Skocz do zawartości

Zgemma H2S, Evo NOVA Twin.


kusiu

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 230
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Pytanie, właściwie nie moje, ja mam 1xH2S.

Kolega ma natomiast dwa, w tej samej sieci, różne adresy IP.

Pytanie. Czy można na H2S w jakiś trwały sposób zmienić MAC adres karty ? Oba dekodery mają fabrycznie taki sam i ponoć powoduje to niestabilną pracę usług sieciowych dekoderów. Kiedy odłączy od sieci jedną sztukę wszystko wraca do normy.

Alternatywnie można pewnie na jednym użyć karty Wi-Fi. I tu kolejne pytanie, jest gdzieś dostępna lista wspieranych ? Znam tą dla SH4 a jak z mips ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam ten problem.

Niestety są dwa wyjścia...

[*]napisać do producenta - ma poprawkę, ale nie wiem czy mu udostępni - dla sklepów jest;

[*]zmienić MAC przy pomocy ustawień w pliku interfaces

Druga opcja powinna zadziałać, ale nie pamiętam teraz na szybko co się zmieniało/dopisywało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę trzeba edytować /etc/network/interfaces i dla eth0 dodać linijkę:

hwaddress ether 00:11:22:33:44:55

Potem restart i powinno być ok.

 

Druga opcja dotyczyła by etc/network/if-pre-up.d i pliku cm ale ten plik u mnie nie występuje i nie wiem co tam dodać bo pewnie sam mac nie wystarczy.

 

 

Co do kart wi-fi to działała mi każda jaką miałem w domu - sterownik sam się ładował - co prawda jedna gorzej a druga lepiej(w zależności jak daleko ma od routera, ale długościa antenki karty bym się nie sugerował;) ale to zależy od wielu czynników ale każda dało sie uruchomić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

loki7777[/member] Jakby to było takie proste. Oczywiście sprawdziliśmy wpis w interfaces.

ifconfig pokazuje zmieniony adres, ale problemów to nie rozwiązuje. Tak jakby było to gdzieś głębiej zaszyte.

No nic pójdziemy drogą producenta zasugerowaną przez tux[/member].

 

Dzięki za info o Wi-Fi, to jest jakieś rozwiązanie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od jakiegoś czasu widzę problem z sysbckp na H.2S. Jak odpalę go z pilota (widoczna konsola), to efekt jest taki jak na obrazku w załączniku, a plik kopi ma tylko ok. 5 MB. Jak odpalam w z palca w terminalu to wszystko jest ok:

 H2S:~# sysbckp

+--------------------------------------------+
|    .: Graterlia OS System Backup Tool :.   |
| If you want to change your backup options, |
|    please edit /etc/sysbckp.conf file.     |
+--------------------------------------------+

Your STB is Zgemma H2S or Evo NOVA Twin
Check if I can do backup...
Own backup path found!
System backup will be created in /media/hdd/backup
Your STB is Zgemma H2S or Evo NOVA Twin
Creating ubifs system backup...
mv: failed to preserve ownership for 'imageversion': Permission denied
Dumping your STB filesystem
Proszę czekać! Proces trwa...
[===============================================================================       ================================================================================       =================] OK! Zrobione...
Creating ubifs recovery image files
Proszę czekać! Proces trwa...
[===========] OK! Zrobione...
You have selected Gzip compression
Parallel Gzip detected... 'pigz' will be used to compress data
166MiB 0:03:47 [ 750KiB/s] [================================>] 100%
Creating system backup done!
Your system backup is stored as compressed file in /media/hdd/backup
Total operating time: 00:10:18

Bye!

H2S:~#

1.png.b421145fbda8cc8dfbab57f991735976.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jaki sposób odpalasz polecenie z pilota?

 

EDIT tux:

W terminalu również nie jest OK. Zobacz jak to wygląda u mnie na H2S.

 

GraterliaOS:~# sysbckp 

+--------------------------------------------+
|    .: Graterlia OS System Backup Tool :.   |
| If you want to change your backup options, |
|    please edit /etc/sysbckp.conf file.     |
+--------------------------------------------+

Your STB is Zgemma H2S or Evo NOVA Twin
Check if I can do backup...
System backup will be created in /hdd/backup
Creating rootfs system backup...
You have selected Gzip compression
Parallel Gzip detected... 'pigz' will be used to compress data
 269MiB 0:03:08 [1.43MiB/s] [================================================================================================================================================================] 103%            
Your STB is Zgemma H2S or Evo NOVA Twin
Creating ubifs system backup...
Dumping your STB filesystem
Proszę czekać! Proces trwa...
[===================================================================================================================] OK! Zrobione...
Creating ubifs recovery image files
Proszę czekać! Proces trwa...
[============] OK! Zrobione...
You have selected Gzip compression
Parallel Gzip detected... 'pigz' will be used to compress data
 140MiB 0:01:31 [1.54MiB/s] [===============================================================================================================================================================>] 100%            
Creating system backup done!
Your system backup is stored as compressed file in /media/hdd/backup
Total operating time: 00:09:17

Bye!

