Skocz do zawartości

Pomoc dla świeżaka


Gość jordan87

Rekomendowane odpowiedzi

USB aktualnie mam zajęte na kartę Wi-Fi. Czy są jakieś kompatybilne rozdzielacze USB współpracujące z GOS ?

 

@EDIT

Zrobiłem kopię narzędziem sysbckp, następnie archiwum rootfs przeniosłem i rozpakowałem (wypakuj tutaj) na pendrive. Przy uruchamianiu tunera wybrałem UsbA oraz UsbB. Na obu kończy się na napisie Load. Pendrive 512MB Samsung FAT32. Przy wypakowywaniu WinRAR zgłosił błąd Symlinków (załączam obrazek).

symlink.PNG.cdd41fcd4d3abfe81c242f252594f3cf.PNG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę sobie poradzić z montowaniem samby przy starcie systemu :( Dodałem do fstab wpis:

//ipdrugiegotunera/hdd 	/smb		cifs	user=root,iocharset=utf8,sec=ntlm	0	0

Niestety po restarcie tunera nie montuje mi zasobu natomiast po wpisaniu: mount -a zasoby się pojawiają. fstab wykonywany jest przed uruchomieniem sieci? Czy to ja coś robię źle?[/code]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do kopi to sugerowałbym wtyczkę SystemBackup leży w dziale z Wtyczkami.

a co do rozpakowania to od kiedy takie rzeczy robimy pod Windows?

Czytać , czytać edukować się ... mamy FAQ  tam napisano jak wypakowujemy archiwum rootfs na pena (pen tez musi być odpowiednio przygotowany)

 

Właśnie zakupiłem USB HUB Esperanza + Pendrive 8GB SanDisk. Podłączyłem do niego kartę Wi-Fi oraz pendriva i żadne z nich nie jest widoczne przez GOS. Czy do obsługi hub potrzebna jest jakaś dodatkowa wtyczka ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest potrzebna żadna dodatkowa wtyczka.

Hab ma swoje zasilanie/?

pokaz wynik z konsoli

lsusb

 

Hub nie posiada zewnętrznego zasilania.

Dokładnie jest to model: EA150V

Po kolejnych restartach karta sieciowa oraz pendrive są widoczne. Natomiast występuje problem z kartą sieciową.

 

Test sieci ----> Adres IP Niepotwierdzony

 

Niezależnie od tego czy mam włączone DHCP czy wyłączone jest ten sam błąd. Wynik komendy ping jest nastepujący:

 

Pinging 192.168.1.102 with 32 bytes of data:

Request timed out.

 

Tuner jest widoczny w ustawieniach routera w zakłace DHCP Clients List, ale nie można na niego wejść ani przez Putty ani przez FTP itd.

Jutro ogarnę Hub z zewnętrznym zasilaniem.

 

@EDIT

Wydaje się to dziwne, ale po ok. 4 restartach wszystko zaczęło działać. Teraz biorę się za przeniesienie systemu na USB.

 

lsusb.PNG.4f7d579336a10537f62dff55c51a306e.PNG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki polecacie odtwarzacz plików multimedialnych ? Bo aktualnie nie mogę niczym odtworzyć prostego pliku *.avi.

W dremexplorerze po odtworzeniu mp3 tuner się zawiesił. Muzyka grała i w lewym górnym rogu był tylko pingwin. Nie poradził sobie z odtworzeniem *.ts, a w dodatku nie mogłem wyjść z odtwarzania. Po naciśnięciu wstecz było zapytanie czy chcę wyjść, a po naciśnięciu tak dalej byłem w odtwarzaczu.

Advanced Free Player nie radzi sobie z mp3.

 

Innych playerów nie znalazłem w repo.

 

 

Wracając do tematu Hub + Pendrive. Wszystko ładnie działa z wyjątkiem Wi-Fi. Czasami po kilku ponownych uruchomieniach tunera jest problem z adresem IP, niezależnie czy jest stały czy przedzielany z DHCP. Pomaga dopiero reset routera. Żadne resety w tunerze itd. nic nie dają. Połączenie jest, jednak coś jest nie tak z adresem IP. W testowaniu wychodzi "Adres IP niepotwierdzony".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Innych playerów nie znalazłem w repo.

