Skocz do zawartości

Pomoc dla świeżaka


Gość jordan87

Rekomendowane odpowiedzi

Chwila bo czegoś nie rozumiem.

W GOS nie ma swapfile a jest partycja SWAP montowana z automatu jak jest i ma label=swap.

Jeżeli masz plik swapfile to musiałeś go stworzyć i gdzieś dać opcję montowania tego pliku jako swap. Jeżeli masz GOS i masz partycję SWAP to nie ma prawa wisieć, chyba że plik ma np. 512MB to wtedy nie tyle wisi co może nawet ze 2-3h pakować go.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chce zrobić kopię openpli którą mam na pendrive,plik swap ma ok.130mb,po zatrzymaniu restart był,ale dalej stoi na swapfile,chyba że faktycznie to tak długo musi być,a po zrobieniu kopii zamierzałem wgrać graterlię na pendriva.

 

Ok,poszło bez problemu.Dzięki  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zainstalowałem multiframework

duża cześć tych filmów jest w wysokiej rozdzielczości, ale zdarzają sie też perełki 480p w mpg które tną

nbox nie da rady odtworzyć płynnie 1080 z niektórymi kodekami?

mam model 2850  i na nim też tnie

któryś dekoderów obsługiwanych przez gos ma lepsze parametry?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pokokolo: Pendrajwy mają inne identyfikatory (numerki/literki) w zależności od tego, czy w czasie bootowania jest podłączony dysk twardy. Zawsze inne kiedy dysk jest na SATA, a jeżeli dysk jest na USB i korzystasz z huba, to identyfikator zależy od tego, do którego portu pendrajw jest podłączony.

 

wystarczyło zmienić podczas boot na usb b i wszystko gra.

 

dziękuję i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Od tygodnia-dwóch moje UHD (wersja stable) ma bardzo dziwną przypadłość. Mianowicie gdy skończę oglądać jakieś nagranie z TV żaden kanał nie świeci. Jest po prostu ciemno a po kilkunastu sekundach pojawia się komunikat o nieznalezieniu kanału w PAT czy coś takiego. Wygląda jakby coś działo się z głowicą w tym czasie. Oczywiście to nie jest wina oscama, kanały FTA również nie świecą. Pomaga tylko pełny restart tunera i wszystko wraca do normy. Dodam jeszcze, że sytuacja taka występuje tylko z nagraniami z TV. Jeżeli odpalę jakiś film przesłany z komputera, IPTV czy jakieś inne materiały wszystko działa normalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Od tygodnia-dwóch moje UHD (wersja stable) ma bardzo dziwną przypadłość. Mianowicie gdy skończę oglądać jakieś nagranie z TV żaden kanał nie świeci. Jest po prostu ciemno a po kilkunastu sekundach pojawia się komunikat o nieznalezieniu kanału w PAT czy coś takiego. Wygląda jakby coś działo się z głowicą w tym czasie. Oczywiście to nie jest wina oscama, kanały FTA również nie świecą. Pomaga tylko pełny restart tunera i wszystko wraca do normy. Dodam jeszcze, że sytuacja taka występuje tylko z nagraniami z TV. Jeżeli odpalę jakiś film przesłany z komputera, IPTV czy jakieś inne materiały wszystko działa normalnie.

 

sprawdź dla pewności co się będzie działo na oscamie 11001-1

ostatnio (10999, 11001) zostały wyłapane dwa błędy, które mogły rzutować na stabilność odbiorników, zwłaszcza jeśli używana była lokalna karta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak potrzebuje pomocy bo się pogubiłem i nawet nie bardzo wiem co robię.

Aktualnie z wszelkimi poradnikami na forum udało mi się uruchomić dysk twardy dev/sda1 który jest zamontowany do /hdd

Następnie zapragnąłem postawić system na pendrive bo nie mogłem juz aktualizacji zrobić bo mało miejsca było.

