Skocz do zawartości

InfinityHD


TomTelos

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 181
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Dziękuję już wszystko gra, pamiętasz może jeszcze które linie odpowiadają za pasek postępu który jest żółty z lewej strony oraz za progres po prawej stronie który jest również żółty? Podkreśliłem na czerwono :) Chciałbym je zrobić tak jak w default tylko tam mi nie leży szara czcionka i zielone podświetlanie :)

 

P.S - poradziłem już sobie

4.jpg.e65ccfcd100af4bafd68f03163b4e73c.jpg

5.jpg.dc7a9b3bdb282cb7042cc35f37f8a12e.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Aktualizacja 2016-05-08

  • wide domyślnym infobarem, dotychczasowy przesunięty do userskin (infobar classic)
  • poprawiona pogoda w infobar
  • poprawa kolorystyki paska postępu na białe
  • dodanie 3 eventów do 15 rows i 20 rows
  • Od teraz Pogodę w pasku informacyjnym ustawia się za pomocą userskin.

preview_skin_InfoBar_bigpicon_classic_wide_footer_VWeather.png.117886eedd957205e16e998d1fda929f.png

preview_skin_ChannelSelection_bigpicon_15_rows_3_events.png.e065d98d5366fb77b7557a77b355d328.png

preview_skin_ChannelSelection_bigpicon_20_rows_3_events.png.bdbad0f18b87f1eeaab52dc15219e35b.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Logiczne że jak chcesz mieć ikonki pogody to musisz najpierw zainstalować paczke picon weather.

Zacytuje dziś to samo co kolega zdzislaw22 :)

ja widzę, że jest dostępne

GraterliaOS:~# opkg list |grep weather
enigma2-picon-weather-style-01 - 1.0.0 - Weather icons for OpenPLi
enigma2-picon-weather-style-02 - 1.0.0 - Weather icons for OpenPLi
enigma2-picon-weather-style-03 - 1.0.0 - Weather icons for OpenPLi
enigma2-picon-weather-style-04 - 1.0.0 - Weather icons for OpenPLi
enigma2-picon-weather-style-05 - 1.0.0 - Weather icons for OpenPLi
enigma2-picon-weather-style-06 - 1.0.0 - Weather icons for OpenPLi
enigma2-picon-weather-style-07 - 1.0.0 - Weather icons for OpenPLi
enigma2-picon-weather-style-08 - 1.0.0 - Weather icons for OpenPLi
enigma2-picon-weather-style-09 - 1.0.0 - Weather icons for OpenPLi

 

Odsyłam do opisu: http://forum.xunil.pl/index.php/topic,2426.msg32450.html#msg32450

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Chciałbym zmienić Channels selection (big picon 15 rows 3 events) dodając do niego "scroll" w miejscu gdzie wyświetlany jest opis gdyż zwyczajnie często się nie mieści i bywa ucięty. Podobny efekt chciałbym dodać do second info bar. Sprawdzałem wtyczkę do modyfikacji skórki ale nie widzę tam takiej opcji. Czy jest to możliwe poprzez wtyczkę czy może trzeba edytować plik zewnętrznie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czcionkę mam już na 80%, mniejszej nie mogę za bardzo,  bo z kilku metrów od tv będą problemy z czytaniem. Na standardowym epg problemów nie ma i wszystko się mieści aczkolwiek ostatnio używam epg "z importu" i jest ono nieco rozszerzone w stosunku do tego z satelity . Pobawię się z ręczną edycją a nóż się uda. Dzięki za info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Metodą prób i błędów (patrząc nieco w źródło oryginalnego pliku, nieco mniej kierując się nabytą wiedzą)  udało mi się zmodernizować skina do swoich potrzeb (patrz załącznik - gdyby ktoś chciał pobrać). Ekran z wyborem kanałów ma teraz 17 linii (wcześniej 15 lub 20) oraz automatycznie przesuwany opis (EPG).

