Skocz do zawartości

Assignbutton


matzg

Rekomendowane odpowiedzi

Wydaje mi się, że keymap_ab.xml wymaga poprawki. W sekcji MoviePlayerActions. Poniższe pozycje powinny być wykomentowane.

<key id="KEY_OK" mapto="InfoButtonPressed" flags="b" />
<key id="KEY_OK" mapto="InfoButtonPressedLong" flags="l" />

 

W chwili obecnej klawisz OK powoduje pauzowanie nagrania, a przez definicje w MoviePlayerActions dodatkowo wyświetla się EventVeiw, według mnie niepotrzebnie. EventView mamy po dwukrotnym wciśnięciu klawisza Info (Infobar -> EventView).

 

================================================

 

Druga rzecz, to propozycja aby umożliwić przypisanie funkcji wyświetlenia Infobar/Second Infobar/EventView (czyli to co mamy obecnie na sztywno pod INFO). Umożliwi to skonfigurowanie klawisza OK tak jak to mają na MIPSach, u nich OK - to właśnie Infobar, a INFO wyświetla od razu EventView).

 

Tak na szybko to chyba trzeba dodać importy:

from Screens.InfoBarGenerics import InfoBarEPG, InfoBarShowHide

 

A później korzystać z funkcji:

toggleShow() - dla Infobar/Second Infobar/EventView

openEventView() - dla wyświetlenie EventView

 

================================================

 

Trzecia rzecz to konfiguracja domyślna AssignButton. Myślę, że najlepiej domyślnie ustawić domyślną konfigurację zgodną z tym co prezentuje oryginalny keymap_gos.xml. Po co? A no po to, żeby niedoświadczony użytkownik, który zainstaluje plugin nie czył się zagubiony i miał jakiś punkt wyjścia.

 

1. Mam czysty soft -> Z reguły potrzebuję dostosować tylko 3-4 klawisze pod swoje przyzwyczajenia i potrzeby.

2. Instaluję AssignButton -> wszystkie klawisze zostają na swoim miejscu.

3. W konfiguracji stopniowo dostosowuję sobie tylko to co mi potrzeba.

 

================================================

Po tym wszystkim AssignButton mógłby stać się integralną częścią GOS, ale to już nie moja decyzja, ja sobie poradzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 148
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Dziwne dziwy się dzieją... już 3 raz ustawiam pod niebieski gos managera i gdzies w trakcje (czy to przy restartach cczy przy aktualizacjach) się traci to ustawienie... wszystkie inne przycieski są na miejscu. Mam najnowsze GOS TEST, aktualizuje dziennie opkg :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że keymap_ab.xml wymaga poprawki. W sekcji MoviePlayerActions. Poniższe pozycje powinny być wykomentowane.

<key id="KEY_OK" mapto="InfoButtonPressed" flags="b" />
<key id="KEY_OK" mapto="InfoButtonPressedLong" flags="l" />

 

W chwili obecnej klawisz OK powoduje pauzowanie nagrania, a przez definicje w MoviePlayerActions dodatkowo wyświetla się EventVeiw, według mnie niepotrzebnie. EventView mamy po dwukrotnym wciśnięciu klawisza Info (Infobar -> EventView).

 

Pauzowanie nagrania jest wyłączone w keymap_ab. Na razie nie zamierzam tego poprawiać. LONG OK konfiguruje to co się stanie po naciśnieciu OK. Podobnie EPG jest skonfigurowany, gdzie LONG EPG go konfiguruje.

 

Druga rzecz, to propozycja aby umożliwić przypisanie funkcji wyświetlenia Infobar/Second Infobar/EventView (czyli to co mamy obecnie na sztywno pod INFO).

 

Trafiło na listę TODO. W końcu ktoś zaproponował jakieś nowe funkcje.

 

Trzecia rzecz to konfiguracja domyślna AssignButton. Myślę, że najlepiej domyślnie ustawić domyślną konfigurację zgodną z tym co prezentuje oryginalny keymap_gos.xml.

