Skocz do zawartości

VU+ SOLO


modelk56

Rekomendowane odpowiedzi

Odpowiedź brzmi - NIE.

Dla przyjętego modelu oprogramowania (np. kernel w jednej paczce) 128MB FLASH to trochę mało. Przy 256MB jest bardzo komfortowo i można już bez trudu coś zrobić.

Także GOS będzie dla tunerów z 256MB lub więcej FLASH i jak na razie dla MIPS32EL. ARM póki co nie jest planowany. Wynika to z tego, że nie ma jeszcze gotowego standardu 4K a na ARM w sumie tylko te urządzenia występują (z wyjątkami).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedź brzmi - NIE.

Dla przyjętego modelu oprogramowania (np. kernel w jednej paczce) 128MB FLASH to trochę mało. Przy 256MB jest bardzo komfortowo i można już bez trudu coś zrobić.

Także GOS będzie dla tunerów z 256MB lub więcej FLASH i jak na razie dla MIPS32EL. ARM póki co nie jest planowany. Wynika to z tego, że nie ma jeszcze gotowego standardu 4K a na ARM w sumie tylko te urządzenia występują (z wyjątkami).

Przy okazji dyskusji na temat innych platform...

Nie powiem, bo przez myśl przeszło mi że GOS na ARM mógłby być genialny :) Pudełka z DVB-S2, 4x2GHz, 2 GB RAM i 16GB flash można kupić za ~200-300zł. Fakt, że mają tylko jedną głowicę (1x S2 i 1x T) i nie mają wbudowanego czytnika (jest za to sporo USB), ale i tak dla niektórych do przemyślenia. Domyślam się, że dobrze zoptymalizowany system na tych podzespołach chodziłby jak błyskawica. Podobno na Amlogic S905 jest jakiś obraz OpenPli. Jak będę miał urządzenie postaram się coś potestować. Mam nadzieję, że za jakiś czas GOS rozwinie się na tyle że będzie dostępny na "każdą" platformę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ARM nie ma i na razie nie będzie.

Czekamy aż 4K będzie ustandaryzowane. Ponadto z ARM i tanimi boxami jest ten problem, że niewiele do nich jest a jak jest to w większości gotowiec producenta.

 

Osobiście zawsze to co robię staram się robić dobrze.

Póki co ARM odpada, ale nie wykluczam, że kiedyś wrócę do tego tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ARM jakie testowałem jest o tych kicha, bo chinol który wypuszcza sprzęt, kompiluje sterowniki do wersji binarnej pod konkretną wersję kernela, np 3.10 i wtedy jest to jedyny możliwy do postawienia i uruchomienia wersja. To mocno ogranicza, blokuje też możliwość użycia nowszych urządzeń, bo jak je odpalisz mając stary kernel.

 

Kolejna kwestia to cykl życiowy. Chinol wypuszcza coś takiego na rynek, sprzedaje przez parę miesięcy a potem wraz końcem sprzedaży kończy też jakiekolwiek wsparcie tego sprzętu/platformy. Produkt na rynku jest tylko parę miesięcy. Nakład pracy aby przygotować dystrybucję linuxową jest często niewspółmierny do potencjalnej liczby użytkowników. Co gorsza to co zrobiłeś dla ARM #1 może i najczęściej trzeba zrobić od początku dla nowego modelu ARM #2.

 

Testowałem też różne ARMowe dongle i inne pudełka które wg producenta wspierały XBMC/KODI. Testowałem też takie gdzie natywnie był kompilowany OpenELEC/LibreELEC i niestety miałem zawsze do nich zastrzeżenia. Najpoważniejszy to płynność odtwarzania materiałów z wysokim bitrate, mam parę plików testowych na których te pudła zwyczajnie się wykładają, kiedy to np stary i leciwy Acer Revo R3610 z Atomem 330 i nvidią iON 1-szej generacji radził sobie z nimi śpiewająco. Następna kwestia to w starszych chipach brak obsługi nowoczesnych formatów audio jak np DTS-HD, a nawet w obecnie produkowanych nie widziałem obsługi Dolby Atmos.

 

Na dziś dzień ARM to trochę taki lepy zaułek który sami chinole sobie stworzyli poprzez pozamykanie dostępu do kodu sterowników, a potem braku wypuszczania skompilowanych wersji do nowszych kerneli. Szkoda, bo ARM jest zauważalnie tańszy od analogicznego x86 czy MIPS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...