System też postawiłem wg poradników i uruchamiał się z usbA. Wszystko fajnie działa do czasu zanim nie podłączę dysku twardego- napis cały czas load. kol. mickey mi podpowiedział, że to jest wina montowania usb- przestawiłem aby wystartowało z usbB i wszystko super- tylko znowu nie widizi mi dysku w dekoderze.

Jak wydaję komendę fdisk -l widać tylko pendrive /dev/sdb1 dysku nie widać.

po wydaniu komendy df -h widać zamontowany /dev/sda1 do /hdd  po wydaniu polecenia umount /hdd już go wogóle nie widać.

Teraz nie wiem co dalej począć. Proszę o podpowiedź tylko jak dla początkującego nie na tacy ale żebym mógł cos zrozumieć;)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Od tygodnia-dwóch moje UHD (wersja stable) ma bardzo dziwną przypadłość. Mianowicie gdy skończę oglądać jakieś nagranie z TV żaden kanał nie świeci. Jest po prostu ciemno a po kilkunastu sekundach pojawia się komunikat o nieznalezieniu kanału w PAT czy coś takiego. Wygląda jakby coś działo się z głowicą w tym czasie. Oczywiście to nie jest wina oscama, kanały FTA również nie świecą. Pomaga tylko pełny restart tunera i wszystko wraca do normy. Dodam jeszcze, że sytuacja taka występuje tylko z nagraniami z TV. Jeżeli odpalę jakiś film przesłany z komputera, IPTV czy jakieś inne materiały wszystko działa normalnie.

 

Podobnie jest - juz o tym pisałem ,w przypadku cofnięcia sie z 1 kanału sat na liscie strzałka w lewo na ostatni kanał sat na danej liście, oraz jeżeli dopisany do settingu sa kanały stream'u , powrót z nich powoduje tupanie tuxa i tak sobie wisi,pomaga jedynie zabawa z wtyczka i gniazdkiem.

Oscam w/g mnie, nie ma tu znaczenia,sprawdzałem praktycznie na wszystkich mi dostępnych( tunek UHD)

opli.log

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wydaję komendę fdisk -l widać tylko pendrive /dev/sdb1 dysku nie widać.

po wydaniu komendy df -h widać zamontowany /dev/sda1 do /hdd  po wydaniu polecenia umount /hdd już go w ogóle nie widać.

 

Tak w skrócie: Przerabiałem to, ale z dyskiem 3,5" podpiętym na kablu SATA na zewnątrz. Dysk sobie sam znikał z systemu i dopiero po restarcie tunera wracał. Dokładnie tak to wygląda jeżeli dysk był na starcie a potem go "odpięło od kabla" (chwilowy zanik zasilania, nie wiem...). Taki dysk jest ciągle zamontowany ale fdisk -l go nie pokazuje. Czasami udawało się  zresetować port SATA a wtedy dysk się montował jako ... sdc. U mnie pomogło zakupienie dysku 2,5" i wpakowanie go do środka w oryginalnej kieszonce. Zapomniałem o problemie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dokładnie tak mam. dysk jest 2,5 cala wpięty wewnątrz dekodera. dolutowane kable. z nand wszystko działa ok. problem pojawił się po wgraniu systemu na pendrive,

teraz tak myślę faktycznie wypiąłem samo zasilanie i jak zacząłem zabawę to wyłączyłem i włączyłem z prądu- widocznie to nie pomogło.

Spróbuję jeszcze raz postawić system na pendrive i zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Od tygodnia-dwóch moje UHD (wersja stable) ma bardzo dziwną przypadłość. Mianowicie gdy skończę oglądać jakieś nagranie z TV żaden kanał nie świeci. Jest po prostu ciemno a po kilkunastu sekundach pojawia się komunikat o nieznalezieniu kanału w PAT czy coś takiego. Wygląda jakby coś działo się z głowicą w tym czasie. Oczywiście to nie jest wina oscama, kanały FTA również nie świecą. Pomaga tylko pełny restart tunera i wszystko wraca do normy. Dodam jeszcze, że sytuacja taka występuje tylko z nagraniami z TV. Jeżeli odpalę jakiś film przesłany z komputera, IPTV czy jakieś inne materiały wszystko działa normalnie.

