Skocz do zawartości

OpenWebif


matzg

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie odnośnie nowej wersji OpenWebif z czego korzysta epgrefresh? Mam taki plugin zainstalowany (może za stary, ale był chyba domyślnie zainstalowany). Mój sprzęt to Nbox BSLA na OpenPLI Release 8.3.0 2013-05-23. Objaw następujący:

-------------------------------------------------------------------------------------------------

Edit

Czy komuś działa ta funkcja w OpenWebif? Jeśli tak proszę o działającą wersję pluginu epgrefresh.

P1.thumb.JPG.2d4c3e135f7dcf4b228d7afd27f21729.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • Odpowiedzi 146
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Kilka drobnych zmian od czasu 0.2.9:

 

Version 0.4.1

 

FEATURES

  •     show lastseen postion for recordings
  •     autotimer settings editor
  •     epgrefresh webif

 

FIXES

 

  •     autotimer editor
  •     delete timer

Version 0.4.0

 

FEATURES

 

  •     bouqueteditor webif
  •     autotimer webif
  •     new recording list design
  •     new timer list design
  •     several css and html performance optimizations
  •     extend movietags api
  •     use gzip encoding for large lists

 

FIXES

 

  •     edit timer

 

Version 0.3.0

 

FEATURES

 

  •     mobile interface timer add/delete
  •     spanish translation
  •     prepare autotimer API
  •     prepare bouqueteditor API

FIXES

 

  •     vps plugin API
  •     epgrefresh API
  •     mobile interface zap channel

 

Po aktualizacji do ostatniej wersji inaczej zaczęły działać dwie rzeczy

1) jak się wchodzi do opcji "zrzut ekranu" to strona domyślnie wchodzi do zakładki "Zrzut ekranu (Wszystko)" która jeszcze nigdy u mnie nie pokazała nic i zawsze ręcznie przełączam do Zrzut ekranu (OSD),

2) wcześniej po naciśnięciu klawisza na pilocie ekranowym, okienko ze zrzutem ekranu z OSD automatycznie się odświeżało, teraz niestety trzeba kliknąć przycisk odśwież.

 

Szukałem opcji które za to odpowiadają, ale nie znalazłem.

 

Edit:

Odwołuję punkt 2, chyba coś u mnie na kompie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad. 1. Zawsze tak było ... Przynajmniej od kiedy pamiętam. Ale może faktycznie warto w przyszłości zmienić. Z drugiej strony na ESI jest obraz ;)

Ad. 2. Przed chwilą używałem. Działa normalnie. Po każdym kliknięciu pilota jest odświeżanie przy ustawionym ptaszku poniżej pilota.

1) no to może skoro na nboxie nie działa, to warto zrobić forka i wywalić tą opcję całkiem dla nboxów, może kilka KB się zaoszczędzi.

2) Dziwne, u mnie nie odświeża automatycznie, sprawdzałem kilkakrotnie na kilku tunerach. Dziwne, dzisiaj działa. Odwołuję punkt 2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad. 1. Zawsze tak było ... Przynajmniej od kiedy pamiętam. Ale może faktycznie warto w przyszłości zmienić. Z drugiej strony na ESI jest obraz ;)

Ad. 2. Przed chwilą używałem. Działa normalnie. Po każdym kliknięciu pilota jest odświeżanie przy ustawionym ptaszku poniżej pilota.

 

skoro się szykuje update to prosiłbym o zmianę w ad.1 Mimo, że na uhd obraz też jest to zawsze przełączam na OSD bo tak jest czybciej, jak się chodzi po menu tunera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@robert_cz:

Łatwo się przydziela zadania innym, nieprawdaż? ;)

 

Rzecz w tym, że 2 osobne paczki to 2 razy więcej do zarządzania, jak coś się zmieni. A tak naprawdę, to poza Twoim niezadowoleniem, brak tej funkcji nie skutkuje niczym. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@robert_cz:

Łatwo się przydziela zadania innym, nieprawdaż? ;)

 

Rzecz w tym, że 2 osobne paczki to 2 razy więcej do zarządzania, jak coś się zmieni. A tak naprawdę, to poza Twoim niezadowoleniem, brak tej funkcji nie skutkuje niczym. ;)

Nie, no nie przydzielam, tylko proponuję. :-)

No nie tylko ja się wypowiedziałem, ale będę zadowolony już z tego, że domyślny odnośnik będzie do wersji OSD.

