Skocz do zawartości

HDClone uwagi


richter

Rekomendowane odpowiedzi

Gość systemygsmpl

Prosze o pomoc poniewaz wgralem na pena soft i teraz pod records HDD mam partycje z pendrive . jak mam to zmienic aby był tam domyslnie HDD wbudowany w dekoderze . czy mozna to zrobic inaczeej niz przez putty >>?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem: \"a nie mówiłem\" ... 

Bez putty to przychodzi mi do głowy tylko usunięcie partycji nr 3 z poziomu PC (znaczy się Windows). Ale pod Windows potrzebny będzie chyba jakiś inny program do zarządzania partycjami, bo systemowa konsola zarządzania dyskami nie akceptuje partycji na penie (o ile coś się nie zmieniło...). Na pewno radzi sobie z tym Acronis Disk Director. Z darmowych może nada się EASEUS Partition Master - nie próbowałem.

Można oczywiście zmienić nazwę partycji z poziomu dowolnego linuksa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość systemygsmpl

problem w tym iz  Acronis Disk Director wyswietla iz na pendrive sa tylko partycje:

1. system plików ext3 ,etykieta rootfs pojemność 512MB.
2. SWAP 128MB.

wiec co ja mam usunac >?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast wyważać drzwi

  • logujesz się do konsoli (terminal)
  • fdisk -l → sprawdzasz (po wielkości pojemności poznasz) czy Twój pendrive to sda czy sdb
  • zakładając, iż pendrive to sdb piszesz: tunet2fs -L \"data\" /dev/sdb3
  • zakładając, iż HDD to sda piszesz: tune2fs -\"records\" /dev/sda1

  • wylogowujesz się z konsoli (terminal)
  • restart nBoxa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety muszę tutaj zabrać głos w dyskusji.

Najpierw przypomnę, iż wersje HDCLONE nie są przez nas wspierane. Mam na myśli, że nie odpowiadamy za to co na nich jest i jak są przygotowane.

Tutaj w wątku pojawiają się wersje kolegi @richter. Jest to jedyna wersja, której jesteśmy pewni, że chociaż ruszy. \"Chociaż ruszy\" nie oznacza jednak, że kolega @richter nie zna się na temacie i robi coś źle → jest wręcz przeciwnie. Obrazy przygotowane przez kolegę @richter przygotowywane są z dużą starannością. Jednak... No właśnie jest jednak... Obrazy przygotowywane są przez niego zgodnie z jego wymaganiami i jako takie są tutaj publikowane. Mało tego → jako jedyne są tutaj publikowane (HDCLONE). Na żadne inne wersje nie ma zgody i KONIEC.

Jeżeli ktoś chce skorzystać z naszego moda (freebox mod by tux) musi się liczyć z tym, iż jakaś wiedza z zakresu linuxa może być potrzebna. Nikt tutaj nie będzie tłumaczył podstaw.

Nie należy też ukrywać faktu, iż 99% użytkowników obrazów HDCLONE nie potrafi nic innego zrobić z tunerem jak wgrać obraz HDCLONem na Pendrive, i potem pytać wszędzie do upadłego \"a jak to zrobić\", \"dlaczego nie działa\" itd. Takim osobom będzie trudno coś wyjaśnić bowiem freebox mod by tux z założenia nie był i nie będzie cukierkowym systemem z okienkami, ikonkami, kreatorami itd. Ta wersja wymaga inicjatywy użytkownika.

Widząc tutaj kolejne prośby o kolejne wersje HDCLONE musze stanowczo powiedzieć NIE. Kolega @richter daje takie wersje jakie daje i tylko takie będą. To nie jest koncert życzeń. Sa obrazy dla NAND i rootfs. Można przygotować sobie system pod siebie samemu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ma ktoś kłopoty z GS-em na którymś .img (zwłaszcza 4GB) oprócz kol. @szyszka26.

bo mogłem sie faktycznie gdzieś walnąć w czasie ich robienia

:D

 

--

no i wgrałem obraz ten podany prze zemnie  w linku na forum, na 4GB i skonf.pod siebie, dodałem pluginy ,listę itd. i wszystko działa OK! nie ma żadnych GS.

Wiec myślę (to moje  zdanie ) ze przyczyna GS przy zładowaniu obrazu .img na pena i odpaleniu możne być nie przestawienie  uboota na tego Freeboxa.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Witam, wgrałem dziś uPDATE: 21.05.2013  wersję 8 gb na pena 16 gb i niestety nie chce wystartować stoi na ush1 i nie ruszy, uPDATE: 01.05.2013 rusza bez problemu poprzednie wersje również.

Pozdrowienia dla kolegi richter za włożoną pracę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...