Skocz do zawartości

Permanent Timeshift


tux
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 241
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

stanęło na tym że tux mial wskazać gdzie są  lajfy te takie przejsciowe. Na zbiorczych lajfach nie zadziałał PTS. mam na jednej z partycji hdd system 8.1.2 z działąjącym PTSem. Problem w tym ze ja zawsze robie lajfy nawet te cześciowe i kurna cięzko złapać moment kiedy to zadziałąło w dodoatku z PTS 1.3b

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wszystkim, mi tak. Zapewne już drugi raz bym tego nie powtórzył. Ja zawsze robiłem lajfy, wszystkie, nawet te częsciowe. W epoce 8.1.2 był jeszcze PTS 1.2 coś tam. I nie działało to dobrze. Potem pojawiło sie 1go 8.2.0 i olałem partycję z 8.1.2. Robiłem jak zwykle lajfy i nagle 9go pokazał się PTS1.3b. Zadziałało nagle zarówno w nandzie jak i na hdd aż do 11go. Potem system wywalił mi się na hdd przez tą skórke mymetrixhd (pisałem o tym) i nie wnikając pojechałem zarówno po nand jak i hdd enigmą 8.2.0 z 11go . Okazało się że PTS 1.3b który działał nagle zdechł. Zabootowałem się z partycji gdzie zalegał jeszcze 8.1.2 sprzed 1go z PTS 1.2. Podmieniłem PTS na 1.3b i przewijanie zadziałało ekstra. Także to jest jedyny dowód że może działać. Zrobię zrzut systemu tuxowi do analiz.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wersja 1.3c ... tester poszukiwany. Ja tylko przepakowałem archiwum.

Wewnątrz archiwum są 2 pliki wykonywalne (755) a takie powinny być pewnie kompilowane pod konkretny procesor? Autor, sądząc po nazwie archiwum, dał wersję mips. Co te pliki zrobią na sh4, tego nie wiem. Ale były już w 1.3b, więc może nic

Źródła są pewnie stąd: https://github.com/OpenViX/enigma2/tree/master/lib/timeshift ale jak to przekompilować, to nie wiem.

plugin_permanent_timeshift.tar.gz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, co do "tylko pod MIPSEL". Poprzednia wersja jest też "tylko pod MIPSEL". Właśnie ściągnąłem z xunil.pl oraz z http://openpli.org/forums/topic/26712-timeshifting-problems-with-openpli-30 i jest to ta sama wersja dostępna na forum openpli.org. A problem (lub jego brak) w tym, że w wersji 1.3b dostępnej przez system.sh udostępnionej wcześniej przez hosunio i przepakowanej przez pppp zostały zgubione atrybuty plików createapscfiles i eitsave.so. Nie są wykonywalne, to nie działają a jak są wynonywalne, to generują GSy? Albo coś jest nie tak z samym pluginem, bo obydwa archiwa różnią się tylko plikiem plugin.py.

Ktoś jest w stanie skompilować createapscfiles i eitsave.so pod SH4. Może to wpłynie na jakość działania plugina...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mickey  Mam na dysku dokładnie to co dał @hosunio za pierwszym razem i kiedys to działało a teraz nie. Nic sie nie zmieniło pod kątem samego PTSa. Zresztą @tux dostał już zrzut mojego 8.1.2 i to jest dowód na możliwość działania.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się robi 1 plik jak tylko oglądasz, to sobie to buforuje, ale jak stwierdzisz że chcesz to nagrać czyli wciskasz R→(5)Timeshift zapisz nagranie... to wtedy zaczyna robić 2 plik. Później jak się zakończy nagrywanie łączy oba pliki. Spróbuj zrestartować wtedy tuner powinieneś mieć komunikat że PTS robi merge lub coś w tym stylu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tux Sprawdzalem tego calego hyperiona z pkt pod kątem PTSa. Mają ten sam problem.

