Skocz do zawartości

Pomoc dla świeżaka


Gość jordan87

Rekomendowane odpowiedzi

Za każdym razem gdy próbuje zainstalować któryś plik wyświetla się taki komunikat "opkg_install_pkg:package nazwa_pliku md5sum mismath.Either the opkg or the package index are corrupt.Try 'opkg update''

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie to normalne. Nie będę robił wykładów jak działa NOR. Jeżeli chcesz odzyskać miejsce to zrób backup systemu (narzędzie z OPKG) i wgraj kopię raz jeszcze do NOR. Wtedy komórki nie wykorzystanie w pełni zostają odzyskane i "stracone" miejsce powróci.

 

Skorzystałem z rady i wgrałem backup systemu do Nor w efekcie mam o 7 MB więcej wolnej pamięci (ponad 15MB).

 

Edit:

15,5MB wolnego miałem na świeżo po wgraniu systemu, po odpaleniu paru wtyczek , i kolejnych aktualizacjach i restartach wielkość wolnej pamięci w Nor zmnieszyła się do 11MB , co i tak daje ponad 3MB więcej niż przy bardzo zbliżonej konfiguracji przed wgraniem backupa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość MUSTAPHA

Jest szykowane coś większego. Jeszcze chwila cierpliwości.

 

Tux-ie, daj proszę znać, kiedy skończycie i będzie można bezpiecznie ściągać aktualizacje na system postawiony na PEN-ie. Przed godziną postawiłem na nowo system na PEN-ie (taka zaistaniała mi potrzeba). Zacząłem przeprowadzać aktualizacje poprzez putty jak Bozia nakazała i system padł ;-(

Dlatego jeszcze raz proszę o końcowe info kiedy można zacząć aktualizacje na nowo postawionym systemie w PEN-ie.

 

Pozdr

 

Dźwięk jest, ale występuje Brak obrazu po Aktualizacji. Który plugin przeinstalować?  ???

 

Scalono. Nie piszemy posta pod własnym postem....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość EcstasyxXx

Proszę o pomoc w kwestii nagrywania.

Po naciśnięciu "R" są do wyboru różne opcje nagrywania, ale jak ustawić, żeby nagrywanie rozpoczęło się o konkretnej godzinie i również zakończyło?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GraterliaOS:~# opkg remove --force-dependa kernel-modules-cec-gos

opkg: unrecognized option '--force-dependa'

opkg must have one sub-command argument

usage: opkg [options...] sub-command [arguments...]

where sub-command is one of:

 

Takie rzeczy mi wyskakują

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście poszło... Dzięki wielkie. Wiem, że piszę o tym setny raz ale proszę napisz, czy jest jakaś szansa, żeby zewnętrzne głośniki zaczęły działać na UHD 88 czy trzeba wracać na jakąś starą wersję?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Włączam putty. Jest SSH i port 22. Klikam na telnet, wskakuje port 23, wpisuje IP tunera i open

 

Tak myślałem. Najpierw musisz przełączyć tuner na obsługę telnet-a w GOS menadżerze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,

Mam taki "problem" z obsługą:

Z pilota wybrałem wyłącz i poleciał elegancko shutdown - teraz przy próbie uruchomienia system startuje, ale od razu przechodzi do "OFF" na wyświetlaczu i się z automatu wyłącza.

Coś trzeba nacisnąć podczas startu żeby przeszedł do normalnej pracy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5800 i pilot od niego, w sumie to "problem" rozwiązany - wrzuciłem gratkę od nowa.

Tyle, że na przyszłość by się przydało jakieś rozwiązanie... Jak próbowałem uruchomić? Po prostu odpiąłem i podpiąłem zasilacz, OS startuje i jak napisałem na tunerze widzę "OFF" i się kładzie. Potem zero reakcji na pilota, oczywiście na pingi też nie odpowiada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5800 i pilot od niego, w sumie to "problem" rozwiązany - wrzuciłem gratkę od nowa.

Tyle, że na przyszłość by się przydało jakieś rozwiązanie... Jak próbowałem uruchomić? Po prostu odpiąłem i podpiąłem zasilacz, OS startuje i jak napisałem na tunerze widzę "OFF" i się kładzie. Potem zero reakcji na pilota, oczywiście na pingi też nie odpowiada.

