Skocz do zawartości

enigma2-channels-hotbird-richter-polskie - spostrzeżenia i pomysły na ulepszenie


314TeR

Rekomendowane odpowiedzi

Na wstępie chciałbym Ci podziękować richter za to, że mimo przeciwności, wciąż udostępniasz swoją listę.

 

Chciałbym też zgłosić drobny błąd i propozycje delikatnej modernizacji kolejności kanałów w związku z nadchodzącą reorganizacją ramówki BBC.

 

Dziś w repo pojawiła się nowa lista: enigma2-channels-hotbird-richter-polskie_2015-01-16 ale chyba powinna być opisana enigma2-channels-hotbird-richter-polskie_2015-01-26.

 

Jak pewnie część osób wie, BBC zastępuje swoje dwa kanały, BBC Entertainment zmienia się w Brit a Knowledge w Earth. Zmeinia się też ich ramówka, Brit będie kanałem motoryzacyjnym (m.in. na nim będzie premiera Top Gear) a Earth będzie kanałem typu Discovery/National Geografic. Teraz kanały BBC Enthertainment, brit oraz pozostałe dwa motoryzacyjne (TVN Turbo i Motowizja TV) są mocno rozrzucone. Moim zdaniem można by było je zebrać w jedną logiczną całość, a mianowicie po Romance TV dać w następującej kolejności Motowizję, TVN Turbo, BBC Brit, BBC, BBC Earth a po nich dalej jak było czyli Nat Geo... Moim zdaniem BBC Brit i TVN turbo bliżej do kanałów Discovery, Discovery Turbo Extra niż sportowych i logiczniej jak by były w tym miejscu a nie gdzieś w ogonie kanałów sportowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lista która jest na forum jak i ta którą dałem tux do repo, jest oznaczona w zbiorach jako > @richter_260115

oraz na stronie > E2_HD_13E_richter_260115.zip  > są, były identyczne

tak wiec jaka jest po ściągnięciu pilotem, po prostu NIE WIEM ,poniewaz nie pobieram list z pilota - pisać do tux ,może coś pomylone.

Że BBC zmienia nazwy wiem,a promocyjna BBC jest od dawna ( od dnia pojawienia się na sat ) w listach.

Położenie na listach zmienię, ale nie wcześniej niż z chwila jak nastąpi pełen  rebranding BBC.

 

Zresztą po to daje na forum w złączniku, aby każdy kto chce, mógł sobie pozmieniać co chce w nich, przed wgraniem do boxa.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korzystam wyłącznie z opkg, dzisiejszy log w konsoli:

opkg upgrade
Upgrading enigma2-channels-hotbird-richter-polskie from 2015-01-14 to 2015-01-16 on root.
Downloading http://graterlia.xunil.pl/repodata/release/sh4/enigma2-channels-hotbird-richter-polskie_2015-01-16_sh4.ipk.
Configuring enigma2-channels-hotbird-richter-polskie.

Teraz jest już OK.

opkg upgrade

Upgrading enigma2-channels-hotbird-richter-polskie from 2015-01-16 to 2015-01-26 on root.
Downloading http://graterlia.xunil.pl/repodata/release/sh4/enigma2-channels-hotbird-richter-polskie_2015-01-26_sh4.ipk.
Configuring enigma2-channels-hotbird-richter-polskie.

 

W sumie to mega drobiazgi i kosmetyka... ale zauważyłem i chciałem dać znać.

 

Natomiast za zmianę kolejności kanałów motoryzacyjnych BARDZO dziękuję, generalnie obecnie nie sposób już chyba nic poprawić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@richter jak zwykle dzięki Ci wielkie za udostępnienie twoich niezastąpionych list, kanałów dzięki czemu nie muszę jej sobie sam układać i aktualizować. Mam takie pytanie w związku z tym iż czasami jestem zmuszony korzystać z kanału SD ze względu na transfer po WiFi na komórkę, powiedz czy coś się zmieniło z kanałami Eurosport SD 1 i 2 ? Gdyż na Vu+ Ultimo otrzymuje od dłuższego czasu na nich komunikat "strojenie nieudane". Dzieje się tak samo na listach z 15.01 i 26.01.

 

pozdr,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewne parametry transponderów czy samych kanałów ,na naszych sh4 i GOS nie maja znaczenia, nasze oprogramowanie po prostu ustawie sobie je z automatu i działają bez problemu,lecz juz inne boxy maja z tym kłopot i potrzebuja precyzyjnych wpisów, i do tych należa m.in Vu+ itp.

