Skocz do zawartości

Pomoc dla świeżaka


Gość jordan87

Rekomendowane odpowiedzi

Było wiele razy.

GOS zawsze dąży do tego by wszystko było referencyjne. Jeżeli coś poprawiamy to tylko tak aby działało zgodnie z dokumentacją.

Czasem zdarza się, że to co poprawiamy, było nie do końca OK, ale to co nie było OK powodowało, że ileś tam boxów działało poprawnie mimo, że nie są 100% OK.

Może zawile napisane, ale mam nadzieję, że oddaje to istotę rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jakiś dziwny sposób pojawiło mi się pytanie o hasło jak chcę wejść do odiornika. Zarówno przez WinSCP, webif jak i Oscam.

Nie przypominam sobie bym sam wprowadził jakieś nietypowe hasło. Czy muszę wgrywać od nowa czy jest jakiś sposób.

Soft to Graterlia Image z maja. Tuner czarny BSKA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jakiś dziwny sposób pojawiło mi się pytanie o hasło jak chcę wejść do odiornika. Zarówno przez WinSCP, webif jak i Oscam.

 

Absolutnie niemożliwe, by to "się zrobiło samo", albo ktoś zrobił Tobie złośliwy kawał, albo złapałeś wirusa, który zainfekował odbiornik, parę takich przypadków raportowano nam na forum. O ile jeszcze z trudem można by przyjąć, że "coś się stało" w wypadku logowania się przez ssh, winscp i na webif odbiornika, o tyle fakt obecności hasła na webif oscama to wyklucza, bo jest ono definiowane w plikach oscama a nie systemowych, więc... stawiałbym na pierwszą opcję...

 

 

Nie przypominam sobie bym sam wprowadził jakieś nietypowe hasło. Czy muszę wgrywać od nowa czy jest jakiś sposób.

 

Nie wiem, musisz poczekać, aż ktoś mądrzejszy ode mnie się wypowie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy muszę wgrywać od nowa czy jest jakiś sposób.

 

Musisz się jakoś dostać do pliku /etc/passwd i zmodyfikować odpowiednią linię na:

root::0:0:root:/root:/bin/sh

 

Jak masz DreamExplorer to da się to zrobić z pilota. A jak nie masz...

 

Jeżeli system jest na pendrajwie, to z dowolnego systemu obsługującego ext2/3 możesz plik edytować. A jeżeli we flaszu ... start z pendrajwa, montowanie NAND/NOR i edycja.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam... mam taki delikatny problem... cały dzień siedzę i kombinuje ale nic nie wychodzi... postanowiłem postawić cały system od nowa wiec poleciałem pena hp usb formacik, nagrałem 3 pliki do instalki oraz na pena dorzuciłem również pliki do instalacji wifi offline. instalacja systemu poszła bez problemu ale natomiast jak wchodzę i chce zainstalować pliki z pena po kolei to pena wykrywa, wchodzę na niego i wtedy nie pokazuje żadnego pliku na penie... formatowałem już kilka razy 2 peny i na każdym to samo... zna ktoś jakieś rozwiązanie.... dzięki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie podpowiedzcie jak zrobić stream z tunera i puścić to w internet.

Chciałbym oglądać Euro w pracy :)

Temat sobie ogarnę, ale powiedźcie czym to zrobić?

Inadyn zainstalowany na tunerku, ale nie śmiga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość krzysiek80

Dziś pierwszy raz zainstalowałem Graterlia  i wszystko pięknie działa, mam tylko jeden problem bo nie mogę zainstalować sterowników wifi. Wgrywam pliki na pendriwa ale nbox nie widzi pendriwa, sprawdzałem na dwóch i nic.  A może jest możliwość pobrania sterowników z pilota ? Tylko nie mogę ich znaleźć. Proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie instalacji wifi - czy da się napisać skrypt, który instalował by wszystkie sterowniki jeden po drugim bez wchodzenia po kolei w katalog i instalowaniu po jednym? Oczywiście każdy musiał by dostosować ten skrypt pod siebie w zależności od tego jaką ma kartę wifi i tuner - chociaż i to pewnie dało by się zrobić. Może ktoś nakierować mnie jak to zrobić ewentualnie podać jakiś gotowy skrypt?

 

PS. W FAQ na stronie głównej wciąż jest stara lista kolejności instalacji pakietów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nie ma a mnie już szlag trafia bo przywracam obraz r-drive(n-ty raz) i zawiesza mi się na wyszukiwaniu sieci po instalacji wszystkich pakietów od wifi. Podłączyłem kablem i zobaczymy czego to wina.

