Skocz do zawartości

Pomoc dla świeżaka


Gość jordan87

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem jak to ma działać, używam narzędzia z poleceniem sysbckp.

 

Polecenie podane przez  j00zka zwraca:

 

lrwxrwxrwx    1 root    root            11 Jan  1  2000 core -> /proc/kcore

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sysbckp robi tylko kopię z NAND/NOR (póki co, do tego nie na każdym z odbiorników).

Jeżeli chcesz wykonac kopię NOR ESI-88 to powinno działać. Jeżeli zaś kopia partycji na innym nośniku niż NOR to na razie pozostanie ręcznie wykonać kopię. Np. tak:

  • mkdir /kikut;
  • mount /dev/sdX /kikut
  • cd /kikut
  • tar -cvzf /hdd/backup/nasza_kopia_2015-04-23.tar.gz *
  • cd ~
  • umount /kikut

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Crashlog - u mnie w /hdd, ale formalnie to domyślnie jest chyba w /media/hdd ... a to nie zawsze to samo. Tylko trzeba poklikać trochę pilotem i włączyć - w tej chwili nie pamiętam gdzie jest ta opcja w menu ustawień.

 

A drugie ... to komenda jaką masz wydać po zalogowaniu się na konsolę przez SSH lub telnet używając np. putty.

 

Rozumiem, że to wątek dla świeżaka, ale takie rzeczy można znaleźć na forum.

 

witam udało mi się cos takiego skopiować

 

 

BusyBox v1.23.1 (2015-02-06 15:51:43 CET) built-in shell (ash)
Enter 'help' for a list of built-in commands.

GraterliaOS:~# ls -al /dev/dvb/adapter0/?
ls: /dev/dvb/adapter0/?: No such file or directory
GraterliaOS:~# ls -al /dev/dvb/adapter0/
drwxr-xr-x    2 root     root           460 Jan  1  2000 .
drwxr-xr-x    3 root     root            60 Mar 25  2014 ..
crw-r-----    1 root     root      212,   1 Mar 16 15:06 audio0
crw-r-----    1 root     root      212,   6 Mar 16 15:06 ca0
crw-r-----    1 root     root      212,  22 Mar 16 15:06 ca1
crw-r-----    1 root     root      212,   4 Mar 16 15:06 demux0
crw-r-----    1 root     root      212,  20 Oct 16  2014 demux1.disabled
crw-rw----    1 root     root      212,  36 Oct 16  2014 demux2.disabled
crw-rw----    1 root     root      212,  52 Oct 16  2014 demux3.disabled
crw-r-----    1 root     root      212,   5 Mar 16 15:06 dvr0
crw-r-----    1 root     root      212,  21 Mar 16 15:06 dvr1
crw-rw----    1 root     root      212,  37 Mar 16 15:06 dvr2
crw-rw----    1 root     root      212,  53 Mar 16 15:06 dvr3
crw-r-----    1 root     root      212,   3 Mar 16 15:06 frontend0
lrwxrwxrwx    1 root     root            28 Jan  1  2000 frontend1 -> /dev/dvb/a                                                                                        dapter0/frontend1_
crw-r--r--    1 root     root      212,  19 Mar 16 15:06 frontend1_
lrwxrwxrwx    1 root     root            28 Jan  1  2000 frontend2 -> /dev/dvb/a                                                                                        dapter0/frontend2_
crw-r-----    1 root     root      212,  67 Mar 16 15:06 frontend2_
crw-r--r--    1 root     root      212,  35 Mar 16 15:06 frontend2_uhd88
crw-rw-r--    1 root     root      212,  51 Mar 16 15:06 frontend3_
crw-r-----    1 root     root      212,   7 Mar 16 15:06 net0
crw-r-----    1 root     root      212,   8 Mar 16 15:06 osd0
crw-r-----    1 root     root      212,   0 Mar 16 15:06 video0
GraterliaOS:~# BusyBox v1.23.1 (2015-02-06 15:51:43 CET) built-in shell (ash)

 

a crashloga nie mam i nie wiem gdzie to ustawić tam gdzie pisałeś to niestety nie było

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

crw-r-----    1 root    root      212,  4 Mar 16 15:06 demux0

crw-r-----    1 root    root      212,  20 Oct 16  2014 demux1.disabled

crw-rw----    1 root    root      212,  36 Oct 16  2014 demux2.disabled

crw-rw----    1 root    root      212,  52 Oct 16  2014 demux3.disabled

 

To skutek użycia opcji "Configure to work without sat" w GOS Menadżerze, której efekt uboczny jest taki, że mamy GSa, przy próbie użycia demuxa, którego nie ma.

