Skocz do zawartości

Dongle DVB-T


tux

Rekomendowane odpowiedzi

Witam .

Mam pytanie do użytkowników Bsla,mianowicie w wersji testowej Frebox v8.0 test 6 ,działał mi dongl DVB-T wersja na pena.Obecnie w wersji Freebox v8.1 jak i w wersji Freebox v8.1 mod by tux to nie działa.Nie wiem czy tylko to  u mnie występuje ,nikt więcej się nie wypowiada.Proszę o wypowiedzi .Po aktywacji USB DVB-T po restarcie box już nie startuje, zatrzymuje się na napisie nBox na wyświetlaczu.

Zapytam, czy wystarczyłoby i jest taka możliwość,by podmienić jakieś pliki z wersji v8.0 do poprawnego działania.

Tuner wykorzystywany jako Fta i DVB-T i zależy mi na działaniu dongla. Mógłbym używać w sumie wersji v8.0,ale nie ukrywam że podoba mi się Freebox v8.1 mod by tux i chciałbym z niego korzystać.

Od razu wielkie dzięki za to co robicie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 115
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Wydawało mi się że czasowo został rozwiązany problem,bo po podmianie plików w katalogach modules z v8,0 do modules v8.1 po restarcie box uruchamia się już normalnie i widzi dongla .Niestety po dalszej konfiguracji to znaczy instalacji pluginów i oczywiście restartach, gubi go,jest niewidoczny.

Restart sieciowy wtyczka na kilka sekund, załatwia sprawę dongl jest widoczny i działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@malyz

Dobrze żeby ktoś to sprawdził. Może masz przypadek, który ja kiedyś miałem a już zapomniałem o tym. Chodzi o kondensator od USB. Jak tylko włączyłem w menu DVB-T i on był w porcie restart w kółko. Po wyjęciu tunera wracało do normy.

Jutro zrobię zdjęcia tego kondensatora, dokładnie gdzie siedzi i napiszę jaki to. U mnie pomogło to może u Ciebie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tux,własnie, dobrze by było jak by się ktoś więcej wypowiedział w tym temacie, czy ten dongl działa dobrze na wersji v 8.1 . U mnie działa bez problemowo na wersji  v 8.0 i tam nie zdarzyło się jeszcze aby po jakimkolwiek restarcie nie został wykryty.Po ostatnim restarcie (wtyczka z gniazdka) v 8.1 już działa prawidłowo.Tak jak pisałem wcześniej podmieniłem plik z katalogu modules z wersji v 8.0 do najnowszej v 8.1 i teraz już wszystko działa.Lecz próbowałem kilka razy i po zainstalowaniu v 8.1 niestety to nie idzie ,po aktywacji usb dvb-t i po restarcie zatrzymuje się na napisie nBox .Bynajmniej w moim przypadku pomaga tylko taka podmiana.Testowałem to na kilku penach i cały czas taka sytuacja.Jeszcze może być to o czym piszesz(ten kondensator usb) tylko pytanie, dlaczego w wersji v 8.0 jest ok.Jak wrzucisz fotkę to się temu dobrze przyjrzę . 

Jeszcze zacytuję: 

 

!!! Wersja finalna !!!

Zmiany po wersji v8.0 TEST6:

- Dodana obsługa DVBT
- Inne drobne poprawki

 

może własnie po tej zmianie to występuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najgorsze jest to, że nie mam już dongla DVB-T. Dałem w prezencie znajomemu, który mieszka w ponad 300km ode mnie.

Jak ktoś ma dongla mógłby sprawdzić o co chodzi. Może pliki firmware?

 

EDIT:

Po sprawdzeniu zawartości katalogów dwa moduły jądra są inne.  Od DVB-T i głowicy SAT.

Proszę o sprawdzenie kogoś jeszcze co z tym DVB-T.