 

Z góry dziekuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież grab po drobnych modyfikacjach działa na nboxach z OpenPLI 8.3 znakomicie.Graterlia też bazuje na OpePLI więc może też zatrybi.Pliki należy albo dokompilować lub wyjąć działające np. z Hyperiona co osobiście uczyniłem i działa.

 

Cytuję post kol.vacon z innego forum:

 

Opis, krok po kroku:

1. z /lib/modules/ kopiujemy bpamem.ko

2. z /usr/bin/ nadpisujemy grab

3. z /usr/lib/ nadpisujemy libjpeg.so.62

4. usuwamy /dev/bpamem0

5. tworzymy symlinka ln -s /lib/modules/bpamem.ko /dev/bpamem0

6. dodajemy moduł insmod /lib/modules/bpamem.ko, można dodać w pliku startowym rcS pod koniec, po poleceniu startu Softcam.

 

Doczytałem że w Graterlii trzeba załadować bibliotekę /usr/lib/libpng12.so.0

11.jpg.f21e972eea257f2f87e202435af1a384.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież grab po drobnych modyfikacjach działa na nboxach z OpenPLI 8.3 znakomicie.Graterlia też bazuje na OpePLI więc może też zatrybi.Pliki należy albo dokompilować lub wyjąć działające np. z Hyperiona co osobiście uczyniłem i działa.

 

Cytuję post kol.vacon z innego forum:

 

Opis, krok po kroku:

1. z /lib/modules/ kopiujemy bpamem.ko

2. z /usr/bin/ nadpisujemy grab

3. z /usr/lib/ nadpisujemy libjpeg.so.62

4. usuwamy /dev/bpamem0

5. tworzymy symlinka ln -s /lib/modules/bpamem.ko /dev/bpamem0

6. dodajemy moduł insmod /lib/modules/bpamem.ko, można dodać w pliku startowym rcS pod koniec, po poleceniu startu Softcam.

 

Doczytałem że w Graterlii trzeba załadować bibliotekę /usr/lib/libpng12.so.0

 

I taki rozwój tematu też mi się podoba :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mickey

może puścić aktualizację OpenWebif? W listopadzie dodali wynajdowanie pikon po nazwie kanału.

 

Jest w repozytorium.

 

Powinien działać pilot ze sparka i powinien sparka rozpoznawać.

Powinien też uhd rozpoznawać. I białego nboksa.

I domyślnie, przynajmniej u mnie po zrobieniu zrzutu ekranu domyślnie wskakuje na OSD.

 

Gdyby się komuś tłumaczenie nie podobało - albo językowo albo wizualnie (bo coś się nie mieści w przewidzianej kratce) - to proszę o info ... najlepiej z propozycją tłumaczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest w repozytorium.

 

Powinien działać pilot ze sparka i powinien sparka rozpoznawać.

Powinien też uhd rozpoznawać. I białego nboksa.

I domyślnie, przynajmniej u mnie po zrobieniu zrzutu ekranu domyślnie wskakuje na OSD.

 

.. i się domaga hasła, którego nie ustawiałem od momentu wgrywania GOS do odbiornika do teraz włącznie?!?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mickey

może puścić aktualizację OpenWebif? W listopadzie dodali wynajdowanie pikon po nazwie kanału.

 

Jest w repozytorium.

 

Powinien działać pilot ze sparka i powinien sparka rozpoznawać.

Powinien też uhd rozpoznawać. I białego nboksa.

I domyślnie, przynajmniej u mnie po zrobieniu zrzutu ekranu domyślnie wskakuje na OSD.

