Skocz do zawartości

InfinityHD


TomTelos

Rekomendowane odpowiedzi

musisz zamienić przy linii "FullDescription"

render="Label" 

na

render="InfinityHDScrollLabel"

 

Ok, a jaki label ustawić by tekst się odbijał góra-dół jak pokaże to co nie było widać? Np. skroluje w górę 3 linijki i jak koniec skroluje spowrotem w dół?

 

Pozdr,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 181
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

musisz zamienić przy linii "FullDescription"

render="Label" 

na

render="InfinityHDScrollLabel"

 

Ok, a jaki label ustawić by tekst się odbijał góra-dół jak pokaże to co nie było widać? Np. skroluje w górę 3 linijki i jak koniec skroluje spowrotem w dół?

 

Pozdr,

 

Ja niestety nie jestem w stanie odpowiedzieć na to pytanie, bo nie jestem twórcą skórki. Podejrzewam, że nie ma takowego, ale może się mylę. Ja u siebie dodawałem to metodą "prób i błędów" tzn. wszedłem w źródło i podpatrywałem jak to jest rozwiązane w innym miejscu. Być może są inne, łatwiejsze metody ale o nich zwyczajnie nie wiem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

@jordi

Bywa też tak, że następuje jakiś błąd przy przełączaniu kanałów w skórce Infinity - gdy się szybciej pilotem przeskakuje po liście wyboru potrafi raz na jakiś czas (sporadycznie, ale jednak) wywalić zielony ekran "fatal signal" etc. i robi się samoistny restart (pisałem Ci kiedyś na priv o tym błędzie by zerknąć w loga - zresztą na forum też zamieściłem).

 

Przypomnij proszę czy to się dzieje tak tylko na liście kanałów czy jeszcze w innym miejscu potrafi być GS.

1. Z jakiej dokładniej modyfikacji listy kanałów korzystasz?

2. Czy używasz epg import?

3. Czy jesteś na bieżąco z aktualizacjami systemu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jordi[/member]

Bywa też tak, że następuje jakiś błąd przy przełączaniu kanałów w skórce Infinity - gdy się szybciej pilotem przeskakuje po liście wyboru potrafi raz na jakiś czas (sporadycznie, ale jednak) wywalić zielony ekran "fatal signal" etc. i robi się samoistny restart (pisałem Ci kiedyś na priv o tym błędzie by zerknąć w loga - zresztą na forum też zamieściłem).

 

Przypomnij proszę czy to się dzieje tak tylko na liście kanałów czy jeszcze w innym miejscu potrafi być GS.

1. Z jakiej dokładniej modyfikacji listy kanałów korzystasz?

2. Czy używasz epg import?

3. Czy jesteś na bieżąco z aktualizacjami systemu?

 

ad. 1 - dodałem automatyczne przewijanie opisu epg, wyśrodkowałem też nieco nazwę kanału i czas rozpoczęcia/zakończenia bieżącego programu (ten obok dużej pikony na ekranie z 17ma kanałami - zerknij na post #144 w tym wątku) + zmiana czcionki i kolorów.

ad. 2 - tak, używam - obecnie ustawione na 2 dni do przodu, aktualizuje się co 2gi dzień (kiedyś było 5 dni).

ad. 3 - tak jest, aktualizacje robię od razu jak się tylko pojawiają.

 

Generalnie w nawiązaniu do tematu - od jakiegoś czasu (odpukać) jest spokój z tym problemem, ale system też jest dosyć świeży.  Chyba raz zdarzyło się, że podobny problem (tzn. fatal signal) pojawił się w innym momencie, ale więcej nie zaobserwowałem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie jak zrobić żeby w liście kanałów odwrócić kolejność tzn żeby po prawej stronie był opis danego programu a po lewej lista kanałów.

[warning]Jak  dodajemy obrazki?[/warning]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

U mnie obie wymienione funkcje działają bez problemu.

Używam infinityhd-gos - 2017.02.02, system najnowszy. Dwa błędy, może tylko u mnie ale zapytam.

Nie działa tryb przenoszenia. Nie działa ustawianie kanału startowego. Ktoś może potwierdzić ?

 

U mnie obie wymienione funkcje działają bez problemu.

Przypadkiem odkryłem o co chodzi. Otóż jeśli ustawimy "Wiele bukietów" = NIE, to wtedy obie opcje które wymieniłem nie działają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ja też dorzucę jeszcze błąd, który pojawia się na moim dekoderze za każdym razem gdy robię tą operację.

Po wgraniu (lub aktualizacji) listy od myszka20[/member] gdy z pilota kasuję więcej niż 1 bukiet pod rząd robi się zwis, zielony ekran i fatal signal

Gdy kasuję tylko jeden, wychodzę z listy, ponownie wchodzę aby wykasować inny bukiet wtedy jest ok.

W razie czego mogę włączyć debug i zrzucić loga, aczkolwiek nauczyłem się z tym żyć i nie jest to problem z natury tych ważnych jeśli chodzi o funkcjonalność.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla informacji: Pyknąłem dzisiaj InfinityFHD. Odinstalowałem wersję oficjalną, zassałem testową, ale nie bangla. Za każdym razem uruchamia się defaultowa skórka: właśnie przetestowałem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info. Pozdrawiam.


