Skocz do zawartości

Zawieszanie się boxa co kilka dni


Gość bloto22

Rekomendowane odpowiedzi

odkąd dekoder restartuje z crona raz na 5 dni. Nie zwiesił się dekoder ani razu...

Tymczasowe rozwiązanie jedynie, i można w spokoju się zastanowić co powoduje problem.

 

 

Powyżej 7 dni potrafi się zwiesić lub przy bardzo słabym sygnale na tvn hd, tak inni piszą.

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OScam z Webif zamula. Ja mocno? Nie będę się wypowiadał. Jeżeli bez Webif czas od naciśniecia OK do pojawienia się listy to około 0,5sec to z Webif po jednym dniu pracy około 2sec. Daje się to odczuć i koniec. Opinia reprezentatywnej grupy 200 odbiorników. Osobna sprawa to ta, iż wykryto już kilka przecieków pamięci w Webif i poprawiono to. Niestety to jeszcze nie koniec - jest lepiej ale coś jeszcze sieci. Na szczęście ta grupa osób co teraz siedzi nad OScamem chociaż czyta to co się zgłasza i analizuje. Wcześniej było o wiele gorzej.

 

 

Z samym OSCamem jest więcej więcej kruczków. Póki co nie piszemy tego wszystkiego tutaj a ustalamy z OSCam devel i testujemy na grupie reprezentatywnej. Między innymi dlatego w repozytorium u nas jest wersja 8705 i to całkiem specjalna z pewnymi paczami.

 

 

Strawa kolejna co do zawieszania. Ta sama grupa reprezentatywna zacęła zgłaszać problem z zawieszaniem się tunera od momentu wgrania hurtowo IPTvPlayer. Jak się okazało - IPTvPlayer nie współgra z OSCamem. Po którymś wyjściu z IPTvPlayer następuje zwis. Za to jak za każdym wyjściem z tego pluginu zrobisz restart OSCama jest OK. Gdyby to był jeden przypadek to ok, ale 200 dekoderów na raz po zaaplikowaniu plugina?

 

 

Także twierdzenia, że coś nie do końca jest słuszne jest dla mnie bajką. Za dużo już widziałem, za dużo naprawiałem itd.

Jednostkowe przypadki, że coś działa czy nie - żaden wyznacznik czegokolwiek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>>ja tego wątku nie otwierałem....

 

Odpisałem w działem playera.  Zgadza się wystarczy przeładować enigme raz w tygodniu a się nie wiesza.

 

O iptv player to na lakim jest temat,  potrafi zawiesić dekoder, wciskając pause a następnie stop pomaga... tak piszą inni, zamiast od razu stop.

 

 

Można by było dodać do pluginu auto standby funkcje auto restartu enigmy.

 

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest konieczny żaden restart oscama. Mam oscam z webif 8705 (ten pierwszy z poprawkami do conax od andyou) i spokojnie po kilkanaście dni uptime, a pewnie byłoby więcej gdyby nie wyłączali prądu. Twierdzenie, że oscam zamula odbiornik nie jest do końca prawdziwe.

 

Można prosić ustawienia jakie posiadasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Testowałem wersje od andyou, powiem tak:

 

czasem timeouty wywalić lubiło bez powodu na chwile po obserwacji przez 3 dni. Nie powiem ale kanały szybciej przełącza każda kompilacja andyou.

 

Używam teraz 8705 z g1 (wciagnąłem z tego image oscama)  i działa ok. :), minimalnie wolniej przełącza kanały to wszystko, nie widziałem żadnego timeouta przez 3 dni.

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Testowałem wersje od andyou, powiem tak:

 

czasem timeouty wywalić lubiło bez powodu na chwile po obserwacji przez 3 dni. Nie powiem ale kanały szybciej przełącza każda kompilacja andyou.

 

Używam teraz 8705 z g1 i działa ok. :), minimalnie wolniej przełącza kanały to wszystko, nie widziałem żadnego timeouta przez 3 dni.

 

pzdr

 

Mam problemy, powiedz mi jakie masz ustawienia oscam.config i oscam server jak możesz zostaw ustawienia tutaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość bestisz82

Jaką w takim razie wersję Oscam-a, skin-a itp. proponujecie żeby efekt "tuptającego tux-a" i w efekcie zwis dekodera nie występował (u mnie nie ma dnia bez prądowego restartu)? Wrzuciłem do czarnego Nboxa Graterlię OS 2.0.0 z 15 października. Dociągnąłem sobie z opkg skin SimpleHD (przyzwyczajenie wizualne z VU+ i Dremaów) oraz paczkę picon. Oscam-a na początku miałem tego z natywnej wersji image (działał webinterface), potem zrobiłem  "opkg upgrade" i prawdopodobnie podmienił się na wersję bez skompilowanego web-a.

