Skocz do zawartości

Jaki sprzęt kupić zamiast w miejsce nBOX BZZB z ModChip


Dafior01

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie. Chciałbym zamienić mojego Czarnego NBox na coś nowego. (Powód niżej).

Nowy sprzęt musi działać na dwie głowicę (2xHB : chce oglądać jedno, a nagrywać drugie ?

Musi mieć (lub możliwość wsadzenia) dysku twardego żeby obsłużyć TimeShift i nagrywanie.

Musi być zgodny z Cec - tzn ma działać z pilotem Samsunga (seria 7).

Mieć możliwość zainstalowania OSCAM, bo dzielę go z drugim tunerem w domu.

4K - fajnie by było

Soft Graterlia żeby można było dać.

Cena - nie wiem - rozsądna. Optymalna...... -nie stać mnie na tandetę, ale 1000 to za chyba za dużo .

Podajcie jakieś typy, propozycje.

thx

Powód:

Mimo że chodzi on w zasadzie ok na ostatniej Graterli zainstalowanej w lutym 2018 i że bardzo dobrze współpracuje z pilotem Samsunga poprzez CeC to:

bardzo męczy (i rodzinkę też) kiepsko działający TimeShift. Może to wina dysku HDD - bo to zwykła talerzówka. A może dlatego że procek tam słaby, pamięci mało..... I może dlatego że ModChip....

W każdym razie, wystartowanie timeshiftu jest kłopotliwe, a potem przesuwanie w lewo czy prawo często powoduje że się w ogolę wywala.

No i stream na Dream Player na telefon też tak sobie działa.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie Cię rozczaruje, ale powiniesz kupić Vu+ Uno 4K SE.
powodów tej decyzji jest co najmniej kilka:

  • tuner nie jest tandetą a jednocześnie ten konkretny model ma rozwiązania za które trzeba dopłacić w dużo droższych modelach Vu+ dodatkowo;
  • tuner jest wyposażony w głowicę DVB-S2x (tak na przyszłość) i może pracować w dwóch trybach:
    • 1 - standardowa podwójna głowica (2xSAT);
    • 2 - tryb FBC czyli mając konwerter Unicable II głowica działa jak 8 niezależnych głowic;
  • tuner ma kieszeń na HDD/SSD (u mnie jest to SSD);
  • timeshift działa całkowicie OK, zarówno automatyczny jak i ręczny;
  • CEC - tutaj na 100% nie napiszę, że będzie OK bo nie używam CEC od wieku lat odkąd mam Ligitech Harmony; jednak z relacji osób wiem, że działa OK z Samsungiem i LG;
  • strumieniowanie działa całkowicie OK;
  • GOS jest całkowicie stabilny na tym tunerze - u mnie restart wymusza zakład energetyczny, bo inaczej nie ma takiej potrzeby ?

Cena? Będzie troszkę powyżej 1000zł, ale akurat ten konkretny tuner jest wart tych pieniędzy. Np. Głowica FBC czy DVB-2x jest za dopłatą nawet w Duo 4K czy Ultimo 4K. Tutaj jest w standardzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgemma H7S - 2-rdzeniowy procesor firmy BROADCOM 7251s  o częstotliwości 1,7 Mhz 12K DMIPS , 1GB DDR3 pamięci RAM i 4GB EMMC pamięci FLASH.

590 zł koszt bez dysku na stronie https://www.zgemma.eu s0 na alledrogo drożej okolo 650 zl -  choc ciągle koszt  akceptowalny

 

Natomiast taki tez mi się pokazał jako nowszy z 2019 - co o nim sądzić?

ZGEMMA H9S TWIN 4K ENIGMA2 - około 450 zł - 4-rdzeniowy procesor ARM (1,6 GHz, ok. 20000 DMIPS) na chipsecie Hisilicon Hi3798Mv200) 8 GB FLASH / 1 GB DDR3

Który z nich bardziej pod kątem podzespołów?

