Skocz do zawartości

enigma2-channels-hotbird-richter-polskie - spostrzeżenia i pomysły na ulepszenie


314TeR

Rekomendowane odpowiedzi

Na tym forum to zachowanie jeszcze Cię dziwi?

Może zabrzmi to dziwnie ale na administrację tego forum działa tylko wezwanie przedsądowe. Niestety nie każdemu się chce i nie każde zachowanie na tym forum jest warte zachodu.

 

Lista @richter to tylko przykład jeden z wielu. Mnie najbardziej denerwowało (sam się tam zbanowałem :)) jak nie można było napisać nic co by podważało jakkolwiek wiedzę @DVHK. Nawet jakby rower nazwali samochodem to TAK MA BYĆ I KONIEC :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

To jednak nie chodzi o problem z DVB-S, bo TVP INFO działa normalnie. Więc przyczyna niedziałającego TVP PULS oraz KINO POLSKA musi być gdzie indziej.

Dodatkowo nie działa też Discovery SCI - z tego co jest napisane tutaj: http://www.kabelkom.pl/section-kat8-id28  -  wynika, że zmienili parametry nadawania - SID na 1800

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówisz o Synchronizacji listy kanałów przez GOS? Jeżeli tak, to już to robiłem.

Mam zainstalowany dziś od podstaw OS, doinstalowałem listy RR z 27.10.2015

W GOS ustawienia mam następujące:

Aktualizacja z satelity

nc+: HotBird & Astra

CP: nie aktualizuj

wyczyść lamedb: Tak

Wykonal: Odswież pierwszy bukiet na liście

Pomijaj predefiniowane kanały: Nie

Nastepnie "Pobierz z satelity" - trwa to kilka minut.

W Ulubionych pojawia mi się POLSTA FULL, aktualizacja 31-10-2015

 

Korzystam właśnie z tej listy i TV PULS oraz KinoPolska nie działa.

Co robię źle?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy to przeoczyłeś, czy taki jest zamierzony cel, ale jak doinstalowałeś sobie listę RR, to każda jej aktualizacja nadpisze wszelkie Twoje zmiany.

Opcja odświeżania pierwszego bukietu działa następująco:

- jak kanał w bukiecie jest znany, to aktualizowana jest tylko jego nazwa

- jak brakuje w bukiecie definicji kanału, to dopisywany jest na końcu bukietu

- nie są kasowane żadne kanały

- musisz więc ręcznie poprzesuwać z końca te poprawne na miejsce nie działających, a niedziałające skasować.

 

Druga opcja, to uruchomienie przeszukiwania z opcją tworzenia bukietu dostawcy, sprawdzenie, czy na nim działa i przeniesienie do swojego bukietu.

Nie wiem, czy sprawdzałeś, ale na końcu powinieneś mieć dużo "śmieci",

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wejdź po fta do boxa katalog:

etc/enigma2

wywal wszystko z niego pozostawiając jedynie:

profile

resumepoints.pkl

settings

pociągnij listę z forum >  http://forum.xunil.pl/index.php?action=dlattach;topic=51.0;attach=12949

 

i tu możesz zrobić pełen restart boxa lub pobrana listę wgrać po fta lub edytorem do tunera i po jej załadowaniu wydać polecenie  z konsoli lub ustawić te polecenie w dreamboxedit:

killall -9 enigma2

 

jeżeli robisz ręcznie to do etc/enigma2  - nie dajemy biblioteki satellites.xml a do :

etc/tuxbox/

 

jeżeli nadal te kanały nie będą działać, to najprawdopodobniej nie masz do niech uprawnień ( wszystkie sa kodowane ),sprawdz w odpowiednich configach oscama,czy nie sa wylaczone z odpytywania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To było to!

Miałem pliki wygenerowane ze strony kos.hdstat.pl - ale dobre kilka miesięcy temu.

Teraz wygenerowałem nowe i programy ruszyły.

Sam bym na to nie wpadł.

WIELKIE DZIEKI !! :-)

 

i będziesz miał na tych plikach (zwłaszcza oscam.dvbapi z generatora) zwiększone opóźnienie przełączania kanałów, o czym ostrzegam w odpowiednim dziale naszego forum, ale rób jak chcesz, wolnoć Tomku w swoim domu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj i nie tylko TY ,że strona kostka ma wielkie opóźnienia i wiele błędów ,każde nowe zmiany czy dodanie lub usuniecie kanałów nie jest na bieżąco aktualizowane ,a najbardziej popularny kingofsa ma czasami i 14 dniowy poślizg.,prosty przykład - usuniecie kanałow wszystkich z HB 11585 zauważyli dopiero po 11 dniach.

Polsat np: dzisiaj pobawił sie z 3 swoimi transponderami i ciekawie kiedy zauważa.

Ale do meritum , ustawiania sobie na sztywno rożnych configów oscama i nie śledzenie dokładnie zmian u operatorów ,powoduje ze czasem po prostu niektóre kanały nie zaświeca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serwer musi się identyfikować jako HTT/FTP bez logowania.

Do tego jeszcze dochodzi fakt braku pozwolenia. O ile mi wisi z jakiego serwer ktoś sobie będzie pobierał jak sam sobie doda  repo o tyle jak ktoś kradnie pracę @richter to @richter ma prawo powiedzieć NIE. Tutaj powiedział NIE i jak dobrze rozumiem to póki proceder się nie skończy list nie będzie.

Z tego co mi wiadomo największym problemem jest DVHK gzie nikt nie szanuje niczyjej pracy a administrator wszelkie zgłoszenia ma w "pupie".

