Skocz do zawartości

Pomoc dla świeżaka


Gość jordan87

Rekomendowane odpowiedzi

No to teraz ja dostanę pewnie warna ;)

 

Niestety, ale podmiana twoim sposobem (z uFAQ) działa tylko na parę dni, po czym soft sam podmienia oscam na wersję "jedyną słuszną" z OPKG. Widzę to po zmianie pliku oscam (inny rozmiar itp). Niestety oscam z OPKG u mnie jest niestabilny - działa chwilę, ale po jednej zwieszce całkiem pada. Dla testu wgrałem oscam-r8999-nousb-nowebif i wszystko jest w porządku. Niestety akcję z podmianka muszę robić raz na kilka dni. Pytałem o możliwość naprawy tego stanu rzeczy wyżej, ale nikt mi nie odpisał.

Mój pomysł na rozwiązanie problemu - możliwość wyłączenia oscama z OPKG i wgranie swojego ręcznie, albo dodanie innych wersji z poziomu OPKG.

Z uwagi na małą wiedzę w temacie możliwe, że jest inne, prostsze albo lepsze wyjście. Ale ja go nie znalazłem. Dlatego piszę tutaj.

 

Nie dostaniesz, bo piszesz z sensem. Być może (teoretycznie powinno wystarczyć) z konsoli chmod oscam 555 lub ustawienie ftpem / total commanderem uprawnień na 555 doraźnie rozwiąże problem. W ten sposób plik ma tylko uprawnienia do odczytu i wykonywania. Edycja: ale jeśli opkg pracuje z prawami roota, to jak już tux zauważył, niestety nic to nie da... :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

555 czy inne atrybuty dla roota są pomijalne.

Ale napisałem - niedługo będzie update ze specjalną binarką. Od tej pory update będzie jak JUŻ NAPRWDE TRZEBA. Więc en problem zniknie.

Dajcie nam trochę czasu na ogarnięcie tego wszystkiego.

 

 

Od wczoraj walczymy z dostawcą usług - generujemy za duży ruch. Problem, że blokują po godzinach pracy serwisu i czekaj do rana. Czeka nas zmiana...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Panowie od kilku dni walczę z uruchomieniem pendrive jako dysku do nagrywania i buforowania we wtyczce Iptvplayer.

Pendrive mam 4gb (jak uda się mi to wszystko zrozumieć i uruchomić to podepnę dysk) faq przeczytałem już setki razy ale nie do końca jeszcze się orientuję.

Podzieliłem go na dwie partycje sda1- 512mb oraz sda2 pozostałe ok.3,5Gb.

Pierwsza partycję jakimś cudem podmontowałem do /hdd ale nie wiem jaką ma etykietę i nie wiem jaką etykietę ma partycja 2.

Jaką komendą mogę to sprawdzić ?

bo aby zamontować tym poleceniem mount LABEL="movies" /hdd drugą partycję muszę znać etykietę, tak mi się przynajmniej wydaje:)

 

Mam nadzieję, że w dobrym dziale napisałem i nie dostanie mi się ale jestem początkującym który i tak już wiele się nauczył:)

 

Pozdrawiam

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość adrian154845

Witam mam taki problem mam uboot B4 i pkteam soft hyperion pytanie jest takie czy mając taki uboot to czy mogę wgrać soft Graterlia albo openpli do nand jeżeli tak to na pen wgrywam 3 liki rotfs kernel i update i podpinam pena w tuner szukam UPDT i daje ok i sie wgra soft ???

czy trzeba coś jeszcze zrobić ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam taki problem mam uboot B4 i pkteam soft hyperion pytanie jest takie czy mając taki uboot to czy mogę wgrać soft Graterlia albo openpli do nand jeżeli tak to na pen wgrywam 3 liki rotfs kernel i update i podpinam pena w tuner szukam UPDT i daje ok i sie wgra soft ???

czy trzeba coś jeszcze zrobić ??

 

wg. tego http://nbox.xunil.pl/index.php/FAQ#mozTocId277700 wgrywać i na pewno będzie oki. ja tak zrobilem i sie udało 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W akcie desperacji z Oscam chciałem wgrać wersję 1.0, ale okazało się, że nie ma do czego wracać, i wgrałem ponownie czysty image Gratelia OS ... i wszystko śmiga ;) Nie wiem czy to kwestia zmian, poczynionych w międzyczasie, czy po prostu czysta instalka > upgrade, ale jeśli ktoś ma podobny problem jak ja wyżej - to u mnie zadziałało.

