Jump to content

Dysk


Guest Quell

Recommended Posts

Guest Quell

Wszystko działa jak należy ale nie mogę uruchomić dysku SSD. Jest podłączony na SATA wewnątrz, w info jest widoczny. Dysk jest widoczny jako sda, dałem komendę w konsoli: mkfs.ext3 -b 4096 -I 128 /dev/sda, niby jest ok ale jest jakaś możliwość zamontowania HDD przez pilota?

 

Link to comment
Share on other sites

W GOS nie ma.

Czy ja zawsze muszę cytować to co sam piszę?

 

   [attach]Graterlia OS[/attach] (Operating System) → to kompletnie inne podejście do zagadnienia Linuxa na tunerach satelitarnych - jest to coś na kształt dystrybucji Linuxa a nie kompletny IMAGE zawierający wszystko lub prawie wszystko co możliwe. Graterlia OS to nic innego jak system Linux (w wersji minimalnej) + minimalna ilość zainstalowanych paczek na systemie. Graterlia OS nie jest łatwa w obsłudze (terminal Twoim przyjacielem).

 

 

Link to comment
Share on other sites

Dysk jest widoczny jako sda, dałem komendę w konsoli: mkfs.ext3 -b 4096 -I 128 /dev/sda, niby jest ok (...)

 

Trochę OT, ale tak mnie zaciekawiło. I pewnie pytanie zbyt mądre nie jest: Tak można? Nie powinno się najpierw założyć tablicy partycji oraz partycji sda1 a następnie jej sformatować? Czy też przy formatowaniu mkfs.ext3 założy sda1 na całości?

Link to comment
Share on other sites

Guest Quell

Podobno nie ma głupich pytań, a tylko głupie odpowiedzi  ;D

Oczywiście, że założyłem nową tablicę partycji. Chyba jednak coś nie tak z tym dyskiem, nawet na Kubuntu się buntuje. Przy formatowaniu pojawia się 'error' ale żadnych więcej informacji.

Link to comment
Share on other sites

Guest Quell

Jasne, że formatuje partycje ale dzięki za porade  :)

Szkoda mi było dysku bo fajny 256GB Liteon SSD...

Molestowałem go nieźle, najpierw czyszczenie z samymi 'zerami' i póżniej w Kubuntu się sfornatował bez błędów. Na wszelki wypadek zrobiłem jeszcze format z konsoli.

Założyłem etykietę 'records' i zamontowałem i.... działa  :)

 

Te SSD, to jakieś oporne chyba są.

Link to comment
Share on other sites

Miałem do czynienia z kilkoma dyskami LiteON. Niestety każdy z nich góra po roku trafił na serwis z tym samym objawem - nie widać go w ogóle.

Przy okazji - testowałem wile firm jeżeli chodzi o SSD. Czasem coś tam się zdarzyło. Np. Samsung zrobił się żółwiowaty, jeden GoodRAM walnął - nowy działa już 2 rok bez problemu.

Ale LiteOn nawet po wymianie nie wytrzymał za długo. Za trzecim razem od razu poprosiłem o zwrot kasy lub wymiane na nowy inny.

Link to comment
Share on other sites

Guest Quell

Dzięki za cenną uwagę. Na szczęście, to tylko nośnik do nagrywania programów tv więc żadnej straty nie będzie jak by co. W laptopie mam Samsunga EVO i nic się nie dzieje, póki co. Może jestem trochę 'oldskulowy' ale bardziej ufam dyskom z 'talerzykami'  :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...