Skocz do zawartości

Pomoc dla świeżaka


Gość jordan87

Rekomendowane odpowiedzi

Gość voyteckst

Przecież zawsze postawić system na pendrive i zrobić kopię zapasową. Wtedy odtworzenie działającego systemu to tylko rozpakowanie paczki z kopią i uruchomienie systemu - w sumie 5-10 minut?

 

A tak na marginesie, to podczas korzystania z repozytorium release nie powinno się nic stać po aktualizacji - no chyba że ktoś nie przeczyta changelog'a na stronie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy skrypt system.sh zniknął z aktualnej wersji systemu - aktualizacja na dzień 27 Kwiecień 2016 - loguje się przez putty,root i po wpisaniu system.sh mam not found - czy coś źle robię?

 

 

EDIT:Już widzę ze plik zniknął z systemu.

 

 

Zabronione jest publikowanie wpisów naruszających zasady pisowni języka polskiego, niedbałych i niezrozumiałych. Proszę poprawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam ciągły problem z nagrywaniem na Triplex. Nagrania bardzo często mają wielkość 0 MB. Czy można temu zaradzić?

 

Wysłane z mojego LG-D802 przy użyciu Tapatalka

 

używać aktualnego systemu.

po poprawkach w OSCAMie oraz w systemie nagrań o zerowej długości nie powinno być od około listopada zeszłego roku.

restartować system po aktualizacjach, oczywiście dopiero po upewnieniu się o ich poprawności.

 

zakładając nagrywanie "na sieć", mieć prawidłowo ustawione wpisy w pliku auto.network.

 

możesz mieć (przykład z powietrza, z danymi służącymi tylko ilustracji, dla samby/cifs):

# automatically generated by enigma 2
ADB5800SX	-fstype=cifs,rw,user=root,pass=XXX ://192.168.100.106/movies

 

a powinieneś mieć

# automatically generated by enigma 2
ADB5800SX	-fstype=cifs,rw,noatime,noserverino,iocharset=utf8,username=root,password=XXX ://192.168.100.106/movies

 

dodatkowa edycja:

by była jasność, chodzi o to, by w linii z definicją udziału sieciowego koniecznie było: noatime,noserverino,iocharset=utf8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość daromen21

Nie wiem czy to dobry temat.  Ale czy mógłby ktoś sprawdzić połączenie FTP na wifi na nowym repo? Nie wiem czy u mnie nie działa bo coś się źle wgrało czy błąd w systemie. Po kablu  działa, dekoder uhd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet jeżeli się to uda to raczej potrwa to kilka godzin.

W skrócie...Odinstalować co się tylko da...Najlepiej do poziomu ilości pakietów jak w Graterlia OS Core. Potem czyszczenie pliku status z /var/opkg (pozostawienie tylko wpisów od zainstalowanych pakietów) a następnie po restarcie (jeżeli wszystko będzie OK i system się uruchomi) ręczna instalacja potrzebnych pakietów.

 

Zdecydowanie bardziej polecam kopię ustawień (zazwyczaj w /etc), instalacje od zera i wgranie ustawień (pojedyncze pliki z danymi konfiguracjami).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba faktycznie lepiej będzie postawić system na nowo.

Mam jeszcze jedno pytanie dotyczące nazwy tunera. Gdzie mogę ją zmienić ? W routerze w zakładce DHCP Clients List tuner jest rozpoznawany jako Unknown. Czy mogę gdzieś nadać mu nazwę ?

Było w historii zmian (teraz na archiwalnej stronie).

Zainteresuj się plikiem hostname w /etc/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zenith839

Witajcie.

 

Dzisiaj postanowiłem wgrać nową wersję Graterli. Niestety ku mojemu zdziwieniu postawiony z nowego obrazu system nie dekoduje sygnału z głowicy. Siła jest super, OSCam dekoduje jak należy ale nie ma obrazu i dźwięku. Jakieś pomysły?? Dekoder to ADB5800xx

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dsi87 nie jest już wspierany.

Mimo wielokrotnych informacji ze potrzeba 5 tunerów na debel w 100% sprawnych z możliwością zrobienia z nimi czegokolwiek nikt na apele przez ponad rok nie odpowiedział.

Ja posiadam tylko jedna puszkę i to jeszcze z całkowicie uszkodzona głowica.