Oczywiście poprawie te wychwycone przez Ciebie ( THX )i innych tz.błędy.

Lecz nie obiecuje ze ich nadal nie ma i nie będzie ,ponieważ wszelkie boxy jakie mam  to SH4 z GOS :P .

Tak wiec wszelkie uwagi jak coś nie działa mile widziane.

 

Tak na szybko to edytuj listę > edycja transpondera i zmień w czerwonej elipsie, po lewej na dole na >> :2:0 ( tak jak teraz tam jest)

inne_par.thumb.JPG.33c0efd36fcaed5bc15fe14035c2f866.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam, troszkę się podepnę tutaj bo dotyczy to list Richera, od których sie uzależniłem ;)

Instalowałem nowy soft (pobrany dzisiaj) na BSLA , zrobiłem oczywiście update/upgrade ale nie było na liście enigma2-channels-hotbird-richter-polskie_2015-02-01_sh4.ipk

Dopiero jak zainstalowałem plugin, to pobrało listę kanałów. Jaka może być tego przyczyna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie daje, sorki, napisałem trochę na skróty, że zrobiłem update/upgrade. Chodziło mi oczywiście opkg. W sumie nie jest to problem ale ciekawe dlaczego pluginu nie pobrał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z konsoli (Putty) opkg update i opkg upgrade, restart systemu. Nie było żadnej listy więc z pilota chciałem ustawić zdalną listę ale pojawił się błąd serwera. Dopiero jak uruchomiłem z usb plugin enigma2-channels-hotbird-richter-polskie_2015-02-01_sh4.ipk po restarcie pojawiły się wszystkie listy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak..ale ze mnie gamoń. :D  Widziałem opcje OPKG w Mgr z pilota ale nie przyszło mi do głowy zobaczyć co tam jest. Wolałem klikać z konsoli z kompa, a tam tej paczki nie pobierało. Dzięki za cierpliwość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość belialek

Nie bawiłem się w aktualizację, postawiłem od nowa najnowszą wersję ze strony głównej. Trochę to trwało, głównie dlatego że sporo czasu zajęło mi zbieranie szczęki z podłogi jak zobaczyłem GOS Managera :) Niestety, ku mojemu rozczarowaniu dostępna była tylko lista z polskimi kanałami od kolegi richtera... Czy będzie jeszcze kiedyś dostępna lista 2x1? List kol. richtera używałem już jakieś dobre 10 lat temu na poczciwym 1430 i jakoś ciężko mi się przestawić na coś innego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E tam - Same polskie , ja tam widzę m.in arabskie.

a tak na poważnie, to nie będzie moich innych list w opkg oprócz HB.

Ograniczyłem tez drastycznie dostęp do innych list poprzez PW ,powód banalny:

http://upload.dvhk.to/file.php?id=5456

Swoja droga to racja jak dają public to znaczy ze ci co biorą od ciebie są niesolidni i nie godni zaufania.

 

 

Ale powiem szczerze ze nie myślałem ze jeszcze jest takie parcie na twoje listy bo już chyba rok mija jak wszystko poszło w no public..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość belialek

Przynajmniej u mnie parcie jest... Listy zmieniam bardzo rzadko, i za każdym razem udawało mi się znaleźć listy kol. richter - niestety ostatnie posty nie napawają optymizmem :(

 

EDIT: w akcie desperacji chciałem wrócić do starej listy 2x1 - niestety po przesłaniu do tunera, wszystkie kanały ze starej listy z Astry widnieją jako szare <n/a>... Czym to może być spowodowane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

 

Do łapania uprawnień wystarczy np stars tv ładnie lecą EMM do karty w logu widać nie potrzeba kanału dla abonentów.

 

 

Jeśli chodzi o listy to ja bym widział jak orginał dla polsatu i i NC+ jak również mix polsat łącznie z NC+ to są u nas głównie używane platformy.

 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

uprawnienia można łapać też na kanale > Polsat Sport News ( nawet operator to zaleca).

Ale nie ma problemów-jak zrobię następna listę do opkg,to dołożę kanały dla abonentów.

 

Czy może dodałeś już ten kanał do oficjalnej listy z opkg? Bo nie mogę znaleźć.