 

BTW. Pamiętam mądrości niejakiego Zukona na jednym z forum i spór z toba o wywalane ubooty. Jakoś nie zablysnął w tym Hyperionie. By default dali skórkę z PIG co wysadziło z siodła parę nboxów. Powiem nawet, że wygląda że "skuteczniej" to wysadzili niż u ciebie na początku z PIGiem. A tak się sadził... Siara na całej linii.

 

http://www.pkteam.pl/viewtopic.php?f=93&t=5378

 

Nie warto puki co na tamtą dystrybucję nawet spoglądać. Jest baaardzo mocno w tyle. Może za jakiś czas ale nie teraz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tux może się przydać do pracy nad PTS:

Jeszcze raz sprawdziłem jak to działa u mnie:

oglądam program, fajny chcę go nagrać, wciskam R→(5)Timeshift zapisz nagranie...

→ info: Timeshift zostanie nagrany po zakończeniu zdarzenia

→ dalej oglądam, program nadal się buforuje na HDD w katalogu głównym, w katalogu movie pusto

→ przełączam na inny kanał → info że rozpoczęło się nagrywanie

→ w tym momencie w katalogu movie tworzą się 2 pliki z taką samą nazwą programu. 1 to bufor z PTS z częścią programu oglądaną do czasu przełączenia na inny kanał, 2 to już plik który właśnie się nagrywa

→ po zakończeniu programu tuner łączy oba pliki i zamula się do czasu zakończenia.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wgrywam różne już Permanent Timeshift i za każdym razem jest tak że nie chce nagrywać. Jeszcze w SD czasami zacznie ale w HD nie ma opcji. Oprogramowanie 8.2.0. Jakieś rady w tym kierunku?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jedynie napisałem, że się przyjrzę. Niestety, póki nie będzie w ekipie kogoś od pytona to raczej daleko nie ruszymy. Wielokrotnie pisałem → z systemów jestem dobry, wiele rzeczy skompiluję czy lekko poprawię. Niestety na wszystkim się nie znam :(

 

A tak przy okazji → pytanie ogólne → czy ktoś wie ile spraw jest już do ruszenia a ja jestem w sumie sam?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ostatnia działająca (nie będę się rozwodził jak "dobrze") na nboksie wersja PTS to 1.3b. Podrzuciłem kiedyś na forum 1.3d chyba i skończyło się na Permament GS. Jedną z kolejnych wersji (chyba 1.3g) sprawdziłem już sam i też było GS po każdym restarcie. Dzisiaj zajrzałem do wątku o PTS na forum OpenPLi i znalazłem:

 

Posted Yesterday, 11:00

Auto timeshift start is now available standardwise in openpli

 

Posted Yesterday, 11:02

You can enable it in the settings (settings -> system -> user interface menu).

 

Opinie na razie nie są zbyt entuzjastyczne, ale jest szansa, że przy jednej z kolejnych aktualizacji systemu przez freeboxa znajdziemy automatycznego timeshifta w menu systemowym :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnia działająca (nie będę się rozwodził jak "dobrze") na nboksie wersja PTS to 1.3b. Podrzuciłem kiedyś na forum 1.3d chyba i skończyło się na Permament GS. Jedną z kolejnych wersji (chyba 1.3g) sprawdziłem już sam i też było GS po każdym restarcie. Dzisiaj zajrzałem do wątku o PTS na forum OpenPLi i znalazłem:

 

Posted Yesterday, 11:00

Auto timeshift start is now available standardwise in openpli

 

Posted Yesterday, 11:02

You can enable it in the settings (settings -> system -> user interface menu).

 

Opinie na razie nie są zbyt entuzjastyczne, ale jest szansa, że przy jednej z kolejnych aktualizacji systemu przez freeboxa znajdziemy automatycznego timeshifta w menu systemowym :)

 

O proszę jakie miłe zakończenie weekendu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

po zainstalowaniu tego PTS wywaliło mi dysk twardy.. nie widzi go..  pisze ze nie zainicjowany

po komendzie tune2fs -L "records" /dev/sda1 - wywala Couldn't find valid filesystem superblock.

wiecie o co chodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tam z tymi uprawnieniami 755 to chyba bez znaczenia.