 

Zakup dsi87 + przerobienie to średnio 400zł. Kompletnie nie opłacalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam...Mam to samo co zenith839 po ostatniej  aktualizacji dzisiaj rano odnośnie kernela.. brak obrazu nawet FTA nie ma ..siła sygnału ok, oscam pracuje ..Nbox 5800...

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest bez sensu. Od 3h próbuję wypakować system na pendrive. Nieważne czy ext2 czy ext3. Wszystko niby ładnie się wypakuje, odłączę i podłącze pendrive do kompa i nagle nie ma plików, pomimo, że kilka sekund temu wypakowałem archiwum. Pracuję na Linux parted magic.

Tak samo mam ze sterownikami do wifi kopiuje je na dysk do nboxa i chcąc jest instalować mam błędy, wchodzę na dysk przez FTP, a tu pliki mają rozmiar 0. Albo brakowało plików. Nie wiem co z tym robić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@locarno: po co kombinujesz z parted magic, jak jest wszystko opisane krok po kroku w faq na stronie głównej?

PS. Pliki same nie znikają...

 

Robię według FAQ, tylko z poziomu komputera, a nie z poziomu boxa.

 

ext3 jest popsute bo przy formatowaniu zatrzymuje się na "Writing superblocks and filesystems.........."

 

Jakoś przeżyję resztę życia na starym sofcie, bo to co się z tym dzieje to nie na moje nerwy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo po prostu jest pendrajw uszkodzony i nie pozwala na zapis lub zbyt długo to trwa.

 

A generowanie opinii typu ext3 jest popsute bo przy formatowaniu zatrzymuje się na "Writing superblocks and filesystems.........." zanim skończy się formatowanie, nieważne czy z błędem czy poprawnie, jest nieuprawnione (żeby nie używać innych słów).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość fruit1fruit

Proszę o pomoc,ja już wymiękam. Jakiś czas.temu wykonałem kopię systemu skryptem sysbckp które wygenerowało pięknie zestaw 4 plików. System w nand, dekoder bsla. Jak przywrócić zawartość tej kopii do nand?

 

Kopia była dla rootfs na pendrive i stąd problem, przekonwertowane weszło jak nóż w masło. Problem nieaktualny, proszę o kosz.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem po aktualizacji Debiana na terminalu wrócił problem z tylko dwoma portami USB widocznymi przez system.

 

Mam trzy czytniki Phoenix i do tego czasami podpinam pendrive do terminala.

 

Po ostatniej aktualizacji po restarcie widzę tylko dev/ttyUSB0 i USB1 jeśli odepnę i podepnę czytnik do innych portów to widzę np. tylko USB2 i USB3 a znikają USB0 i USB1

 

Ktoś ma pomysł co z tym zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam następujący problem zainstalowałem sobie System core oraz później doinstalowałem wszystko co potrzebuje ale podczas przełączania programów i obsługi tunera mam cały czas na wyświetlaczu napis StAr. Czegoś jeszcze brakuje mi ? Jak tak to czego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mogę liczyć by ktoś mi podpowiedział (oraz czy jest możliwość) wyciągnąć z mojego Pendrive jedną partycję z GOS?

Wygląda to tak:

 

Device     Boot  Start     End Sectors  Size Id Type
/dev/sda1         2048  718847  716800  350M 83 Linux
/dev/sda2       718848 7744511 7025664  3.4G 83 Linux

 

sda1 to GOS i tą partycję bym chciał wyjąć by skopiować na innego pendrive.

 

Chyba mam sposób, tylko nie bardzo wiem jak to ugryź..

 

http://forum.xunil.pl/index.php/topic,2569.0.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno pytanie, wgrywając Graterlia do NAND mając uboota Nbox5800 Duo_Multiboot_v2 Multi MAC 09_2013 Jest on chyba o ile się nie mylę od JacekToruń opis:

 

1. Duo-multiboot to połaczenie dwóch wersji uboot, B4team i Freebox.

W skład wersji V2 Multi-mac wchodzi: 
- Uboot Freebox FST 384mhz z 07.10.2011r
- Multiboot B4Team-PKT z 03.2012r 
- Programik startujący dopisałem sam, i w ubotach są drobne zmiany niezbędne do dobrego działania. (nic ważnego nie zmieniałem)
- Komendy ENV (środowiska) zmodyfikowałem tak, żeby oba ubooty działały.
- Komendy ENV dla obu ubootów są w 3 wersjach i każda ma inny adres MAC.
Dzięki tej zmianie mamy aż 6 adresów mac do wyboru bez konieczności dogrywania przez USB, czy kablem.
- Komendy ENV są w wersji uniwersalnej dla dekodera BSKA, i dla BSLA. ! 
- Powstał głównie dla osób które kupiją kolejne dekodery do własnej sieci domowej,
po to żeby łatwo rozwiązać konflikt adresów MAC.