 

Argumentacja jest niepotrzebna. To jest na liście TODO od jakiegoś czasu i tylko czeka na wolną chwilę. Dodając możlwość konfiguracji kolorowych guzików w ramach MoviePlayera od razu przypisałem im domyślną konfigurację. Reszta ... czy będzie dokładnie 1:1 z domyślną konfiguracją GOS to nie gwarantuję, ale będzie blisko i przede wszystkim będzie od razu działać po instalacji.

 

Dziwne dziwy się dzieją... już 3 raz ustawiam pod niebieski gos managera i gdzies w trakcje (czy to przy restartach cczy przy aktualizacjach) się traci to ustawienie... wszystkie inne przycieski są na miejscu. Mam najnowsze GOS TEST, aktualizuje dziennie opkg :P

 

To pewnie przez tą nieszczęsną i nieestetyczną (jak napisał @Marcin) spację przez nazwą rozszerzenia :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne dziwy się dzieją... już 3 raz ustawiam pod niebieski gos managera i gdzies w trakcje (czy to przy restartach cczy przy aktualizacjach) się traci to ustawienie... wszystkie inne przycieski są na miejscu. Mam najnowsze GOS TEST, aktualizuje dziennie opkg :P

 

To pewnie przez tą nieszczęsną i nieestetyczną (jak napisał @Marcin) spację przez nazwą rozszerzenia :P

 

Jeśli assign button pracuje na tytułach wtyczek zamiast na nazwach klas, to gratuluję pomysłu. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest nawet gorzej, pracuje na przetłumaczonych tytułach wtyczek i rozszerzeń. Podejrzewam, że jak zmienisz język enigmy, to przypisane wtyczki przestaną działać.

 

Gratulacje musisz przesłać człowiekowi, który podpisuje się pseudonimem Dr. Best, bo Assignbutton bazuje na wtyczce Quickbutton jego autorstwa. Dodano kilka funkcji i obsługiwanych klawiszy, ale idea pozostała. W tym przeszukiwanie list dostępnych wtyczek oraz rozszerzeń i dopisywanie ich do listy kolejnych funkcji dostępnych z poziomu wtyczki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest nawet gorzej, pracuje na przetłumaczonych tytułach wtyczek i rozszerzeń. Podejrzewam, że jak zmienisz język enigmy, to przypisane wtyczki przestaną działać.

 

Gratulacje musisz przesłać człowiekowi, który podpisuje się pseudonimem Dr. Best, bo Assignbutton bazuje na wtyczce Quickbutton jego autorstwa. Dodano kilka funkcji i obsługiwanych klawiszy, ale idea pozostała. W tym przeszukiwanie list dostępnych wtyczek oraz rozszerzeń i dopisywanie ich do listy kolejnych funkcji dostępnych z poziomu wtyczki.

 

No to naprawdę ciekawe rozwiązanie. Przy okazji. Gdzie AB zapisuje swoje ustawienia? I czy można posortować listę z wyborem wtyczek?

 

EDIT: W załączeniu poprawiona wersja obsługująca poprawnie nazwy ze spacjami

plugin.zip

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie rozwiązane :) Problemem są tylko spacje na początku i pewnie na końcu nazwy, ale jak się pominie wszystkie to powinno być ok :) Trzeba będzie tylko sobie przypisane wtyczki przypisać ponownie, ale to szczegół.

 

Ustawienia AB są w /etc/enigma2/settings.

 

Sortowanie: Najpierw lecą funkcje AB, których kolejność można przestawić a potem wtyczki i rozszerzenia (albo odwtornie), które sortują się tak jak na listach wtyczek i rozszerzeń w systemie. Jak już ta cała lista się wczyta, to może da się ją przesortować?