W razie czego spróbujemy wrzucić poprzedni moduł i zobaczymy co będzie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@freebox teraz wszystko gra ,po każdym restarcie dongl działa.Wcześniej podmieniłem sam dvb-as102 to dongl był wykrywany po wyjęciu wtyczki z gniazdka,a teraz jeszcze podmieniłem uImage i jest ok.Mam nadzieję że do stabilnego działania to wystarczy, czy trzeba cały /modules/* jeszcze przenieść ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ja mam niestety problem z donglem usb. wgrania wersja z 30.01.2013 neistety nie wyszukuje mi zadnych kanałów. na danej czestotliwosci zatrzymuje sie na dluzsza chwile i dalej nic... na freeboxie 7.1.6 kanaly wyszukiwal....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no niewiem co moze byc u mnie. montowalem ponownie kilkakrotnie restarty tunera i nic. wgralem od nowa dzisiejsze dostepne oprogramowanie i to samo. tuner ADB 100T do konca na enigmie 7.1.6 dzialal poprawnie. sygnal poprawny po podlaczeniu do tv. szukanie reczne i automatyczne, ustawienia na poland dvb-t oraz middle europe dvb-t. przy automatycznym wyszukiwaniu na mojej czestotliwosci dvb-t (np 5620000) szukanie na dluzej zatrzymuje sie.. lecz znaleziono 0 kanalow wciaz...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od rana zaczynam walczyc z tym ustrojstwem.. podmienilem najpierw /boot/uImage i /lib/modules/* z freebox_v8_b6 motowanie restart i to samo, nastepnie te sama sytuacje tylko te pliki  e freeboxa 7.1.6 na ktorym przedtem dzialalo restart i tez 0  kanalow. przy wyszukiwaniu automatycznym widac jak zatrzymuje sie na dluzsza chwile przy moich czestotliwosciach dvb-t lecz jakby nie mogl ich wyszukac

 

 

edit.

przed momentem na nowo wgralem freeboxa 7.1.6 i kanaly wyszukuje czyli stick jest ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiam.

Mam taki sam problem z donglem dvb-t jak kolega tomsel. Na freebox 7.1.6 wszystko działało prawidłowo. Na freebox 8.1 mob by tux (dzisiaj aktualizowany)niestety, nie wyszukuje kanałów. Tuner widoczny jest w systemie, przy częstotliwościach na których odbiera u mnie dvb-t na dłużej się zatrzymuje ale nie wyszukuje kanałów.

p.s.

Wielki szacun dla kolegi tuxa za projekt który stworzył i rozwija.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak sie mecze i mecze nadal z tym i sprawdzam rozne rozwiazania. moze problem jest z nadpisaniem listy kanalow naziemnych juz w tunerze? standardowo po wgraniu softu pod zoltym przyciskiem wgrana jest juz lista z naziemnymi programami bodajze z wroclawia. moze. niewiem w ktorym miejscu ona sie znajduje.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to nie pomoże to przygotuję paczkę z podmiana jądra i modułów. Zerkniemy czy problem jest po stronie resetu dongla w odpowiednim momencie.

 

Wiem, że są dongle co się wieszają i restartują w kółko tuner na tej poprawce jądra co mamy. Dlatego jądro i moduły są z wersji TEST a nie wersji FINAL.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pobrać: http://xunil.pl/nbox/update/kernel_dvbt_test_upd.tar.gz

Podmienić pliki zgodnie z katalogami. Atrybuty plików to 644 a katalogów 755.

Uruchomić raz jeszcze nBox.

UWAGA -- nie daję gwarancji, że pomoże oraz, że nie będzie się nBox restartował w kółko.

Nie mam jak tego sprawdzić. Wszystkim testerom co mają dongla on działa :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość melon157

Ja mam podobny problem z brakiem wyszukiwania kanałów.

Jak przeczytałem ten wątek to się ucieszyłem, że mój problem też się rozwiązał: podmieniłem pliki, restart ,i ..
dalej to samo - czyli 0 kanałów znalezionych.
Antena ok, bo na telewizorze odbieram DVB-T (w innym pokoju), tylko na nBox (BSKA)nie działa (w jadalni mam tv bez dvb-t)

Czy jest szansa,że ktoś komu zaczęło działać coś więcej napisze i pomoże....
dzięki

P.S. A jeszcze dziwna rzecz: jak się skończy wyszukiwanie to pilot nie reaguje na żaden klawisz, tylko na panelu nbox mogę wyjść z tego miejsca wyżej, ale potem tuner łapie zwiechę, nawet telnet nie działa i tylko restart kabelkiem zasilania pomaga :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dotrze do mnie tunerek to sprawdzę.

Przy czym problem też w tym, że na jednej wersji sterowników na tunerze kolegi mam restart w kółko. Na drugiej wersji odpala a nie ma kanałów. Wrzucę ten plik to się okaże → ale to jak przyjedzie mój. Ciekawe czy tak samo będą działać.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam czy w temacie Dongle DVBT do nbox cos sie zmieniło? zrobiłem wszystko co w temacie powyzej i nic gdy odłacze nbox z prądu wykrywa dongla ale sa problemy ze znalezieniem programów,a gdy go wykryje i zrobie restart to znowu go niewykrywa ,ręce mi opadaja poniewaz kupiłem nbox bsla do FTA i DVBT a bez DVBT jest bezużyteczny.Prosze o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sobie zrobiłem wyłącznik usb: http://www.belza.cz/pclink/swusb.htm i przy restarcie boxa naciskam guziczek na chwilę, żeby nie wypinać w kółko dongla z portu  Freebox wcześniej pisał, że jest właśnie problem przy restarcie i żeby nastąpiło wykrycie i inicjalizacja to trzeba dongla na chwilę od zasilania odłączyć, żeby go OpenPLi wykryło po restarcie.

