Jump to content

Graterlia OS [MIPS32EL] - uwagi i błędy


TomTelos

Recommended Posts

 • Replies 239
 • Created
 • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Dobra znalazłem dla vu duo2 15mb rozmiar

Sprawdzę czy się zainstaluje

Dobra robota śmiga aż miło :)

 

1.Ciężko zamyka do głębokiego czuwania ( błędy z cec wyłącza i włącza telewizor podczas procesu zamykania)brak możliwości wybudzenia nie reaguje na pilota

2.Dobrze by było dodać skin GOS FullHD

3.Jakiś menadżer pakietów

4.Poprawić tłumaczenia

5.WIFI w duo2 w gos 54Mb w open pli 270Mb niby ten sam sterownik

 

 

Link to comment
Share on other sites

Pakiet Kernel jest już zainstalowany bo musi.

 

EDIT tux:

@wwns

Zaktualizuj system i zrestartuj boxa. Powinien poprawnie załadować wszystkie moduły dodatkowe dla USB/HID/input. Zapomniałem dodać kilku wpisów do modutils.sh

Dzięki za czujność.

 

Link to comment
Share on other sites

Dobra znalazłem dla vu duo2 15mb rozmiar

Sprawdzę czy się zainstaluje

Dobra robota śmiga aż miło :)

 

1.Ciężko zamyka do głębokiego czuwania ( błędy z cec wyłącza i włącza telewizor podczas procesu zamykania)brak możliwości wybudzenia nie reaguje na pilota

2.Dobrze by było dodać skin GOS FullHD

3.Jakiś menadżer pakietów

4.Poprawić tłumaczenia

 

 

Ad.1 nie wiem nie używam cec

Ad.2 Prace trwają nad skórką fullhd najpierw pierwszeństwo ma default potem wezme się za inifinity w fullhd a potem pozostałe.

Ad.3 i 4 Również będzie ale to za jakiś czas po nowym roku.

Link to comment
Share on other sites

1.Ciężko zamyka do głębokiego czuwania ( błędy z cec wyłącza i włącza telewizor podczas procesu zamykania)brak możliwości wybudzenia nie reaguje na pilota

2.Dobrze by było dodać skin GOS FullHD

3.Jakiś menadżer pakietów

4.Poprawić tłumaczenia

 

Ad1 ← jeszcze nie zdecydowałem się jaki tryb wybrać. Nie wiem czy w ogóle jakiś będę implementował. W sumie jest to tuner DVBx i nie wyobrażam sobie co chwilę włącz i wyłącz do i z głębokiego czuwania. Prawda jest taka, że głebokie czuwanie to nic innego jak 2x zasilacz w boxie. Pierwszy dla trybu czuwania i drugi właściwy (no tak w skrócie). Głębokie czuwanie to nic innego niż polecenie zamknij system i odcięcie na brutala zasilania od drugiego zasilacza. Jak wiadomo włącz/wyłącz co chwilę powoduje tylko problemy. Skoro można już poczytać w niejednym miejscu o kondensatorach to aż mną trzęsie. Jednak rozważam tę opcje i prawdopodobnie wygra "Suspend To Ram". Co do CEC -- tego jeszcze nie ma w pełni zaimplementowanego. Funkcja jest mi potrzebna jak zaszłoroczny deszcze. Używam pilota Ligitech Harmony 650 i on ma zdecydowanie bardziej zaawansowane funkcje niż CEC. Co nie oznacza, że jak dokończę inne, ważniejsze rzeczy to nie zajmę się CEC :)

 

Ad2 ← w przygotowaniu, ale czasu trzeba. Tego nie robi się w godzinę czy nawet w jeden dzień ;(

 

Ad3 ← nawet jak będzie to tylko jako opcja. GOS masz w założeniu wgrać, skonfigurować, dodać co trzeba z OPKG i aktualizować (polecenie sysupdate w terminalu). Nie zaś co chwilę z pilota bawić się pakietami. Do zabaw jest wiele innych softów.

