Skocz do zawartości

n Box i dysk SSD


Gość nomarek

Rekomendowane odpowiedzi

Na próbę, zakupiłem dysk SSD 2GB ze złączem SATA i zainstalowałem GOS i jest re-we-la-cja. System ładuje się w czasie takim jak z NAND jest bardzo stabilny i chodzi bardzo szybko. Stary dobry nBox ożył na nowo a ja zapomniałem że jest w nim NAND. Zrobienie kopii systemu trwa chwilę. Kopię robię R-Ddrive Image lub Selfimage.

Ważne żeby system zainstalować na systemie plików Ext2 a nie Ext3 ponieważ na systemie Ext3 system się sypie.

System na pendrive w porównaniu z SSD to porażka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wnikałem w szczegóły. Kiedyś na jakimś forum przeczytałem że nBoxy nie bardzo lubią Ext3, pamiętałem o tym i rzeczywiście po zainstalowaniu na Ext2 wszystkie problemy zniknęły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie jest OK. Już tydzień chodzi bez problemów a przy Ext3 miałem ciągle na wyświetlaczu root error. Wystarczyło coś nowego zainstalować i coś tam poszło nie tak i instalacja do kosza a teraz jest dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na penie miałem tak samo, przy Ext3, ciągle root error. Dla sprawdzenia brutalnie wyciągnąłem wtyczkę z gniazda. Wystartował bez problemu.

Może nie wszystkie nBoxy nie lubią Ext3? Ale potwierdza się twierdzenie że nBoxy nie lubią Ext3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem podobną sytuację na BSLA. Za cholerę system z pendriva EXT3 nie chciał ruszyć, zmieniałem urządzenie, formatowałem różnymi programami bez efektu. Wystarczyło zmienić na EXT2 i system ruszył od kopa ale to o czym pisze TUX jest bardzo częstą przypadłością.

Praktycznie przy każdym zaniku prądu lub restarcie tunera na twardo czekało mnie naprawianie systemu plików manualnie bo system po prostu nie wstawał. Musiałem uruchamiać system z NAND i naprawiać pendriva bo niestety próby zrobienia tego na laptopie kończyły się uszkodzeniem plików.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...