Skocz do zawartości

5800 brak lan, wifi paczki - problem z instalacja z usb cd


Gość mpmac

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

Mam problem z "Instalacja pakietu z USB"

Niestety nie mogę uruchomić tej opcji - na ok nie reaguje a nic innego nie ma

Pendrive ext3, same katalogi z paczkami widać przez explorer od oglądania nagranych filmów

Myślałem ze to problem ze pliki muszą być bezpośrednio na partycji bez pod katalogów. Jednak i tak i tak nie mogę wejść w opcje instalacji pakietów przez USB

LAN uszkodzony, także putty i opkg odpada

 

Chce goły gos, nie inne softy

 

Jakieś rady?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fat32 nie daje rezultatów - także nie można wejść w instalacja pakietu z usb

dreamexplorer - w gołym gos nie ma go, także nie mogę go użyć

Konsola - masz na myśli rs232 ? Bo jeżeli nie to znów problemem jest brak LAN

Ktoś korzystał z "Instalacja pakietu z USB" ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź.

Niestety za chiny nie wyświetla się "lista urządzeń", być może problem jest przez to że wcześniejszy etap aktualizacji, wykrywania zmian nie przechodzi poprawnie z powodu braku internetu.

Pendrive jest wykrywany poprawnie - w każdej partycji - widać to w dodatkowych informacjach - podmontowanie - za każdym razem wykrywany jest poprawny typ - czy to ext3 czy fat czy fat32

 

Niestety wybierając instalacje z USB wygląda tak jak by nie reagował na pilota - guzik ok nic nie robi. Prawdopodobnie gdzieś jest błąd w sofcie - bo jak wcześniej wspomniałeś nawet lista powinna się wyświetlić.

Nie pozostaje nic innego jak wgranie czegoś z zawartym już wifi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli wypakowałeś archiwum i masz na PEN pliki *.ipk dla Twojego tunera (sprawdź) to musi działać.

Jeżeli jednak coś nie tak i masz kabel debug to w GOS masz dostępny w pełni działający terminal pod DEBUG a nie jak w innych obrazach wyjście E2 przekierowane na DEBUG. Możesz zatem zamontować pen z palca i poinstalować też z palca paczki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mpmac: Jesteś w stanie podać jaką wersję GOS Menadżera masz? Możesz napisać co dokładnie robisz?

 

Jeżeli za Tobą nadążam, to wchodzisz w GOS Menadżera, wybierasz opcję OPKG czy też instalacji pakietów, potem instalację z USB i ... ? Co dalej? Wszystko wisi? Czy np. BACK działa? Zielony i czerwony?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod temat, gdyż kłopot ten sam, postaram się jasno opisać.

 

1. Środowisko: nbox 5800s z uszkodzonym LAN po burzy (SMSC do wymiany), wgrany do NAND GOS pobrany z openpli.xunil.pl, czyli czysty system, który ładnie startuje, brak przewodu debug, a co za tym idzie brak dostępu do konsoli pod każdą postacią, pozostaje nbox, pilot i pendrive.

2. Na pendrive (fat32) mam "kernel-modules-wifi-rt5370-gos_2.6.32.59.0211.01_adb5800xx.ipk".

3. Nośnik jest widziany pod /autofs/sda1 i jest możliwość montowania go z pilota jako hdd, z tego nośnika wykonałem programowanie NAND.

4.  W menadżer składników GOS (Aktualizacja systemu i instalacja dodatkowych składników - GOSopkg) z podmenu Instalacja pakietu z USB (Zostaniesz poproszony o wskazanie pliku.) nie ma możliwości instalacji ipk. Nic się nie dzieje, można pociskać sobie pilota.

 

W jaki sposób zainstalować moduł rt5370, korzystając z pilota i pendrive?

 

z pozdrowieniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam kłopot. Uszkodzony LAN w dekoderze nbox 5800s BSLA.

Po ostatniej aktualizacji dekoder zapadł w bootloop (Restarting System).

Postanowiłem zaktualizować System Core. System Core pobrany wczoraj.

Po instalacji czystego systemu dekoder się włączył i działa. Nie ma możliwości doinstalowania pakietow wifi.

We wcześniejszej wersji SystemCore był DreamExplorer który pozwalał na instalacje pakietów. Teraz nie ma takiej możliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tux z wątku http://forum.xunil.pl/index.php/topic,822.msg11052.html#msg11052 pobrałem całą paczkę dla mojej maszynki, problem polega jednak w tym, że GOSopk nie reaguje na pilota, nic się nie dzieje, a sam nośnik jest widziany w /autofs/sda1. Pod przuciskiem "n", jest możliwość przejrzenia struktury katalogów  - celowo założyłem na pendrive "adb5800xx - wifi-rt5370" można go wyświetlić, paczki mam w głównym (/autofs/sda1) i w katalogu (/autofs/sda1/adb5800xx - wifi-rt5370)

 

Wątek o którym pisałeś z kolejnością również znalazłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywiście, że zielony :)

 

 

edit: po kolei - niebieski, czerwony, strzałkami na OPKG i zatwierdzam OK, na ekranie mam 2 pozycje (1. błąd połączenia z OPKG i 2. Instalacja pakietu z USB), strzałką w dół i zielony

 

 

i można sobie pociskać dowoli, nic się nie dzieje. Kolorki zmienia dioda na panelu boxa, więc widać że reakcja na ciskanie pilota jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywiście, że zielony :)

 

 

edit: po kolei - niebieski, czerwony, strzałkami na OPKG i zatwierdzam OK, na ekranie mam 2 pozycje (1. błąd połączenia z OPKG i 2. Instalacja pakietu z USB), strzałką w dół i zielony

 

 

i można sobie pociskać dowoli, nic się nie dzieje. Kolorki zmienia dioda na panelu boxa, więc widać że reakcja na ciskanie pilota jest.