 

Ad4 ← Tłumaczenie również się poprawi. Na to też trzeba czasu. Przy SH4 również nie było to na pierwszym miejscu.


Zacytuję tu coś w WWW projektu:

 

  I jeszcze na koniec mała UWAGA → system nie jest tworzony dla wszystkich – wiem, że mogło to dziwnie zabrzmieć. Tak jak jest wiele dystrybucji Linuxa, tak jest wiele IMAGE na tunery satelitarne. Jedne są łatwiejsze w obsłudze, a inne trudniejsze. Graterlia OS to nie IMAGE a OS i nie będzie z założenia ŁATWA. Będzie systemem dla osób otwartych, które mają już jakąś wiedzę o systemach linuxowych lub potrafią ją szybko nabyć. Każda osoba, która dotąd nie miała do czynienia z Linuxem i w istocie chcąca się czegoś nauczyć również da sobie radę. Nie będzie po prostu ułatwiaczy typu "jeden klik i już". Decydując się na instalację tego systemu, prosimy, pamiętaj o tej maleńkiej, acz ważnej UWADZE!

Graterlia OS jest dla Ciebie, jeżeli:

 •     oczekujesz prostego, stabilnego Systemu Operacyjnego dla VU+, ADB5800xx, ADB28xx, SagemCom88, Spark7162;
 •     cenisz sobie możliwość aktualizacji bez wiecznego wgrywania wszystkiego od nowa, jak wychodzi nowa wersja softu;
 •     terminal nie jest dla Ciebie miejscem strasznym a wręcz przeciwnie – nie przeraża Cię;
 •     nie oczekujesz multum funkcji, wtyczek, dodatków, skórek, wodotrysków a stawiasz na wyselekcjonowanie tego, co wartościowe.

Graterlia OS nie jest dla Ciebie, jeżeli:

 •     oczekujesz, że system zrobi za Ciebie wszystko lub prawie wszystko;
 •     chcesz mieć preinstalowane pakiety, bo tak jest łatwiej;
 •     najważniejsze to mieć multum funkcji, wtyczek, dodatków, skórek, wodotrysków i to na wyciągnięcie pilota – stabilność jest na dalszej pozycji.

  Pamiętaj że Graterlia OS powstaje według konkretnych założeń, jakie przyjął autor projektu. Jeżeli nie rozumiesz ich, nie są one dla Ciebie do zaakceptowania lub jeżeli stwierdzisz, że Graterlia OS nie jest dla Ciebie (trzy punkty powyżej)proszę – posłuchaj Nas i nie instaluj jej. Zaoszczędzi to kłopotów zarówno Tobie jak i Nam. Założenia Graterlia OS są takie, jakie są. Graterlia nie była, nie jest i nigdy nie będzie jak każdy inny soft. Jest inna i taka pozostanie.

 

Najbardziej istotny fragment dla wielu osób to:

 

  Pamiętaj że Graterlia OS powstaje według konkretnych założeń, jakie przyjął autor projektu. Jeżeli nie rozumiesz ich, nie są one dla Ciebie do zaakceptowania lub jeżeli stwierdzisz, że Graterlia OS nie jest dla Ciebie (trzy punkty powyżej)proszę – posłuchaj Nas i nie instaluj jej. Zaoszczędzi to kłopotów zarówno Tobie jak i Nam
Link to comment
Share on other sites

. Używam pilota Ligitech Harmony 650 i on ma zdecydowanie bardziej zaawansowane funkcje niż CEC. Co nie oznacza, że jak dokończę inne, ważniejsze rzeczy to nie zajmę się CEC :)

 

Sugeruje jednak przemyślenie tej kwestii. Z moich obserwacji wynika, że procentowo całkiem spora ilość użytkowników (ta, która wie, że może z tego korzystać, że może odpowiednią paczkę dosintalować), z CEC korzysta. Nie każdy musi chcieć kupować pilota za (najtaniej, wg CENEO) 200 zł, żeby móc wygodnie razem z satelitą wyłączyć telewizor...