GraterliaOS:~#

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Standardowo:

Niebieski -> zarzadanie oprogramowaniem -> Kopia obrazu -> Kopia w konsoli

Lub:

Menu -> Graterlia OS -> zarzadanie oprogramowaniem -> Kopia obrazu -> Kopia w konsoli

 

Zauwazylem jeszcze, ze jak robie kopie ustawien (tez z pilota) to raz zapisuja sie z data utworzenia np 2018-04-03-enigma2settingsbackup.tar.gz, a raz tylko samo enigma2settingsbackup.tar.gz

 

Edit:

Moze wplyw ma to, ze kopia wykonywana jest na dysk sieciowy?

Chociaz nagrywanie, timeshit dziala prawidlowo.

Kopia robiona z konsoli jest ok, wgrywa sie bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ta kopia co robisz, o ile to co wcześniej wkleiłeś jest prawdą może wykonywać się nie do końca OK.

Cytuję:

Your STB is Zgemma H2S or Evo NOVA Twin

Check if I can do backup...

Own backup path found!

System backup will be created in /media/hdd/backup

Your STB is Zgemma H2S or Evo NOVA Twin

Creating ubifs system backup...

mv: failed to preserve ownership for 'imageversion': Permission denied

Dumping your STB filesystem

Proszę czekać! Proces trwa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Graterlia OS for Graterlia OS for Zgemma H.2S | Evo NOVA Twin              

Taka jest zawartosc tego pliku po wykonaniu kopii z konsoli.

Z tym imageversion to ten blad mialem od poczatku. Bylo to jakis miesiac temu jak instalowalem na czysto GOS sciagniety z strony.

Log jest prawdziwy, bo i po mialbym klamac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chwila...

Adres MAC się zmienił ale problem jest nadal?

 

Tux,

Po ponownej weryfikacji. Info z pola walki jakie dostałem brzmi tak że wpis hwaddress ether xx:xx:xx:xx:xx:xx w interfaces zmienia adres MAC karty.

Nic złego się nie dzieje po restarcie, również po zaniku zasilania. Oba H2S podobno pracują stabilnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam.

Ostatnia aktualizacja tunera zgemma H2.S+

Wywaliło mi następujący błąd:

Configuring enigma2-channels-hotbird-tuxish.
wget: server returned error: HTTP/1.1 401 Unauthorized
wget: server returned error: HTTP/1.1 401 Unauthorized
Collected errors:
* pkg_run_script: package "enigma2-channels-hotbird-tuxish" postinst script returned status 1.
* opkg_configure: enigma2-channels-hotbird-tuxish.postinst returned 1.

 

Edit: Problem z listą kanałów rozwiązałem. Trochę moja głupota, bo próbowałem instalować na włączonym gui. Po wyłączeniu gui pakiet skonfigurował się poprawnie.

 

Lista kanałów wymaga autoryzacji?

 

Ponadto zauważyłem jakiś bug lub brak zależności do pakietu fontów.

[warning]Link usunięto.. proszę umieszczać obrazki zgodnie z regulaminem forum.[/warning]

W pełnym EPG opisy przycisków są normalnie widoczne.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

zauważyłem dwa problemy w działaniu Zgemma H2S. Pewnie są połączone. Zaczęły się najprawdopodobniej po wymianie konwertera Unicable I (BlueLine) na Unicable II (Inverto 32UL40). Tunery A i B są teraz skonfigurowane na kanałach 9 i 10 unicable II.

Problem 1: Często po włączeniu dekodera z czuwania pojawia się komunikat typu (SID nie znaleziony w PAT) i brak jest sygnału z konwertera. Pomaga zmiana kanału, a dokładniej zmiana transpondera. Później problem nie występuje.

Problem 2: Gdy dekoder jest w czuwaniu często zadania planowe nagrywania nie działają. Tworzy się plik 0MB i czas 0:00. Problem ten nie występuje jeśli nagrywanie zaczyna się, gdy dekoder jest włączony. Jeśli włączę dekoder w trakcie takiego "pustego nagrywania..." to od tego momentu zaczyna się zapis na dysku.

