Skocz do zawartości

Pomoc dla świeżaka


Gość jordan87

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień Dobry.

 

W systemie oryginalnie można pobrać Pikony pod hotbird ok wszystko jasne , a jak mogę dosłać sobie zestaw ikon z Astry ? Np Sky DE ? bądź inne ?

 

Kolejne moje pytanie :

 

Ikony znajdują się w user/share/enigma2/picon  czy wystarczy do tego katalogu wrzucić pliki pobranie z sieci ? Bardzo bym prosił o wyjaśnienie, nie chciał bym czegoś popsuć bo system działa mi obecnie bardzo fajnie.

 

Już nie będę robił nowego wątki dla tego zapytam o skina , jeśli nie instaluje się skina z systemu bądź w oryginalnym nand mam 7 skinów czy w wyżej wymienionym folderze wystarczy usunąć te co nas nie interesują ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie mam, a na forum moim zdaniem jednoznacznej odpowiedzi nie znalazlem. Posiadam BZZB z MODCHIP jako że brakuje mi miejsca wyczytałem że rozwiązaniem będzie instalacja systemu na pena. I teraz moje pytanie. Czy moge postawić nowy system na penie? i robie to wg tej instrukcji?

 

http://forum.xunil.pl/index.php/topic,1796.0.html

 

Jeśli mam karte wifi w usb moge skorzystać z huba i bedzie to działało prawidłowo? Doczytałem, że powinien być aktywny. Może ktoś ma jakiś sprawdzony model który działa lub podpowie co kupić?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@dee_jay

A czy masz niesprawny lan że korzystasz usb wifi?

 

@DJMazi

 

Dzień Dobry.

 

W systemie oryginalnie można pobrać Pikony pod hotbird ok wszystko jasne , a jak mogę dosłać sobie zestaw ikon z Astry ? Np Sky DE ? bądź inne ?

 

Kolejne moje pytanie :

 

Ikony znajdują się w user/share/enigma2/picon  czy wystarczy do tego katalogu wrzucić pliki pobranie z sieci ? Bardzo bym prosił o wyjaśnienie, nie chciał bym czegoś popsuć bo system działa mi obecnie bardzo fajnie.

 

Już nie będę robił nowego wątki dla tego zapytam o skina , jeśli nie instaluje się skina z systemu bądź w oryginalnym nand mam 7 skinów czy w wyżej wymienionym folderze wystarczy usunąć te co nas nie interesują ?

Picony astra wyszukaj sobie będzie ciężko ale znajdziesz, wystarczy że wrzucisz do podanej przez ciebie lokalizacji. Skórki odinstalowujesz z opkg a jeśli masz z zewnątrz no to ręcznie z tym że jeszcze trzeba usunąć komponenty jeśli skórka ma. Jeśli nie wiesz które to od danej skórki to nie usuwaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LAN mam sprawny. Nie mam możliwości przeprowadzić kabel w zadowalający mnie sposób. Zrobię to jeśli będę musiał. Podobno system na USB działa sprawniej , noi nie ta pojemność... Stad pomysł zeby zrzucić system na pena.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego z FAQ zniknął punkt: "Jak rozpakować archiwum "rootfs" na Pendrive @tux"

Został on zastąpiony inną mniej rozumianą instrukcją.

Właśnie odwrotnie, jest teraz bardziej zrozumiała dla posiadaczy Windowsa.

Ci co używają Linuxa od dawna, wiedzą co i jak i jaką komendą się rozpakowuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pomoże ktoś faikowi z problemem?

 

ADB5800 BZZB modchip z systemem na USB. Podczas odtwarzania nagrań z dysku co jakiś czas, (niesystematycznie) tuner robi restart pokazując na wyświetlaczu Error. Przerabiał ktoś temat? w hdd nie zapisują sie żadne logi :D

 

Dodam tylko, że nie ma tego problemu kiedy odtwarzam filmy z dysku sieciowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurde sorry ale nic mi to nie mówi, mogłbym prosić o wyjaśnienie? mam szukać w tych plikach co wysłałem w załącznikach czy nie?

 

Wyszukałem wszystkie errory w pliku:

 

Line 298: [iInputDevices] getInputDevices  <ERROR: ioctl(EVIOCGNAME): [Errno 19] No such device: '/dev/input/uinput' >
Line 298: [iInputDevices] getInputDevices  <ERROR: ioctl(EVIOCGNAME): [Errno 19] No such device: '/dev/input/uinput' >
Line 299: [iInputDevices] getInputDevices  <ERROR: ioctl(EVIOCGNAME): [Errno 22] Invalid argument >
Line 299: [iInputDevices] getInputDevices  <ERROR: ioctl(EVIOCGNAME): [Errno 22] Invalid argument >
Line 300: [iInputDevices] getInputDevices  <ERROR: ioctl(EVIOCGNAME): [Errno 22] Invalid argument >
Line 300: [iInputDevices] getInputDevices  <ERROR: ioctl(EVIOCGNAME): [Errno 22] Invalid argument >
Line 301: [iInputDevices] getInputDevices  <ERROR: ioctl(EVIOCGNAME): [Errno 19] No such device: '/dev/input/mice' >
Line 301: [iInputDevices] getInputDevices  <ERROR: ioctl(EVIOCGNAME): [Errno 19] No such device: '/dev/input/mice' >
Line 453: RemovePopup, id = ZapError
Line 479: RemovePopup, id = ZapError
Line 495: < 43572.168559> [eMainloop::processOneEvent] unhandled POLLERR/HUP/NVAL for fd 28(17)
Line 496: < 43572.170145> [eMainloop::processOneEvent] unhandled POLLERR/HUP/NVAL for fd 30(16)
Line 507: < 43572.710077> [eMainloop::processOneEvent] unhandled POLLERR/HUP/NVAL for fd 33(16)
Line 587: RemovePopup, id = ZapError