Link to comment
Share on other sites

A i jeszcze jedna ważna sprawa dobrze by było dodać do obrazu dla duo2 paczkę wifi ( bo aby po co kabel podłączać jak jest wewnętrzne wifi )

Dobra źle się wyraziłem dodaj gui razem z pakietem wifi

Skin wstawię jak będzie gotowy

Link to comment
Share on other sites

pozwolę sobie tutaj zadań pytanie (w sumie pltforma podobna), czy planujesz inne urządzenia ? np Miraclebox ?

 

[warning]Proszę poprawić pisownię.[/warning]

Link to comment
Share on other sites

Vu soloSE

-Podłączamy w tunerze kabel Ethernet LAN.

-Pobieramy obraz Graterlia_OS (nand lub roofs) do naszego tunera i instalujemy według puntów FAQ 1. lub 2.

-Po ukończonej instalacji uruchomi się tuner z napisem na wyświetlaczu Sti init done lub SSH lub do pojawienia się loga na ekranie a jak nie ma wyświetlacza to trzeba chwilkę poczekać.

do tego miejsca instalacja poprawna.

-Przechodzimy do terminala, logujemy się do tunera za pomocą IP które zostało przydzielone tunerowi przez router i ustawiamy port 22

router nie przydziela adresu IP tunerowi - brak możliwości komunikacji z tunerem

Link to comment
Share on other sites

 • 2 weeks later...

VU ZERO

Po zainstalowaniu obrazu, aktualizacji (opkg update;opkg upgrade) i restarcie nie można zainstalować enigma2 (opkg update; opkg install enigma2):

 

Collected errors:

* opkg_download_backend: Failed to download http://repository.graterlia.xunil.pl/release/mips32el/python-zopeinterface_4.3.2_mips32el.ipk, wget returned 1.

* opkg_install_pkg: Failed to download python-zopeinterface. Perhaps you need to run 'opkg update'?

* opkg_download_backend: Failed to download http://repository.graterlia.xunil.pl/release/mips32el/python-twisted_16.4.0_mips32el.ipk, wget returned 1.

* opkg_install_pkg: Failed to download python-twisted. Perhaps you need to run 'opkg update'?

* opkg_download_backend: Failed to download http://repository.graterlia.xunil.pl/release/mips32el/libdvdread_5.0_mips32el.ipk, wget returned 1.

* opkg_install_pkg: Failed to download libdvdread. Perhaps you need to run 'opkg update'?

* opkg_download_backend: Failed to download http://repository.graterlia.xunil.pl/release/mips32el/libdvdnav_5.0-0_mips32el.ipk, wget returned 1.

* opkg_install_pkg: Failed to download libdvdnav. Perhaps you need to run 'opkg update'?

* opkg_download_backend: Failed to download http://repository.graterlia.xunil.pl/release/mips32el/libdreamdvd_1.0-5_mips32el.ipk, wget returned 1.

* opkg_install_pkg: Failed to download libdreamdvd. Perhaps you need to run 'opkg update'?

* opkg_download_backend: Failed to download http://repository.graterlia.xunil.pl/release/mips32el/libtuxtxt_2.0-7_mips32el.ipk, wget returned 1.

* opkg_install_pkg: Failed to download libtuxtxt. Perhaps you need to run 'opkg update'?

* opkg_download_backend: Failed to download http://repository.graterlia.xunil.pl/release/mips32el/libudfread_0.0.0-0_mips32el.ipk, wget returned 1.

* opkg_install_pkg: Failed to download libudfread. Perhaps you need to run 'opkg update'?

* opkg_download_backend: Failed to download http://repository.graterlia.xunil.pl/release/mips32el/libgomp_6.2.0_mips32el.ipk, wget returned 1.

* opkg_install_pkg: Failed to download libgomp. Perhaps you need to run 'opkg update'?

* opkg_download_backend: Failed to download http://repository.graterlia.xunil.pl/release/mips32el/enigma2_2017.01.04_mips32el.ipk, wget returned 1.