 

Gdyby się komuś tłumaczenie nie podobało - albo językowo albo wizualnie (bo coś się nie mieści w przewidzianej kratce) - to proszę o info ... najlepiej z propozycją tłumaczenia.

 

Dziękuję, wszytko działa tak jak sobie wymarzyłem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Przecież grab po drobnych modyfikacjach działa na nboxach z OpenPLI 8.3 znakomicie.Graterlia też bazuje na OpePLI więc może też zatrybi.Pliki należy albo dokompilować lub wyjąć działające np. z Hyperiona co osobiście uczyniłem i działa.

 

Cytuję post kol.vacon z innego forum:

 

Opis, krok po kroku:

1. z /lib/modules/ kopiujemy bpamem.ko

2. z /usr/bin/ nadpisujemy grab

3. z /usr/lib/ nadpisujemy libjpeg.so.62

4. usuwamy /dev/bpamem0

5. tworzymy symlinka ln -s /lib/modules/bpamem.ko /dev/bpamem0

6. dodajemy moduł insmod /lib/modules/bpamem.ko, można dodać w pliku startowym rcS pod koniec, po poleceniu startu Softcam.

 

Doczytałem że w Graterlii trzeba załadować bibliotekę /usr/lib/libpng12.so.0

 

A ja już chyba coś znalazłem :-)

plik /usr/lib/libpng12.so.0 to jest odnośnik prowadzący do nieistniejącego pliku /usr/lib/libpng12.so.0.16.0

 

Jutro dorzucę ten plik z innej dystrybucji. nie znalazłem też tego pliku (symlinka) w żadnej z zainstalowanych paczek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Symlink raczej nie :(

No dobra, skoro ten symlink i tak jest niepoprawny /usr/lib/libpng12.so.0 to na początek poproszę o skasowanie go z "czystej wersji" żeby nie bałaganił.

już zniknęło, dziękuję.

Aktualizacja:

Jednak problem jest inny, dałem grab z konsoli i dostałem:

Grabbing 32bit Framebuffer ...
Framebuffer-Size    : 720 x 576
Grabbing Video ...
cannot access /dev/bpamem0! err = -1
Resizing OSD to     : 2072460268 x 693630308
Segmentation fault

 

Aktualizacja2:

Postanowiłem uzupełnić brakujący plik  /lib/modules/bpamem.ko i jeszcze nic,

więc skasowałem  /dev/bpamem0, a potem zrobiłem:

ln -s /lib/modules/bpamem.ko /dev/bpamem0

Po czym wygląda to lepiej:

GraterliaOS:~# grab
Grabbing 32bit Framebuffer ...
Framebuffer-Size    : 720 x 576
Grabbing Video ...
Using bpa2 part     : LMI_VID - 0x10980000 28311552
cannot map required mem
Resizing OSD to     : 2078202860 x 693630308
Segmentation fault

 

Niestety przy dodawaniu modułu mam taki błąd:

GraterliaOS:~# insmod /lib/modules/bpamem.ko
insmod: can't insert '/lib/modules/bpamem.ko': invalid module format

 

Pewnie tu jest to o czym @tux pisał z ujednoliceniem jądra.

 

Aktualizacja3:

 

Po tej modyfikacji wszystko działa pięknie. dzięki @tux

 

<< 08 Kwiecień 2015 >>

 

    [test] dodanie brakującego modułu bpamem.ko dla ADB5800xx;

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Mam mały problem zainstalowałem dzisiaj Graterię i chodzi mi o openwebif mam włączone uwierzytalnie dla strumienia ale jak odpalam nie prosi mnie o login i hasło tylko odpala się strumień a chałbym żeby prosiło o login i hasło wie może w czym tkwi ten problem na hyperionie 5.1 nie miałem z tym problemu

posdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A właśnie że nie zgadłeś root ma hasło a użytkownika nie dodałem bo nie wiem jak mam dodać użytkownika ale ale to chyba mało istotne do openwebif krzyczy o podanie login i hasło i te co dodałem hasło działa w openwebif a w strumieniu już nic nie pyta tylko załącza

