Skocz do zawartości

Nowa instalacja - problemy.


MrBrzoza
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Hej Tux, Telos,

 

Proszę o pomoc albo %.

 

Nowy BZZB dla córki, czysta instalacja pobrana dzisiaj.

 

Wszystko jest w porządku do momentu sysupdate i opkg install graterlia-e2gui.

Później zaczyna się problem. Nie można zainstalować kilku wtyczek na raz w dekoderze przez GUI.

Po wybraniu kilku wtyczek pojawia się informacja o update ale nic nie instaluje i staje.

Można instalować tylko wtyczki pojedynczo, potem restart, i tak dalej.

 

Po instalacji oscam, (już nie ma tych które były wcześniej, dedykowane do GOS),

wszystko staje, wejście w Setup i przełączenie między opcjami trwa czasami minutę albo dwie.

 

Stary dekoder stawiany na początku stycznia ostatnio aktualizowany działa idealnie.

 

Coś się na pewno zmieniło bo po czystej instalacji nawet spinner jest inny, nie pingwinek.

 

Pozdr,

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Tux,

 

Zarówno na skórce Default i infinity spinner się zmienia.

 

Ale nie chodzi tu o spinnera, ale o działanie, nawet opcje w menu się zmieniły

Setup -> Graterlia OS -> nie ma już Aktualizacja oprogramowania.

 

Jak chcesz to postawię od początku i wyślę Ci screen.

 

Pozdr,

Leszek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualizacja z menu Graterlia OS znika kiedy zainstalujesz softwaremanger bo on sam w sobie ma mechanizm aktualizacji systemu. Po odinstalowaniu softwaremanager aktualizacja w menu wraca. Default ma spinner tuxa a infinity ma swoje, proste.

Co do wtyczek instalacji przez gui zawsze sie tworzy ipkg.log wiec w razie problemów to go podeślij.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Tux,

 

Zarówno na skórce Default i infinity spinner się zmienia.

 

Ale nie chodzi tu o spinnera, ale o działanie, nawet opcje w menu się zmieniły

Setup -> Graterlia OS -> nie ma już Aktualizacja oprogramowania.

 

Jak chcesz to postawię od początku i wyślę Ci screen.

 

Pozdr,

Leszek

Tak, trochę się zmieniło, ale jak pisał TomTelos[/member]...Menu się zmienia w zależności czy jest Software Manager czy go nie ma.

Ponadto w SH4 od miesięcy (jeżeli chodzi o grafikę) nie było nic robione. Ostatnia zmiana Enigma2 to dodanie obsługi większej ilości konwerterów z Unicable/SRC/SRCII

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualizacja z menu Graterlia OS znika kiedy zainstalujesz softwaremanger bo on sam w sobie ma mechanizm aktualizacji systemu. Po odinstalowaniu softwaremanager aktualizacja w menu wraca. Default ma spinner tuxa a infinity ma swoje, proste.

Co do wtyczek instalacji przez gui zawsze sie tworzy ipkg.log wiec w razie problemów to go podeślij.

 

Hej Tom,

 

ipkg.log kilka linijek, nic tam ciekawego nie ma.

 

@ Tux, Tom,

 

Ciekawostka, po odłączeniu zasilania BZZB chwilę poleżał i po ponownym podłączeniu wszystko działa OK.

Jak by to powiedziała moja córka "Czysta magia".

 

Zaraz zabieram się za uruchomienie Wi-Fi. Zobaczymy co się stanie.

Jeszcze go jutro protestuję, poinstaluję i opiszę krok po kroku jakie były objawy, czy takie same jak dzisiaj.

 

Jak byście potrzebowali testera do BZZB to się zgłaszam ;-),

 

Pozdr,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Tux,

 

Faktycznie instalacja była robiona na innym zasilaczu niż później odpalony z sukcesem.

Jednakże na tym pierwszym zasilaczu działa już jakiż czas pierwszy BZZB bez problemu.

Jutro to dokładnie sprawdzę. Jednak chyba kapryśne są te nasze boxy.

 

Odpaliłem już Wi-Fi i wszytko "hula jak ta lala".

 

Pozdr,

 

PS. masz już do mnie maila, więc jak będzie problem z hostingiem do naszych złomków to pisz co potrzebujesz.

Wysłałem także wiadomości do moich znajomych z tymi dekoderami z informacją o zbiórce.

 

PZD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam,

 

Mam ciekawy przypadek. Jak instaluje ostatni obraz (z wczoraj 8 marca) to obraz w nand nie działa a z USB działa. Oczywiście do nand wrzuciłem Graterlia_OS_ADB5800xx_nand.tar.gz  do USB Graterlia_OS_ADB5800xx_rootfs.tar.gz. Może cos się źle zbudowało dla nand - jakiś moduł kernela ?

Objaw na nand to - jak zainstaluje już enigma2 i listę kanałów to po jakiś 2 sekundach cala lista robi się szara i enigma mówi ze nie może znaleźć tego kanału.

dokładnie ta sama procedura na USB flash działa - próbowałem dwa razy.

Jak zmienię ustawienie głowicy to zauważyłem ze znowu na chwilkę lista kanałów się pojawiła.

Nie jest to krytyczne bo działa z USB ale daje znać może coś można poprawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Cały system startuje mam wszystko poza tym ze podaje ze "zła konfiguracja kanałów" - gdy zmienię kanał - później już wszystkie kanały staja się szare. Jak zmienie ustawienia głowicy to znowu raz mogę zmienić kanał.

Sa gdzieś jakieś logi gdzie można zajrzeć ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam jednego bad blocka - może to to.

GraterliaOS:~# flash_eraseall /dev/mtd0

Erasing 16 Kibyte @ 380c000 - 93% complete.

Skipping bad block at 0x03810000

Erasing 16 Kibyte @ 3c00000 - 100% complete.

 


Scalono wiadomość: [time]1521667058[/time]

Na razie działa jak zrobiłem tak jak napisałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...