 

PS. Poprawki robiłeś na wersji z forum, która ma inną obsługę niebieskiego niż ta w opkg. Wciągnę je do wersji z GOS i podrzucę wieczorem tuxowi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie rozwiązane :) Problemem są tylko spacje na początku i pewnie na końcu nazwy, ale jak się pominie wszystkie to powinno być ok :) Trzeba będzie tylko sobie przypisane wtyczki przypisać ponownie, ale to szczegół.

nie trzeba, bo dla nazw bez spacji na początku i końcu, będzie zwracana taka sama nazwa. :)

 

Sortowanie: Najpierw lecą funkcje AB, których kolejność można przestawić a potem wtyczki i rozszerzenia (albo odwtornie), które sortują się tak jak na listach wtyczek i rozszerzeń w systemie. Jak już ta cała lista się wczyta, to może da się ją przesortować?

da się i do tego można przyśpieszyć uruchomienie okna konfiguracji o jakieś 1000%

PS. Poprawki robiłeś na wersji z forum, która ma inną obsługę niebieskiego niż ta w opkg. Wciągnę je do wersji z GOS i podrzucę wieczorem tuxowi.

tak, taką znalazłem a nie umiem pobrać src z opkg :D

 

EDIT:

i dodana wersja speedy

pluginSpeedy.zip

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A da się w tym ustawić Graficzne Multi EPG? Z listy pluginów mogłem wybrać praktycznie wszystko (np. IPTV Player), ale tego nie :(

Swoją drogą w G2 jest jakiś babol powodujący, że po wybraniu i ustawieniu domyślnego EPG (w moim wypadku Graficzne MultiEPG), wybór jest zapisywany w ustawieniach, ale po naciśnięciu danego guzika od EPG dalej jest menu wyboru różnych rodzajów EPG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wersja GOSowa z poprawkaki j00zka jest już w repozytorium opkg....

 

Da się ustawić Graficznie MultiEPG i to na dwa sposoby:

 

[*]W GMEPG trzeba właczyć opcję "Wyświetl w menu rozszerzeń", a wtedy pojawi się jako funckja w AB.

[*]W AB korzystając z funkcji "Lista rodzajów EPG" ustawić GMEPG a potem wywołać je funkcją "Pokaż EPG".

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Jak dobrze rozumiem bez AB zrobić się tego nie da? Generalnie zależy mi na GMEPG po jednokrotnym naciśnięciu jednego guzika i tylko z jego powodu instalowałbym AB. W sumie mógłbym tak zrobić, gdyby nie to, że po takiej zabawie połowa guzików z pilota nie ma żadnej akcji i trzeba je ustawiać/robić na nowo...

Na dreamie używałem swego czasu Multi Quick Button i tam było to rozwiązane tak, że wszystkie dotychczasowe ustawienia klawiszy pilota obowiązywały dalej, tyle że może je było zmienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mickey

Dało się :) Okazało się, że kluczem jest ustawienie, żeby GMEPG było widoczne w meny rozszerzeń, tak więc dziękuję ślicznie za naprowadzenie na trop.

Korzystając z okazji, czy można ustawić wpis w  keymap.xml tak, żeby od razu pokazywało się menu z PPanel (to w którym widać dostępne, ppanelowe skrypty)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

to proponuję co by było miło i przyjemnie... jak na mips-owych boxach....

w keymap_ab.xml w 

<map context="InfobarShowHideActions">  dodać
        <key id="KEY_OK" mapto="toggleShow" flags="m" />
i wywalić z ab z keymap.xml 
<key id="KEY_OK" mapto="okc" flags="m" />

 

i klawisz OK będzie jak lubię z mipsów.... to samo co pod info ale o wiele wygodniej... ;)

 

pzdr.  i liczę na przychylność :)

 

 

i zamienić miejscami w keymap_ab.xml  w 

<map context="InfobarChannelSelection">

                <key id="KEY_PAGEUP" mapto="keyChannelDown" flags="m" />
	<key id="KEY_PAGEDOWN" mapto="keyChannelUp" flags="m" />

 

przy założeniu, że w gui mamy "włącz przełączanie przez CH+..... na Tak

jak dla mnie to logiczne zachowanie patrząc na listę kanałów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość darekrocznik71

Zainstalowałem poprzez OPKG Assignbutton, niestety po restarcie nie działa większość przycisków, nie mogę też dostać się do GOS Managera, szkoda, że nie ma możliwości ustawienia i podporządkowania przycisków pilota jak było w G1, musiałem odinstalować plugin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość darekrocznik71

Tak restart był, po wgraniu plugina z OPKG chodziły tylko nieliczne przyciski w setup nic takiego nie ma, oczywiście jest kilka pod menu ale nic związanego z pilotem instalowałem zarówno poprzez putty jak i z poziomu Managera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wersja 0.5.1. Jak zwykle ze zmienioną obsługą klawisze niebieskiego w porównaniu z tym co jest w GOS. A z drugiej strony ... keymap przystosowany do kompilacji enigmy z 31.08.2014 oraz niektóre funkcje z InfoBara w wersji GOS. Czyli: Pojęcia nie mam jak się zachowa na czymś innym niż GOS.

