Skocz do zawartości

Zamiana głowicy STB0899 na STV090


tomiss

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

wiem że to stary temat ale chciałbym trochę go odświeżyć.

Zamieniłem w swoim BSLA ww głowice i niestety wg wskazań tunera na STV090 mam sygnał w zależności od kanału słabszy o ok. 10%. Czytałem FAQ i teoretycznie powinno być lepiej.

I w związku z tym mam pytanie, na ile można polegać na wskazaniach sygnału w nowym OS ?

Na głowicy STB0899 na kanałach Polsatu miałem nawet 99% teraz to "tylko" 81%.

Czy może problemem jest sama głowica, kupiłem używkę, kondensatory wyglądają na oko dobrze ale wiadomo na oko to... Na starej głowicy STB0899 miałem świeżo co wymienione wszystkie.

Pytanie do znawców czy te kondensatory mogą powodować że sygnał jest aż o tyle niższy ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te wskaźniki niewiele mają wspólnego z pomiarem. Jest to jakiś tam sobie numerek wg jakiejś wewnętrznej skali urządzenia. Porównywalne są wskazania na jednym urządzeniu na różnych kanałach, czy też na dwóch urządzeniach tego samego typu na różnych instalacjach.

 

A poza tym to dla odbioru istotne są SNR i BER (jeżeli sterownik głowicy go podaje), AGC jest raczej mało użyteczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te wskaźniki niewiele mają wspólnego z pomiarem. Jest to jakiś tam sobie numerek wg jakiejś wewnętrznej skali urządzenia. Porównywalne są wskazania na jednym urządzeniu na różnych kanałach, czy też na dwóch urządzeniach tego samego typu na różnych instalacjach.

 

A poza tym to dla odbioru istotne są SNR i BER (jeżeli sterownik głowicy go podaje), AGC jest raczej mało użyteczne.

 

Wartości które podałem to są dla SNR, BER na obu głowicach ma mniej więcej to samo, tak jak AGC. Tylko SNR wyraźnie spada na STV090.

Ale tak czy inaczej wyjąłem STV090 bo tuner zaczął wariować, po restarcie widział tylko jedną głowicę, po kolejnym obie ale żadna nie łapała sygnału, dopiero wyłączenie z zasilania i ponowny restart pomaga.

W przyszłym tyg. może się uda wymienić kondensatory i wtedy zobaczę. Może być że ta głowica jest "trafiona".

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swego czasu miałem okazję używać BSLA z głowicami od BSKA. U mnie zysk był zauważalny i warty zachodu.

 

Zakładając że głowica jest sprawna, najlepiej sprawdź na obu głowicach jaki masz BER, mimo że nawet SNR możesz mieć niższy, ale jak jest BER też niższy to jest lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze swojej strony mogę dodać tylko że korzystam z STV090 w BSLA. Przyznam, że nie zauważyłem takich objawów. Głowica działa można powiedzieć od strzału. Co do sygnału nie mogę za wiele powiedzieć, bo było to dosyć dawno temu. Nie przypominam sobie aby było gorzej niż na STB0899.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale tak czy inaczej wyjąłem STV090 bo tuner zaczął wariować, po restarcie widział tylko jedną głowicę, po kolejnym obie ale żadna nie łapała sygnału, dopiero wyłączenie z zasilania i ponowny restart pomaga.

 

Jeżeli coś nie tak jest wykrywane przez E2 to musiałbyś sprawdzić w terminalu boxtype (cat /proc/boxtype). To co tam jest wpisywane zależy w skrócie od tego co odpowiedziała na zapytanie głowica a to następnie warunkuje, który sterownik głowicy jest ładowany.

 

BTW: Podobnie jak myszka20[/member] wymieniałem głowicę ... wyciągnąłem, włożyłem i zakręciłem ... i więcej się nie przejmowałem. [był tam jakiś drobny zonk, ale szczegółów już nie pamiętam - kojarzę, że tylko zajrzałem, czy na pewno wszystko poprawnie włożyłem i wstało normalnie]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale tak czy inaczej wyjąłem STV090 bo tuner zaczął wariować, po restarcie widział tylko jedną głowicę, po kolejnym obie ale żadna nie łapała sygnału, dopiero wyłączenie z zasilania i ponowny restart pomaga.

 

Jeżeli coś nie tak jest wykrywane przez E2 to musiałbyś sprawdzić w terminalu boxtype (cat /proc/boxtype). To co tam jest wpisywane zależy w skrócie od tego co odpowiedziała na zapytanie głowica a to następnie warunkuje, który sterownik głowicy jest ładowany.

 

BTW: Podobnie jak myszka20[/member] wymieniałem głowicę ... wyciągnąłem, włożyłem i zakręciłem ... i więcej się nie przejmowałem. [był tam jakiś drobny zonk, ale szczegółów już nie pamiętam - kojarzę, że tylko zajrzałem, czy na pewno wszystko poprawnie włożyłem i wstało normalnie]

 

U mnie generalnie za pierwszy razem też tak było, no ale to było uruchomienie po wyłączeniu zasilania. Tuner w takiej sytuacji wykrył głowice prawidłowo, system podawał STV090, ale jak już napisałem problem był po restarcie bez wyłączania zasilania.

Nie mniej na razie muszę wymienić kondensatory, dopiero wtedy ponownie wróci ona do tunera i będę mógł coś więcej powiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Bez dodatkowych pinów będą widziane dwie, ale działać oczywiście będzie jedna.

Dodatkowo żeby działał diseq, trzeba dolutować chyba 2 rezystory ale z pamięci nie powiem Ci oznaczeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...