 

sprawdź dla pewności co się będzie działo na oscamie 11001-1

ostatnio (10999, 11001) zostały wyłapane dwa błędy, które mogły rzutować na stabilność odbiorników, zwłaszcza jeśli używana była lokalna karta.

Od prawie 3 lat używam wersji r8846. Nigdy na żadnym systemie takie cuda mi się nie działy :) Poza tym tak jak wspomniałem wcześniej na kanałach FTA również jest problem. Wygląda tak jakby obie głowice były wyłączone/zajęte. Nie wyskakuje pingwin, nic się nie wiesza, mogę normalnie operować tunerem oprócz oczywiście oglądania telewizji. Wydaje mi się, że problem pojawił się gdy IPTV zainstalowało jakąś bibliotekę do systemowego katalogu (być może ext3player? Nie pamiętam dokładnie nazwy ale biblioteka ta na pewno jest w multiframework).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od prawie 3 lat używam wersji r8846. Nigdy na żadnym systemie takie cuda mi się nie działy :) Poza tym tak jak wspomniałem wcześniej na kanałach FTA również jest problem. Wygląda tak jakby obie głowice były wyłączone/zajęte. Nie wyskakuje pingwin, nic się nie wiesza, mogę normalnie operować tunerem oprócz oczywiście oglądania telewizji. Wydaje mi się, że problem pojawił się gdy IPTV zainstalowało jakąś bibliotekę do systemowego katalogu (być może ext3player? Nie pamiętam dokładnie nazwy ale biblioteka ta na pewno jest w multiframework).

 

To, że coś mogło namieszać w systemie jest możliwe - i tu mądrzejsi ode mnie się pewnie wypowiedzą.

 

natomiast w drugiej kwestii, pozwolę sobie na cytat działu z rekomendowanymi oscamami:

Ze względu na przeraźliwie dużą ilość poprawek, zmian, optymalizacji nie udzielamy pomocy użytkownikom, którzy zdecydują się na używanie wersji OSCam'a starszych niż 10980. Aktualnie rekomendujemy używanie wersji r10980 sh4.

 

Jak działa Tobie działa, to dobrze, ale jeśli będzie jakiś błąd, czy konieczność użycia jakiś nietypowych sztuczek pod tą wersję... cóż, nikt po 3 latach nie będzie o tym pamiętał.

 

Poza tym, zwracam uwagę że w ciągu tych 3 lat mocno się zmieniło openpli, oscam który kiedyś był dla starego openpli ok (bo był do niego na tamten czas dostowany) wcale nie musi prawidłowo radzić sobie z rozwiązaniami o trzy lata nowszymi, stosowanymi w aktualnym openpli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@AbrahaM

Pozwolę sobie zaznaczyć, że do Graterli (wersja stable czyli release) od dłuższego czasu nie wychodzą już żadne aktualizacjie. Ostatni raz opkg aktualizowałem przed wakacjami o ile mnie pamięć nie myli a opisany wyżej problem zauważyłem całkiem niedawno. Nie oczekuję pomocy w dziedzinie oscama bo wydaje mi się, że skoro kanały FTA również nie działają to nie ma to nic wspólnego z nim. Oczywiście mogę się mylić bo moja wiedza od zaplecza jest raczej znikoma ale na chłopski rozum do takich wniosków doszedłem :)

 

