Skocz do zawartości

Problem z NBox 5800


Gość marcin32

Rekomendowane odpowiedzi

Witam panowie:

 

Mam taki mały problem z NBox 5800.

Na dysku twardym ma utworzone 3 partycje pierwsza sda1-Graterlia 2.1.1 druga sda2 HYPERION v4 trzecia sda3 HDD do nagrywania.

UBOOT-Multiuboot B4T

Nie wiem czemu ale wysypuje mi się Graterlia 2.1.1 to znaczy jak się uruchamia to na wyświetlaczu pisze Network init i tyle dalej się nie ładuje.

Dodam ze jak wgram Graterlia to jakiś czas chodzi może z 2-3 dni a potem znowu ten sam problem.

HYPERION v4 chodzi bez problemu.

Co to może być ??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stawiam na bledy na hdd. Sprawdz czy mozesz zalogowac sie po telnet i naprawic partycje. Poki co u nas jest kontrola dysku a inni ida na y

zywial i czesto czyta sie o niestabilnej pracy, zawieszaniu sie itp.

 

Piękne dzięki za szybką odpowiedz tak właśnie zrobiłem czyli zalogowałem się przez telnet i wpisałem fsck /dev/sda1 wywalił trochę tych błędów i system ruszył bez problemu.

 

Możesz mi napisać co się dzieje ze tyle tych błędów było ??

Dysk mam Samsung SpinPoint F3 HD502HJ 500 GB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Błędy same z siebie się nie biorą, najczęściej powstają na skutek awarii/padania hdd. Najlepiej jakbyś go wyjął z dekodera, podłączył do PC i jakimś narzędziem (np seatools) przeskanował powierzchnię dysku. Czasami SMART może jeszcze nie raportować padniętych sektorów kiedy część już się do tego kwalifikuje. Tylko pełnym skanem każdego sektora będziesz miał pewność czy nie masz już części padniętych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dodam, ze bledy rowniez tworza sie podczas zlego wylaczania systemu czy zawieszania sie. Wczesniej nie bylko kontroli systemu plikow. Nie wiem jak jest we wszystkich softach ale w pierwszej Graterlia oraz wczesniejszych mod by tux nie bylko kontroli. Nie ma jej tez w czystych kompilacjach TDT. Kumulowanie sie bledow moze doprowadzic w najleprzym przypadku do njestabilnej pracy systemu a w gorszych przypadkach nawet do jego unieruchomienia.

Dlatego doposalismy kontrole systemu plikow by uniknac takich zdarzen. Niestety czasem zaskakuje to uzytkownika bo jak pisalem wyzej - tej funkcji nie widzialem wczesniej w tunerach sat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...