No chyba żartujesz...

 

Wracając do tematu Hub + Pendrive. Wszystko ładnie działa z wyjątkiem Wi-Fi. Czasami po kilku ponownych uruchomieniach tunera jest problem z adresem IP, niezależnie czy jest stały czy przedzielany z DHCP. Pomaga dopiero reset routera. Żadne resety w tunerze itd. nic nie dają. Połączenie jest, jednak coś jest nie tak z adresem IP. W testowaniu wychodzi "Adres IP niepotwierdzony".

To masz aktywny ten hub czy nie? Bo bez dodatkowego zasilania to może tak nieróżowo być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zaczął mimo wszystko od tego,  że AVI i mp4 to już nie te czasy. Owszem - dużo tego ludzie mają i dużo tego w necie. Jednak w czasach AVI i mp4 to co wrzucano w kontener to raczej nie standard a to co komu się chciało.

Nawet samego DivX i xvid było wiele wersji i to niekoniecznie kompatybilnych że sobą.

 

Dzisiaj przy mkv też jest dowolność bo kontener przyjmie prawie wszystko. Jednak przyjęły się standardy i dzięki temu dużej ilości problemów nie ma.

 

Co do Twojego pytania to raczej jednej odpowiedzi nie będzie czytając AVI i mp4. Nikt nie przewidział co tam w każdym z plików siedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Na wstępie pozdrowienia dla wszystkich na forum i nie tylko. Na początek pare faktów: system świeżo postawiony GOS z 08.12.2015, zrobiona aktualizacja, nbox bsla 250 gb, system w nand, konfiguracja oscam po instalacji nie zmieniana. I tu pojawa się problem, mianowicie oscam nie dekoduje sygnału. Przez webif widzę, że przy karcie jest opis initiale error. Nadmienie, że to już moja kolejna próba powrotu do GOS, ale oscam jak narazie kładzie mnie na łopatki. W załączniu log. Pomocy

log2.txt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za zainteresowanie. Wczesniej używałem GOS z oscam dużo niższym nr coś tam 9.. teraz OpenPli 8.6. Oba softy działały bezbłędnie. Od momentu aktalizacji nie oscam dekoduje. Dlatego zaczynam znowu od czystej instalacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a próbowałeś użyć kompletu, który Ci działał? Mam na myśli Twojego starego oscam-a i konfiguracji.

Wiem, że puryści oscamowi zaraz napiszą, że to profanacja, ale skoro działał, to czemu nie. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dla mnie wyższa szkoła jazdy, dopiero wczoraj nabyłem umiejętność tworzenia systemy na penie z nand, a tu deinstalacja oscam i instalacja nowego (starego). Za bardzo nie kumam jak to uczynić i którą wersje oscam 9300 instalować, ale człowiek całe życie się uczy. Tylko pyt. jak instalować i skąd go zdobyc, bo w opkg nie ma.

 

 

Do Matzg

Witaj

To jest czysta instalacja w nand i oscam nie dekoduje, czy powinienem doistalować biblioteki?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dla mnie wyższa szkoła jazdy, dopiero wczoraj nabyłem umiejętność tworzenia systemy na penie z nand, a tu deinstalacja oscam i instalacja nowego (starego). Za bardzo nie kumam jak to uczynić i którą wersje oscam 9300 instalować, ale człowiek całe życie się uczy. Tylko pyt. jak instalować i skąd go zdobyc, bo w opkg nie ma.

 

 

Do Matzg

Witaj

To jest czysta instalacja w nand i oscam nie dekoduje, czy powinienem doistalować biblioteki?

 

Z logu wynika, że OSCAM, działa, tylko jest źle skonfigurowany, więc samego  OSCAM'a nie ma co ruszać.

 

Powinieneś zacząć od początku, czyli zakładając że działasz na konfiguracji rozruchowej od nas)

1. podać do ciężkiego licha, jaką kartę usiłujesz uruchomić,

1. włączyć logowanie, usuwając linię z wpisem disablelog albo dodając znak # na jej początku, logi które wrzuciłeś to tylko niekompletny fragment,

3. możesz to najłatwiej zrobić na odbiorniki, po zainstalowaniu przy pomocy opkg łatwego w obsłudze edytora nano i a po jego instalacji wydaniu polecenia:

nano /etc/oscam.conf

i zrobieniu tego, o czym piszę.

