Skocz do zawartości

Dongle DVB-T


tux

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Od dwóch miesięcy testuję na ESI-88 dongle  DVB-T AS102...

Od kilku dni ESI przestał wykrywać ten sprzęt...

 

GraterliaOS:~# lsusb
Bus 004 Device 001: ID 1d6b:0001 Linux Foundation 1.1 root hub
Bus 003 Device 001: ID 1d6b:0002 Linux Foundation 2.0 root hub
Bus 002 Device 001: ID 1d6b:0001 Linux Foundation 1.1 root hub
Bus 001 Device 001: ID 1d6b:0002 Linux Foundation 2.0 root hub

 

Restartowałem kilka razy, wyjmowałem i wkładałem dongla, a nawet sprawdziłem na innym sofcie, ale niestety bez efektu.

 

Podpiąłem dla sprawdzenia ten stick do NBox'a i tu wykrywa go i działa.

GraterliaOS:~# lsusb
Bus 001 Device 001: ID 1d6b:0002
Bus 002 Device 001: ID 1d6b:0001
Bus 001 Device 002: ID 0b89:0007

 

Coś kojarzę, że kiedyś Tux coś pisał o jakimś kondensatorze w ESI-88 związanym z magistralą USB..

 

Poza tym zauważyłem, że na obydwu platformach tj. NBox BSLA i ESI nie działa funkcja zasilania anteny 5v...

Muszę sygnał z anteny puszczać przez zewnętrzny tuner, który daje 5v na antenę.

W ustawieniach tunera jest opcja 5v dla obydwu tunerów, ale nie ma efektu jej zmiany.

Oprócz tego na ESI występuje problem z nagrywaniem.

Jeżeli podczas nagrywania włączę tuner i oglądam kanał z tego samego mux'a, to obcina plik z nagraniem...

Na BSLA nie ma takiego problemu.

Na obydwu tunerach aktualny soft w gałęzi Release.

 

Z góry dzięki za pomoc i pozdrawiam Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 115
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Podczepię się pod temat, moja konfiguracja: Nbox BSLA (release)-->hub usb(aktywny obecnie bez dodatkowego zasilania):

1. Pendrive z OS

2. Czytnik kart Phoenix

3. DVB-T  AS102

 

To rozwiązanie działa, gdy tylko podłącze dodatkowe zasilanie to po restarcie znika tuner DVB-T sprawdzone na dwóch rożnych urządzeniach:

1. Hub USB 2.0 D-Link DUB-H7

2. Hub Speed touch

 

Czy też tak macie? Można coś z tym zrobić np. przypisać urządzenie do portu huba?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest przypadłość as102, podczas restartu systemu musi być wyczyszczony przez wyłączenie zasilania inaczej się nie zainicjuje. Tym zajmuje się system, ale jak do huba podepniesz zasilanie zewnętrzne na stałe to qpa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest przypadłość as102, podczas restartu systemu musi być wyczyszczony przez wyłączenie zasilania inaczej się nie zainicjuje. Tym zajmuje się system, ale jak do huba podepniesz zasilanie zewnętrzne na stałe to qpa.

 

Dzięki i o to mi chodziło, szkoda że jesteśmy skazani tylko na as102.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz, może jaśniej, to co napisał j00zek: Żeby po restrarcie nboksa czy esi AS102 podłączony do aktywnego huba był widoczny, to ten hub też musi zostać zrestatowany, czyli musi być takie kilka chwil, kiedy zarówno nbox jak i hub są bez prądu.

 

Dokładniej to bez prądu chwilę musi być AS102, czyli np. trzeba go wyjąć z gniazda na moment, kiedy na wyświetlaczu jest Load.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Działa na donglu. Wpisałem ręcznie 184500 i 7MHz ale coś mi świta, że mam własną listę "muksów".

 

Jak zawsze problem, ale po wykonaniu "standardowej procedury" wyszukało te kolorowe pasy.

 

"standardowa procedura": przełączenie na działający kanał DVB-T -> wyłączenie tunera -> start -> skanowanie ręcznie ... zwykle działa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...