWebIf. Wcześniej działało bez uwierzytelnienia. Czy to coś nie tak czy tak ma być. Wewnątrz działa bez uwierzytelnienia jak i z nim. Na zewnątrz tylko z uwierzytelnieniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin[/member] - tak jest to jak najbardziej możliwe... żebyś wiedział ile dziennie setek jeśli nie tysięcy prób skanowania i prób logowań mam na serwerach. Wszystko co wystawiasz na publiczny interface powinno być zabezpieczone hasłem itp itd...

 

A tak w ogóle po kiego grzyba ci cokolwiek w publicznym internecie. Ogarnij sobie VPN.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja testuję już:

 

Package: enigma2-plugin-openwebif
Version: 1.2.0
Description: Open Web Interface plugin
Section: e2plugins
Priority: optional
Maintainer: GraterliaOS <graterlia@xunil.pl>, mickey
Architecture: xxx
Homepage: http://xunil.pl
Depends: enigma2, python, python-pyopenssl, python-pycrypto, python-cheetah
Source: https://github.com/E2OpenPlugins/e2openplugin-OpenWebif

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...

GraterliaOS:~# opkg list-installed | grep open

enigma2-plugin-openwebif - 1.2.1-5

 

GraterliaOS:~# opkg install enigma2-plugin-openwebif

Package enigma2-plugin-openwebif (1.2.1-5) installed in root is up to date.

 

?

 

EDIT:

 

https://github.com/E2OpenPlugins/e2openplugin-OpenWebif/issues/467

 

Tu coś znalazłem, ale dostęp mam jedynie po FTP i SSH do tunera i nie widzę rozwiązania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli dobrze pamiętam, to openwebif od jakiegoś czasu wymaga hasła zawsze,

nie wpuści użytkownika jeśli hasło nie jest ustawione,

jeśli mam rację to ustawienie z konsoli hasła (poleceniem passwd) dla root

rozwiąże problem, logować się na openwebif będziesz userem root i ustawionym hasłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ustawione hasło dla root na dekoderze. Nie pyta mnie openwebif o nic - po prostu wyświetla jak wyżej.

Ok z pilota trzeba przestawić w ustawieniach dostep po VPN.

 

Kolejny problem to brak zrzutu ekranu obrazu:

 

[warning]Link do obrazka usunięto[/warning]

Jak to "wyleczyć"?

[warning]Dlaczego łamiesz Regulamin forum?[/warning]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ze względu na mało miejsca w nor,tuner aktualizowałem z poziomu pilota paczka po paczce, zaktualizowałem również openwebif, teraz wyświetla się w zarządzaniu paczkami jako openwebif (old version), czy są dwie różne wersje tego w pluginu?

 

Tak. Ze względu na problemy (już chyba poprawnione?) z nową wersją na SH4 wróciła do repo stara i sprawdzona.

 

Witam, czy macie problem z ładowaniem dłuższej listy programów w webif (1.2.5)? U mnie stoi na ładowanie, natomiast krótsze listy po kategorii ładuje normalnie.

 

Na jakim sprzęcie? I co rozumiesz pezez "dłuższą"? 300 pozycji dla 5800 nie jest wyzwaniem. dłuższą listę musiałbym wygenerować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam, czy macie problem z ładowaniem dłuższej listy programów w webif (1.2.5)? U mnie stoi na ładowanie, natomiast krótsze listy po kategorii ładuje normalnie.

Na jakim sprzęcie? I co rozumiesz pezez "dłuższą"? 300 pozycji dla 5800 nie jest wyzwaniem. dłuższą listę musiałbym wygenerować.

 

Dla deko BZZB i BSLA wersja openwebif obecnie 1.2.5 lista kanałów przynajmniej 120 kanałów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy macie problem z ładowaniem dłuższej listy programów w webif (1.2.5)? U mnie stoi na ładowanie, natomiast krótsze listy po kategorii ładuje normalnie.

Na jakim sprzęcie? I co rozumiesz pezez "dłuższą"? 300 pozycji dla 5800 nie jest wyzwaniem. dłuższą listę musiałbym wygenerować.

 

Dla deko BZZB i BSLA wersja openwebif obecnie 1.2.5 lista kanałów przynajmniej 120 kanałów.

 

 

U mnie na BZZB 200+ kanałów ładuje bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Ta nowa wersja (1.3.0) to nie z oficjalnego źródła tylko z jakiegoś forka?

 

Co do wyglądu ... kwestia gustu. Chyba już wszystkie opcje znalazłem i na Zgemma H2.S nie działa mi podgląd informacji o aktualnym kanale. Wchodzi w stan wiecznego myślenia. Tyle, że nie wiem czy zdążyłem zrobić test na 1.2.8 i czy tam działało :( Na SH4 1.2.5 jeszcze działa.

 

W logu coś takiego mam, po kliknięciu na "Aktualny":

Unhandled Error
Traceback (most recent call last):
 File "./protocols/basic.py", line 571, in dataReceived

 File "./web/http.py", line 2013, in lineReceived

 File "./web/http.py", line 2104, in allContentReceived

 File "./web/http.py", line 866, in requestReceived

--- <exception caught here> ---
 File "./web/server.py", line 195, in process

 File "./web/server.py", line 255, in render

 File "./controllers/base.py", line 195, in render

 File "./controllers/base.py", line 97, in loadTemplate

 File "/usr/lib/python2.7/site-packages/Cheetah/Template.py", line 1005, in __str__

 File "_usr_lib_enigma2_python_Plugins_Extensions_OpenWebif_controllers_views_responsive_ajax_current_tmpl.py", line 268, in respond

exceptions.UnicodeDecodeError: 'ascii' codec can't decode byte 0xc3 in position 3: ordinal not in range(128)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W starym OpenWebifie wyglądało to tak (ekran z ESI-88):

 

[attach name=aktualny1.png type=image/png]18255[/attach]

 

W nowym klikamy z lewej Telewizja i potem z prawej na 3 kropki (widoczne na obrazku) i wybieramy "Aktualy". Kiedy tuner jest w stanie czuwania to mi działa jak na rysunku. Kiedy jakiś kanał jest wyświetlany, to nie mam informacji:

 

[attach name=aktualny2.png type=image/png]18257[/attach]

aktualny1.thumb.png.98087c5ea0c0627d54763977143320db.png

aktualny2.thumb.png.a788bfdca4b9e256887f2b30b65880e3.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Czy w menu tunera (wersja dla nbox) paczka webif-new, lub w interfejsie webif jest możliwość resetu strumieniujących klientów (czasem Kodi zatnie i się wyłączy utrzmując połączenie) i resetuję przez wyłączenie webif'a i włączenie go ponownie we wtyczkach.

Edit: odkryłem chyba, łączę się z webif klikam przełącznik po prawej stronie u góry (tryb czuwania) i zwalniany jest zajęty tuner

Edytowane przez cooltronic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...