Sprawdzałem używając dysku sieciowego i na USB - efekt ten sam.

W instalacji poza H2S są jeszcze nBox, UDH88, ESI88 i karta DVB (skystar HD USB) skonfigurowane na kanały 1-7 Unicable. Wszystkie działają dobrze.

Zgemma i Sagemcomy mają aktualne wersje Graterlii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam ponownie

Na początku chciałem serdecznie podziękować za zainteresowanie opisanym powyżej problemem ;-)) Wsparcie ekstraklasa....

Po miesiącu poszukiwania rozwiązanie znalazłem.

Problem opisałem niecałkiem dokładnie, a mianowicie występował on na wszystkich tunerach, ale tylko na tym włączanym z czuwania jako pierwszy, przy pozostałych wyłączonych. Gdy którykolwiek tuner był uruchomiony, to drugi po włączeniu z czuwania nie pokazywał błędu (SID nie znaleziony w PAT). Zgemma używana jest najczęściej, stąd pomyłka. Rozwiązanie znalazłem w ostatnim poście poniższego wątku:

https://www.world-of-satellite.com/archive/index.php/t-49458.html

Konwerter unicable potrzebuje chwili na uruchomienie po włączeniu zasilania. Trzeba we wtyczce "satellitequipmentcontrol" w polu "opóźnienie po włączenie napięcia przed komendą przełącz" zwiększyć czas, w moim przypadku do 1500.

Może komuś przyda się to rozwiązanie.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja tylko dodam, że mam w instalacji konwerter SHARP Unicable (za diabła nie pamiętam teraz jego nazwy, ma już z 5 lat) i zarówno H2S jak i EVO Nova Twin działają OK.

Wniosek jaki mi się nasuwa jest taki, że Twój konwerter potrzebuje specyficznych ustawień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • 6 miesięcy temu...
  • 1 miesiąc temu...

Cześć.

 

Jeśli złe miejsce, to prośba o przekierowanie (przeniesienie postu).

Użytkuję ZGemma H.2S. Przyznam od razu, że od dawno nie miałem żadnych problemów, więc nie aktualizowałem systemu.

 

Teraz mam problem z listą kanałów. Niestety, nie udaje mi się zaktualizować wtyczki z listą kanałów, ani samego systemu.

 

GraterliaOS:~# opkg update

Downloading http://addons.graterlia.xunil.pl/release/all/Packages.gz.

Downloading http://addons.graterlia.xunil.pl/release/mips32el/Packages.gz.

Downloading http://myszka20premium.graterlia.xunil.pl/release/Packages.gz.

Downloading http://repositorypremium.graterlia.xunil.pl/release/all/Packages.gz.

Downloading http://repositorypremium.graterlia.xunil.pl/release/mips32el/Packages.gz.

Downloading http://repositorypremium.graterlia.xunil.pl/release/zgemmahd/Packages.gz.

Collected errors:

* opkg_validate_cached_file: Failed to download http://addons.graterlia.xunil.pl/release/all/Packages.gz headers: Error.

* opkg_validate_cached_file: Failed to download http://addons.graterlia.xunil.pl/release/mips32el/Packages.gz headers: Error.

* opkg_validate_cached_file: Failed to download http://myszka20premium.graterlia.xunil.pl/release/Packages.gz headers: Error.

* opkg_validate_cached_file: Failed to download http://repositorypremium.graterlia.xunil.pl/release/all/Packages.gz headers: Error.

* opkg_validate_cached_file: Failed to download http://repositorypremium.graterlia.xunil.pl/release/mips32el/Packages.gz headers: Error.

* opkg_validate_cached_file: Failed to download http://repositorypremium.graterlia.xunil.pl/release/zgemmahd/Packages.gz headers: Error.

 

 

GraterliaOS:~# uname -a

Linux GraterliaOS 4.10.12 #1 SMP Tue Apr 24 20:38:13 CEST 2018 mips mips mips GNU/Linux

 

 

Podpowiecie proszę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GraterliaOS:~# echo "***************************" > /tmp/regdata && regbox

 

------------------------------------------------------------

                G r a t e r l i a  O S

 

Narzędzie rejestracji dekodera do repozytorium GOS Premium

      GOS Premium repository STB registration tool

------------------------------------------------------------

 

Twoje urządzenie jest już zarejestrowane w naszym systemie.

Miłego korzystania! :)

 

Your box is already registered in our system.

Enjoy! :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...