Nawiasem mówiąc w porównaniu z poprzednimi wydaniami ten soft to rakieta! Szacunek dla twórców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość adrian154845

hmmm sprawa jest taka że openpli wgrała się normalnie a Gratelia jak wgrywam to pisze update ok wyłączam tuner pena wyjmuje włączam i stoi cały czas na nand i nic się nie dzieje ma ktoś jakiś pomysł jak to wgrać. uboot B4  mam taki postępuje według FAQ i to co dal kolega pokokolo wyżej i co tux  już nie mam pojęcia co dalej pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie kolejne małe pytanie. bo ta nierówna walka nadal trwa:)

Utworzyłem dwie partycje po 2gb.

/dev/sda1 z etykietą "records"

/dev/sda2 z etykietą "movie"

 

 

montuję je poleceniem

mount /dev/sda1 /hdd

mount /dev/sda2 /hdd

 

 

sprawdzam poleceniem df -h i widzę że są zamontowane ale po restarcie dekodera  zostaje tylko zamontowane /dev/sda1.

 

 

Gdzie popełniam błąd?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość fruit1fruit

...

Utworzyłem dwie partycje po 2gb.

/dev/sda1 z etykietą "records"

/dev/sda2 z etykietą "movie"

 

 

montuję je poleceniem

mount /dev/sda1 /hdd

mount /dev/sda2 /hdd

 

....

 

pierwszy mount montuje Ci partycję sda1 do /hdd

drugi mount to już błąd - montujesz do tego samego katalogu. Po restarcie system sam montuje sda1 do hdd w/g definicji w /etc/fstab (poprostu zgodnie z tamtejszymi zapisami znajdując etykietę records montuje odpowiadające jej urządzenie logiczne do /hdd).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam nbox BSKA z ubot freebox, chciałem zainstalować ADB5800xx_Graterlia_2.0.0-RC1_nand.tar.gz

wrzuciłem na pena trzy pliki z wypakowane z archiwum:

kernel

rootfs

update

do usb i tak jak zawsze power i na prog puściłem power

po 40 min na wyświetlaczu init i nic się nie dzieje

w faq jest napisane że dla ADB czas to 3 min

 

czyżby coś było nie tak ?

 

p.s. pomogło odłączenie dysku!

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ojciec-dyrektor

przedstawiam mój wpis w fstab do automatycznego montowania dysku przy starcie esi-88

 

# /etc/fstab: static file system information.

#

# <file system> <mount point> <type> <options> <dump> <pass>

/dev/root / auto defaults,remount,errors=remount-ro,noatime,nodiratime 0 0

/dev/sda1 /hdd ext3 defaults 0 0

proc /proc proc defaults 0 0

tmpfs /tmp tmpfs defaults 0 0

LABEL=records /hdd auto defaults 0 0

LABEL=data /media/data auto defaults 0 0

LABEL=swap swap swap defaults 0 0

 

Tuner esi-88 z dyskiem w kieszeni

Przy ustawieniach esi korzystałem z normalnych configów linuxa i podpowiedzi z forum.

Dodam ze dysk ten ma długą historię - był w dm800 (inside), był w 5800 (usb), był w 2850st (usb)

jak go sformatowałem pod dm800 tak dane na nim mam cały czas od początku, pracuje jako smba w sieci lokalnej.

Moje wrażenia z użytkowania tego tunera są bardzo pozytywne, jest naprawdę szybki, szkoda ze prędkość  lan jest na takim samym poziomie jak w 2850st, myślałem że będzie szybciej

Bardzo fajnym rozwiązaniem w G2 jest opkg.

