Skocz do zawartości

5800sx BSLA DYSK 250 GB --> Buczy


kusiu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, sprzęt jak wyżej w temacie odkąd go mam nie miałem z nim większych problemów, kondensatory wymienione - zamocowany dodatkowy wentylator 8 cm który wyrzuca ciepłe powietrze z procka przez otwory w górnej obudowie. Denerwuję mnie tylko buczenie dysku twardego które jest dość głośne, ma ktoś jakiś pomysł gumki jakieś pod niego podłożyć etc. ?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymienić HDD na jakiegoś fujitsu 2,5". Do tego umocować kieszonkę na 4 gumeczkach → nie wiesz, że masz DYSK. Wszelkie zabiegi z wyjącym 3,5" można sobie darować. Nawet jak coś zrobisz, to efekt i tak nie będzie zadowalający. Nowe 3,5" i tak będzie głośniejsze od 2,5".

 

Powielony wyraz "coś". Poprawione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymienić HDD na jakiegoś fujitsu 2,5". Do tego umocować kieszonkę na 4 gumeczkach → nie wiesz, że masz DYSK. Wszelkie zabiegi z wyjącym 3,5" można sobie darować. Nawet jak coś coś zrobisz to efekt i tak nie będzie zadowalający. Nowe 3,5" i tak będzie głośniejsze od 2,5".

 

Pozwolę sobie na zdanie częściowo odrębne. Masz rację, ze 2.5" z założenia powinno być (ale nie musi) być zauważalnie cichsze od 3.5". Niestety nie ma róży bez kolców, gdyż zazwyczaj 2.5" o tej samej pojemności co 3.5 jest zauważalnie droższe i/lub trudno dostępne. Dodam że w zależności od modelu i producenta rozrzut w głośności dysków może być całkiem spory, mogą być różnice w szumie talerzy, w głośności pracy silnika (zwłaszcza w starych konstrukcjach), czy na koniec różnice w tym, jak brzmią pracujące głowice...

 

... sam planuję wymianę dysku w swoim odbiorniku, na pojemniejszy i cichszy, 3.5"

 

a! i jeszcze jedno, osoby rozważające zmianę dysku powinny pamiętać, że do sprzętów takich jak np. odbiornik z HDD powinny być stosowane dyski z serii przewidzianych do rejestracji wideo, np. w wypadku dysków WD Green są to dyski AV-GP, np. z linii EURS. Inni producenci także mają podobne hdd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego w pierwszej kolejności wskazałem Fujitsu. Te trudno trafić głośne. 3,5" oczywiście można trafić dość ciche, np. wspomniany WD Green. Jednak WD Green słyszałem z odległości 2 metrów od boxa, a Fujitsu nie wiem, że mam. Jak się dorwę do Boxa to podam typ.

 

Co do pojemności masz rację. Ja jednak wyznaję zasadę → umiarkowana pojemność w Boxie, reszta na sieci.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego w pierwszej kolejności wskazałem Fujitsu. Te trudno trafić głośne. 3,5" oczywiście można trafić dość ciche, np. wspomniany WD Green. Jednak WD Green słyszałem z odległości 2 metrów od boxa, a Fujitsu nie wiem, że mam. Jak się dorwę do Boxa to podam typ.

 

Co do pojemności masz rację. Ja jednak wyznaję zasadę → umiarkowana pojemność w Boxie, reszta na sieci.

 

U mnie mimo okresowego przeglądania i sprzątania nie ma już 50% z standardowych 250GB, więc jednak będę dysk zmieniał. Przypuszczam (planuję tak wstępnie) na najmniej 1TB.

 

Wracając zaś do akustyki: z tym potrafi być niekiedy dziwnie. Zwykłe WD Greeny 2TB(EARX, EZRX) które stosuje w PC mają dość poprawną akustykę i ciche seeki, ale już dysk 1,5TB z tej samej serii (EARX) miał wyraźnie inne seeki, dla mnie nieprzyjemne... zaś seeki z Seagate "LP" były dla mnie nie do zniesienia... Więc myślę, że informacja o "udanym akustycznie" Fujitsu dla forumowiczów będzie przydatna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na setki już HDD Fujitsu tylko 3 sztuki wykazywały oznaki pracy :). Poszły na gwarancji :) i ją uznano.

Oczywiście nie są aż tak wydajne jak te co hałasują mocno. Coś za coś. Pytanie tylko do czego dany HDD potrzeba. Np. u mnie są to zazwyczaj banki danych udostępnione po LAN i Boxy. W obu przypadkach nikt nie przerzuca setek gigabajtów namiętnie dzień w dzień. Bardziej zależy na dostępności danych z prędkością umożliwiającą komfortową pracę z danym kontentem.

Przykłady trzy:

  • praca nad czymś, w tle muzyka i błoga cisza od wiatraków i szumów HDD;
  • praca nad grafika np. w GIMPie → zapis szybszy niż to co obrobi GIMP przed zapisem - nie używamy nawet 30% możliwości tego wolniejszego dysku;
  • odtwarzanie filmów po sieci → najwolniejsze SATA spełni z nadmiarem możliwość odtwarzania 5-ciu filmów na raz.

Tak informacyjnie → wybierając HDD nie sugerować się tym, że szybki i w ogóle w rankingu ma nie wie ile punktów. Wybrać ten, który jest odpowiedni do naszych zastosowań! Może się okazać, że nie potrzebujemy szybkości i warkotu a zależy nam na cichej pracy.

 

 

Teraz jeszcze takie przemyślenie. Macie serwerek w domu - multimedia, dane, itd. Macie podpiętych 8 dysków 3,5" - wiecie jak to HUCZY w porównaniu do 2,5" dobrze wybranych? :D:D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm.... Zacząłem szukać dysków Fujitsu i znalazłem tyle: "Fujitsu Limited has transferred its hard disk drive (HDD) business to Toshiba Corporation on October 1st, 2009. Please click here for Toshiba Web Site to see past Fujitsu hard disk drive OEM products."

 

Szukając dysku do tunera zwracałem uwagę na serię, czyli przeznaczenie do urządzeń AV oraz na liczbę talerzy. Najcichsze są te z jednym talerzem. To oznacza przynajmniej 1TB dla 3,5" ale maksymalnie tylko 500MB dla 2,5" :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...