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak u mnie ta sekcja wygląda po dodaniu na końcu httpuser=root httppwd=haslo i po restarcie tunera nic się nie zmienia jestem dalej wstanie uruchomić strumień bez loginu i hasła

 

 

[webif]

httpport                      = 8888

httprefresh                  = 0

httppollrefresh              = 7

httpshowuserinfo              = 1

httpshowcacheexinfo          = 1

httpshowecminfo              = 1

httpallowed                  = 127.0.0.1,192.168.0.0-192.168.255.255,10.0.0.0-10.255.255.255

hideclient_to                = 60

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oscam i jego konfiguracja webif nie ma nic wspólnego ze strumieniowaniem (no może poza tym, że strumień dekoduje), za co odpowiada OpenWebif.

 

A tak swoją drogą, to o ile pamiętam faktycznie jest taki problem, że nigdy nie pyta o hasło przy strumieniowaniu mimo ustawienia ... ale nie próbowałem zgłębiać tego problemu. Z tym "nigdy" też jest problem, bo akurat przy nagraniach chyba pyta.

 

Jak masz chwilę, to możesz się zagłębić w źródła i poszukać w czym problem...

 

System nigdy nie prosił o hasło do webif'a jako takiego.

 

Oj... Oficjalny fork ma nawet pytanie o hasło domyślnie włączone - chyba, że ostatnio nastąpiła zmiana. W GOS też tak przez chwilę było, ale zostało to zmienione na "domyślnie nie pytaj o hasło".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem mogę poszukać jaka jest różnica między graterią a hyperionem 5.1 tylko jak by ktoś podpowiedział gdzie szukać bo za bardzo jeszcze się nie orientuję dopiero zaczynam zabawę z tunerami na linuxie

 


 

Tak z ciekawości się spytam czy jest możliwość dodania konta oprócz root ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do linuxa to jestem trochę laikiem wie może ktoś gdzie znajdę krok po kroku jak się dodaje użytkownika nowego??

 


 

ok poradziłem sobie z dodaniem użytkownika  :)

Jeszcze jedno chodzi mi o żądanie login i hasło w samym strumieniu bo nie działa na hyperionie 5.1 działa i nie wiem gdzie szukać przyczyny pomoże ktoś ??

 

przestań proszę pisać posty pod własnymi, opcja edytuj działa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

0.4.6 ale chyba nie ma to znaczenia bo jak ściągnołem i wgrałem 0.4.7 to tez zadał login i hasło w czymś innym problem musi leżeć takie są moje odczucia

 

Zabronione jest publikowanie wpisów naruszających zasady pisowni języka polskiego, niedbałych i niezrozumiałych. Poprawiono.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pomyślałem, że nie sprawdziłeś opcji w MENU :)

 

Na przyszłość - w GOS nie ma pliku settings w obrazie. Oznacza to, że OpenPLi przyjmuje wszystkie ustawienia domyślne. Nie mamy nic ustawione inaczej niż domyślnie. Zakładamy, że każdy ma pilota i może zerknąć co jest  opcjach a następnie ustawić pod siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz widzę wcześniej na hyperionie miałem tuner a tam wszystko jest w automacie ale za wolno chodził znaczy miałem lagi na liście kanałów i bardzo to było denerwujące a jak jeszcze strumien włączyłem to całkiem ciężko było przełączać a na tym w miarę płynnie działa lepiej niż na hyperionie wiem że nie można dużo wyciągnąć z n-boxsa ale grateria jest dużo lepsza i stabilniejsza od hyberiona i wasze forum jest bardziej przejrzyste i czytelne nie to co u nich śmietnik i nic nie można znaleźć a jeszcze żeby coś się dowiedzieć to pomst do nieba :( Pochwały dala wszystkich kto do grateri przyłożył ręki dobra robota :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Gość swiergus

interfejs openwebif włączony  tak

pokaż nazwę  tak

użyj własnej nazwy  nie

port http 00080

włącz uwierzytelnienie http  nie

włącz dostęp przez https nie

zmiana nazw kanałów nie

kontrola rodzicielska nie

dodaj nazwę kanału do info tak

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...