* opkg_install_pkg: Failed to download enigma2. Perhaps you need to run 'opkg update'?

* opkg_solver_install: Cannot install package enigma2.

Link to comment
Share on other sites

 • 2 months later...

Mam prośbę o dodanie pakietu fastsearch do repozytorium. Wtyczki j00zka nie działają już na Graterlii, więc jest problem z szybkim wyszukiwaniem. Jest pakiet fastscan, ale on nie obsługuje polskich operatorów.

Druga sprawa to błąd w obsłudze skórki InfinityHD. Jeśli zmienię konfiguracje skórki i chcę ją zapisać pojawia się błąd "Wystąpił błąd podczas tworzenia pliku skórki.".

Link to comment
Share on other sites

Druga sprawa to błąd w obsłudze skórki InfinityHD. Jeśli zmienię konfiguracje skórki i chcę ją zapisać pojawia się błąd "Wystąpił błąd podczas tworzenia pliku skórki.".

Pokaż zrzuty ekranu InfinityHD Controler tak jak ustawiasz przy błędzie.

Link to comment
Share on other sites

Mam prośbę o dodanie pakietu fastsearch do repozytorium. Wtyczki j00zka nie działają już na Graterlii, więc jest problem z szybkim wyszukiwaniem. Jest pakiet fastscan, ale on nie obsługuje polskich operatorów.

Druga sprawa to błąd w obsłudze skórki InfinityHD. Jeśli zmienię konfiguracje skórki i chcę ją zapisać pojawia się błąd "Wystąpił błąd podczas tworzenia pliku skórki.".

u mnie na nboxie wyrzuca ten sam błąd przy zmianie ustawień skina

 

Poszła poprawka, aktualizujcie i dajcie znać czy jest w porządku teraz.

 

Link to comment
Share on other sites

 • 2 weeks later...

Witam

 

Proponuje poprawki w skinie DefaultFHD Skin for Graterlia OS Enigma2 GUI  :

 

Pobieranie napisów

 

   <screen name="IPTVSubDownloaderWidget" position="0,0" size="1920,1080" title="IPTV Player SubDownloader">
   <widget font="Bold;42" halign="left" position="60,37" render="Label" size="1060,52" source="Title" transparent="1" zPosition="2" />
   <eLabel backgroundColor="TextForeground" position="60,97" size="1800,3" zPosition="2" />
<widget name="list" position="60,120" size="1405,600" zPosition="2" font="Regular;28" enableWrapAround="1" scrollbarMode="showOnDemand" transparent="1"/>
   <eLabel position="60,745" size="1800,3" zPosition="-1" backgroundColor="#323232"/>
   <ePixmap alphatest="on" pixmap="DefaultFHD/buttons/button_200x60_red.png" position="360,990" size="300,90" zPosition="2" />
   <widget backgroundColor="KeyRedBack" font="Bold;28" halign="center" position="360,982" render="Label" size="292,69" source="key_red" transparent="1" valign="center" zPosition="3" />
 </screen> 

 

Lcd4linux + tłumaczenie + okno

Problem z tym że skin jest transparent, okno dopasowane do zawartości lcd.

 

 

