Skocz do zawartości

Obraz w naszych nboxach.


Gość Matt_at

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie. WIem że  to odwieczny temat/spór itp....

 

 

CHciałem zapytać :

SPRZĘT: PANASONIC PLAZMA

NBOX 5800 BSKA

 

 

PYTANIE :

1080i czy 720p ??

 

Oglądam tylksko POLSKĄ TV i co możliwe to w "HD"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no Zawsze na takich ustawieniach jechałem ale ostatnio na youtube wpadłem na filmiki 720p vs 1080i i 720p  w wolnych scenach brak róznicy a wszybkich wyraźnie lepszy obraz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To akurat bardzo ciekawe bo 60 Hz nie jest na rynek europejski...  Niektóre kanały sportowe albo paski informacyjne zacinaja się na 60 Hz...

Ustawienia takie są bez sensu i nie prawidłowe

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznijmy od tego, że pytanie dotyczy plazmy. Plazma nie ma fizycznie matrycy z większa rozdzielczością niż 1024x768 (nie mylić z trybami jakie przyjmuje po HDMI). Zalecane ustawianie w takim razie to 720p. Wyjątek stanowią te telewizory, które mają lepszy downscaler niż tuner sat (nie dotyczy SD).

reszty wykładu nie mam ochoty robić. Było już na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość marcin32

To akurat bardzo ciekawe bo 60 Hz nie jest na rynek europejski...  Niektóre kanały sportowe albo paski informacyjne zacinaja się na 60 Hz...

Ustawienia takie są bez sensu i nie prawidłowe

 

U mnie kolego nic się nie zacina.

Wszystko chodzi płynnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BSKA i Panas Plasma - tylko 1080i @50Hz... Tak nadają dostawcy w PL i taki parametry najlepiej przesyłać. Upewnij się czy masz RGB i w TW ustawione RGB Limited, lub przestaw w dekoderze na 422, to będziesz mieć pewność że poziomy czwerni są właściwie a obraz nie jest wyprany.

 

BSKA i tak nie radzi sobie wydajnością aby pociągnąć resampling do 1080p i haczy, więc więcej nie ma co mu dawać. Jak chcesz oglądać YT, to lepiej z jakiegoś sprzętu który ogarnia flasha czy html5, BSKA to dekoder sat a nie mikrofalówka czy snopowiązałka... używaj go do tego do czego został zaprojektowany a nie będziesz miał żadnych z nim problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...