Scalono wiadomość: [time]1490643941[/time]

Apropo: gdzie wydłubać trzeba wpisy wersji full HD we wtyczkach? został mi "InfinityFHD configurator".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam,

mam problem ze skórką tj. po wejściu w ustawienia>sieć>test zaczyna chodzić w kółko pingwin, na skórce default problem nie występuje.

 

Przełączyłem debugowanie enigmy na poziom 4 i po wejściu w test sieci nastąpił GS. (crash w załączeniu).

 

EDIT:

Dzięki za rozwiązanie problemu. Teraz już wszystko ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...

Witam. Czy jest możliwość wyłączenia stopki paska info? Ponieważ UHD88 cierpi na szatkowanie głowicy A, jeśli są włączone informacje o tunerze. Na OpenPLi można było taką stopkę wyłączyć w pluginie InfinityHD Controller, a czy jest to możliwe w GOS? Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Witam, czy to poważny błąd wyskoczył?

 

GraterliaOS:~# opkg install enigma2-skin-infinityhd-gos
Installing enigma2-skin-infinityhd-gos (2018.05.04) on root.
Downloading http://graterlia.xunil.pl/repository_sh4/release/all/enigma2-skin-infinityhd-gos_2018.05.04_all.ipk.
Installing fonts-roboto (1.10041.1) on root.
Downloading http://graterlia.xunil.pl/repository_sh4/release/all/fonts-roboto_1.10041.1_all.ipk.
Installing fonts-ubuntu (0.80.0) on root.
Downloading http://graterlia.xunil.pl/repository_sh4/release/all/fonts-ubuntu_0.80.0_all.ipk.
Installing fonts-aller (1.00.0) on root.
Downloading http://graterlia.xunil.pl/repository_sh4/release/all/fonts-aller_1.00.0_all.ipk.
Installing fonts-droid (1.00.107) on root.
Downloading http://graterlia.xunil.pl/repository_sh4/release/all/fonts-droid_1.00.107_all.ipk.
Configuring fonts-droid.
Configuring fonts-roboto.
Configuring fonts-ubuntu.
Configuring fonts-aller.
Configuring enigma2-skin-infinityhd-gos.
Collected errors:
* parse_from_stream_nomalloc: Missing new line character at end of file!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Odpowiedź jest bardzo prosta. Skórka korzysta z Yahoo jako dostawcy danych pogodowych wyświetlanych w pasku.

Na początku tego roku Yahoo zmienił swoje API, a skórka nie jest do tego przystosowana. Zmiany w Yahoo są na tyle "dziwne", że z wielkim prawdopodobieństwem wsparcie pogody zostanie ze skórki w ogóle usunięte.

To samo dotyczy wtyczki enigma2-plugin-yweather - tutaj również dane nie są już aktualizowane i zalecamy jej odinstalowanie.

Proponuję Tobie wyłączyć w opcjach InfinityFHD wyświetlanie danych pogodowych. Możesz natomiast zainstalować sobie wtyczkę enigma2-plugin-weathermsn. Po restarcie GUI pod niebieskim będziesz miał dostęp do danych pogodowych z MSN (lokalizacje dodajesz/usuwasz przyciskiem "Menu" w pluginie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam natchnienia do grzebania w YWeather, ale tak na szybko poczytałem i teraz trzeba własną aplikację zarejestrować, podać ile będzie zapytań na dobę i ... w domyśle oni zdecydują, czy to za free będzie, czy nie.

Czyli: należałoby tak aplikację zarejestrować, poprawić wtyczkę podając odpowiednie dane zarejestrowanego użytkownika a następnie ... wyciąć te dane, opublikować aplikację i podać ludziom, gdzie mają się rejestrować, żeby swoje dane dostać. Wtedy aplikacja będzie miała mało zapytań i powinna działać za free...

Jakbym pisał bzdury, to mnie poprawcie :/

 

https://developer.yahoo.com/weather/?guccounter=1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry, nie ten wątek :/ Miało chyba iść tutaj: https://forum.xunil.pl/index.php/topic,3484.0.html

 

A jak już wszedłem do tematu, to zapytam o co innego. Chodzi o screen, który podaje info pojedynczego kanału, takie które przewija się na kilka ekranów. U mnie na Zgemma naciskam INFO i pojawia się to co na przykładowym załączonym obrazku.

 

Dobra, a teraz w czym jest problem: Kiedy to info jest dłuższe niż na 1 ekran, to po naciśnięciu strzałki w dół się przewija. Przewija się bardzo ładnie, bo zawsze wypełnia cały ekran. Ale takie zachowanie jest bardzo uciążliwe w użytkowaniu. Lepiej by było, żeby na drugim ekranie pojawiała się tylko reszta opisu, zaczynając od góry. Tak działało za czasów ESI. Gdzie to zmienić? Nawet nie wiem jakiego "screena" szukać w skin.xml :(

 

Spróbuję wyjaśnić o co chodzi: Powiedzmy, że opis ma 25 linijek. Na pierwszym ekran mieści się 18 (linie 1-18), co wypełnia cały ekran. Czytamy do końca i przewijamy i pojawia się ekran drugi. Na nim też 18 linii, od 8 do 25. Ekran cały wypełniony i ładnie wygląda, ale kilka sekund zajmuje zanim znajdę linię 19 od której mam kontynuować czytanie. Gdyby na drugim ekranie były linie 19-25, to może wyglądałoby tak sobie, ale czytałbym od razu od góry.

tvp.jpg.3e63acac87e15ee079f7364bd626335b.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...