Skocz do zawartości

Load na wyświetlaczu


dreamer_sat

Rekomendowane odpowiedzi

miałem to samo ...

 

powodem był jeden z kondensatorów na płycie głównej - dlatego tuner na starcie się zawieszał

 

kondensator nie był spuchnięty ale był wadliwy. (dopiero po wlutowaniu widać było że jest delikatnie, wręcz minimalnie leciutko podniesiony)

Po jego wymianie dekoder odrazu ruszył.

 

Męczyłem się z tematem ponad dwa tyg - wgrywanie ubotów, kombinacje ze zworkami, wgrywanie flasha, pendriwie itp itd

nic nie pomagało.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki  zio

miałem to samo ...

 

powodem był jeden z kondensatorów na płycie głównej - dlatego tuner na starcie się zawieszał

 

kondensator nie był spuchnięty ale był wadliwy. (dopiero po wlutowaniu widać było że jest delikatnie, wręcz minimalnie leciutko podniesiony)

Po jego wymianie dekoder odrazu ruszył.

 

Męczyłem się z tematem ponad dwa tyg - wgrywanie ubotów, kombinacje ze zworkami, wgrywanie flasha, pendriwie itp itd

nic nie pomagało.

 

 

 

dzięki ziom za podpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam chciał bym odświeżyć temat, ponieważ mam mały problem z swoim BSKA

dekoder zatrzymuje się na napisie LOAD i dalej się nie uruchamia, czyli mamy tak boot-> nand-> load i stop.

 

 

Obecnie zrobiłem:

- wymieniłem kondensatory te które najczęściej wysiadają (C270, C271,C272, C273, C541, C122, C518)

- wgrałem na nowo Nbox Duo_Multiboot_v2 Multi MAC 09_2013 Wersja FST A0000000 przeznaczona do dekoderów z pamięcią wymienioną na nową FST.

- wgrałem na nowo Image Nbox_adb5800_Freebox_v8.3+IPTV+Player2_j00zek.zip takie miałem sprawdzone na drugi dekoderze.

 

Niestety nie przyniosło to rezultatu:

 

W terminalu po podpięciu się do złącza debug ładowanie image przebiega :

 

 


Board: Nbox  [29-bit mode] by FREEBOX


U-Boot FbCRC (Nov  7 2011 - 15:35:30) - stm23_0053


DRAM:  128 MiB
NOR:     4 MiB
NAND:   64 MiB
In:    serial
Out:   serial
Err:   serial
Hit any key to stop autoboot:  0


NAND read: device 0 offset 0x3c00000, size 0x300000


Reading data from 0x3effe00 -- 100% complete.
3145728 bytes read: OK
## Booting image at a5000000 ...
   Image Name:   Linux-2.6.32.59_stm24_0211
   Image Type:   SuperH Linux Kernel Image (gzip compressed)
   Data Size:    1872893 Bytes =   1.8 MiB
   Load Address: 84001000
   Entry Point:  84002000
   Verifying Checksum ... OK
   Uncompressing Kernel Image ... OK


Starting kernel console=ttyAS0,115200 root=/dev/mtdblock0 rw rootfstype=jffs2 
mem=128m coprocessor_mem=4m@0x10000000,4m@0x10400000 nwhwconf=device:eth0,hwaddr:00:03:91:85:01:01 
init=/bin/devinit - 0x00000000 - 0 ...

 

 

init=/bin/devinit - 0x00000000 - 0 ...    <-tu się zatrzymuje i dalej nic się nie dzieje.

 

 

W czym jeszcze może być problem, co jeszcze można sprawdzić.

 

 

spine czy pamiętasz może gdzie mniej więcej w jakiej okolicy płyty głównej miałeś jeszcze uszkodzony kondensator?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- wgrałem na nowo Image Nbox_adb5800_Freebox_v8.3+IPTV+Player2_j00zek.zip takie miałem sprawdzone na drugi dekoderze.

Ten image nie jest tutaj wspierane.

 

 

Wiem o tym, tylko jakie to ma znaczenie jeśli próba załadowania każdej z trzech dystrybucji czyli: Graterlia OS, Freebox jak i PKT Hyperion kończy się tak samo jak podałem wyżej. Na wyświetlaczu boot ->nand -> load (dla pkt jest inaczej inny uboot), a w terminalu:  init=/bin/devinit - 0x00000000 - 0 ...

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie też wpadłem na ten pomysł i jestem na etapie sprawdzania.

 

Edit:

Z pena jest tak samo : boot-> usba-> load  i stop.

HDD nie mam.

Zasilacz też zmieniany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...