Jump to content

Webinterface


Guest EscobarPL

Recommended Posts

Guest EscobarPL

Witam

W pierwszych image na ten tuner był bardzo fajny Webinterface tzn. najbardziej podobała mi się opcja WebTV, napewno wiecie o co chodzi. Możecie napisać dlaczego zaprzestano tego projektu albo czy można dodać w OpenWebif taką funkcjonalność.

 

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Na liście kanałów w OpenWebif dla każdego kanału dostępne są 3 przyciski: przełącz, pokaż epg i strumieniuj. Ostatni generuje plik steram.m3u, który otwierasz w VLC albo SMplayer (pod linuksem na pewno działa, pod Windows nie sprawdzałem) i możesz oglądać na komputerze.

 

A co do starego Webinterface. Nie jestem pewny, ale wydaje mi się, że był bardzo powiązany z dreamboksem i jakieś ograniczenia licencyjne spowodowały, że nie jest rozwijany.

Link to comment
Share on other sites

Guest EscobarPL

Nie oto mi chodzi, wiem, że działa w OpenWebif poprzez VLC. W starym webinterface była zakładka WebTV i tam można było oglądać tak jakby bezpośrednio w przeglądarce zmieniając zawrówno bukiety jak i kanały. Nie mówcie, że tak nie oglądaliście i tego nie pamiętacie.

Link to comment
Share on other sites

Wchodzisz na listę bukietów, i klikasz na ikonkę TV obok nazwy bukietu, i zapisujesz services.m3u, i otwierasz w VLC, i możesz kanały zmieniać.

 

Okienko pamiętam, ale nie oglądałem w ten sposób. W sumie to nie pamiętam, czy mi to działało w dowolnej przeglądarce, albo nawet czy działało w jakiejkolwiek.

Link to comment
Share on other sites

OpenVPN albo przekierowanie portu na routerze. W drugim przypadku powinieneś zachować numer portu przy przekierowaniu (443 -> 443, 80 -> 80, 8001 -> 8001) bo nie wiem czy np. DreamDroid potrafi zrobić przenumerowanie. Ja mam 443 -> 2443 i 8001 -> 2401, ale pliki m3u edytuję po ściągnięciu zmieniając :8001 na :2401.

Link to comment
Share on other sites

Przykład w załączniku. Przekierowanie z 80 na 1234

 

Protocol <- jeżeli nie jesteś pewny dajesz Both i masz z głowy

From Port <- pod tym portem będzie to widoczne na zewnątrz, czyli dla tego przykładu OpenWebif jest pod http://moje_zewnetrzne_ip:1234/

To IP <- lokalny adres nboksa, czy też innego stwora z enigmą

To Port <- lokalny port OpenWebif, czyli 80

 

Jeżeli zostawisz "To Port" puste, to "From Port" musi być takie jak port lokalny, czyli 80, i będzie przekierowanie z 80 na 80.

gargoyle.png.1644984a7bea41c042893b808f81f331.png

Link to comment
Share on other sites

Mam tplinka z gargoyle i wiem jak ustawić dmz ale nie wiem właśnie jak ustawić te porty :(

 

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

 

Lepiej dekodera nie wystawiać w DMZ, wtedy każdy będzie miał do wszystkiego dostęp a pośrednio do całej sieci wewnętrznej. Jak masz techniczną możliwość skonfigurowani i odpalenia VPN na routerze to najlepsza opcja. Konfigurujesz VPN na komórce i wtedy przed użyciem aplikacji do streamingu odpalasz VPN i działasz z niej tak jakbyś był w domu.

Link to comment
Share on other sites

Bez transkodowania może być problem ze streamem do WAN. Upload w domu musi być odpowiedni (ja przy 6mbps up mam problem), a i zasięg w terenie przyzwoity...

Osobiście polecałbym Enigma-TV. Dobiera jakość do szybkości przesyłu. Jest też minus - któryś z komputerów w domu musi być włączony, pełnić rolę serwera i kompresować obraz przed przesłaniem.

Link to comment
Share on other sites

Ustawiłem wszystko na routerze wszystko jak być powinno. Przez przeglądarkę wchodzę na dekoder ale po skonfigurowaniu dreamdroida pobiera mi listę kanałów ale nie ma strumieniowania :(

 

EDIT tux:

Usunięto plik obrazka - dodany niezgodnie z regulaminem.

 

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

Link to comment
Share on other sites

Ok. Poradziłem sobie :) dziękuję wszystkim za pomoc.

 

Dodam iż działa mi tylko dreamdroid a enigma-tv nie chce działać. Nawet nie da się skonfigurować.

 

P.S. do @tux. Z Tapatalka nie mam możliwości dodania obrazka jako załącznika.

 

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

 

Link to comment
Share on other sites

Dodam iż działa mi tylko dreamdroid a enigma-tv nie chce działać. Nawet nie da się skonfigurować.

 

Enigma-TV aby działała na urządzeniu mobilnym potrzebuje zainstalowanej aplikacji na komputerze/serwerze. Serwer konfigurujemy do łączenia z dekoderem, a androida do połączenia z serwerem.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Witam,

zauważyłem problem z logowaniem do openwebif. Mam włączone logowanie do strony hasło i kiedy korzystam z laptopa działa to wyśmienicie. Ale kiedy używam tablet niestety mogę wejśc na stronke nboxa bez konieczności logowania. Trochę mi to przeszkadza bo hasło założyłem specjalnie aby dzieciaki przypadkiem nie włączyły niewłaściwego kanału. Czy ktoś może to potwierdzić ? Czy może ja jeszcze czegoś nie zaznaczyłem ?

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 years later...
Guest jolka00

Witam,

Gdzie można zmienić zdalnie (z konsoli) adres ip spoza sieci lan żeby korzystać z Open Webif?

Mogę z laptopa połączyć się lokalnie przez www (i przez proxy też mogę), ale z zewnątrz jak próbuję mam komunikat "Forbidden 403.6 IP address rejected". Nie jest to wina routera bo tam mam przekierowanie portów na nboxa i komunikat jest z nboxa. Nie działa mi streaming kanałów bo jak łączę się przez proxy to mam lokalne adres ip streamu i nie działa w playerze, a jak wpiszę adres zewnętrzny (bez proxy) to ma to mam ten sam komunikat "Forbidden ..."

Przy okazji gdzie można (zdalnie bo nie mam dostępu do pilota i tv) zmienić port i dopisać swój user/hasło?

 

dekoder: nbox 5800 BSLA

system: Graterlia OS (najnowsza/aktualna)

-------------------------------------------------

Częściowe rozwiązanie:

Dostęp do strony "Open Webif" z zewnątrz jest po ustawieniu autoryzacji (user=root i hasło dla niego).

Pozostaje pytanie: jak wyłączyć "autoryzacje strumieniowania", bo mimo że w opcjach jest ustawiona na "nie" to i tak dekoder pyta i za każdym razem po zalogowaniu działa, a po

anulowaniu nie.

Efekt jest taki, że na laptopie jak widzę okno (za każdym razem do nowego streamu) klikam OK i działa strumieniowanie. A na boxie z androidem nie pokazuje się okno i nie działa straeming. ;(

----------------------------------------

Rozwiązanie końcowe:

Oprócz wyłączenia autoryzacji strumieniowania w ustawieniach wtyczki "Open Webif" trzeba wyłączyć autoryzacje strumienia http (Setup->Ustawienia->System->Inne->Autoryzacja strumieni http=nie)

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...