 

 

 

Mam jeszcze jeden problem, w IPTV Playerze jak odtwarzania z buforowaniem strasznie przycina, nie do oglądania, a bez buforowania idzie plynnie. Ktoś rozumie problem?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość d4rkassasin

Witam mam problem, próbuje wgrać system na pendriva. Wszystko zgodnie z faq, cała instalacja przebiega bez błędów. Jak skończyłem robie restart dekodera i niestety ale nie mam wyboru systemu. Przed napisaniem sprawdzałem już na 2 pendraivach sandisck 16gb i Patriot 16gb na obu to samo.

Mój dekoder:

 

Marka: Advanced Digital Broadcast

Model: ADB 5800SX

Procesor: STi7100

 

System:

 

Wersja OE: OE 2.0

Dystrybucja: Graterlia OS

Wersja oprogramowania: 2016-03-23 07:46:51.

Data sterowników: 2.6.32.61.0217.01

Wersja jądra: 2.6.32.61_stm24_0217

Wersja GUI: 2015-11-27-trunk

 

I tak na prawdę nie wiem co robię źle, proszę o pomoc. Jestem świerzakiem więc jak coś to tak jak krowie na granicy :D Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak skończyłem robie restart dekodera i niestety ale nie mam wyboru systemu.

 

Nie ma czegoś takiego jak menu wyboru systemu (jak na komputerach).

 

Nie wiem jakiego masz uboota ale u mnie (dawno tego nie robiłem, więc jak coś proszę o korektę) w momencie kiedy na wyświetlaczu jest NAND strzałkami góra/dół zmienia się urządzenie startowe.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość arturroo123

Witam serdecznie -stawiam zupełnie nowe kroczki w temacie więc mnie nie zjedzcie.

Dostałem w prezencie nbox 5800 zrobionego +oscam umiem wchodzić przez ftp, wgrywanie knałów,mam dostęp do oscam

wersja jądra 2.6.32.61_stm24_0217

Gui 2015-11-27

graterlia OE2.0

lista kanałów od Richter

 

Ale nie mam kilku kanałów ADVENTURE HD, Hastller, Redlight, Polonia1 TV5 na każdym pokazuje EPG siła jakość na poziomie 67 proc. wszystkie inne kanały pięknie działają.

Bardzo proszę o pomoc dla kompletnej zieleniny.

nawet jak zrobię wyszukiwanie kanałów z poziomu tunera wszystko inne pięknie a tych w/w brak

pozdrawiam serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nie mam kilku kanałów ADVENTURE HD, Hastller, Redlight, Polonia1 TV5 na każdym pokazuje EPG siła jakość na poziomie 67 proc. wszystkie inne kanały pięknie działają.

Próbuj wszystkiego jeśli ręczne skanowanie nie daje rezultatu, to spróbuj zainstalować gotowe listy z opkg: tuxa lub myszki. Może źle wgrałeś listę kanałów richtera. Daj znać jak wgrasz z opkg i zrób pełny restart tunera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość arturroo123

dzięki bardzo , wgrywałem listę poprzez dreambox z paczki, i powiem Ci szczerze że na razie ogarniam wgrywanie listy z opkg, bo na razie jestem kompletnie zielony...bardzo byłbym wdzięczny gdybyś mi wysłał na Pw jak to w miarę ogarnąć bo od wczoraj ilość wiedzy z tego fora rozmazała mnie całkowicie. gdybyś mi pomógł choć deczko byłoby super.pozdrawiam serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Co muszę zainstalować bądź ustawić aby oglądać przez dekoder filmy z PC ?

System zainstalowany na PenDrive

Ale nie wiem jaka wtyczka pozwoli mi połaczyć PC z Dekoderem jak to działa ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Proszę mi powiedzieć jak poradzić sobie z ustawieniami głośnośći, praktycznie co inny kanał to i głośność inna ;(

mam podpięty dekoder bezpośrednio do Ampitunera kablem : Digital Optical Audio Cable w ustawieniach mam Link usunieto

Jakieś pomysły ? System głośników 5.1

90ce44623ac761e96a652f0fdc293792fd97e1ebf836692dd09ca585c7945d3e.thumb.jpg.5687d3fd8163a33cff0aeca0bafb50c4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jak wgrać sterowniki WIFI do tunera  ?

