Skocz do zawartości

Power w ESI-88


314TeR

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...

Ten klawisz zawsze działał jako OK. klawisz OK jest bardziej przydatny niż power o ile działają P+ i P-

Wciśniesz P+ i co wtedy? Bez pilota ani rusz.

 

tak się zastanawiając, najlepsza logika byłaby:

POWER działa jak OK gdy widać listę kanałów, a jak nie widać to jak POWER :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tux, ale on nie działa jako OK. ;)

 

Zresztą logika nakazuje aby oznaczenie klawisza pasowało do do funkcji którą realizuje. Teraz P+/P- odpowiednio przełączają o kanał następny poprzedni a power nie reaguje. Natomiast długie przyciśniecie go powoduje kompletne wyłączenie dekodera, coś jak głęboki sleep, tyle że trzeba rwać zasilanie aby go zrestartować.

 

Dla mnie to drobiazg, ale czasami mi wystarczy aby tylko włączyć/wyłączyć dekoder i leciał obraz, bez konieczności szukania pilota. Teraz tego nie można zrobić.

 

Generalnie dla mnie osobiście to drobiazg, bardziej mnie ciekawi czy ten problem jest globalny dla ESI czy tylko to przypadłość mojego egzemplarza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OpenPLi wypisuje coś takiego:

 

+ (21) input device driver
Input device "TDT RC event driver" is a remotecontrol
Input device "SagemCom88 frontpanel buttons" is a remotecontrol
Found 2 input devices.

 

Poprawcie mnie jeżeli się mylę: to pierwsze to jest evremote2 a drugie front_vfd.ko.

 

W tych źródłach, które znalazłem zdefiniowane są KEY_LEFT i KEY_RIGHT, trzeci klawisz nie jest opisany. I tak działały te klawisze na panelu jak ostatnio sprawdzałem. Gdyby ktoś to ruszył to sugeruję KEY_PAGEUP, KEY_PAGEDOWN i KEY_POWER ... czyli jak opisane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...
Gość raciborek20

Tux, ale on nie działa jako OK. ;)

 

Zresztą logika nakazuje aby oznaczenie klawisza pasowało do do funkcji którą realizuje. Teraz P+/P- odpowiednio przełączają o kanał następny poprzedni a power nie reaguje. Natomiast długie przyciśniecie go powoduje kompletne wyłączenie dekodera, coś jak głęboki sleep, tyle że trzeba rwać zasilanie aby go zrestartować.

 

Dla mnie to drobiazg, ale czasami mi wystarczy aby tylko włączyć/wyłączyć dekoder i leciał obraz, bez konieczności szukania pilota. Teraz tego nie można zrobić.

 

Generalnie dla mnie osobiście to drobiazg, bardziej mnie ciekawi czy ten problem jest globalny dla ESI czy tylko to przypadłość mojego egzemplarza.

 

 

Witam,

"co znaczy ,ze trzeba rwac zasilanie aby go zrestartowac?",poniewaz mam ten sam problem co u pana i niemoge go obudzic.  

 

[warning]Zabronione jest publikowanie wpisów naruszających zasady pisowni języka polskiego, niedbałych i niezrozumiałych. Proszę poprawić.[/warning]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość raciborek20

Pali sie tylko dioda po przycisnieciu Power zapala sie zegar lekko podswietlony a jak przytrzymam dluzej to zegar pali sie wyrazniej.

[warning]Zabronione jest publikowanie wpisów naruszających zasady pisowni języka polskiego, niedbałych i niezrozumiałych. Proszę poprawić.[/warning]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...