Jump to content

brak połączenia z tunerem przez terminal


jordi

Recommended Posts

Nie wiem czemu, ale dziś nie mogę się połączyć z tunerem przez konsolę. Zawsze używałem Putty na PC lub JuiceSSH na Androidzie i nigdy nie miałem problemu, aż do dziś. Jest to o tyle dziwne, że nic znaczącego nie było grzebane. Wczoraj jeszcze bez problemu poszedł update i wszystko działało. Połączenie sieciowe jest, przez FTP mogę się normalnie łączyć podobnie jak i OpenWebif więc karta sieciowa raczej ok.

Jedyne co dziś było robione to ustawienie czuwania tunera po uruchomieniu. Tzn. zainteresował mnie wątek o restarcie GUI bez włączania TV, bo czasami też mi to przeszkadza jak TV się włącza gdy zrobię update z konsoli i restart GUI. Postanowiłem wypróbować ustawienie: Menu->Ustawienia->System->Inne: "Czuwanie tunera po uruchomieniu" - przełączyć na "Tak" ale wykonałem restart GUI z pilota. Po restarcie tuner się włączył więc pomyślałem że może powinienem to wykonać (tzn. restart GUI) z konsoli przy wyłączonym dekoderze, bo tak najczęściej robię aktualizacje, ale wtedy zauważyłem że nie działa połączenie z terminalem. Może to przypadek/zbieg okoliczności i już wcześniej coś się stało, może to jakaś pierdoła tylko. Szukam na forum od jakiegoś czasu, ale jedynie znajdowałem przypadku odwrotnej sytuacji gdy nie działało FTP a konsola była ok. Ktoś się  tym spotkał ? Mam kopię zapasową więc w ostateczności przywrócę i zobaczę czy będzie ok, ale to zawsze chwilę trwa aby na pena wrzucić więc może ktoś coś doradzi ? ew. może próbować od nowa skonfigurować router ? (na chwilę obecną mam wyłączone DHCP i przypisany sztywne IP do tunera... )

 

 

edit: zmiana ustawień routera nic nie dała.

Link to comment
Share on other sites

Restart tunera zrobiłeś?

 

 

 

Tak robiłem i niestety nic to nie pomogło. Po spędzeniu kilku godzin na szukaniu rozwiązania w sieci dałem sobie spokój i przywróciłem kopię zapasową (na szczęście z wersją w nand było wszystko ok) i teraz śmiga jak należy.

Link to comment
Share on other sites

Czyli przyczyną mógł być np. problem z błędem w busybox? Hmm czytałem ten wątek kilka dni temu, ale jakoś dziś nie skojarzyłem poruszonego problemu z tym co było u mnie, być może gdybym sprawdził odbyłoby się bez dzisiejszego stresu.  Teraz to już gdybanie, ale aktualizacja busyboxa była kilka dni temu (23 dokładnie) i wtedy też ją pobrałem i błędów nie było.  Potem wszystko normalnie działo. Wczoraj jeszcze robiłem kolejną aktualizację  (plugin shotyourscreen) i też konsola hulała a dziś już nie. Czy w takim razie możliwe że się samo z siebie coś z busybox popsuło? Ciężko mi w to uwierzyć, choć może coś gdzieś po drodze mi umknęło?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...