 

Poprawiono pisownię

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje wrażenia z użytkowania tego tunera są bardzo pozytywne, jest naprawdę szybki, szkoda ze prędkość  lan jest na takimsamym poziomie jak w 2850st, myślałem że bedzie szybciej

To znaczy na jakim poziomie? U mnie w obie strony wyciąga pełne 100 Mbit/s, wczoraj miałem okazję przetestować na większej partii danych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ojciec-dyrektor

Moje wrażenia z użytkowania tego tunera są bardzo pozytywne, jest naprawdę szybki, szkoda ze prędkość  lan jest na takimsamym poziomie jak w 2850st, myślałem że bedzie szybciej

To znaczy na jakim poziomie? U mnie w obie strony wyciąga pełne 100 Mbit/s, wczoraj miałem okazję przetestować na większej partii danych.

 

mało precyzyjnie napisałem

chodzi mi o to że gdy kopiuje pliki na dysk w tunerze udostępniony w sambie to osiągam zapis jedynie 5 MB/s

 

Poprawiono pisownię... proszę zwrócić na to uwagę przy pisaniu następnych postów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez sambę to nie testowałem, ale przez ftp zarówno w jedną jak i q drugą stronę transfer osculuje w granicach 10-11 MB/s.

 

Co do samby to poczytaj na necie, czesem odpowiednią konfiguracją można trochę poprawić osiągi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie SAMBA w Linux to proteza. O ile na normalnych kompach jest OK (wydajność maszyny) o tyle na Boxach różnie. Po prostu translacja ze standardu A do B musi pochłaniać moc obliczeniową :)

 

 

Po FTP jest OK, po NFS też jest OK. SAMBA nie testowałem ponieważ wymiana danych z Linuxa (Box) na Linuxa (u mnie PLD/Arch) byłoby lekko pisząc dziwnym achowaniem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam kolejne pytanie. W moje ręce wpadł gratisowy dysk 320GB z dekodera polsatu sagemcom , na ten moment nie wiem jaki dokładnie bo jestem w pracy, ale ogólnie czy jest szansa podłączyć go do naszego dekodera czy są to dyski zabezpieczone przed jakąkolwiek ingerencją?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było już na forum. W skrócie - da się wykorzystać ale:

  • dysk jest hasłowany a hasło to nie 12345 czy imię psa a ciąg wygenerowanych znaków ASCII;
  • hasło jest zapisane na talerzach a nie elektronice;
  • w domu nie zdejmiesz póki co tego hasła;
  • są firmy co to robią - od 30zł do 90zł;

Czy warto? Oceń sam. Dysk 320GB nowy to około 160-180zł. Tu musisz wydac około powiedzmy 50zł + przesyłki a nie wiesz w jakim stanie jest ten HDD co masz. O gwarancji możesz zapomnieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

na RC1 nie mam możliwości aktualizacji pakietów otrzymuję następujące komunikaty.:

 

tuxish-Box:~# opkg update

Downloading http://graterlia.xunil.pl/repodata/release/sh4/Packages.gz.

Downloading http://graterlia.xunil.pl/repodata/release/adb5800xx/Packages.gz.

Collected errors:

* opkg_download: Failed to download http://graterlia.xunil.pl/repodata/release/sh4/Packages.gz, wget returned 255.

* opkg_download: Failed to download http://graterlia.xunil.pl/repodata/release/adb5800xx/Packages.gz, wget returned 255.

tuxish-Box:~# ping wp.pl

PING wp.pl (212.77.100.101): 56 data bytes

64 bytes from 212.77.100.101: seq=0 ttl=248 time=27.067 ms

64 bytes from 212.77.100.101: seq=1 ttl=248 time=22.392 ms

^C

--- wp.pl ping statistics ---

2 packets transmitted, 2 packets received, 0% packet loss

round-trip min/avg/max = 22.392/24.729/27.067 ms

tuxish-Box:~#

 

 

Czy ktoś ma jakiś pomysł, czy muszę instalować wszystko od nowa?

 

 

pozdrawiam :)

 

EDIT:

rozwiązanie:

 

nie wiem jak to się stało to wręcz nieprawdopodobne ale w katalogu /usr/bin/ plik wget zmienił nazwę na -wget ??? dlatego nie działało opkg update. Po zmianie nazwy na prawidłową wszystko wróciło do normy.

 

nie mam pojęcia jak to się mogło stać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie.