@mickey

opkg list-installed | grep kernel
kernel-core-default-gos - 2.6.32.61.0217.01
kernel-modules-cifs-gos - 2.6.32.61.0214.02
kernel-modules-cpufreq-gos - 2.6.32.61.0217.01
kernel-modules-default-gos - 2.6.32.61.0217.01

ls -al /dev/dvb/adapter0
drwxr-xr-x    2 root     root           460 Jan  1  2000 .
drwxr-xr-x    3 root     root            60 Mar 25  2014 ..
crw-r-----    1 root     root      212,   1 Mar 16  2015 audio0
crw-r-----    1 root     root      212,   6 Mar 16  2015 ca0
crw-r-----    1 root     root      212,  22 Mar 16  2015 ca1
crw-r-----    1 root     root      212,   4 Mar 16  2015 demux0
crw-r-----    1 root     root      212,  20 Mar 16  2015 demux1
crw-rw----    1 root     root      212,  36 Mar 16  2015 demux2
crw-rw----    1 root     root      212,  52 Mar 16  2015 demux3
crw-r-----    1 root     root      212,   5 Mar 16  2015 dvr0
crw-r-----    1 root     root      212,  21 Mar 16  2015 dvr1
crw-rw----    1 root     root      212,  37 Mar 16  2015 dvr2
crw-rw----    1 root     root      212,  53 Mar 16  2015 dvr3
crw-r-----    1 root     root      212,   3 Mar 16  2015 frontend0
lrwxrwxrwx    1 root     root            28 Jan  1  2000 frontend1 -> /dev/dvb/adapter0/frontend1_
crw-r--r--    1 root     root      212,  19 Mar 16  2015 frontend1_
lrwxrwxrwx    1 root     root            33 Jan  1  2000 frontend2 -> /dev/dvb/adapter0/frontend2_uhd88
crw-r-----    1 root     root      212,  67 Mar 16  2015 frontend2_
crw-r--r--    1 root     root      212,  35 Mar 16  2015 frontend2_uhd88
crw-rw-r--    1 root     root      212,  51 Mar 16  2015 frontend3_
crw-r-----    1 root     root      212,   7 Mar 16  2015 net0
crw-r-----    1 root     root      212,   8 Mar 16  2015 osd0
crw-r-----    1 root     root      212,   0 Mar 16  2015 video0

Oczywiście wpisywałem gdy tuner jest w 100% sprawny. Jeżeli zajdzie taka potrzeba to mogę wywołać opisywany problem i sprawdzić jeszcze raz.

Jeżeli ma to jakieś znaczenie to używam najnowszej wersji IPTV, która oficjalnie nie jest wspierana na Graterli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytuję:

<< 26 Sierpień 2015 >>

  Przeniesienie pakietów z test do ready. Poniżej lista przenieisionych pakietów:

  • enigma2_2015-08-10-git-1_sh4
  • enigma2-data_2015-08-10-git-2_sh4
  • enigma2-i18n-default_2015-08-18-1_sh4
  • enigma2-libs-metapack_1.0.9_sh4
  • enigma2-multiframework_2015-08-10-git-1_sh4
  • enigma2-picon-weather-style-01_1.0.0_sh4
  • enigma2-picon-weather-style-02_1.0.0_sh4
  • enigma2-picon-weather-style-03_1.0.0_sh4
  • enigma2-picon-weather-style-04_1.0.0_sh4
  • enigma2-picon-weather-style-05_1.0.0_sh4
  • enigma2-picon-weather-style-06_1.0.0_sh4
  • enigma2-picon-weather-style-07_1.0.0_sh4
  • enigma2-picon-weather-style-08_1.0.0_sh4
  • enigma2-picon-weather-style-09_1.0.0_sh4
  • enigma2-picon-weather-style-default_1.0.1_sh4
  • enigma2-plugin-coverfind_0.7.3-5_sh4
  • enigma2-plugin-osd3dsetup_0.2.2_sh4
  • enigma2-plugin-satfinder_0.2.3_sh4
  • enigma2-plugins-default_2015-08-10-git-1_sh4
  • enigma2-plugin-shootyourscreen_0.1.5_sh4
  • enigma2-plugin-userskin_0.2.27_sh4
  • enigma2-plugin-weatherplugin_0.2.6_sh4
  • enigma2-plugin-yweather_0.1.2_sh4
  • enigma2-skin-blackglasshd_0.2.3_sh4
  • enigma2-skin-default_2015-08-23-tux-1_sh4
  • enigma2-skin-infinityhd-gos_2015-08-24-1_sh4
  • graterlia-manager_0.1.154_sh4
  • graterlia-manager-i18n-default_0.1.106_sh4
  • graterlia-scripts_0.1.247_sh4
  • oscam_1.20-r10940-4_sh4
  • oscam-camd35-cccam-client_1.20-r10940-4_sh4
  • oscam-camd35-client_1.20-r10940-4_sh4
  • oscam-cccam-client_1.20-r10940-4_sh4
  • oscam-doc_1.20-r10940-4_sh4
  • oscam-full_1.20-r10940-4_sh4
  • oscam-webif_1.20-r10940-4_sh4

