Skocz do zawartości

Strem z OpenWebif


tomiss

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam takie pytanie czy jest możliwość tak zmodyfikowania pliku .m3u generowanego przez OpenWebif aby zawsze domyślną ścieżką dźwiękową był język polski ?

Pytam bo zainstalowałem na TV mojego syna plugin do odbioru streamingu(http://siptv.eu/faq/sammy/)  po sieci i niestety na kanałach które mają więcej niż jedną ścieżkę językową odgrywana jest tylko pierwsza, a nie zawsze jest to polski język. Do konfiguracji i odbioru kanałów używam właśnie pliku  .m3u z mojego tunera. W pluginie jest opcja ścieżki ale niestety u mnie nie działa i dlatego pomyslałem że lepiej będzie od razu podać którą ścieżkę ma używać. Oczywiście o ile taka modyfikacja pliku/linków jest możliwa ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://forums.openpli.org/topic/21994-m3u-with-vlc-and-e2/

 

Czyli ogólnie możliwość jest, tylko że EXTVLCOPT, to są rozszerzone polecenia obsługiwane przez VLC, ale czy przez coś jeszcze...

 

Numer dla audio-track-id znajdziesz w VLC w Narzędzia -> Informacje o kodeku.

 

Dzięki za info. Faktycznie na VLC działa to znakomicie, natomiast aplikacja dla mojego TV konwertuje m3u na txt i niestety wycina informacje o ścieżce. Dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość belialek

Witam,

 

Pozwolę sobie na podczepienie się pod temat - w jaki sposób mogę pobrać ten plik m3u? U mnie w OpenWebif w sekcji "Strumieniuj" jest tylko link "Nagrania", nie mam możliwości streamu strumienia video w czasie rzeczywistym z tunera...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

A ktoś ma pomysł czemu może nie działać? Czarny nBox konfiguracja tuner jak poniżej:

 

.....

3.Podświetlamy Tuner A i OK.

4.Tryb konfiguracji ustaw na "Prosty"

5.Tryb ustaw na "Jeden"

6.Satelita ustaw na "Hot Bird(13.0E)"

7.Wyslij DISEqC ustaw na "NIE" i OK.

8.Teraz identyczne ustawienia zrób dla tunera B i zatwierdź zmiany.

.....

Oczywiście są to ustawienia dla tunera podłączonego dwoma kablami do podwójnego LNB skierowanego na HOT BIRDA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek - załącz konfigurację OSCam.

Co do protokołu - jest ich trochę do wyboru i każdy ma swoje zalety i wady. Musisz poczytać i wybrać ten, który dla Ciebie będzie najlepszy.

Ja od ponad pół roku używam CAMD3.5. Do tego co potrzebuję w domu jest dla mnie najodpowiedniejszy. Niestety nie zagwarantuje, że tak samo dobrze będzie się spisywać u Ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Bawiłem się już tym trochę i zmierza w stronę rozmiany mojego czarnego nBox na dwa białe. Na karcie TNK HD(w drugim nBox) mogę oglądać równocześnie TVP1 HD(Stream) i TVN HD(TV). Na karcie Cyfry mogę oglądać dowolny kanał w TV lub dolny w stream. Ale jak chce równocześnie to już działa(działa FTA stream). A chciałem aby jakiś kanał z bajkami na TV a stream TVN 24 (SD lub HD) i nie działa mi ta konfiguracja oscam raportuje ze wszystko jest ok po obydwu stronach. Aha konfigi tak jak "Wątek: Konfiguracja dla czytnika lokalnego dla C+ ". Miałem nawet konfiguracje AbrahaMa ale zacząłem mieć reject'y w oscam wiec zmieniłem na ta by Tux i na razie jest ok. testowane CCCAM, CAMD3.5 oraz newcamd. Pobawię się tym jeszcze wszystkie sugestie mile widziane.

 

 

edit

Wszystko działa. Zrobiłem od nowa cały obraz do nand/USB (mam i tu i tu) i działa jak oczekiwałem. Dodam że problemem było też że w domu nie wszędzie jest dobry wifi i pasmo było zbyt wąskie i przycinało. Jako ciekawostkę dodam że na obrazie pkteam ta sama konfiguracja nie działa.

 

edit

 

Wracając delikatnie do tematu. Nie działają mi w streamingu np TVP2 HD lub Polsat HD - Chodzą na TV po HDMI. Dodam, że chyba wszystkie SD i większość HD chodzą tylko jakaś grupa kanałów HD nie działa w streamingu a działa na TV. Ktoś ma pomysł co może być przyczyną ? A czy u Was to działa?

Update:

Przez chwilkę to działo: Zaraz przed duża aktualizacja z dnia  "23 Październik 2015" była aktualizacja jakiś 4 pakietów - i wtedy to działało a później po kolejnej (tej dużej) znowu nie działa.

Dzięki.

 

Scalono , poprawiono błędy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Nie działają kanały z tego konkretnego transpondera i to chyba nie tylko na naszych tunerach. Da się to poprawić odpowiednio preparując plik .m3u, jak sobie przypomnę to jutro napiszę jak to zrobić.

 

Edit: @mickey: Z nagrywaniem kanałów z tego transpondera u mnie nie ma problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W VLC faktycznie TVP 2 HD nie działa. I opisane przeze mnie rozwiązanie też nie pomaga :( Ale w MPC-HC x64 odpalił od razu. Ogólnie ostatnio najlepiej w odtwarzaniu strumieni spisuje się właśnie MPC-HC. Czasami za pierwszym razem nie łapie przekazu - zamykam i odpalam ponownie, ale jak już się pozbiera, to działa aż wyłączę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...