 

Aaa moment, bo my o innej rzeczy rozmawiamy. ;) Ja sprawdzam już samą instalację pakietu, a Ty nie możesz wejść w wybór katalogu.

A co się stanie jak po najechaniu na 2.Instalacja naciśniesz klawisz OK?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję kolegom @j00zek i @tux za błyskawiczną reakcję i rozwiązanie problemu.

Innym użytkownikom GOS dla przypomnienia kolejność instalacji pakietów prezentował kolega @Quell http://forum.xunil.pl/index.php/topic,824.msg19030.html#msg19030 a paczki dla poszczególnych dekoderów przygotował @tux  http://forum.xunil.pl/index.php/topic,822.msg11052.html#msg11052

 

z pozdrowieniami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Witam,

Jak zainstalować na GOS pakiet WLAN który jest do pobrania na tej stronie?

Konkretnie chodzi mi o adb5800xx - wifi-rt5370.

Jak biorę ręczna instalacja pakietu i wskazuje ten plik to nie chce przejść.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-rozpakuj: WiFi_Pack.tar.xz

-rozpakuj: adb5800xx - wifi-rt5370.tar.gz

-wrzuć te 8 paczek z końcówką .ipk na pena i zainstaluj z kolejnością w opkg:

 

1. libgpg-error_1.10.6_sh4.ipk

2. libgcrypt_1.4.4_sh4.ipk

3. libp11-kit_0.12.1_sh4.ipk

4. libgnutls_2.12.23_sh4.ipk

5. wpa-supplicant_2.0.7_sh4.ipk

6. wireless-tools_29.5_sh4.ipk

7. kernel-modules-wifi-rt5370-gos_2.6.32.59.0211.01_adb5800xx.ipk

 

ps. poza tym już było na forum, proszę szukać następnym razem od tego jest wyszukiwarka forum.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyskakuje mi takie coś:

 

 

Collected errors:

* opkg_install_pkg: Package libgpg-error md5sum mismatch. Either the opkg or the package index are corrupt. Try 'opkg update'.

* opkg_install_cmd: Cannot install package libgpg-error.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Ja mam także error. Mój bsla ma uszkodzona kartę sieciowa. Startuje go z pena i na nim mam dograne sterowniki do rt5370.

Na poprzedniej graterli, poszło bez problemu, a teraz na wszystkich plikach z wyżej wymienionego linku mam error.

Poszło tylko wpa-supplicant.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

enigma2-plugin-wirelesslan_0.2.0_sh4.ipk

kernel-modules-wifi-rt5370-gos_2.6.32.59.0211.01_adb5800xx.ipk

libgcrypt_1.4.4_sh4.ipk

libgnutls_3.4.3-1_sh4.ipk

libgpg-error_1.10.6_sh4.ipk

libp11-kit_0.12.1_sh4.ipk

wireless-tools_29.6_sh4.ipk

wpa-supplicant_2.0.7.4_sh4.ipk

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam także error. Mój bsla ma uszkodzona kartę sieciowa. Startuje go z pena i na nim mam dograne sterowniki do rt5370.

Na poprzedniej graterli, poszło bez problemu, a teraz na wszystkich plikach z wyżej wymienionego linku mam error.

Poszło tylko wpa-supplicant.

Nie rozumiem, system stratujesz z pena a wifi gdzie wsadzasz ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki jest link do aktualnych sterowników?

 

 

Ja mam także error. Mój bsla ma uszkodzona kartę sieciowa. Startuje go z pena i na nim mam dograne sterowniki do rt5370.

Na poprzedniej graterli, poszło bez problemu, a teraz na wszystkich plikach z wyżej wymienionego linku mam error.

Poszło tylko wpa-supplicant.

Nie rozumiem, system stratujesz z pena a wifi gdzie wsadzasz ???

 

Eh.

Mam podłączony hub USB, z dodatkowym zasilaniem 2.5A. Przy czym kabelek USB od tunera ma odcięty przewód 5V.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na aktualnym GOS mamy kernel 217 wiec nie załadujesz mu kernel-modules-wifi-rt5370-gos_2.6.32.59.0211.01_adb5800xx.ipk

Masz nie aktualna paczkę

Ale ja nie mogę zainstalować gotowych pakietów do systemu - rozpakować.

 

-------------------------------------------------------

znalazłem tutaj: http://graterlia.xunil.pl/repodata/release/adb5800xx/ nowszy sterownik, ale po jego zainstalowaniu system nie wystartował.

------------------------------------------------------------

Postawiłem wszystko od nowa, na tunerze ze sprawną kartą sieciowa. Podłączyłem przez usb kartę wi-fi i zainstalowałem pakiety według kolejności jak z forum. Widzi tylko kartę LAN, a wi-fi nie widzi.

 

------------------------------------------------------------------------

Wczoraj siedziałem do późna i wszystko ruszyło. Zaktualizowałem system, przez wbudowana k.sieciową. Następnie wystartowałem go z pena i zobaczył dwie karty: wi-fi i lan. Po zalogowaniu się do wi-fi dalej sieci nie widział. Przełączyłem się na lan i dograłem (teraz nie pamiętam) jakiś pakiet wireless z serwera. Ponownie przełączyłem sie na wi-fi i ruszyło. Włożyłem huba do "właściwego" tunera i się wszystko uruchomiło prawidłowo.

Dziwne dla mnie jest to, że na starszej wersji graterlii, paczka instalowała się normalnie, a na nowszej tuner musi mieć połączenie z siecią. Pobiera z niej paczki potrzebne do wystartowania wi-fi.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...