 

Ja jeżeli chodzi o GOS zakazałem na DVHK publikacji czegokolwiek na temat pod groźbą sądu. Tyle jadu co wylali na GOS i osobiście na mnie od samego początku GOS nie widziałem nigdy. Pomówienia, oskarżenia itp.

W dzisiejszych czasach każdemu wydaje się, że w internecie może wszystko i nie musi liczyć się z konsekwencjami. W moim przypadku łatwo było oskarżyć, gorzej to odwołać. Nie jedna opinia na temat GOS i mojej osoby latała/lata po internecie i wiele osób ją podsyca uważając, że taka jest prawda.

Z doświadczenia wiem, że to działa. Może @richter powinien też to zrobić - zakazać pod groźbą sądu to by się opamiętała jedna z drugą osobą.

 

Myślę, że @richter też już ma dość tego, że jego praca jest podpisana przez "iksińskiego" lub wręcz listy XYZ z pomieszaniem @richter są publikowane jako @richter.

 

A najgorsze, że cierpi końcowy użytkownik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem. Nie ma co się przejmować hejterami. Szkoda na to słów bo temat wałkowany wiele razy. Nie wiem jakie krążyły opinie, ale wiem że GOS to najlepszy OS na dekoder jaki widziałem. Ilość włożonej w niego pracy aż mnie przeraża. Szkoda, że stracimy listy, ale skoro to jedyna metoda walki ze złodziejami to niech będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę, że wystarczy "jakaś" ilość osób, które uświadomią administrację for czy uploadów co się dzieje i jakie są konsekwencje a stanie się cud. No może częściowy.

 

Też nie lubię takich rozwiązań jak powyższe. Jednak GOS jest GOS i trudno go podrobić. Nawet jak wyjdzie MOD to przy przyjętym modelu minimalistycznym od razu widać. Nikt z GOS też nie zakazuje modowania, uploadów itp. Wystarczy napisać co jest źródłem i tyle.

Gorzej z listą kanałów. Lista jest lista, układ by @RR obowiązuje pewnie w 70% (lub więcej) list kanałów i trudno tam już cokolwiek odnaleźć i połapać się co jest co.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

Upominanie tych Cwaniaków nic nie daje, bo drugi cwaniak go chroni!

Ja myślę, że wystarczy "jakaś" ilość osób, które uświadomią administrację for czy uploadów co się dzieje i jakie są konsekwencje a stanie się cud. No może częściowy.

 

 

 

 

To tak jak by rozrzucić cukierki w szkole i powiedzieć dzieciom nie wynoście do domu !

 

 

p.s. Chętnie się przyłączę do każdej akcji bo zależy mi na tej liście (używam od ponad 10lat)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze, to nie kumam do końca problemu. Moja teoria jest taka, Listy rr były trudno dostępne, stąd wysyp przeróbek i udziwnień. Jeśli listy były by łatwo dostępne, np. przez autoryzowany plugin który je będzie wygrywał lub na jakimś www który dobrze sie rozpropaguje nikt normalny nie będzie brał z innych miejsc niewiadomo co. Metoda przyjęta przez ostatnie miesiące to identyczna i z identycznym marnym skutkiem jak walka koncernów z piractwem komputerowym. Skoro ma sie super produkt trzeba dać go w prosty i przystępny sposób, wtedy inne przeróbki bedą marginalna sprawa i umrą samoistnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze, to nie kumam do końca problemu. Moja teoria jest taka, Listy rr były trudno dostępne, stąd wysyp przeróbek i udziwnień. Jeśli listy były by łatwo dostępne, np. przez autoryzowany plugin który je będzie wygrywał lub na jakimś www który dobrze sie rozpropaguje nikt normalny nie będzie brał z innych miejsc niewiadomo co. Metoda przyjęta przez ostatnie miesiące to identyczna i z identycznym marnym skutkiem jak walka koncernów z piractwem komputerowym. Skoro ma sie super produkt trzeba dać go w prosty i przystępny sposób, wtedy inne przeróbki bedą marginalna sprawa i umrą samoistnie.

Tu się w pewnym sensie zgodzę. Nie wiem co na to @richter. WWW można by mu postawić. Serwer się znajdzie. Plugin pewnie też ktoś naklepie. Byłoby profesjonalnie i każdy by wiedział, że ta lista to tylko tam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@rok666 

 

UWAGA - do odwołania z OPKG znika lista kanałów @richter oraz pikony do tej listy. Decyzja została podjęta zarówno przez @richter jak i @GOS. Niestety powstały pluginy do list kanałów, które pobierały listę bezpośrednio od nas. W efekcie zdarzały się czasem przycięcia serwerów jak i próby ataków na serwery. Osoby nie dość, że nie pytały się o zgodę @richter, to również nie zapytały się o zgodę @GOS na wykorzystanie naszych serwerów do tego celu.

 

Tu Masz odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc nie rozumiem po co wylewanie żali @rr pytalem na PW nie raczył nic odpowiedzieć,gdyby napisał nie, nie ukazała by się w pluginie.

 

Ciekawe ? ,a kiedy to pytałeś o zgodę moja na dodanie list do pluginu? , a poniższe:

PROSZĘ NIE WYNOSIĆ MOICH LIST Z TEGO FORUM !

Listy tylko dla własnego użytku.Wszelkie pseudo przeróbki i podpisywanie sie pod nimi zakończa nasza wieloletnią współprace.Po prostu nie będzie już ich NIGDY.

 

--------

richter

 

jest od dzisiaj?

A możne użyłeś skrótu myślowego - to  ostatnio dość popularne.

 

Mogę tylko jeno stwierdzić  > Nikomu nie dałem żadnej zgody na rozpowszechnianie moich list w pluginach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...