Jump to content

JAK USPRAWNIĆ DZIAŁANIE PILOTA OD DEKODERA


Guest kriss85

Recommended Posts

Guest kriss85

Witam,jestem posiadaczem Dekodera ADB5800. Mam duży problem z pilotem który łapie sygnał co kilka wciśnięć. Testowałem już inne piloty i wszystkie mają ten sam problem. Próbowałem również podpowiedzi aby na płycie główniej na wyłączonym dekoderze wypiąć i wpiąć wtyczkę od front panelu. Wyłączenie trybu oczszędzania na TV również nie pomogło.

Doczytałem że można zainstalować na RAW, natomiast w najnowszej dystrybucji Graterli nie wiem jakie paczki należy zainstalować/przeinstalować. Możecie podpowiedzieć co można jeszcze spróbować zrobić ?

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ja bym zaczął od przeczyszczenia "styków" na płycie pilota oraz samych padów. W pewnym stopniu to pomoże oczywiście nie na wieczność... Możesz sobie również sprawdzić czy pilot wysyła sygnał przy naciśnięciu do tunera i wyeliminować winę tunera w jego działaniu. Skieruj kamerę z telefonu na diodę nadawczą pilota i wciskaj przyciski.... na ekranie telefonu zobaczysz wiązkę... jeżeli pilot nie wysyła to raczej wina pilota niż jakichkolwiek plików czy systemu w tunerze.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...