 

Zmiany ... Przede wszystkim, to domyślnie AB startuje skonfigurowany, czyli zaraz po instalacji klawiszologia działa. Powinno być w prawie 100 % zgodna z domyślną klawiszologią GOS. W związku z sukcesywnym tłumaczeniem nazwy funkcji też są zmieniane na tłumaczalne (długa historia, gdzieś z początku wątku...). W praktyce to oznacza, że może się zdarzyć, że niektóre funkcje trzeba będzie ponownie przypisać pod klawisze. Klawisze INFO, OPT oraz CH+/CH- są obecnie pod kontrolą AB.

 

Dodatkowo do kompletu mój lircd.conf z obsługą w LONG klawiszy POWER i INFO.

 

Kiedy będzie w repozytorium opkg ... mam nadzieję, że niedługo. Wszelkie uwagi jak zawsze się przydadzą.

 

@jacus: Zainstaluj 0.5.1 i przypisz sobie pod OK funkcję "Pokaż/ukryj opis zdarzenia" i zamień miejscami funkcje klawisze CH+ oraz CH- i napisz co jeszcze nie działa ;)

 

lircd.conf.tar.gz

plug_assignbutton.tar.gz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mickey

wsio (piszę na żywca) miga... key OK super i up/down.... takosz... ;)

Dzięki @mickey za super porozumienie i współpracę.... :)

(w tle na TVP Kultura lecą wspominki o Fredimmmm.... o mammma mijjaa)

 

i tu poprawcie bo jest... olane... 1... post

http://forum.xunil.pl/index.php/topic,1283.msg15379.html#msg15379

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak zmienić, żeby POWER nie wyświetlał menu wyłączania tylko od razu przenosił tuner do standby?

 

 

Swoją drogą świetna robota!

 

to jest bodajże w ustawienia - gui jeśli dobrze pamiętam, ale na pewno gdzieś w ustawieniach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

APP jest na liście obsługiwanych przycisków...

Nie dokończyłem myśli, guzik APP jest natomiast nie działa on przy odtwarzaniu nagrań. Mam ustawione pod nim wybór audio natomiast jak odtwarzam nagranie to po naciśnięciu pojawia się przekreślona ikonka, że guzik tutaj nie działa natomiast po naciśnięciu OPT wyskakuje już lista ze ścieżkami audio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zainstalowaniu AB nie mogę wyłączyć dekodera, po wciśnięciu power na pilocie czy też obudowie, pojawia się menu główne. Jest na to jakaś rada?

 

Wysłane z mojego C6603 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A co się dzieje jak naciśniesz POWER? Nic?

 

Co masz ustawione: SETUP -> Ustawienia -> System -> Interfejs GUI -> Zachowanie po długim/krótkim naciśnięciu Power ?

 

A jak już inaczej się nie da: SETUP -> Czuwanie/restart -> Czuwanie...

 

Dzięki, tam nie zaglądałem. Pomogło :)

 

 

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak działa system bez AB, mam od zawsze ;)

 

Ale ogólnie ... może masz rację. Trochę dodatkowego kodu jednak jest. Chociaż ja bardziej odnoszę wrażenie że jedne kompilacje enigmy reagują szybciej, inne wolniej, a nawet od długości uptime to zależy. Może da się coś poprawić w AB, ale w sumie to działa on tylko na ekranie głównym, na liście kanałołów czy w kolejnych podmenu nie powinien ... chociaż jest funkcja, która sprawdza, czy to obsługiwany screen czy nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...