Skocz do zawartości

Webinterface


Gość EscobarPL

Rekomendowane odpowiedzi

Gość EscobarPL

Witam

W pierwszych image na ten tuner był bardzo fajny Webinterface tzn. najbardziej podobała mi się opcja WebTV, napewno wiecie o co chodzi. Możecie napisać dlaczego zaprzestano tego projektu albo czy można dodać w OpenWebif taką funkcjonalność.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na liście kanałów w OpenWebif dla każdego kanału dostępne są 3 przyciski: przełącz, pokaż epg i strumieniuj. Ostatni generuje plik steram.m3u, który otwierasz w VLC albo SMplayer (pod linuksem na pewno działa, pod Windows nie sprawdzałem) i możesz oglądać na komputerze.

 

A co do starego Webinterface. Nie jestem pewny, ale wydaje mi się, że był bardzo powiązany z dreamboksem i jakieś ograniczenia licencyjne spowodowały, że nie jest rozwijany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość EscobarPL

Nie oto mi chodzi, wiem, że działa w OpenWebif poprzez VLC. W starym webinterface była zakładka WebTV i tam można było oglądać tak jakby bezpośrednio w przeglądarce zmieniając zawrówno bukiety jak i kanały. Nie mówcie, że tak nie oglądaliście i tego nie pamiętacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wchodzisz na listę bukietów, i klikasz na ikonkę TV obok nazwy bukietu, i zapisujesz services.m3u, i otwierasz w VLC, i możesz kanały zmieniać.

 

Okienko pamiętam, ale nie oglądałem w ten sposób. W sumie to nie pamiętam, czy mi to działało w dowolnej przeglądarce, albo nawet czy działało w jakiejkolwiek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OpenVPN albo przekierowanie portu na routerze. W drugim przypadku powinieneś zachować numer portu przy przekierowaniu (443 -> 443, 80 -> 80, 8001 -> 8001) bo nie wiem czy np. DreamDroid potrafi zrobić przenumerowanie. Ja mam 443 -> 2443 i 8001 -> 2401, ale pliki m3u edytuję po ściągnięciu zmieniając :8001 na :2401.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykład w załączniku. Przekierowanie z 80 na 1234

 

Protocol <- jeżeli nie jesteś pewny dajesz Both i masz z głowy

From Port <- pod tym portem będzie to widoczne na zewnątrz, czyli dla tego przykładu OpenWebif jest pod http://moje_zewnetrzne_ip:1234/

To IP <- lokalny adres nboksa, czy też innego stwora z enigmą

To Port <- lokalny port OpenWebif, czyli 80

 

Jeżeli zostawisz "To Port" puste, to "From Port" musi być takie jak port lokalny, czyli 80, i będzie przekierowanie z 80 na 80.

gargoyle.png.1644984a7bea41c042893b808f81f331.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tplinka z gargoyle i wiem jak ustawić dmz ale nie wiem właśnie jak ustawić te porty :(

 

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

 

Lepiej dekodera nie wystawiać w DMZ, wtedy każdy będzie miał do wszystkiego dostęp a pośrednio do całej sieci wewnętrznej. Jak masz techniczną możliwość skonfigurowani i odpalenia VPN na routerze to najlepsza opcja. Konfigurujesz VPN na komórce i wtedy przed użyciem aplikacji do streamingu odpalasz VPN i działasz z niej tak jakbyś był w domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez transkodowania może być problem ze streamem do WAN. Upload w domu musi być odpowiedni (ja przy 6mbps up mam problem), a i zasięg w terenie przyzwoity...

Osobiście polecałbym Enigma-TV. Dobiera jakość do szybkości przesyłu. Jest też minus - któryś z komputerów w domu musi być włączony, pełnić rolę serwera i kompresować obraz przed przesłaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustawiłem wszystko na routerze wszystko jak być powinno. Przez przeglądarkę wchodzę na dekoder ale po skonfigurowaniu dreamdroida pobiera mi listę kanałów ale nie ma strumieniowania :(

 

EDIT tux:

Usunięto plik obrazka - dodany niezgodnie z regulaminem.

 

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Poradziłem sobie :) dziękuję wszystkim za pomoc.

 

Dodam iż działa mi tylko dreamdroid a enigma-tv nie chce działać. Nawet nie da się skonfigurować.

 

P.S. do @tux. Z Tapatalka nie mam możliwości dodania obrazka jako załącznika.

 

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam,

zauważyłem problem z logowaniem do openwebif. Mam włączone logowanie do strony hasło i kiedy korzystam z laptopa działa to wyśmienicie. Ale kiedy używam tablet niestety mogę wejśc na stronke nboxa bez konieczności logowania. Trochę mi to przeszkadza bo hasło założyłem specjalnie aby dzieciaki przypadkiem nie włączyły niewłaściwego kanału. Czy ktoś może to potwierdzić ? Czy może ja jeszcze czegoś nie zaznaczyłem ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 lata później...

Witam,

Gdzie można zmienić zdalnie (z konsoli) adres ip spoza sieci lan żeby korzystać z Open Webif?

Mogę z laptopa połączyć się lokalnie przez www (i przez proxy też mogę), ale z zewnątrz jak próbuję mam komunikat "Forbidden 403.6 IP address rejected". Nie jest to wina routera bo tam mam przekierowanie portów na nboxa i komunikat jest z nboxa. Nie działa mi streaming kanałów bo jak łączę się przez proxy to mam lokalne adres ip streamu i nie działa w playerze, a jak wpiszę adres zewnętrzny (bez proxy) to ma to mam ten sam komunikat "Forbidden ..."

Przy okazji gdzie można (zdalnie bo nie mam dostępu do pilota i tv) zmienić port i dopisać swój user/hasło?

 

dekoder: nbox 5800 BSLA

system: Graterlia OS (najnowsza/aktualna)

-------------------------------------------------

Częściowe rozwiązanie:

Dostęp do strony "Open Webif" z zewnątrz jest po ustawieniu autoryzacji (user=root i hasło dla niego).

Pozostaje pytanie: jak wyłączyć "autoryzacje strumieniowania", bo mimo że w opcjach jest ustawiona na "nie" to i tak dekoder pyta i za każdym razem po zalogowaniu działa, a po

anulowaniu nie.

Efekt jest taki, że na laptopie jak widzę okno (za każdym razem do nowego streamu) klikam OK i działa strumieniowanie. A na boxie z androidem nie pokazuje się okno i nie działa straeming. ;(

----------------------------------------

Rozwiązanie końcowe:

Oprócz wyłączenia autoryzacji strumieniowania w ustawieniach wtyczki "Open Webif" trzeba wyłączyć autoryzacje strumienia http (Setup->Ustawienia->System->Inne->Autoryzacja strumieni http=nie)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...