 

Ból taki że żądny z nich z GOS a przyzwyczaiłem się za te lata...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, tux napisał:

Dla H7 jest światło w tunelu. Dla H9 na chwilę obecną nie ma takiego światła, ale nadal nie wykluczam czegokolwiek.

 

Rozumiem.

 

11 minut temu, tux napisał:

Natomiast H7 nie ma na 100% głowicy FBC a to może być kluczowe przy zabawach ze strumieniowaniem i nagrywaniem. Jednak 8 głowic to nie jedna ?

Instalacji na dachu (bloku) nie będę zmieniać na 100% i nie będę wymieniać konwertera na Unicable II .

Wiec w konkursie Zgemma H7S vs ZGEMMA H9S co bardziej?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://zgemma.pl/product-pol-33-Zgemma-H9-Twin-V-2-UHD-4K-KODI.html

Ma slot na dysk od tyłu ?

 

Mówisz że jedyna zaleta to cena.

 

A do tego możesz się odnieść?

H7S  powstał w 2017. H9S TWIN w 2019

H7S :    2-rdzeniowy procesor BROADCOM 7251s  (1,7 Ghz 12K DMIPS)
a
H9S TWIN:    4-rdzeniowy procesor ARM (1,6 GHz, ok. 20k DMIPS) na chipsecie Hisilicon Hi3798Mv200


H7S:    1GB DDR3 RAM i 4 GB FLASH
a
H9S TWIN:    1GB DDR3 RAM i 8 GB FLASH

 

(żeby było jasne - nie upieram się przy H9 ? tylko dopytuje się. Jesli możesz, to wyjaśnij. Tak analogicznie jak w przykładzie: stary mercedes da lepszy komfort niż nowa focus. Ale nowy focus szybciej się rozpędzi. ?

 

obraz.png.ebb89ed9ccb8552c97ae7a480d83eb92.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam H9S i H9 Twin, oba działają bez odczuwalnej różnicy i nie sprawiają żadnych problemów. Niestety nie ma GOS na te tunery, ale może kiedyś...

H9 Twin dysk odstaje nie powinno to być przeszkodą. Ogólnie fajny tuner za niewielkie pieniądze. H9S kosztuje tyle co niektórzy wołają za BZZB, a różnicy nie będę opisywał ? ale nie ma niestety slotu na dysk. H9 Twin ma slot na kartę SD oraz Wi-fi, które nie sprzyja problemów. Również zaletą H9 Twin jest pojemność flash.

H9 w porównaniu H2 też są sporo szybsze... Pozdrawiam.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Dafior01 napisał:

A działa obsługa pilotem od TV? Chodzi mi o CeC, w Samsungu nazywają to AnyConnect. 

Mój Nbox BZZB bardzo ładnie dał się obsługwac pilotem od TV. 

Jaki masz dysk SSD czy zwykły? 

Jak nagrywanie czy Timeshift? 

Gos nie ma w tym.. Wiem. To co tam masz za system? 

1. Nie wiem, nigdy nie używałem. Każdy mój TV to LG i nie współpracował z Nbox nawet. Plugin CEC jest na OpenATV, ale nie wiem czy działa...

2. Mam zwykły dysk WD 500GB z laptopa i jest cichy oraz nie sprawia problemów również przy TimeShift, który włącza się po 10 sekundach.

3. Mam OpenATV 6.4, GOS niestety nie ma i po konwersacji z @tux nie wiadomo czy będzie. Wszystko zależy od odpowiedzi producenta na temat sterowników.

PS. Przesiadkę robiłem z SH4 (Nbox, DSI87 oraz ADB2850) więc dla mnie jest kolosalna różnica ? Mam również H2H, które też nie dorównuje H9X... aktualnie nie mam takiego funduszu, aby zakupić VU+, więc zdecydowałem się na tanie Zgemmy. Nie zachwalam, zmiana była konieczna. Napewno nie dorównują do VU+, ale zawsze kilkanaście razy szybsze od zabytkowych SH4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...