A tak swoją drogą, to ten drobny bug w sofcie uchronił mnie przed koniecznością wyłączenia tunera na godzinę (aż upłynie czas ustawiony w timerach). Załączam crashlogi. Ogólnie: miałem zaplanowane 2 nagrania z satelity, więc wcześniej przełączyłem się na naziemną. Mimo to w momencie startu drugiego nagrania wyskoczył GS z komunikatem:

Allocating non--decoding a demux for now tuned-in channel failed.FATAL: dvb/scan.cpp:251 ASSERTION m_demux FAILED!

Podobną sytuację już przerabiałem, kiedy próbowałem się przełączyć na DVB-T już w trakcie aktywnych nagrań. Tym razem było jeszcze tak, że tuner wstał, uruchomił nagrania i próbował aktywować ostatnio oglądany kanał - właśnie z naziemnej - co ponownie generowało GS i pewnie byłoby tak w kółko, bez odłączenia tunera usb. Przy jego braku enigma pisze "brak wolnego tunera" i grzecznie nic nie wyświetla.

Pytanie do freeboxa: Jako, że najbardziej orientujesz się w tym jak to wszystko działa, to pewnie potrafisz odpowiedzieć, czy taka sytuacja, że nagrywane są dwa strumienie z DVB-S a oglądamy trzeci z DVB-T jest w ogóle technicznie możliwa? Niby tuner jest wolny, ale może brakuje innego sprzętu? Jak pamiętam odpowiedzi twórców softu na ADB 2850ST (jak jeszcze odpowiadali), to była informacja, że nie da się jednocześnie oglądać SAT i nagrywać z naziemnej. Tuner jest wolny, ale układ do dekodowania strumienia (demux?) jest tylko jeden ... czy jakoś tak. Może podobnie jest tutaj, tzn. maksymalnie dwie rzeczy naraz, wszystko jedno z jakiego źródła (jedno nagranie z SAT + oglądanie naziemnej działa).

dvbt_crash.zip

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za \"post pod postem\", ale na (prawie) zupełnie inny temat: Odpalam skanowanie DVB-T i znajduje mi kolejne MUXy. Znajduje nawet te same MUXy z różnych nadajników. Co mi się właściwie zapisuje na listę? Nie mam kanałów dublowanych, więc jak mam sobie wybrać konkretną częstotliwość nadajnika? Ewentualnie jak to robi enigma: pierwszy/ostatni znaleziony, czy innym algorytmem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość melon157

Czy jest coś nowego w sprawie niewyszukiwania kanałów u niektórych użytkowników?

Czy udało się zdiagnozować problem?

(ja niestety w dalszym ciągu mam 0 znalezionych kanałów - sprawdzane na dwóch tunera BSKA i BSLA).

@Tux - mogę udostępnić mój dongle DVB-T do testów w razie potrzeby.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  Ja też miałem taki problem i ciągle zero znalezionych , dopiero jak w ustawieniach zmieniłem to poszło . Teraz jestem w pracy i nie pamiętam jak ustawiłem ale około 17-stej będę w domu to sprawdzę jak mam ustawione i Ci napiszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakładam, że instalacja antenowa jest ok więc :

przycisk pilota setup - ustawienia - szukanie kanałów - skanowanie ręczne ( tu zmieniamy na DVB-T) - typ skanowania ( zmieniamy na zakończ)- skanowanie sieci ( Tak) - czyść przed skanowaniem ( Tak )  - skanuj tylko FTA ( zostawiamy nie ) - wciskamy ok i czekamy . U mnie mam podłączony stary zasilacz antenowy do kabla antenowego bo z USB nie poszło ale może dlatego, że mam bardzo starą instalacje antenową .
Jeśli odpali u was to dajcie znać jak się sprawuje pilot bo ja mogę przełączać kanały tylko + - a jak robię to przyciskami  numerycznymi to przerzuca mnie na listę kanałów satelitarnych i nie wiem jak to ogarnąć. A i jeszcze jedno po skanowaniu żółty przycisk Providerzy ja wybieram EmiTel i to chyba wszystko.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...