Okazuje się, że mam dalej problem z oscamem - nie działają mi słoneczne programy - a widzę, że w opkg pojawiła się druga wersja. Jak ją zainstalować, bo nazwy dwóch wersji są identyczne:

oscam - 1.20-r8705-1 - Open Source Conditional Access Module

oscam - 1.20-r8917-2

Szukałem tej nowej wersji szukajką na forum ale znalzała wynik tylko z tego wątku z poprzedniej strony - log z opkg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zamiar przejść z G1 na OS2. Jak to zrobić żeby nie stracić danych na dysku? W pierwszym nboxie jak zmieniłem na OS2 dysk nie przeszedł sprawdzenia i przez kilka dni na wyświetlaczu był Init, aż w końcu za poradą jednego z kolegów na tym forum przerwałem sprawdzanie. Odłączyłem dysk i nbox działa poprawnie. Dysk włożyłem do drugiego nboxa z G1 i tam śmiga, ale chcę i na tym nboxie zmienić system na OS2.

Więc jak to zrobić żeby dysk po przejściu na OS2 przeszedł sprawdzanie i działał bez utraty danych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam Graterlię na ESI88. Wczoraj tuner przestał reagować na pilota. Pilot sprawdziłem - jest OK.

Tuner mogę obsługiwać tylko przez webinterface.

Czy jest jakaś kombinacja, która blokuje pilota? Być może ktoś nacisnął coś nieświadomie.

Można jakoś przywrócić działania pilota czy muszę przeinstalować system?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ad 1. niestety nie jestem w stanie określić na 100% po czym to się stało. Wg. mnie nic nie robiłem ale może ktoś nacisnął jakąś kombinację klawiszy.

ad 2. instalowałem "remote-raw" dwa-trzy tygodnie temu, ale tuner po restarcie działał poprawnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powodów nie szukałem, jakoś nie miałem do tego głowy, ale jakiś miesiąc temu mój ESI kilka razy przestał reagować na pilota. Raz wystarczyło wyciągnąć baterię, nacisnąć kilka guzików, włożyć i było oki. Innym razem umierał evremote2, czyli jak kto woli: restart tunera albo ręczne uruchomienie procesu.

 

EDIT: Jakoś w tym czasie testowałem kolejne poprawki i modyfikacje Assignbuttona, więc jakoś takie zachowanie pilota mnie nie martwiło za bardzo. Hmmm... Dużo też klikałem w tym czasie w OpenWebif...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tux

tuxish-Box:~# ps | grep evremote
1909 root      2000 S    grep evremote
tuxish-Box:~# ps | grep lirc
1755 root      1504 S    /usr/bin/lircd
1911 root      2000 S    grep lirc
tuxish-Box:~#

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tuxish-Box:~# /bin/evremote2 &
tuxish-Box:~# Model: esi88
vBoxType: 0

[1]+  Segmentation fault        /bin/evremote2
tuxish-Box:~#

tuxish-Box:~# reboot
WARNING: could not determine runlevel - doing soft reboot
  (it's better to use shutdown instead of reboot from the command line)
tuxish-Box:~#

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o pytanie - czy partycja o nazwie "rerecords" jest domyślna do wszystkich nagrań? Mam NBOX-a z wyjącym dyskiem, i chciałbym go zachować do nagrań zaplanowanych, a do timeshift używać pendrive. Jest opcja w menu wyboru ścieżki, ale nie wiem jak tam coś zmienić. Szukam na forum, ale nie mogę znaleźć rozwiązania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

czy po instalacji najnowszego image w moim esi88 muszę jeszcze dogrywać jakieś pliki , aby ruszył na nim adapter wifi?

czy najnowsze image jest już w pełni przygotowane do obsługi wifi?

Pozdrawiam

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Nie ma już IMAGE (Wszystko w jednym);
  • Jest tylko System Core!
  • W System Core jest niezbędne minimum do uruchomienia systemu - reszta z OPKG - takie były, są i będą założenia System Core;
  • Ponowna instalacja System Core zalecana jest tylko wtedy gdy już nic nie działa i nie możemy nic naprawić np. przy pomocy terminala;
  • W przparku Graterlia 2.x.x System Core nie ma aktualizowanych System Core na stronie - Najnowsze System Core = System Core ze strony http://openpli.xunil.pl + aktualizacja poprzez OPKG. Dla samej aktualizacji nie ma sensu/potrzeby wgrywać raz jeszcze System Core.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...