4. następnie zamieścić logi,

5. "na nos", patrząc bo objawach przypuszczam, że możesz mieć kartę NC w systemie seca (0B01), jeśli tak, to udaj się do odpowiedniego działu w naszym forum i użyj przygotowanej przykładowej konfiguracji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok zrobie jak piszesz. Przyznaję sie nie zamieściłem info o karcie NC+ seca 0100. Potem dam log.

Pozdrawiam

 

"0100" powinno pójść "prosto z pudełka", bez dodatkowych zabiegów. Być może masz mocno starą kartę, z którą nie radzi sobie automat dobierający parametry pracy karty, ale żeby wiedzieć to na pewno i skutecznie skorygować jego pracę, to potrzebny jest log.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy

Czy mógłbym się przypomnieć z post. nr 2577 i 2580 ;). Jeżeli się narzucam to sorry.

Pozdrawiam

 

Nie wiem czy jestem na dobrym tropie w logu z posta 2580 jest wpis "2016/02/23 05:57:23 24215BF3 r  (reader) sci0 [internal] ATR: 3B FF 95 00 FF 50 80 1C 44 4E 41 53 50 34 30 30 20 52 65 76 49 34 41" natomiast parametr ART dla kart C+ podany na stronie wiki oscam-a wynosi "ATR: 3B F7 00 01 40 11 96 70 70 0A 0E 6C B6 D6". Czy jestem na dobrym tropie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I pewnie tak jest, karta ma 5 lat. Jutro logi. Miłej nocy

 

Witam powtórnie

Zgodnie z zaleceniami AbrahaM-a wykorzystałem dedykowana konfiguracje oscam-a dla seca 0100. W załączeniu pliki log. Dalej brak obrazu na TV.

 

Panowie pomocy

 

od razu lepiej:

2016/02/23 05:57:17 24215BF3 r   (reader) sci0 [internal] card detected
2016/02/23 05:57:23 24215BF3 r   (reader) sci0 [internal] ATR: 3B FF 95 00 FF 50 80 1C 44 4E 41 53 50 34 30 30 20 52 65 76 49 34 41 
2016/02/23 05:57:23 24215BF3 r   (reader) sci0 [internal] Init card protocol T0, FI=9, F=512, D=16, N=255
2016/02/23 05:57:23 24215BF3 r   (reader) sci0 [internal] Calculated work ETU is 6.40 us reader mhz = 500
2016/02/23 05:57:24 24215BF3 r   (reader) sci0 [internal] Buffers readed  0 bytes total time_us 75800
2016/02/23 05:57:27 24215BF3 r   (reader) sci0 [internal] ATR Fsmax is 5 MHz, clocking card to 5.00 (specified in reader->mhz)
2016/02/23 05:57:28 24215BF3 r   (reader) sci0 [internal] card system not supported
2016/02/23 05:57:28 24215BF3 r   (reader) sci0 [internal] Normal mode failed, reverting to Deprecated Mode

 

dzięki temu mamy dwie kluczowe informacje:

1) na jakim taktowaniu automat próbował pracować,

2) że OSCAM nie rozpoznał systemu karty.

 

zakładając, że to jest rzeczywiście stara karta 0100 (a nie najnowsza karta 0100 - ten typ jest nieobsługiwany i prawdopodobnie jeszcze długo nie będzie obsługiwany) która pracowała z innym softem, to pozostaje tylko spróbować któregoś z potencjalnie bezpiecznych/standardowych ustawień parametrów MHz oraz CARDMHZ.

 

proponuję sprawdzić ustawienia 368/368, by to sprawdzić wpisz:

autospeed                     = 0
mhz                           = 368
cardmhz                       = 368

 

jeśli to nie odpali, to zamień oba wpisy na 357

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za odpowiedź, spróbuje i od razu dam znać czy pomogło.

 

A czy info o którym wspomniałem w post. #2584 możne mieć wpływ na detekcje karty ?? To taka próba samodzielnej analizy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za odpowiedź, spróbuje i od razu dam znać czy pomogło.

