Skocz do zawartości

brak połączenia z tunerem przez terminal


jordi

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem czemu, ale dziś nie mogę się połączyć z tunerem przez konsolę. Zawsze używałem Putty na PC lub JuiceSSH na Androidzie i nigdy nie miałem problemu, aż do dziś. Jest to o tyle dziwne, że nic znaczącego nie było grzebane. Wczoraj jeszcze bez problemu poszedł update i wszystko działało. Połączenie sieciowe jest, przez FTP mogę się normalnie łączyć podobnie jak i OpenWebif więc karta sieciowa raczej ok.

Jedyne co dziś było robione to ustawienie czuwania tunera po uruchomieniu. Tzn. zainteresował mnie wątek o restarcie GUI bez włączania TV, bo czasami też mi to przeszkadza jak TV się włącza gdy zrobię update z konsoli i restart GUI. Postanowiłem wypróbować ustawienie: Menu->Ustawienia->System->Inne: "Czuwanie tunera po uruchomieniu" - przełączyć na "Tak" ale wykonałem restart GUI z pilota. Po restarcie tuner się włączył więc pomyślałem że może powinienem to wykonać (tzn. restart GUI) z konsoli przy wyłączonym dekoderze, bo tak najczęściej robię aktualizacje, ale wtedy zauważyłem że nie działa połączenie z terminalem. Może to przypadek/zbieg okoliczności i już wcześniej coś się stało, może to jakaś pierdoła tylko. Szukam na forum od jakiegoś czasu, ale jedynie znajdowałem przypadku odwrotnej sytuacji gdy nie działało FTP a konsola była ok. Ktoś się  tym spotkał ? Mam kopię zapasową więc w ostateczności przywrócę i zobaczę czy będzie ok, ale to zawsze chwilę trwa aby na pena wrzucić więc może ktoś coś doradzi ? ew. może próbować od nowa skonfigurować router ? (na chwilę obecną mam wyłączone DHCP i przypisany sztywne IP do tunera... )

 

 

edit: zmiana ustawień routera nic nie dała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli przyczyną mógł być np. problem z błędem w busybox? Hmm czytałem ten wątek kilka dni temu, ale jakoś dziś nie skojarzyłem poruszonego problemu z tym co było u mnie, być może gdybym sprawdził odbyłoby się bez dzisiejszego stresu.  Teraz to już gdybanie, ale aktualizacja busyboxa była kilka dni temu (23 dokładnie) i wtedy też ją pobrałem i błędów nie było.  Potem wszystko normalnie działo. Wczoraj jeszcze robiłem kolejną aktualizację  (plugin shotyourscreen) i też konsola hulała a dziś już nie. Czy w takim razie możliwe że się samo z siebie coś z busybox popsuło? Ciężko mi w to uwierzyć, choć może coś gdzieś po drodze mi umknęło?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...