<screen name="LCDdisplayConfig" position="center,100" size="1840,880" title="LCD4linux Settings">
<ePixmap pixmap="DefaultFHD/skin_default/buttons/key_menu.png" position="1770,840" size="52,37" alphatest="blend"/>
<widget name="config" position="10,20" size="980,735" zPosition="10" font="Regular;28" itemHeight="35" enableWrapAround="1" scrollbarMode="showOnDemand" transparent="1"/>
<widget source="introduction" render="Label" position="10,760" size="980,35" zPosition="10" font="Regular;30" halign="center" foregroundColor="info" backgroundColor="bgmain" transparent="1" />			
<ePixmap pixmap="DefaultFHD/buttons/button_200x60_red.png" position="40,820" size="300,60" alphatest="blend"/>
<ePixmap pixmap="DefaultFHD/buttons/button_200x60_green.png" position="340,820" size="300,60" alphatest="blend"/>
<ePixmap pixmap="DefaultFHD/buttons/button_200x60_yellow.png" position="640,820" size="300,60" alphatest="blend"/>
<ePixmap pixmap="DefaultFHD/buttons/button_200x60_blue.png" position="940,820" size="300,60" alphatest="blend"/>
<ePixmap pixmap="DefaultFHD/lcdico.png" zPosition="9" position="997,17" size="830,498" alphatest="on"/>
<eLabel position="0,805" size="1840,3" zPosition="-1" backgroundColor="#1f1f1f"/>
<widget name="key_red" position="105,823" size="285,48" zPosition="1" font="Regular;32" halign="left" foregroundColor="button" backgroundColor="bgmain" transparent="1"/>
<widget name="key_green" position="405,823" size="285,48" zPosition="1" font="Regular;32" halign="left" foregroundColor="button" backgroundColor="bgmain" transparent="1"/>
<widget name="key_yellow" position="705,823" size="285,48" zPosition="1" font="Regular;32" halign="left" foregroundColor="button" backgroundColor="bgmain" transparent="1"/>
<widget name="key_blue" position="1005,823" size="285,48" zPosition="1" font="Regular;32" halign="left" foregroundColor="button" backgroundColor="bgmain" transparent="1"/>
<widget source="Version" render="Label" position="1280,840" size="200,30" zPosition="1" font="Regular;22" halign="left" backgroundColor="bgmain" transparent="1" />
<widget source="LibUSB" render="Label" position="1450,840" size="200,30" zPosition="1" font="Regular;22" halign="left" foregroundColor="red" backgroundColor="bgmain" transparent="1" />
<widget source="About" render="Label" position="1250,810" size="200,30" zPosition="1" font="Regular;22" halign="left" backgroundColor="bgmain" transparent="1" />
<widget name="LCD1" position="800,22" zPosition="1" size="1220,490" transparent="1" alphatest="on" />
<widget name="LCD2" position="800,514" zPosition="2" size="1220,490" transparent="1" alphatest="on" />
<widget source="LCD1text" render="Label" position="990,700" size="850,30" zPosition="1" font="Regular;22" halign="center" backgroundColor="bgmain" transparent="1" />
<widget source="LCD2text" render="Label" position="990,750" size="850,30" zPosition="1" font="Regular;22" halign="center" backgroundColor="bgmain" transparent="1" />			
</screen>

 

Hotkey Setup poprawka

 

  <screen name="HotkeySetup" position="center,center" size="1200,900" title="Input">
    <ePixmap alphatest="on" pixmap="DefaultFHD/buttons/button_200x60_red.png" position="300,836" size="300,60" zPosition="2" />
    <ePixmap alphatest="on" pixmap="DefaultFHD/buttons/button_200x60_green.png" position="600,836" size="300,60" zPosition="2" />
    <ePixmap alphatest="on" pixmap="skin_default/buttons/key_0.png" position="1023,846" size="52,37" />
    <widget backgroundColor="KeyRedBack" font="Bold;28" halign="center" name="key_red" position="303,832" size="294,68" transparent="1" valign="center" zPosition="3" />
    <widget backgroundColor="KeyGreenBack" font="Bold;28" halign="center" name="key_green" position="600,832" size="292,69" transparent="1" valign="center" zPosition="3" />
    <widget name="list" position="0,15" scrollbarMode="showOnDemand" size="600,750" />
    <widget name="choosen" position="600,0" scrollbarMode="showOnDemand" size="600,750" />
  </screen>

[attach name=DefaultFHD.tar type=application/x-tar]17351[/attach]

[attach name=pl.tar type=application/x-tar]17352[/attach]

DefaultFHD.tar

pl.tar

Link to comment
Share on other sites

wwns[/member]

Dzięki, poprawek zostało jeszcze sporo i do wtyczek jeszcze nie doszedłem żeby je przerobić na fullhd. W piątek pójdzie większa aktualizacja skórek fhd pokroju infinity to wtedy więcej ekranów już będzie normalnie wyglądać.