 

Wytłumaczę o co chodzi, bo być może jest to błąd OSCAM i obsłudze EMM lub specyficzny błąd projektory ogólnie nagravision. Z spadaniem EMM nie ma problemu do momentu jak ich nie wytnie uprawnień z karty (np jak się zapomniało zapłacić). I teraz tak, zauważyłem że EMMy idą jedynie kiedy kodowanie na OSCAM jest zapięte na nagravision i jest "aktywne" i kanał świeci, tzn jeśli nawet wejdziemy na kanał wyłącznie z nagra a nie mamy do niego uprawnień, to oscam NIE puszcza EMM... nie wiem o co chodzi, ale tak jest. Tak samo z kanałami FTA - nie ma kodowania, nie ma wysyłania ani ECM ani EMM...

 

Natomiast kanał dla Abonentów ma jakąś dziwną właściwość, że jeśli nawet na karcie nie ma uprawnień lub uprawnienia są wygasłe, to i tak zapina kodowanie nagry (zapala się N w infobarze) OSCAM "się spina" z kartą i uprawnienia są przekazywane do karty. Właśnie ten nieszczęsny kanał dla Abonentów ma taką durnie dziwną właściwość. Natomiast jak się ma np dwie karty, jedną NC+ a drugą Polsatu, to kanały nadawane w obu platformach wybierane są z karty która ma wyższy priorytet i działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pilot w rękę -znaleźć w Zbiorach kanał- Polsat Sport News,potem >> Menu >Ustawienia>Wyszukiwanie  kanałów> Ręczne wyszukiwanie kanałów ,otworzy sie na danych polsatowskich dla czestotliwosci 12284Mhz > zmienic Czyszczenie przed wyszukiwaniem na TAK i >>OK.

W Bukietach Utworzy się Zbiór >> Last Scanned i w nim Masz co jest Ci potrzebne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pilot w rękę -znaleźć w Zbiorach kanał- Polsat Sport News,potem >> Menu >Ustawienia>Wyszukiwanie  kanałów> Ręczne wyszukiwanie kanałów ,otworzy sie na danych polsatowskich dla czestotliwosci 12284Mhz > zmienic Czyszczenie przed wyszukiwaniem na TAK i >>OK.

W Bukietach Utworzy się Zbiór >> Last Scanned i w nim Masz co jest Ci potrzebne.

 

Nawet nie wiesz, jak bardzo Ci dziękuję... Teraz będę widział na przyszłość jak "odnaleźć" ten kanał. :)

 

Dzięki wielkie jeszcze raz za tipa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Czy lista z 27.06.2015 trafi do zamrożonej gałęzi stabilnej?

 

Nie wiem , ciężko jest ostatnio złapać admina, wiec listy co szły bezpośrednio do GOS , będę czasami wrzucał ( te okrojone tylko ) na forum,mozna je sobie będzie pobrać z załącznika i wgrać do boxa.

 

Mala uwaga , po wgraniu edytorem i restarcie pełnym listy,w GOS zamrożonym,kanały są tz. ich nazwy z listy jak w liście.

Niestety w nowym GOS ,pozostaja stare nazwy- nie przyjmuje nowej zmodyfikowanej - ale możne to tylko u mnie taki fenomen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jak restartujesz?

 

Poniższe metody wszystkie sprawdzone,ale nic nie dały. box to UHD-88

 

konsola:

killall enigma2 - i du..

reboot - i du..

 

DreamBoxEdit:

Przeładuj Dreamboxa - i du..

Restart Dreamboxa - i du..

 

Po FTP:

usuniecie wszystkich bibliotek ładowanych przez edytor i w to miejsce nowe - wtyczka z gniazdka - i du..

 

usuniecie wszystkich bibliotek ładowanych przez edytor i z konsoli > killall enigma2,

jak wstanie ,ładuje liste edytorem i pełny restart ,teraz nareszcie nazwy takie jak w listach.

(w menu-system-Inne Wyłączone szukanie zmian na transponderze w tle od początku,ale i jak włączone czyli na nie, dzieje sie identycznie jak powyżej)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy lista z 27.06.2015 trafi do zamrożonej gałęzi stabilnej?

Tam już nie trafia nic i trafiać nie będzie :)

Listy lecą do release.

 

A to czemu?

 

Sam pisałeś, że wersja relase nie jest obecnie stabilna... jak ktoś nie chce eksperymentować, to czemu go też odcinać od list w imię jakiej idei?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie lepiej wesprzeć projekt i przejść na gałąź release. Tak chyba byłoby uczciwiej, a nie tylko żerować na czyjejś pracy bez jakiegokolwiek wkładu własnego. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...