Jump to content

Klatkowanie obrazu Graterlia OS 2.0.0 RC1


Guest marcino24

Recommended Posts

Guest marcino24

Witam, mam mały problem z obrazem, a mianowicie zauważyłem brak płynności ruchu (widać delikatne przycięcia). Ustawienia AV 1080i/60Hz. Poradźcie coś bo wkurza mnie to  :(

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...

sprawdzalem, tez to nic nie daje... jaka jest prawidłowa (optymalna) konfiguracja dla HDMI ... ? sprawdziłem każdą i z każdą jest podobnie... tzn. niby płynnie, ale co pół sekundy obraz minimalnie przeskakuje, to widać na szybkich scenach. czy rgb lub yuv cos tutaj zmienia ?

Link to comment
Share on other sites

@pepan:

 

Lekkie klatkowanie widziałem ale przy ustawieniu 60Hz. W trybach 1080i@50 na nboksie oraz 1080p@50 i 720p@50 na esi niczego takiego nie zauważyłem. W przypadku esi kiedyś naszło mnie testowanie różnych trybów (w związku z PiG) i faktycznie takie małe przycięcia były @60Hz, @24Hz i @25Hz. Przy @50Hz jest ok. Może Twój TV jest jakiś marudny? Albo kabel się nie wyrabia przy zbyt szybkim strumieniu danych?

 

Optymalna? Dla mnie na ESI 720p@50. Ale to moje prywatne zdanie. Nbox jest podłączony przez SCART i jemu to zwisa ... chociaż w przypadku SCART zdaje się, że kiedyś było tak, że wybrane programy się sypały i klatkowały tak, że nie dało się oglądać. Coś mi się kojarzy, że Eurosport 2 HD tak robił kiedyś ... 1,5 roku wstecz. Dawno nie sprawdzałem.

Link to comment
Share on other sites

Guest marloski

Witam , potwierdzam pepan ma ten sam problem co  , obraz lekko podskakuje jak coś szybkiego oglądamy  bez różnicy czy 50hz czy 60 ( na 60 jakby trochę słabiej ) , albo np. na tvp info gdy dolny pasek info płynie to jest on lekko szarpany tak jak by na chwilę się zatrzymywał , nie jest to wina tunera , w te same tunery wrzucę  staruszka openpli 8.3 i jak ręka odjął zero problemu z obrazem

 

pozdrawiam

 

Zabronione jest publikowanie wpisów naruszających zasady pisowni języka polskiego, niedbałych i niezrozumiałych. Proszę poprawić.

Link to comment
Share on other sites

@j00zek: Ale w TSie tego nie będzie widać. To jest (jeżeli jest) jakiś problem w playerze i w tym co widać na TV a nie w strumieniu. Spróbuj przełączyć co coś innego niż 50Hz - to się efekt pewien pojawia (przynajmniej u mnie), który przypomina to o czy piszą przedmówcy.

Link to comment
Share on other sites

Guest artur_n

Na nagraniu nie widzę tego efektu. Ale na nagraniu te efekty też występują miałem nagrany film z takim defektem niestety jakiś czas temu usunąłem go.

Link to comment
Share on other sites

czyli ja już swojego nie będę przygotowywał.

 

faktycznie po twardym resecie tunera poprawia się na pare godzin, jednak znów delikatnie cięcia obrazu się pojawiają.

 

ps. już myślałem, że tylko u mnie występują te problemy, ale dziwiłem się, bo ja mam kilka bska i bsla i na każdym to samo... :(

 

@tux czy domyślasz się gdzie albo co może być nie tak.. ?

 

 

Link to comment
Share on other sites

Skoro działa, jak udowodniono, szukaj u siebie. Nie wiem, ustawienia anteny, BER, za słaby sygnał, za silny sygnał, polepszacze obrazu w TV itp., itd.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...