 

Proszę poszukać i wyłączyć. Te rozszerzenia .disabled muszą zniknąć i powinno być ok.

 

Jak rozszerzenia znikną i będziesz miał demux0-demux3 i dalej będą GSy ... to będziesz musiał dokładniej poszukać w ustawieniach opcji dotyczącej zapisu loga po błędzie. No chyba, że ktoś pamięta z głowy, gdzie ta opcja jest i Ci napisze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam serdecznie, używam waszego softu jakim jest G2 od jakiegoś czasu mam pewien problem z pilotem i nie wiem czego to winna, posiadam ten nowy od nc+ a tuner to nbox i jak poogłaszam/przyciszam to nie reaguje tuner świeci się tylko lampka na czerwono na pilocie z napisem AV Miał ktoś tak może i wie co się stało? :)

Jak umieszczamy obrazki na forum?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość artur_n

Kolego jak byś przeczytał instrukcje od pilota to znał byś odpowiedź. Włączyłeś tryb ciszej/głośniej na TV musisz go wyłączyć. Poszukaj instrukcji i do dzieła  ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Postanowiłem potestować Graterlię sądząc, że system będzie lżejszy niż dotychczas używany Hyperion. Faktycznie tak jest ale mam problemy EMU.

W Hyperionie aby wszystko działało musiałem w EmuManagerze ustawić mapowanie cao na ca1 tutaj takiej opcji nie widzę.

Po ręcznej zmianie nazwy pliku /dev/dvb/adapter0/ca1 na ca1.old oraz dowiązaniu sybpolicznym ca1 do ca0 wszytsko działa ale... Po restarcie systemu zmiany giną, bo znów mam oryginalne pliki ca0 i ca1

Proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Postanowiłem potestować Graterlię sądząc, że system będzie lżejszy niż dotychczas używany Hyperion. Faktycznie tak jest ale mam problemy EMU.

W Hyperionie aby wszystko działało musiałem w EmuManagerze ustawić mapowanie cao na ca1 tutaj takiej opcji nie widzę.

Po ręcznej zmianie nazwy pliku /dev/dvb/adapter0/ca1 na ca1.old oraz dowiązaniu sybpolicznym ca1 do ca0 wszytsko działa ale... Po restarcie systemu zmiany giną, bo znów mam oryginalne pliki ca0 i ca1

Proszę o pomoc

 

Hm... a korzystasz z oscam-a? Bo takie kombinacje to się kiedyś robiło przy mgcamd a przy oscamie to raczej nie potrzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Wgrywając nową listę kanałów skasowałem wszystkie pliki z katalogu etc/enigma2. Znajdowały się tam ustawienia Enigmy przez co teraz mam okrojone menu z niektórych ikon, tła itd. Tuner to ADB ITI 5800s / GraterliaOS. Czy może ktoś spakowany folder etc/enigma2 udostępnić gdzieś do pobrania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pobrałem ADB5800xx_Graterlia_nand.tar rozpakowałem to i mam pliki kernel.img rottfs.img update.img. Nie da się tego dalej rozpakować ani zamontować aby zobaczyć pliki. Poziom mojej wiedzy oceniam na 1 w skali 1-10 więc pewnie robię coś nie tak tylko nie wiem co.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie znalazłem lecz po skopiowaniu tych plików do folderu enigma2 oraz wgrania na nowo listy kanałów problem nie ustąpił.  Teraz tak wygląda u mnie system.