Dlaczego dwa:
1. Starsze kompilacje stm23 działają w pełni tylko uruchomione przez uboot Freebox, z uboot b4team, ruszą, ale Lan nie będzie działał.
2. Łatwiej zaprogramować E2 ubootem od kompletu (plikiem update, lub update.img od kompletu z oprogramowaniem).
3. E2 PKT z nand może być startowana tylko przez uboot B4Team.
4. W uboot B4team zmiana strzałkami również z pilota, nie tylko na panelu dekodera.
5. Połaczenie obu ubootów + ENV w jeden plik, bardzo upraszcza programowanie dekoderów, a teraz zmiana MAC na kolejny jeszcze bardziej.


=================================

2.Działanie.
  
1. Duo-multiboot ma w komplecie dwa pliki update, i update.img.
Można go zaprogramować zarówno mając wgrany uboot freebox, jak i uboot B4team.

2. Po zaprogramowaniu uboota trzeba wybrać źródło z czego ma się uruchomić system.
Komendy ENV są w wersji uniwersalnej dla dekodera BSKA, i dla BSLA.
Nazwy na wyświetlaczu są krótkie.
Po napisie boot pokazuje sie kolejny napis,
np USbA , wtedy są 2 sekundy na wciśnięcie strzałki po to żeby zmienić nasz wybrany adres startowy.
Dekoder ma dwie pamięci Flash w którym jest uboot i Nand, w którym najczęściej programujemy Enigmę. 

3. Co oznaczają kolejne skróty wyświetlające się na wyświetlaczu.
ENV Freebox:
USbA < start E2/Neutrino, itp (oprogramowania) z dysku podłaczonego do usb(pendriva) w dekoderach bez zamontowanego dysku SATA !
USHb < Start oprogramowania z USB kiedy do złacza sata jest podłaczone HDD. (dlatego ush)
HDD1 < start oprogramowania z pierwszej partycji HDD podłaczonego do SATA.
HDD2 < start oprogramowania z drugiej partycji HDD podłaczonego do SATA.
HDD3 < start oprogramowania z trzeciej partycji HDD podłaczonego do SATA.

Nand < NAJCZĘŚCIEJ UŻYWANY start oprogramowania Freebox z pamieci NAND.  

NFS  < start oprogramowania z dysku sieciowego konieczne podpięcie LAN, i postawienie serwera NFS na komputerze.

MAC2 /MAC3/MAC1 << to zmiana Adresu MAC na kolejny.

u-B4 <<< Przejście do uboota B4team !!!
po wybraniu tego polecenia uruchomi się uboot b4Team, i po restarcie będzie działał aż się nie wybierze powrotu do uboot freebox.

 

Po sciągnięciu obrazu:

- ADB5800xx_Graterlia_OS_Image_nand.tar.gz

i wypakowaniu mam:

kernel.img

rootfs.img

update.img

 

Czy plik update.img będzie ok do tego uboota? Bo wiem że jak miałem b4team kiedyś to musiałem zmieniać. Wystarczy że te pliki zrzucam na pena, wyłączam system, odpinam zasilanie, wciskam power i puszczam gdy dostanę napis PROG zgadza się?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpowiedzcie mi bo mam 2x nbox 5800 jeden biały i drugi czarny.

 

Ten czarny był długo nie aktualizowany i ostatnio po aktualizacji do tej stabilnej zamrożone wersji pilot nie działa jak powinien (ciężko reaguje na komendy). Na białym jest wszystko ok.

 

Wiem ze było pisane w podobnych kwestiach ale ja trochę inaczej.

 

Co i jak zrobić by z białego system w nand  zgrać OS na czarnego z dyskiem. Wtedy i czarny powinien działać prawidłowo.

 

Proszę o informację w miarę łopatologicznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...