 

Edit:

 

Do kompletu (jeśli komuś się przyda) przewijanie dłuższego opisu w innych ekranach:

 

EPG-Search

EPG-Secection

GraphMultiEPG

ChannelSelection_bigpicon_17_rows_3_events_scroll.thumb.jpg.5fa955bd4c04d843617c79a7e7ec75c2.jpg

skin_ChannelSelection_bigpicon_17_rows_3_events_scroll.xml

skin_EPGSearch_scroll.xml

skin_EPGSelection_scroll.xml

skin_GraphMultiEPG_scroll.xml

info_pl_skin_ChannelSelection_bigpicon_17_rows_3_events_scroll.txt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Hej  jak korzystać z tego dodatku user skin jak zrobie jakąś modyfikacje i zatwierdze to po załadpowaniiu mam error :) jest gdzies dokładny opis jak się za to zabrać ??

 

Zabronione jest publikowanie wpisów naruszających zasady pisowni języka polskiego, niedbałych i niezrozumiałych. Proszę poprawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ze skórki został usunięty UserSkin nie będę go już więcej wspierał.

Skórka wraca do korzeni i będzie bazowała na własnej wtyczce konfiguracyjnej InfinityHD Controller.

W związku z duża zmianą jak i w skórce i w systemie zalecam odinstalowanie starej i zainstalowanie świeżej z 2016-09-01

UserSkin również znika ze skórek MetrixHD jak i pli-HD i obie skórki też będą mieć własne wtyczki konfiguracyjne.

screenshot_2016-09-01_12-26-00.png.c77ea8ac1ff77b5ca4f5c591264135c8.png

screenshot_2016-09-01_12-26-30.png.25d35316c564980083cce466f63a4f19.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TomTelos[/member] - który plik muszę teraz zmodernizować (czy jest to , aby dostosować wygląd skórki do swoich potrzeb ? Chodzi mi o zmiany o jakich pisałem w poście #117 czyli min. w elementach EPG-Search, EPG-Secection, GraphMultiEPG etc - krótko mówiąc chciałbym dodać automatycznie przesuwany opis EPG we wszystkich miejscach gdzie to występuje a standardowo się nie mieści przy dłuższym opisie.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki wielkie. Myślę, że jak już raz dostosuję skórkę do swoich potrzeb to nie będę już musiał jej potem modyfikować. Czy ew. update skórki spowoduje także nadpisanie pliku etc/enigma2/skin_user_InfinityHD.xml ?  (oczywiście mogę zrobić sobie kopie, ale pytam tak by wiedzieć)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej wszytko super wreszcie jest tak jak chciałem wszytko łatwo i wygodnie Brawo!!!!!

 

Jeśli mogę się podpiąć pod prośby to chciał bym małą modyfikację w paskach

 

(ECM/CAID/SIGNAL ) dało by rade jeśli nie to spoko i tak jest świetnie :)

 

ps. nawet jeśli ecm cały się nie zmieści to i tak było by spoko :)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mała uwaga do nowego konfiguratora: Zbyt często występuje tam niewiele znaczące sformułowanie "Domyślne". Może zrobić coś w stylu "BigPicon (domyślne)", bo nie wszyscy wiedzą co dokładnie jest ustawieniem "domyślnym".

 

 

Sorry za brak szczegółów, ale wczoraj tylko na chwilę odpaliłem konfiguratora podczas testów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

W załączniku nieco zmodyfikowana skórka, zmieniałem pod siebie aczkolwiek może komuś się spodoba. TomTelos[/member] jeżeli uznasz że warto, to może przy jakiejś kolejnej modernizacji skórki uwzględnisz (tzn. dodasz) moje zmiany w konfiguratorze skina ? Przy okazji chciałbym prosić o dodanie opcji do konfiguratora aby była możliwość ustawienia przewijanego opisu EPG ? - w załączonym pliku ze skinem zmieniłem je na wszelkich możliwych ekranach tam gdzie są opisy (EPG search, na liście wyboru i bodajże w MultiGraph EPG o ile dobrze pamiętam). Poglądowo wrzucam też wygląd listy wyboru kanałów, infobar i drugi infobar zawierający wszystkie szczegółowe informacje o oglądanym kanale.

 

Przy okazji chciałbym prosić TomTelos[/member] lub kogoś innego kto zna się na tym lepiej ode mnie o kilka wskazówek odnośnie rzeczy w z którymi nie potrafię sobie poradzić związanych z listą wyboru kanałów:

 

1) czy da się (z tego co się zorientowałem to xml nie obsługuje tego) zrobić wyrównanie tekstu do lewej i prawej jednocześnie w opisach EPG ?