 

A czy info o którym wspomniałem w post. #2584 możne mieć wpływ na detekcje karty ?? To taka próba samodzielnej analizy.

 

I tak i nie. ATR jest jednym z tropów. "Niewłaściwa" odpowiedź ATR może mieć miejsce z trzech powodów

1) najbardziej prawdopodobny, ale nie jedyny: taktowanie karty, jeśli będzie dla karty niewłaściwe, to ona pośle śmieci i ze współpracy nici,

2) mało prawdopodobny ale nie niemożliwy: jeśli karta wcześniej chodziła, przestawienie EMMami karty w tryb, którego OSCAM nie obsługuje,

3) ostatni przypadek możliwy tylko dla kart wydawanych do nowych odbiorników: wydana karta nie obsługiwana przez OSCAM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie powtórnie.

 

Zgodnie z twoimi zaleceniami AbrahaM-a zmieniłem parametry readera w oscam, tak jak pisałeś w post.#2585. Niestety efektów prawie null. Tylko przy taktowaniu 368/368 pojawił się głos na kanale TVN. Poniżej logi z różnych konfuguracji w tym działająca ale z image OpenPli 8.6. Dla ciebie AbrahaM to pewnie pestka, masa informcji do przetworzenia.

 

Może one coś powiedzą, może w końcu wrócę do poczciwego GOS.

oscam357_357.log

oscam368_368.log

log_357_500.txt

oscam_openpli8.6_dzialajace.log

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie powtórnie.

 

Zgodnie z twoimi zaleceniami AbrahaM-a zmieniłem parametry readera w oscam, tak jak pisałeś w post.#2585. Niestety efektów prawie null. Tylko przy taktowaniu 368/368 pojawił się głos na kanale TVN. Poniżej logi z różnych konfuguracji w tym działająca ale z image OpenPli 8.6. Dla ciebie AbrahaM to pewnie pestka, masa informcji do przetworzenia.

 

Może one coś powiedzą, może w końcu wrócę do poczciwego GOS.

 

Obejrzałem. Karta ma psi obowiązek pójść na tych samych ustawieniach co w OpenPli. To nie jest wina GOS, natomiast to wygląda na problem z kartą, która jest jeszcze tolerowana przez stary OSCAM, ale już nie przez nowy. Tak z ciekawości, wrzuć zdjęcia karty, przodu i tyłu, oczywiście zamazując/wycinając numer seryjny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z twoją sugestią załączam fotki karty. Wg mnie to kameleon. A tak z innej beczki, czy do repo można byłoby dorzucić old wersje oscam np. #9300 tak aby byłaby ona w pełni funkcjonalna (z niezbędnymi bibliotekami - chyba dobrze się wyraziłem ?). Było by super.

 

Jeżeli uwzględnienie w repo oscam np 9300 jest niemożliwe to poprosiłbym o umożliwienie jego pobrania wraz z małą instrukcja jego wkomponowania w GOS.

Pozdrawiam

IMG_20160225_055357.thumb.jpg.f9f8e5630211942cadc49ec0d9f8d52d.jpg

IMG_20160225_055414.thumb.jpg.a79dfea4c940a65de962dead859b1546.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z twoją sugestią załączam fotki karty. Wg mnie to kameleon. A tak z innej beczki, czy do repo można byłoby dorzucić old wersje oscam np. #9300 tak aby byłaby ona w pełni funkcjonalna (z niezbędnymi bibliotekami - chyba dobrze się wyraziłem ?). Było by super.

 

Jeżeli uwzględnienie w repo oscam np 9300 jest niemożliwe to poprosiłbym o umożliwienie jego pobrania wraz z małą instrukcja jego wkomponowania w GOS.

Pozdrawiam

 

Ta karta ze zdjęć ma obowiązek pójść. Wiem, bo osobiście widziałem prawidłowo pracujący ten model w nBoxie. Jeśli nie idzie, to moim zdaniem karta jest wadliwa. Sugeruję namierzenie najbliższego lokalnego punktu obsługi klienta (uwaga, część może móc wymieniać tylko karty conax - przynajmniej parę miesięcy temu tak było) i wymianę karty, uzasadniając to niestabilną pracą w posiadanym odbiorniku. Odświeżone 9300 być może dałoby się zrobić, tylko robienie 9300 z powodu karty, która jest najprawdopodobniej wadliwa, jest takim sobie pomysłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czemu miałaby być wadliwa, skoro działa na innym systemie na tym samym tunerze?

