Skocz do zawartości

Uszkodzony timer.xml


Gość tom8181

Rekomendowane odpowiedzi

Być może ale jak to naprawić .

Po karzdorazowym restarcie tunera mam komunikat.

 

Błąd

Plik planowanych zadań [timers.xlm] jest uszkodzony i nie może być załadowany .

 

I kasuje zawartość zaplanowanych zadań

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiec  tak nie mam tego pliku jest zamiast tego timers.xml_old . Po próbie zmianie nazwy na timers.xml nic się nie zmienia . Dalej po restarcie ten sam komunikat i kasuje zaplanowane zadania .

Po restarcie nazwa zmienionego pliku timers.xml zmienia się na timers.xml_old .

I komunikat o błędzie .

timers.xml

timers.zip

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzuć z powrotem załącznik do etc/enigma2 jak podmienisz to ubij enigmę2 np w konsoli:

killall -9 enigma2

i powiedz mi czy działa.

 

Jaj jakoś nie lubię "kill" i "killall" - może jestem wychowany tak, że używa się tego w ostateczności i tylko jak faktycznie proces się uwiesił i nie da się go normalnie zatrzymać.

 

Zamiast kill/killall można zawsze:

 

/etc/init.d/gui stop

 

zrobić co się chce - np akualizację, podmianę plików, configów itp itd a następnie odpalić enigmę

 

/etc/init.d/gui start

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

/etc/init.d/gui stop

Jaj jakoś nie lubię "kill" i "killall" - może jestem wychowany tak, że używa się tego w ostateczności i tylko jak faktycznie proces się uwiesił i nie da się go normalnie zatrzymać.

Oczywiście w pełni się zgadzam z tobą że powyższe komendy są książkowe  :) Ale zarówno obie w pełni dają ten sam oczekiwany efekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wiec widzę że problem się powtarza z timers.xlm . Mam nadal komunikat po restarcie tunera

 

Plik planowanych zadań [timers.xlm] jest uszkodzony i nie może być załadowany

 

Mam zainstalowaną listę z opkg enigma2-channels-hotbird-polskie-myszka20

 

i po aktualizacji opkg występował ten komunikat nie chcę restartować tunera bo stracę co mam ustawione do nagrania .  timers.xlm co go edytował kolega TomTelos działało co może być nie tak  i jak go wyedytować poprawnie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam wiec po instalacji tej wtyczki EPGImport wszystkie problemy ustąpiły jak ręką odjął . Ale po pewnym czasie nie mogłem zaktualizować softu z pilota .Było napisane że mało miejsca chociaż mam zainstalowany system na penie 4 gb tylko pikony. Ale aktualizacja z konsoli przechodziła bez problemu. Wiec odinstalowałem wtyczkę  EPGImport  i aktualizacja poszła z pilota dzisiaj ją robiłem . Ale za to znowu się skasował plik timer.xml . Jak to naprawić zainstalować na hhd nie chcę bo nie chcę słuchać dysku.

 


Scalono wiadomość: [time]1490956621[/time]

Po pewny czasie zainstalowałem system od nowa na UHD-88 i problem z timer.xlm powrócił nic nie grzebałem tylko zainstalowałem swoją listę  kanałów. może problem z tym plikiem jest przez tą listę . Czy mozna się dowiedzieć jak kolega naprawił jakiś czas tem mój plik timer.xlm iż działał dodam że próbowałem ten plik wgrać na nowo ale dalej ten sam komunikat o błędzie .

timers.xml

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mówiłem ci epg import i znikną problemy.

Moda na sukces ewidentnie ci krzaczy , na dole masz poprawiony.

Jak nie chcesz tego błędu mieć to przy dodawaniu audycji usuwaj opis zdarzenia i wtedy ok.

Jak coś to dodałem do TODO ten błąd, jak skończę parę rzeczy to zerknę dlaczego się tak dzieje.

timers.xml

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

W moim przypadku jest to nie ma to znaczenia (init 6, reboot, pilot, wtyczka z prądu itd.). Plik zawsze leci, od dłuższego czasu nie mam już komunikatu na telewizorze ale lista planowanych nagrań jest zawsze pusta.

Próbowałem usuwać plik, podmieniać ale bez większych rezultatów a, że nagrywam rzeczy raczej przez czerwony guzik na pilocie to nie przeszkadza mi to na tyle, żeby z tym walczyć dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety ale udało mi się na świeżo postawionym systemie złapać ten problem. Tuner 2850, epg import zainstalowane. Po restarcie tunera z jakimiś zaplanowanymi nagraniami za każdym razem komunikat o uszkodzonym timer.xml. Jakieś pomysły?

Nie wiem czy ma to znaczenie ale pozostawiłem plugin nieskonfigurowany (domyślnie chyba wyłączony).

 

Ps. Nie mogłem już edytować poprzedniego postu.

1_0_1_3DCD_640_13E_820000_0_0_0.jpg.890fb9fe38429c06c31034c282b5ea61.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...