1_0_1_3DCD_640_13E_820000_0_0_0.jpg.4b97b7781a1e512b902bd49ce186ed74.jpg

1_0_1_3DCD_640_13E_820000_0_0_03.jpg.4ff4e84c87f284531930dbb5f8645f32.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość masowka

cześć

 

po updacie softu do najnowszego testowego tuner wykonał niespodziewany reset i nie wstaje - po ekranie startowym kolejny reset

 

próbowałem zgodnie z tutorialem

GraterliaOS:~# /etc/init.d/openpli stop
-sh: /etc/init.d/openpli: not found

 

jakieś pomysły jak zatrzymać restart żeby można było wgrać pakiety od nowa ?

 

dzieki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

nagrane pliki media/hdd/movie - próbuje poprzez ustawienia "Menu listy nagrań" wyedytować widok listy miedzy innymi,,, i tak w konfiguracji listy nagrań "Rozszerzony opis" ustawiam na nie a niestety linijka zaczyna się od daty poprzez jakieś nr referencyjne a praktycznie tytułu nie widać...

skin InfinityHD więc wyłącznie pół ekranu  jest na tytuł... jeśli sa gdzieś indziej ustawienia proszę o taką informację.

Nadmianiam, że nie ma znaczenia nazwa pliku który nagrywam ponieważ nawet gdy plik z nagraniem ma jedno słowo i tak w katalogu media /hdd/movie w linijce jest wszystko oprócz tytułu.

chyba ze jest możliwość zmienić ustawienia skina i tytuł będzie miał miejsce na całym ekranie wtedy problemu nie ma...

Pozdrawiam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Czy jest możliwość zmiany czasu wznowienia ponownego odtwarzania nagrania. Obecnie po 1 sekundzie nagranie przeskakuje do miejsca ostatnio zakończonego oglądania.

Skomplikowane zdania, ale mam nadzieję, że zostałem zrozumiany :)

 

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zrozumieliśmy się.

Podczas włączenia po raz kolejny tego samego nagrania, nbox wznawia je od ostatniego zakończenia, informując na ekranie wiadomością, iż nagranie jest wznawiane. Czas wiadomości wynosi 1 sekundę. Czy tenże czas można wydłużyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jak masz ustawiony MENU>USTAWIENIA>NAGRANIA>SKŁADNIA NAZW NAGRAŃ ?

 

... miałem standardowe, zmieniłem na "krótkie nazwy plików" ... oczywiście pliki obecne nie zmieniły składni...

przy testowym nagraniu dało radę ... dziękuję za pomoc, bardzo cenna edycja przy stosowaniu skina np InfinityHD

Pozdrawiam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

 

mam problem z aktualizacją nBoxa... System zapętla się na konflikcie IPTVplayr's mini z full.

Prawdopodobnie mam zainstalowaną wersję mini plugina i full i niestety nie potrafię teraz odinstalować ich.

 

Po wejściu do OS menadżera mam do wyboru aktualizację, któa po uruchomieniu wywala:

 

Upgrading enigma2-plugin-iptvplayer-mini from 57.06.01.00 to 57.09.00.00. on root.

 

collected errors:

*check_conflicts_for: The following packages conflicts with enigma2-plugin-iptvplayer-mini:

*check_conflicts_for:  enigma2-plugin-iptvplayer-full*

check_conflicts_for:  enigma2-plugin-iptvplayer-full*

 

Czy ktoś pomoże mi rozwiązać problem?

 

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie to normalne. Nie będę robił wykładów jak działa NOR. Jeżeli chcesz odzyskać miejsce to zrób backup systemu (narzędzie z OPKG) i wgraj kopię raz jeszcze do NOR. Wtedy komórki nie wykorzystanie w pełni zostają odzyskane i "stracone" miejsce powróci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość dogberry_33

W takim razie to normalne. Nie będę robił wykładów jak działa NOR. Jeżeli chcesz odzyskać miejsce to zrób backup systemu (narzędzie z OPKG) i wgraj kopię raz jeszcze do NOR. Wtedy komórki nie wykorzystanie w pełni zostają odzyskane i "stracone" miejsce powróci.

 

chyba NAND

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuje uruchomić sieć wifi.Ale brak internetu przez interfejs LAN.Więc kopiuje pliki z paczki z odpowiednimi sterownikami do root uruchamiam telnet i przy instalacji próbuje łączyć się z internetem którego niema.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...