Pierwotnie miałem również wrzuconego IPTV-Playera ale po przeczytaniu kilku wątków pozbyłem się go (ba nawet wrzuciłem czyste image od zera) żeby wyeliminować ten aspekt.

Jeżeli ktoś ma sprawdzony komplet na którym pojawianie się "spinnera" i zwisy nie występują to prosił bym o przytoczenie. Dawniej używałem czystego Freeboxa i też miałem skina SimpleHD. Co prawda używałem wcześniej Mgcam-da a nie Oscam-a. Tam takich zwisów nie zauważyłem.

 

P.S.

Na jednym z dwóch Nboxów dociągnąłem htop-a. Co prawda nigdy wcześniej nie obserwowałem na żadnym innym image jak zachowuje się obciążenie CPU. Tutaj mam np. przy oglądaniu TVN HD wahania pomiędzy 45-60% a przy włączeniu listy kanałów i samym przeskakiwaniu po kanałach (tylko kursorem na liście, bez przełączania) CPU dobija po 3-4 kliknięciach do 99-100%.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość bestisz82

Przykład:

Niedziela rano włączam dekoder z normalnego Standby. Ustawiłem dwa timery jeden po drugim na kanale TVN Turbo HD. Programy się nagrały w międzyczasie oglądany był praktycznie cały czas kanał TVN HD. Po południu włączyłem oglądanie nagranych materiałów z HDD po czym wróciłem do normalnego oglądania TV.

Już wtedy zauważyłem że przeglądanie listy kanałów jest "mułowate". Za którymś razem przełączyłem na kanał Discovery HD i pojawił się "tuptający tux" - tuptał tak około minuty po czym pojawił się kanał ale strasznie go cięło (zatrzymywał się na 2-3 sekundy i nie doszło do stabilności obrazu). Podczas tego szarpania cały czas pojawiał się i znikał "drepczący kolega". Zalogowanie się po SSH było możliwe ale pojawienie się logowania czekałem ponad minutę. Komenda "top" wywaliła 100% cpu.

 

Na dwóch białych Nboxach (bez hdd, tylko oscam, skin Simple + paczka picon) które akurat nie pracują u mnie w domu po wgraniu Gratreli 2.0 też dochodzi do konieczności restartu prądowego. Tam nikt nic nie robi poza oglądaniem TV. Objaw jest podobny - podczas zwyczajnego przeglądania listy kanałów bądź przy zmianie kanału pokazuje się spinner i dekoder zwisa. Nie ma tu znaczenia z jakiego kanału na jaki się przełącza. Nie ma również systematyczności czasowej pomiędzy zwisami.

 

Kolejna sytuacja u mnie późnym wieczorem w sypialni. Normalne oglądanie, bez żadnego sprinterskiego skakania po kanałach. Przełączyłem z jakiegoś tam kanału na Polsat Food, po czym pojawił się spinner , wskoczył obraz ale stabilność była taka jakby ktoś taśmę VHS palcem zwalniał. Olałem temat i wyłączyłem tylko TV. Rano wstałem i po włączeniu TV kanał leciał stabilnie - wychodzi że jakiś proces zgasł i Nbox się "rozpętlił".

 

Do listy powyższych pytań dołączę/uściślę: Czy można się do "wiszącego" boksa zalogować przez SSH i wykonać reboot czy też shutdown -r now?

Tak w tym pierwszym przypadku zadziałała przez SSH komenda reboot.

 

Nie wiem czy tak to zawsze wygląda przy SH4 (nie mam dużego doświadczenia) ale jak odpalam htop-a to samo wejście na listę kanałów i kliknięcie strzałki góra/dół (tylko przeskok bez przełączenia na kanał) powoduje skok do 100% CPU. Ponadto Load average: na poziomie 14.60 - jeżeli mnie wiedza nie myli to 14.6 instrukcji do rdzenia CPU do przodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bestisz82

 

przyczyn problemu może być najmniej parę, tyle że trzeba po kolei zacząć je wykluczać.

jak na razie widzę jeden wspólny element kłopotów, każdy z boxów ma tą samą skórkę.