... Identyczny objaw...

pomogło ponowne wgranie systemu...

przeprowadziłem test

* zgaszenie tunera poprzez shutdown - lipa pomaga wgranie nowego systemu

* Hard wyłączenie wtyczki z gniazda elekt. nie powoduje nic złego po ponownym włączeniu tuner wstaje bez żadnych oporów.

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5800 i pilot od niego, w sumie to "problem" rozwiązany - wrzuciłem gratkę od nowa.

Tyle, że na przyszłość by się przydało jakieś rozwiązanie... Jak próbowałem uruchomić? Po prostu odpiąłem i podpiąłem zasilacz, OS startuje i jak napisałem na tunerze widzę "OFF" i się kładzie. Potem zero reakcji na pilota, oczywiście na pingi też nie odpowiada.

... Identyczny objaw...

pomogło ponowne wgranie systemu...

przeprowadziłem test

* zgaszenie tunera poprzez shutdown - lipa pomaga wgranie nowego systemu

* Hard wyłączenie wtyczki z gniazda elekt. nie powoduje nic złego po ponownym włączeniu tuner wstaje bez żadnych oporów.

Pozdrawiam

 

A nie macie przypadkiem aktywnego "moderate shutdown"?

 

Witam, czy można ustawić aby domyślnym odtwarzaczem nagrań był gstreamer lub eplayer ?

Nie chce instalować dodatkowej wtyczki a jedynie skorzystać z zainstaslowanych już składników.

 

W FreePlayer i w MediaPlayer2 tak. Normalnie kiedy masz zainstalowane enigma2-multiframework, to wybiera sobie samo wg rozszerzenia (zawsze możesz pogrzebać w źródłach i coś pozmieniać...). Jak nie masz multiframework, to nie masz eplayer3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Proszę o pomoc, usiłuje udostępnić dysk z jednego tunera na drugi (również z dyskiem). Jeden tuner podłączony do routera kablem UTP po Ethernecie drugi bezprzewodowo kartą wifi.

 

Co zrobiłem do tej pory:

1. Zainstalowałem  kernel-modules-cifs-gos (na dwóch tunerach).

2. Zainstalowałem plugin network browser ( na obu tunerach) , dzięki któremu powstał w auto.network wpis jak niżej:

 

dol	-fstype=cifs,rw,noatime,noserverino,iocharset=utf8,username=root,password=	://192.168.1.8/hdd	#HDD_REPLACEMENT

 

Udział niby się montuje  (wg. pluginu network browser) jednak jego zawartość jest pusta. Do przeglądania  używam pluginu dream-explorer.

 

Co robie nie tak?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od bardzo dawna nie nagrywałem nic na boxie wiec nawet nie wiem jak to działa

pare dni temu musiałem nagrać program na pendrive. wyszło koło 4gb

Nigdzie nie mogę odtworzyć pliku TS mimo że mam kodeki

Możliwe że TS jest zaszyfrowany tak jak w komercyjnych boxach?

kanał tvp2 hd, oscam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

VLC nie daje rady? SMPlayer też nie? Ale o ile mnie pamięć nie myli to można tak ustawić parametry nagrania, że faktycznie nagra je zaszyfrowane.

 

Próbowałeś konwersji z TS na MKV bez rekompresji a tylko z kopiowaniem strumieni?

 

Jest parę programów, z których nagrania używają dziwnych kodeków i są z nimi problemy, ale akurat TVP2HD do nich nie należy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SMPlayer puscze dźwięk bez obrazu, ale jakieś pierdy słychac  :(

MediaPlayerClassic też nie ruszył, albo plik jest uszkodzony albo zaszyfrowany

 

Znacie jakiś program który radzi sobie z popsutymi TSami ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znacie jakiś program który radzi sobie z popsutymi TSami ?

 

TS Doctor.

Osobna sprawa, że by przydało się ustalić na przyszłość, czemu ten TS jest popsuty. Bez problemu mogę odtwarzać TSy nagrywane przez odbiornik, zarówno z kanałów SD/mpeg2 jak i SD/HD w mpeg4, więc coś u Ciebie jest nie tak...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komunikat z TS Doctor:

Not a valid transport stream format or stream is encrypted

potem

No PIDs found

 

jedyne co mi przychodzi na myśl, to dzien albo dwa po nagrnaiu po prostu wyciągnąłem pendrive bez odmontowywania, może się źle zapisał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...