W przypadku jeśli nie mamy możliwości podłączenia przewodu do gniazda LAN.

przeczytałem opis ale to nie działa !!!

w opisie nikt nie napisał czy pen ma być fat32 lub ext

zapakowałem pliki dla wifi do nboxa bska na pena i wali same errors

*wfopne:costam,cośtam....ipk: Input/output error

itd.....

i nie instaluje nic, tak jak by plik ipk był źle spakowany dla aktualnego image

oprogramowanie to ADB58xx-NBOX-BSKA-BSLA-GRATERLIA-NAND_17022016

może ktoś pomóc ?

lan u mnie nie działa i próbuję uruchomić wifi

Zyje tu ktoś ?

pozdrawiam gutosie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mój tuner to BZZB system na pendrive R-DRIVE wczoraj aktualizacja jak i postawiony nowy z dn.30.03.16 od kolegi @richter i w obu przypadkach mam problem z drugim paskiem info. Zawsze drugi pasek info wyświetla się taki sam niezależnie od skóry i jest jakiś okrojony. Skin jakiego ja uważam to Pingu_TM. Żadne ustawienia w Interfejs GUI nie pomagają .Może ktoś ma podobny problem i sobie poradził?

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

mam problem typu że czas na image czas czas przyspiesza ? sekundnik za szybko liczy

zabiegi z konsoli telnet typu - ntpdate pool.ntp.org pomagają na chwilę i dalej czas się nie zgadza z rzeczywistym

mam tuner biały BSKA i image GRATERLIA-NAND_17022016_ADB58xx-NBOX-BSKA-BSLA u-boot freebox

mam dwa bska i na obu tunerach taki sam objaw a więc ewidentny bug w image

jest na to jakaś rada ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy podpowiedzcie bo dziś chciałem zaktualizować oprogramowanie poprzez GOS manager po ok. 1,5 miesięcznej przerwie i dostaję komunikat:

 

 

"Za dużo pakietów do aktualizacji i za mało miejsca!!!"

 

Napiszcie proszę czy przez telnet uda mi się to zrobić czy nie koniecznie?? Czy aktualizować pakiety pojedynczo?? Jeśli tak to jak najszybciej i najprościej ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Napiszę tak.

Od jakiegoś czasu nie mam kiedy bawić się skinami itp. Czasami jak trzeba to przysiądę a że zawsze idę

na łatwiznę to problemu szukam u twórców nowych poprawek.

Zawsze używam swój skin. Do wersji (version 2016-02-07) skin_default mój skin śmiga poprawnie.

Od (version 2016-03-14) klawisz "OK" bo tu mam ustawione info i secondinfobar zaczął świrować.

Po naciśnięciu OK wyświetla się w tym samym czasie mój infobar i z skin_default  SecondInfobarSimple.

A jak z skin_default wywalę cały screen SecondInfobarSimple to to po jednokrotnym wciśnięciu OK wywala

jednocześnie infobar i secondinfobar.

I tu prośba do zawodowców o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy podpowiedzcie bo dziś chciałem zaktualizować oprogramowanie poprzez GOS manager po ok. 1,5 miesięcznej przerwie i dostaję komunikat:

 

 

"Za dużo pakietów do aktualizacji i za mało miejsca!!!"

 

Napiszcie proszę czy przez telnet uda mi się to zrobić czy nie koniecznie?? Czy aktualizować pakiety pojedynczo?? Jeśli tak to jak najszybciej i najprościej ??

 

A co zrobić z tym faktem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź co się zmieniło w skin_default.xml

Doszły nowe wpisy.

heee... "tosz to widzę"

Ale jak odpalam na defaultowym skinie to chyba też nie działa to

jak w opisie kol.  @herpoi.

Długie przytrzymanie OK powodować ma zmianę Infobar/SecondInfobar - Infobar/SecondInfobarSimple

Nie zauważam żadnej zmiany - na keyu INFO (widzę po kolei Infobar/SecondInfobarSimple/EventView)

Na keyu OK w zasadzie to co piszę w poście wyżej. Infobar praktycznie nie ma. Odrazu SecondInfobarSimple

Zaznaczam, że wszystko to dzieje się na defaultowym skinie. Box - 5800 x 2 szt.  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ogólnie: Klawiszologia przełączania wersji SecondInfobar nie działa z AB (poprawkę już mam, tylko jeszcze muszę chwilę na testy znaleźć) oraz gryzie się z wtyczką VirtualZap. Na dniach powinny być poprawki do jednego i drugiego, ale chyba najlepszą poprawką byłoby dodanie odpowiedniej opcji do menu konfiguracyjnego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mickey

hi, a możesz podać mi poprawkę na PW. Chętnie potestuję bo mam akurat chwilkę i chęci ;)

A co do tych opcji z długim wciskaniem to obowiązkowo takie cóś musi być w menu. Inaczej

jest to mało czytelne... a pamięć już nie ta :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...