Skocz do zawartości

BZZB/BXZB - modchip


locarno

Rekomendowane odpowiedzi

Za 130 zł jest również oferta przeróbki tego tunera poprzez wymianę procesora i pamięci.

Plusem tej przeróbki modchipem jest tylko to że płyta nie doznaje szoku termicznego.

Osobiście wolałbym nowy odblokowany procesor i pamięć oraz kilka miesięcy gwarancji zamiast jednego  jak na aukcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od siebie dodam, iż niedługo będzie support tych odbiorników przez Graterlia.

Jednak nie będzie działał CEC. Przynajmniej na razie Zastosowanie ModChipa niemożliwi jego pracę.

 

Ogólnie polecam wymianę procesora i pamięci. Jeżeli będzie ta operacja wykonana poprawnie tuner dożyje swoich dni bez problemowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od siebie dodam, iż niedługo będzie support tych odbiorników przez Graterlia.

Jednak nie będzie działał CEC. Przynajmniej na razie Zastosowanie ModChipa niemożliwi jego pracę.

 

Ogólnie polecam wymianę procesora i pamięci. Jeżeli będzie ta operacja wykonana poprawnie tuner dożyje swoich dni bez problemowo.

 

Na jakiej zasadzie działa modchip ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Ja od siebie dodam, iż niedługo będzie support tych odbiorników przez Graterlia.

Jednak nie będzie działał CEC. Przynajmniej na razie Zastosowanie ModChipa niemożliwi jego pracę.

 

Ogólnie polecam wymianę procesora i pamięci. Jeżeli będzie ta operacja wykonana poprawnie tuner dożyje swoich dni bez problemowo.

 

Na jednym z portali aukcyjnych ;) widziałem oferty sprzedaży BZZB przerobionych bezinwazyjnie, czy tzn. że mają ModChip czy może to przeróbka podobna do BSLA ?

I jeszcze jedno czy na takim BZZB bez problemy działa dzisiejsza Grateria ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BZZB ma dwie możliwości przerobienia na E2, mianowicie:

 

-modchip

-wlutowanie nowego procesora i pamięci flash

 

Jak odpowiedział tux w pierwszym wypadku podmieniasz jeden plik. A czy twoje pytanie dotyczyło drugiego sposobu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BZZB ma dwie możliwości przerobienia na E2, mianowicie:

 

-modchip

-wlutowanie nowego procesora i pamięci flash

 

Jak odpowiedział tux w pierwszym wypadku podmieniasz jeden plik. A czy twoje pytanie dotyczyło drugiego sposobu?

 

Moje pytanie dotyczyło tunerka który się sprzedaje na jednym z portali aukcyjnych z opisem "przerobiony bezinwazyjnie". Ale rozumiem że dobrze byłoby dopytać się sprzedawcy czy ta przeróbka to ModChip.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jedna mała uwaga. Pakując się w modchip będziesz na łasce bądź nie, kogoś, kto zmienił źródła projektu publicznego i "zapomniał" napisać co zmienił, żeby nie napisać tego dosadniej.

W efekcie, przy jakichkolwiek zmianach możesz zostać z ręką w nocniku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jedna mała uwaga. Pakując się w modchip będziesz na łasce bądź nie, kogoś, kto zmienił źródła projektu publicznego i "zapomniał" napisać co zmienił, żeby nie napisać tego dosadniej.

W efekcie, przy jakichkolwiek zmianach możesz zostać z ręką w nocniku.

 

I to jest bardzo ważna informacja , zwłaszcza że szukam grzecznościowo sprzętu dla znajomych. Czyli w takim przypadku lepiej nie ryzykować i kupić sprawdzone rozwiązanie.

Dziękuje za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

witam

mam pytańko

na bsla gratelia działa super

 

kupiłem takiego bzzb z modchip

 

instaluje sie ok

 

problem pojawia się w momencie skonfigurowania oscam

łączy się z karta w innym dekoderze ale nie ma obrazu

 

i jeszcze jedno pytanie

 

co to jest DEMUXER pokazuje mi się przy laczeniu oscama z kartą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

mam pytańko

na bsla gratelia działa super

 

kupiłem takiego bzzb z modchip

 

instaluje sie ok

 

problem pojawia się w momencie skonfigurowania oscam

łączy się z karta w innym dekoderze ale nie ma obrazu

 

i jeszcze jedno pytanie

 

co to jest DEMUXER pokazuje mi się przy laczeniu oscama z kartą

podmień przez ftp pliki w katalogu /lib/modules

pliki w załączniku

http://forum.xunil.pl/index.php?action=dlattach;topic=2794.0;attach=14411

przy okazji tux może osobna instalka dla modchip BZZB


Scalono wiadomość: [time]1458374777[/time]

I jeszcze jedno szybkie pytanko, bo nie mogę nigdzie znaleźć. Jaki to plik należy podmienić dla ModChip ?

/lib/modules obydwa

http://forum.xunil.pl/index.php?action=dlattach;topic=2794.0;attach=14411

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Będę się przesiadał z bska na nboxa bxzb z modchipem, mam GOS z 2015r. i nie widzę potrzeby zmiany na nowszą (za dużo bym musiał od nowa robić, póki działa nie chcę nic ruszać) chodzi mi tylko aby backup działał prawidłowo na bxzb modchip, a więc jeśli można to poproszę pliki które trzeba wrzucić do softu żeby odpalił na modchipie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
W dniu 19.03.2016 o 01:17, turbo napisał:

podmień przez ftp pliki w katalogu /lib/modules

pliki w załączniku

http://forum.xunil.pl/index.php?action=dlattach;topic=2794.0;attach=14411

przy okazji tux może osobna instalka dla modchip BZZB

 


Scalono wiadomość: [time]1458374777[/time]


 

/lib/modules obydwa

http://forum.xunil.pl/index.php?action=dlattach;topic=2794.0;attach=14411

 

witam posiadam BZZB z modchipem postawiłem gos na usb

i mam to samo brak obrazu był bym zainteresowany tymi plikami do podmiany a link nie działa :/ pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...