Czyli jednak release było aktualizowane w sierpniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tux

Być może, na moim tunerze wciąż ostatnią aktualizacją jest czerwiec 2015. Wskazuje na to chociażby paczka enigma2-libs-metapack, którą mam w wersji 1.0.8.

Dodatkowo moje repozytoria są ustawione na:

http://graterlia.xunil.pl/repodata_2015-06-07/release/uhd88

http://graterlia.xunil.pl/repodata_2015-06-07/release/sh4

 

Czyli w tunerze od 3 miesięcy nic się nie zmieniło :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ustalmy coś bo nie bardzo rozumiem. Jeżeli w tunerze nie zmieniło się nic od 3 miesięcy to dlaczego nagle zaczął nawalać? Fajnie, że BYŁO tylko ja nie będę teraz przeszukiwał 143 stron tego tematu żeby znaleźć odpowiedź, którą zapewne możecie napisać w jednym zdaniu... Także proszę o taką odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mickey

opkg list-installed | grep kernel
kernel-core-default-gos - 2.6.32.61.0217.01
kernel-modules-cifs-gos - 2.6.32.61.0214.02
kernel-modules-cpufreq-gos - 2.6.32.61.0217.01
kernel-modules-default-gos - 2.6.32.61.0217.01

 

Sprawa jest trochę pokręcona. Możesz poczytać więcej tutaj: http://forum.xunil.pl/index.php?topic=2333. Ogólnie, to problemem jest wersja 0217.01. Do tego stopnia, że została ona wycofana z release i obecnie w release jest 0214 (chyba 0214.08) ... i mamy ready i jeszcze parę innych zmian.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mickey Dzięki za odpowiedź :) Zmieniłem repozytoria, przeanalizowałem cały tamten temat ale tak jak tamtemu koledze mi również nie działa --force-reinstall. Błąd o braku źródeł chociaż w opkg list pakiet jest w niższej wersji. Jest jakiś pomysł jak to naprawić? Bo w tamtym wątku kolega już się poddał i po prostu przeinstalował system.

 

@Tux

Przed każdą aktualizacją czytam www i historię zmian. Nie ma tam żadnej informacji na temat tego błędnego kernela. To była pierwsza rzecz jaką zrobiłem zanim opisałem mój problem w ogóle na forum.

Celowo nie zmieniałem repozytoriów na ready, tuner działał kompletnie bez zarzutów na release a w przypadku UHD to jest dla mnie główny priorytet.

W przypadku 2850 mogłem sobie pozwolić nawet na repozytoria TEST, które aktualizuję regularnie. Do tej pory zero problemów - nawet częstego błędu z brakiem reakcji na pilota.

 

 

Dobrze, że już się wyjaśniło w czym jest problem ale tutaj rodzi się moje kolejne pytanie, skoro problem był w aktualizacji z czerwca to dlaczego dopiero teraz zaczął się pojawiać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jakiś pomysł jak to naprawić?