2) Nazwę kanału (ta obok pikony po lewej stronie załączonego screena) wyśrodkowałem i z tym nie mam problemów. Gdy owa nazwa jest za długa, to automatycznie jest ona wyświetlana w dwóch liniach - tutaj np. POLSAT VIASAT i pod spodem EXPLORE HD i wygląda to ładnie i czytelnie niezależnie czy nazwa jest długa czy krótka. Chciałbym podobny efekt osiągnąć z nazwą programu, która jest wyświetlana poniżej pikony. Niestety mino wielu prób nie udało mi się tego osiągnąć. Oczywiście wiem, że wtedy cały opis z EPG będę musiał trochę zmniejszyć i przesunąć w dół ale z tym sobie też poradzę.

_skin_user_InfinityHD.xml

ScreenShot00054.png.fcd7c73603bdf9e4e650bd6f7b1bd244.png

ScreenShot00055.png.dd17598389ac159b4ebb16ac6d6ab48a.png

ScreenShot00056.png.ccce2578e22803a43117396fa15290f1.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

W załączniku nieco zmodyfikowana skórka, zmieniałem pod siebie aczkolwiek może komuś się spodoba. TomTelos[/member] jeżeli uznasz że warto, to może przy jakiejś kolejnej modernizacji skórki uwzględnisz (tzn. dodasz) moje zmiany w konfiguratorze skina ? Przy okazji chciałbym prosić o dodanie opcji do konfiguratora aby była możliwość ustawienia przewijanego opisu EPG ? - w załączonym pliku ze skinem zmieniłem je na wszelkich możliwych ekranach tam gdzie są opisy (EPG search, na liście wyboru i bodajże w MultiGraph EPG o ile dobrze pamiętam). Poglądowo wrzucam też wygląd listy wyboru kanałów, infobar i drugi infobar zawierający wszystkie szczegółowe informacje o oglądanym kanale.

 

Przy okazji chciałbym prosić TomTelos[/member] lub kogoś innego kto zna się na tym lepiej ode mnie o kilka wskazówek odnośnie rzeczy w z którymi nie potrafię sobie poradzić związanych z listą wyboru kanałów:

 

1) czy da się (z tego co się zorientowałem to xml nie obsługuje tego) zrobić wyrównanie tekstu do lewej i prawej jednocześnie w opisach EPG ?

2) Nazwę kanału (ta obok pikony po lewej stronie załączonego screena) wyśrodkowałem i z tym nie mam problemów. Gdy owa nazwa jest za długa, to automatycznie jest ona wyświetlana w dwóch liniach - tutaj np. POLSAT VIASAT i pod spodem EXPLORE HD i wygląda to ładnie i czytelnie niezależnie czy nazwa jest długa czy krótka. Chciałbym podobny efekt osiągnąć z nazwą programu, która jest wyświetlana poniżej pikony. Niestety mino wielu prób nie udało mi się tego osiągnąć. Oczywiście wiem, że wtedy cały opis z EPG będę musiał trochę zmniejszyć i przesunąć w dół ale z tym sobie też poradzę.

 

Witam. Nadpisuje Twój plik w etc/enigma2 i skin bez zmian po restarcie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Jak zrobić w tej skórce by w widoku EPG pod info x 2 przewijały się zbyt długie opisy, które są ucięte ?

 

Pozdr,

 

Nie zrobisz tego raczej przez plugin. Musisz ręcznie wyedytować swój plik ze skórką (nie oryginalny a skin_user_InfinityHD.xml będący w /etc/enigma2). W odpowiedniej sekcji (tej, w której chcesz zrobić zmianę) musisz zamienić przy linii "FullDescription"

render="Label" 

na

render="InfinityHDScrollLabel"

 

Musisz mieć jednak na uwadze, że w ten sposób ingerujesz zewnętrznie w kod skórki i nie wiem dokładnie jak to się ma do licencji i ew. pomocy technicznej (ja to zmieniałem u siebie tylko dla swoich potrzeb).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...