Według mnie to trochę naciągana teoria, ale można dośc łatwo ją sprawdzić. ;)

Kolego @xbernix, jeśli dobrze rozumiem Twoją wypowiedź

Dzięki za zainteresowanie. Wczesniej używałem GOS z oscam dużo niższym nr coś tam 9.. teraz OpenPli 8.6. Oba softy działały bezbłędnie. Od momentu aktalizacji nie oscam dekoduje. Dlatego zaczynam znowu od czystej instalacji.

na poprzedniej wersji GOS Ci działało tak?

 

Dodatkowo, jeśli masz możliwość uruchomienia openpli 8.6, to w tym systemie podmień binarkę oscama na najnowszą wersję i sprawdź, czy działa.

 

I może trochę niepolityczne pytanie. Ale czegoś Ci brakuje w openpli 8.6, że chcesz zmienić?

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki AbrahaM, w takim układzie wezmę taką sama kartę od kolegi i sprawdzę, oczywiście dam znać. Natomiast do pytania j00zka: Brakuje mi np repozytoriom z którego zawsze mam np aktualne wtyczki (np. IPTV ), a przede wszystkim aktualny system. A spytam się jak wymienia się binarki i skąd je wziąć. Czy to jest zwykła podmiana plików?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czemu miałaby być wadliwa, skoro działa na innym systemie na tym samym tunerze?

 

Temu, że w międzyczasie zmienił się kod obsługujący czytniki. O czym piszę w odpowiednim dziale. Temu, że tabuny dokładnie tych samych kart pracuje naszych odbiornikach zarówno na automacie (autospeed) jak i na wpisanych z palca ustawieniach. Jeśli n odbiorników (gdzie n=mnóstwo) z "nowym" OSCAMem obsługuje ten typ karty prawidłowo, a jedna karta się buntuje, to co to Twoim zdaniem oznacza?

 

To, że stary OSCAM na innym systemie niż GOS idzie z tą kartą, jest jedynie dowodem na to, że z nią idzie. Jest jeszcze możliwe, że coś jest nie tak z instalacją GOS (a problem z nie działaniem OSCAMa jest skutkiem) lub z samym odbiornikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brakuje mi np repozytoriom z którego zawsze mam np aktualne wtyczki, a przede wszystkim aktualny system. A spytam się jak wymienia się binarki i skąd je wziąć.

 

na przykład z tąd : http://download.oscam.cc/index.php?&direction=0&order=mod&directory=1.20_TRUNK/sh4-qboxhd

po ftp znajdujesz binarkę oscama, kopiujesz gdzieś na boczek, a nową wgrywasz w to samo miejsce pod tą samą nazwą.

Testowo uruchamiasz w konsoli telnetu komendą:

<ścieżka>/<nazwa_oscama> -c <ścieżka z konfiguracją>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po odinstalowaniu pakietu multiframework i restarcie systemu na wyświetlaczu E2 Halt da się to jakoś naprawić bez reinstalacji?

Spróbuj przez konsole zainstalować ponownie multiframework.

A najlepiej podeślij opli.log

Gdzie odnajdę ten log?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie odnajdę ten log?

No to jak nie wiesz to pewnie nie włączyłeś.

Skoro nie możesz się dostać do GUI żeby włączyć logi, no to wejdź na ftp znajdź i edytuj /etc/sysctl.gos

Mają się znaleść dwa takie wipsy:

oPLIdbg=on
oPLIdbgFolder=/

reboot tunera i podeślij opli.log jak będzie halt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro nie możesz się dostać do GUI żeby włączyć logi, no to wejdź na ftp znajdź i edytuj /etc/sysctl.gos

 

Dzięki za podpowiedź pomogło  usunięcie wpisu ,,activeOpenPLI=enigma2-multiframework" w /etc/sysctl.gos.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...