 

W przypadku systemu na pendrajwie zrobiłbym backup kalalogów /boot i /lib/modules a potem wgrał tam pliki ze ściągniętych ręcznie paczek "zastępujacych" z repo release te, które masz w wersji 0217.01... W przypadku systemu w NOR ... nie wiem :(

 

A jak to zrobić z opkg? Jak nie działa --force-reinstall, to może wymusić deinstalację odpowiednich paczek a potem zainstalować je ponownie z opkg? Wymuszenie będzie konieczne, bo to paczki, od których zależy połowa systemu i opkg będzie protestować. Zdaje się, że opcja --force-remove będzie pomocna. A może opcja --force-downgrade wystarczy?

 

Zmiana na TEST ... we wspomnianym wątku coś poszło nie tak, bo niestety zmian na dzisiaj jest baaaaaardzo dużo: sterowniki, biblioteki (po zmiane openssl), gstreamer, enigma2, ...

 

Dobrze, że już się wyjaśniło w czym jest problem ale tutaj rodzi się moje kolejne pytanie, skoro problem był w aktualizacji z czerwca to dlaczego dopiero teraz zaczął się pojawiać?

 

Bo problem jest z gatunku dziwnych i zdaje się, że to powrót tego problemu: http://forum.xunil.pl/index.php?topic=768.0.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tux

Przed każdą aktualizacją czytam www i historię zmian. Nie ma tam żadnej informacji na temat tego błędnego kernela. To była pierwsza rzecz jaką zrobiłem zanim opisałem mój problem w ogóle na forum.

Celowo nie zmieniałem repozytoriów na ready, tuner działał kompletnie bez zarzutów na release a w przypadku UHD to jest dla mnie główny priorytet.

W przypadku 2850 mogłem sobie pozwolić nawet na repozytoria TEST, które aktualizuję regularnie. Do tej pory zero problemów - nawet częstego błędu z brakiem reakcji na pilota.

Obawiam się, że chyba jednak nie czytałeś strony, albo zapomniałeś.

Ja pisałem tylko o tym:

<< 07 Czerwiec 2015 >>

  W dniu 07.06.2015 nastąpiło zamrożenie repozytorium GraterliaOS. Wszyscy, którzy uzywają linii release, po aktualizacji systemu zostaną przełączeni na repozytorium z dnia 07.06.2015, które znajduje się tutaj: http://graterlia.xunil.pl/repodata_2015-06-07/    Cała operacja ma na celu zostawienie stabilnej wersji GraterliaOS i umożliwienie dalszych prac nad nową wersją. Niestety, przy wprowadzaniu zmian przez jakiś czas nie możemy zapewnić stabilności. Dlatego podjęliśmy decyzję o zamrożeniu wersji i automatycznym przełączeniu użytkowników linii release na release 2015-06-07. Użytkownicy linii TEST dalej są w linii TEST i muszą liczyć się z tym, że może coś nie działać jak powinno.

  Jeżeli nadal chcesz użytkować najnowszą linię release i godzisz się na to, że przez jakiś czas może być/będzie niestabilnie, możesz powrócić do release w terminalu wydając polecenie: mv /etc/opkg/opkg.conf_release /etc/opkg/opkg.conf

  Ponadto release 2015-06-07 pozostaje całkowicie bez aktualizacji od dnia dzisiejszego. Jednocześnie zostaną wygenerowane obrazy dla release 2015-06-07 a repozytorium nie będzie kasowane. Umożliwi to korzystanie z repozytorium na obrazach z 2015-06-07.

Jak dobrze pamiętam to w release wprowadzone były drobne poprawki. Jednak już nie w zamrożonym :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tux

W dalszym ciągu nie rozumiem co ma do tego fragment, który zacytowałeś. Tak, byłem w zamrożonym repozytorium i wg. tego fragmentu wynika, że jest ono najbardziej stabilne. Przecież nie dograłem sobie z czapy nowego kernela :D Zrobiłem update w czerwcu i tak już zostało dlatego w dalszym ciągu nie rozumiem dlaczego miałbym się spodziewać po najstabilniejszym wydaniu takich problemów.