Link to comment
Share on other sites

Pobieranie napisów poprawka

 

<screen name="IPTVSubDownloaderWidget" position="0,0" size="1920,1080" title="IPTV Player SubDownloader">
    <widget font="Bold;42" halign="left" position="60,37" render="Label" size="1060,52" source="Title" transparent="1" zPosition="2" />
    <eLabel backgroundColor="TextForeground" position="60,97" size="1800,3" zPosition="2" />
    <widget name="list" position="60,120" size="1405,600" zPosition="2" font="Regular;28" enableWrapAround="1" scrollbarMode="showOnDemand" transparent="1" />
    <eLabel backgroundColor="Stripe" position="60,727" size="1800,1" />
    <ePixmap alphatest="on" pixmap="DefaultFHD/buttons/button_200x60_red.png" position="360,990" size="300,90" zPosition="2" />
    <widget backgroundColor="KeyRedBack" font="Bold;28" halign="center" position="360,982" render="Label" size="292,69" source="key_red" transparent="1" valign="center" zPosition="3" />
  </screen>

 

Okno popup menu teraz wszystko super wygląda

Można dodać eLabel backgroundColor="Stripe" do ChoiceBox

 

  <screen name="IPTVSetupMainWidget" position="center,center" size="800,300" title="IPTVPlayer Setup">
<widget name="sub_title" position="10,10" zPosition="2" size="780,100"  halign="center" font="Regular;28" foregroundColor="button" backgroundColor="bgmain" transparent="1"/>
<widget name="info_field" position="10,100" zPosition="2" size="780,200" halign="center" font="Regular;28" foregroundColor="button" backgroundColor="bgmain" transparent="1"/>
<widget name="spinner" zPosition="2" position="563,200" size="16,16" transparent="1" alphatest="blend" />
<widget name="spinner_1" zPosition="1" position="563,200" size="16,16" transparent="1" alphatest="blend" />
<widget name="spinner_2" zPosition="1" position="579,200" size="16,16" transparent="1" alphatest="blend" />
<widget name="spinner_3" zPosition="1" position="595,200" size="16,16" transparent="1" alphatest="blend" />
<widget name="spinner_4" zPosition="1" position="511,200" size="16,16" transparent="1" alphatest="blend" />
</screen>
<screen name="IPTVChoiceBoxWidget" position="center,center" size="820,360" title="ChoiceBox">
<widget name="title" position="20,0" size="780,35" zPosition="1" halign="left" font="Regular;28" foregroundColor="button" backgroundColor="bgmain" transparent="1"/>
<widget name="list" position="20,50" size="780,300" zPosition="2" font="Regular;28" enableWrapAround="1" scrollbarMode="showOnDemand" transparent="1"/>
</screen>

 

Tak

Link to comment
Share on other sites

Tux to tylko skin, ja dopracowałem, to co już było w skinie :) a wtyczka to inna bajka myślę że to każdego indywidualna sprawa czy korzysta czy nie. To mips nie sh4.

Link to comment
Share on other sites

 • 3 weeks later...
Guest misiu2000

oscam status działa. Trzeba dograć oscama z web.

Lcd4linux nie wyświetla pogody na tablecie i nie odświeża wschodu i zachodu słońca.

Na VTI wszystko śmiga, ale nie zamienię systemu z powodu w/w pluginu.

 

Link to comment
Share on other sites

oscam status działa. Trzeba dograć oscama z web.

Lcd4linux nie wyświetla pogody na tablecie i nie odświeża wschodu i zachodu słońca.

Na VTI wszystko śmiga, ale nie zamienię systemu z powodu w/w pluginu.

 

Odpowiedz w końcu czy podmieniłeś lcd4linux czy korzystasz z 1:1 jaki jest w repo.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
 • Create New...