Zawsze wrzucałem to ręcznie z Windowsa na żywca, gdzie wszystkie uprawnienia plików szły precz i nic nie wywalało.

Tłumaczenie nie ma nic wspólnego z działaniem plugina. Inna warstwa problemu.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako uzupełnienie

  • co do atrybutów → pliki wrzucane przez Windows zazywczaj mają 777 lub w najgorszym 755. O ile to jakiś plik txt czy wykonywalny z bogiem sprawa. Gorzej jak to pliki systemowe i np. ważne jest to by miały 644 czy nawet odpowiedniego użytkownika i grupę. Linux to nie Windows i nie można zakładać, że skoro się udało to jest OK. W ten sposób daje się zielone światło innym do tworzenia wynalazków. 10 razy się uda a za 11 nie ruszy. Archiwa ze złymi atrybutami zaczną krążyć po forum i będzie jazda bez trzymanki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Te pliki binarne były tam "od zawsze", czyli nawet w działającej wersji 1.3b. Były skompilowane pod MIPS, więc i tak nie działały. Wychodzi na to, że plugin się bez nich obywa ;) Po co właściwie są te 2 pliki?

 

Plugin na 100 % korzysta z tych plików. A to że do tej pory działało bez nich tzn. że plugin działał w okrojonej wersji :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Działać to to działa. Przewijanie w tył jak zwykle trochę kuleje.

Ewentualne zwiechy systemu to nie wina PTSa ale systemu (też nie wina tuxa tylko openpli)

Jak odinstalujecie PTSa to zostaje ten systemowy co tylko obsługuje tylko pauze (czyli nie permanent)

i on potrafi sie sypnąć przy próbach przewijania w tył. Dokładnie jak z PTSem.

 

Mam dump obrazu partycji mojego nboxa jeszcze z epoki wersji 8.1.2 Tam jakims cudem PTS 1.3b ożył w 100% nawet na HD.

Nigdy już nie powtórzyłem efektu. Coś instalowałem odruchowo jak zwykle. Przez przypadek zagdakało.

Próbowałem i nie potrafie powtórzyć co instalowałem. Patrz w tym wątku w okolice 12 kwietnia jak to się odbyło.

Dump systemu mam i jak ktoś chce analizować o co kaman to udostępnię.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I niestety świąt nie będzie ;) :) Już wróciłem do wersji 1.3b ponieważ testując nową już przynajmniej 2 x musiałem reboot -f wpisywać. W sumie to za dużo nie potestowałem bo praktycznie od razu jak tylko chciałem cofnąć pierwszy oglądany program (HD oczywiście) n-box złapał zawieche, pingwin tuptał i tyle. Nawet nie mam loga bo GS nie było tylko zawiecha.

@tux czy istnieje możliwość wyciągnięcia w jakiś sposób loga przy zawieszeniu się tunera bez GS ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tomiss

To nie PTS1.3h. To sam system. Patrz wyżej co napisałem.

U mnie idzie 1.3h. Na prawdę testowałem to i bez PTSa też sypnie się dokładnie w ten sam sposób 2x z rzędu a potem spokój.

Mniej wiecej jak się zacznie się kombinować z przewijaniem << i pauzą czasem sypnie się system.

Używam więc klawiszy numerycznych.

 

Logi  bez GSa możesz zrobić wyłącznie przez kabelek i złącze debug.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki ale musieliśmy pisać w tym samym czasie, ale ty byłeś szybszy wysyłaniem ;)

Zgadza się już przetestowałem z 1.3b i faktycznie dalej to samo, ale pamiętam że na pewno w wersji 8.2.x przewijanie do tyłu kulało jak zwykle ale działało, widocznie to zmiany w 8.3.x coś namieszały.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...