 

przestaw skórki na boxach (najlepiej na standardową) i testuj.

nie twierdzę że to jest przyczyna, ale od tego bym zaczął testy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość bestisz82

@bestisz82

 

przyczyn problemu może być najmniej parę, tyle że trzeba po kolei zacząć je wykluczać.

jak na razie widzę jeden wspólny element kłopotów, każdy z boxów ma tą samą skórkę.

 

przestaw skórki na boxach (najlepiej na standardową) i testuj.

nie twierdzę że to jest przyczyna, ale od tego bym zaczął testy.

Dzisiaj rano własnie to poczyniłem. Skórkę dałem defaultową z image. Żona będzie po 17:00 męczyła dekoder, ja dopiero późnym wieczorem jak wrócę z pracy. U mnie nie ma żadnej karty w Nboxie. Karty mam lokalnie na miniPC-atom/debian/oscam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość bestisz82

W temacie Oscam-a jest tego od groma. Czy wersja:

oscam-r9092-CLOCK_MONOTONIC_v2-qbohxhd-nousb-nodebug-nowebif

z tego posta: http://forum.xunil.pl/index.php?topic=997.msg11764#msg11764

będzie OK? W uwagach jest:

ostatnia wersja przed gruntowną zmianą kodu obsługującego ecm, cache, cachex, odnotowano narastanie obciążenia cpu przez enigme2 aż do restartu oscam, znacznie bardzie stabilna niż zwykła, odnotowano pojawianie się sporadycznie TOUT, do tej chwili ok 3 dni nieprzerwanej, stabilnej pracy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi tam na 2850st i BSLA chodzi bez zastrzeżeń od pewnego czasu jak sobie wyłączyłem logi usunąłem plik oscam.user i mam tylko dwa pliki do obsługi oscam oscam.conf oraz oscam.server

 

 

oscam.conf wygląda tak i nie potrzeba wam nic więcej...

#####################

[global]

disablelog                    = 1

logfile                      = /dev/tty

nice                          = 10

preferlocalcards              = 1

 

 

 

 

[dvbapi]

enabled                      = 1

au                            = 1

pmt_mode                      = 1

user                          = local

 

 

 

 

Tunery chodzą nieprzerwanie ponad 10 dni ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość marcin.petrus

A mi tam na 2850st i BSLA chodzi bez zastrzeżeń od pewnego czasu jak sobie wyłączyłem logi usunąłem plik oscam.user i mam tylko dwa pliki do obsługi oscam oscam.conf oraz oscam.server

 

 

oscam.conf wygląda tak i nie potrzeba wam nic więcej...

#####################

[global]

disablelog                    = 1

logfile                      = /dev/tty

nice                          = 10

preferlocalcards              = 1

 

 

 

 

[dvbapi]

enabled                      = 1

au                            = 1

pmt_mode                      = 1

user                          = local

 

 

 

 

Tunery chodzą nieprzerwanie ponad 10 dni ;)

 

Z kartą NC+ i na Graterlii 2.0 ?

Z "infinity" czy na skórce domyślnej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skórka domyślna... karty nc+ nie mam w czytniku bo za serwer dla domu u mnie robi stary dobry wysłużony pc dell ;) także mam tylko w oscam.server skonfigurowany dostęp po cccam.

 

 

 

 

@Tux ja mam pmt=1 i zapindala jak złoto ;)

 

 

Link do oscam z webif i czytnikami jakby ktoś chciał potestować:

Link usunięto

 

 

Jeśli macie kilka kart tzn. nc+ i p2c to warto sobie ustawić services tak aby nie dublowały nam się sidy na dwóch kartach czyli jaki kanał z jakiej karty ma lecieć i wtedy ładnie karty pracują nawet przy większej ilości userów. Im mniej pierdolczyków i ozdobników w oscam zdefiniowanych tym lepiej wszystko chodzi... Tak samo jak korzystacie lokalnie z karty i macie od kogoś cccam to warto sobie te sidy zdefiniować jakie kanały macie ze swojej karty w services np. kartanc+ i wyciąć je w czytniku cccam w dziale services poprzez zaznaczenie !kartanc+ wtedy wszystkie kanały zdefiniowane będzie wam odpytywać z karty a czego nie ma zdefiniowanego to po cccam niestety opcja aby preferował karty lokalne nie działa jak ma i często ciągnie po cccam i wtedy mamy zwiechy, zacinki itp jak mamy dawce np. w hop3 ;) Ale to tylko tak piszę bo sam się na tym przejechałem i się wqwiałem że coś nie działa że zacina itp... a może komuś się przyda by nie powielać moich błędów...

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...