 

Nie kumam po lanie poszło wszystko bez problemu, brakowało wtyczki od wifi, którą trzeba doinstalować po instalacji karty wifi. Czas zrobić kopię:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

brakowało wtyczki od wifi, którą trzeba doinstalować po instalacji karty wifi.

 

jaka to ta brakująca wtyczka?? takze utknołem w miejscu gdzie zawiesza się przy wyszukiwaniu sieci...


Scalono wiadomość: [time]1466323335[/time]

Może chodzi o taką? enigma2-plugin-wirelesslan.ipk ? Moglby ktos wrzucic do niej link... sproboje zainstalowac z pena...

 

Zabronione jest publikowanie wpisów naruszających zasady pisowni języka polskiego, niedbałych i niezrozumiałych. Proszę poprawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pobrałem plik ipk z podanego wcześniej źródła ale przy próbie instalacji dostaje:

Collected errors:

*deb_extract:/hdd/enigma2-plugin-wirlesslan_0.2.1.ipk: invalid magic

*pkg_init_forom_file: Filed to extract control file from /hdd/enigma2-plugin-wirlesslan_0.2.1.ipk.

 

Jakieś sugestie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sądzę że nie tędy droga... porównywałem ten plugin z pobrany z repo z paczki Wifi offline jest niby ten sam... czegoś brakuje czego nie wiem.

Może włącz debung do pliku może będzie można wyczytać coś z loga

 

z informacji jakie znalazłem http://forum.xunil.pl/index.php/topic,2099.msg41461.html wynika że problem może być po stronie sterownika...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

brakowało wtyczki od wifi, którą trzeba doinstalować po instalacji karty wifi.

 

jaka to ta brakująca wtyczka?? takze utknołem w miejscu gdzie zawiesza się przy wyszukiwaniu sieci...


Scalono wiadomość: [time]1466323335[/time]

Może chodzi o taką? enigma2-plugin-wirelesslan.ipk ? Moglby ktos wrzucic do niej link... sproboje zainstalowac z pena...

 

Zabronione jest publikowanie wpisów naruszających zasady pisowni języka polskiego, niedbałych i niezrozumiałych. Proszę poprawić.

Ogólnie instalujesz z menadżera wtyczek gos, instalujesz swoja kartę wifi a potem enigma2-plugin-networkbrowser z Wtyczek ale mając podłączony box kablem. Mój poprzedni problem był z ręczna instalacja wifi(i tego nie udało mi się przeskoczyć), używając Menadżera był tylko problem z tą paczką, nie instalowała się ze sterownikiem od karty wifi(ciekawe czemu bo inaczej instalacja karty wifi nie ma sensu).

 

Ogólnie czemu system woła o tą wtyczkę(może nie woła, ale nie ma możliwości wyszukiwania sieci, bo ta opcja jest niedostępna), jeśli nie ma jej w paczce wifi i wtedy o nią nie woła(jest opcja wyszukiwania sieci, ale zawiesza boxa) ale nie działa wyszukiwanie sieci?

 

Ja zaraza zobaczę u siebie czy przy instalacji jest jakiś błąd w logu bo na ekranie wszystko bez problemów.U mnie GOS na usb, nie w nand.Na hdd mam pliki od wifi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To akurat mi się też udało(z wersja sprzed świąt chyba;), ale w moim przypadku nie chodzi o to aby wgrać soft sprzed kilku miesięcy tylko ostatnią wersję z którą właśnie jest problem. Jak mniemam sterowniki do wifi są z tej mniejszej paczki czy z tej ostatniej?Osobiście nie potrzebowałem wtedy tej dodatkowej wtyczki. Ogólnie ja swój problem załatwiłem kablem+backup pendrive na laptopie ale wciąż zastanawia mnie dlaczego nie działa z ostatnią wersją i instalacją offline.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość marcin.petrus

Dwa lata miałem przerwy w obsłudze Graterlii.

Wróciłem i mam taki rezultat że nie mogę się połączyć ani przez Putty ani przez DreamboxEdit.

Nie znam ip tunera i nie wiem jaki jest domyślny.

Wiem, że to podstawy.

Niestety z głowy wszystko wyparowało a w pomocy tego nie znalazłem.

Czy muszę przeczytać całe forum, czy ktoś może to ujmie w dwóch zdaniach.

Tuner ADB 58....

System Linux Mint 17.3

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...