Skocz do zawartości

nbox pilot uniwersalny nie działa


Gość positron

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Dostałem od znajomego nboxa bzzb z wgrana Graterlią. Jest to jednak jakaś stara wersja, która nawet nie chce się zaktualizować. Wczoraj wgrałem na pendrive najnowszą i wygląda, że wszystko chyba działa. Małe pytanie offtop: czy zostawić na penie czy wgrać do nand najnowsza?

A teraz główna sprawa. W tym nboxie niektóre przyciski pilota nie zawsze działają, dlatego chciałem zaprogramować pilot od amplitunera Pioneer VSX-930. Najpierw spróbowałem wg kodu, ale nie działało. Na szczęście pilot ma też funkcję zapamiętywania kodów z innych pilotów jednak ku mojemu zdziwieniu w ten sposób też nie działa. Próbowałem nawet zapamiętać z aplikacji ze smartfona (która notabene bez problemu steruje nboxem) jednak dalej nbox nie reagował na pilot amplitunera. Sam pilot jest w porządku bo steruje amplitunerem i telewizorem. Jest jakiś sposób na przekonanie nboxa do działania z tym pilotem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam BZZB z pilotem uniwersalnym i wszystko śmiga jak należy. Jest kilka wątków na tym forum odnośnie problemów z pilotem więc musisz poprzeglądać i spróbować różnych rozwiązań. Mój pilot (gdy dekoder stał obok jakiegoś starego (>10 letniego) Samsunga) też nie zawsze reagował i rozwiązaniem było albo postawienie dekodera dalej od TV albo przyklejenie czarnej taśmy izolacyjnej na diodę od podczerwieni i wtedy wszystko reagowało jak należy). Na innym TV wszystko działa jak należy niezależnie gdzie mam postawiony dekoder.

 

 

Co do wgrania systemu do nand lub pozostawienia na penie to moim zdaniem wszystko zależy od tego co chcesz mieć w systemie. Jeśli ma służyć tylko do oglądania TV to spokojnie wrzucisz do nand. Jeśli zaś chcesz mieć multimedialny kombajn (co zapewne sporo osób tutaj będzie negowało) to raczej zostaje pendrive (ew. hdd) bo nand ma bardzo ograniczoną ilość pamięci do tego celu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Dostałem od znajomego nboxa bzzb z wgrana Graterlią. Jest to jednak jakaś stara wersja, która nawet nie chce się zaktualizować. Wczoraj wgrałem na pendrive najnowszą i wygląda, że wszystko chyba działa. Małe pytanie offtop: czy zostawić na penie czy wgrać do nand najnowsza?

A teraz główna sprawa. W tym nboxie niektóre przyciski pilota nie zawsze działają, dlatego chciałem zaprogramować pilot od amplitunera Pioneer VSX-930. Najpierw spróbowałem wg kodu, ale nie działało. Na szczęście pilot ma też funkcję zapamiętywania kodów z innych pilotów jednak ku mojemu zdziwieniu w ten sposób też nie działa. Próbowałem nawet zapamiętać z aplikacji ze smartfona (która notabene bez problemu steruje nboxem) jednak dalej nbox nie reagował na pilot amplitunera. Sam pilot jest w porządku bo steruje amplitunerem i telewizorem. Jest jakiś sposób na przekonanie nboxa do działania z tym pilotem?

Co do NAND/Pen już odpowiedziano.

Ale co do pilota to będzie trudniej. Tutaj zależy od samego pilota. ADB jest wybredne co do np. długości sygnału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...