 

@mickey

Od dawna na szczęście mam każdy tuner postawiony na pendrivie ze względu na małą pojemność nand/nor oraz takich sytuacji jak ta gdzie system może się po prostu wysypać. Zrobiłem sobie jeszcze raz backup, najpierw pokombinuje przez samo opkg, może coś zadziała. Jak nie to wrzucę ręcznie pliki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

System zaktualizowałem już do wersji ready. Chyba nie muszę dodawać, że paczki kernela zostały wciąż z wyższym numerkiem? Gdyby w repozytoriach był nowszy kernel od tego wadliwego to problem przy aktualizacji sam by się rozwiązał. Póki go nie ma to trzeba ręcznie naprawiać. Wydaje mi się, że jednak jest jeszcze jakaś spora rzesza osób, które działają na wadliwym jajku i być może zastanawiają się tak jak ja co może być nie tak. Proponuję umieścić wzmiankę w aktualizacjach o tym wadliwym wydaniu, niektórym na pewno się przyda.

 

 

Na ten moment zrobiłem tak jak radził @mickey, usunąłem paczki: kernel-core-default-gos, kernel-modules-cifs-gos, kernel-modules-cpufreq-gos, kernel-modules-default-gos z argumentem --force-depends i zainstalowałem je ponownie. Efekt:

opkg list-installed | grep kernel
kernel-core-default-gos - 2.6.32.61.0214.08
kernel-modules-cifs-gos - 2.6.32.61.0214.02
kernel-modules-cpufreq-gos - 2.6.32.61.0214.03
kernel-modules-default-gos - 2.6.32.61.0214.11

Tuner się uruchomił, póki co działa także wydaje mi się, że operacja "downgradu" powiodła się ale czy mój pierwotny problem rozwiązał się będę mógł powiedzieć dopiero po dłuższym czasie użytkowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno pytanie- dysk u mnie się nie usypia. Cały czas słychać że talerze pracują.

W opisu http://forum.xunil.pl/index.php?topic=81.msg21864#msg21864

w pliku etc/sysctl.gos  powinienem usunąć linijkę oPLIdbg=on

 

Jednak mam 2 problemy:

plik /etc/sysctl.gos ma rozmiar 0 B i jest pusty w środku.

jest plik /etc/sysctlgos.conf są ustawienia ale wyżej wymienionej linijki brak.

 

W ustawieniach mam ustawione autousypianie dysku na 5 min. jednak to nic nie daje.

 

Pozdrawiam

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w zasadzie to możliwe, kiedy użytkownik nigdy nie wszedł w tę opcję i generalnie oznacza wyłączone debugowanie.

Pytania dodatkowe:

gdzie zainstalowany system?

czy masz jakieś zaplanowane nagrania (właczajac pobieranie w iptv)?

czy masz włączonego swap-a na dysku?

czy masz właczony permanenttimeshift?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to teraz będzie po zmianie kanałów z SD na HD jak ktoś ma starego dreamboxa dm7000s i stary TV, kanałów w jakości HD nie będzie mógł oglądać ale czy te kanały HD da się w ogule oglądać na tym sprzęcie? Nie wiem jakieś skalowanie do SD czy cuś? czy faktycznie trzeba wyrzucić do kosza.

 

 

Pytam bo wgrałem dzisiaj listę E1_SD_settings_2x1_richter_011015 a tam tylko 62 kanały - dziadki w rozpaczy poratujcie :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No raczej tuner, który nie odbiera MPEG4 cudem go nie odbierze - prawda?

 

Cytuję specyfikację:

Video decoder:

 

Video Compression MPEG-2 and MPEG-1 compatible

Video  Standard PAL G/ 25 Hz

Video Formats 4:3 / 16:9

Footage 16:9, automatic  assimilation for 16:9 TV-Device (over Scart)

Letterbox precolating for 4:3  TV-Device

 

W końcu to musiało nastąpić. Tunery HD już są po 150zł. Nie przesadzajmy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...