Skocz do zawartości

Wyświetlacz BSKA 5800, zegar w standby, nr kanału podczas ogladania


Gość volf_66

Rekomendowane odpowiedzi

Witam koledzy,

zainstalowałem w tym tunerze BSKA 5800 Graterlie, dograłem co trzeba wszystko pięknie śmiga, tylko:

 

przy włączonym lub wyłączonym tunerze, na ekranie mogę mieć, albo nr kanału albo godzinę, nie mogę (nie mam opcji włącz zegar w standby) ustawić aby przy włączonym tunerze był wyświetlany numer kanału, a przy wyłączonym tunerze zegar,

czy muszę jeszcze coś dograć? czy w tym sofcie nie ma tej możliwości?

 

wgrany frontpanel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dziwne, bo powinno działać, osobiście nie posiadam akurat tego egzemplarza ale wiem że u znajomych sytuacja którą opisujesz działa, czyli numer kanału w włączonym tunerze a zegar w trybie czuwania. Tak z głupa: 5 opcje czyli jasność w trybie czuwania podwyższ i sprawdź czy zaświeci w czuwaniu jak nie to mamy zagadkę i trzeba będzie poszperać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dziwne, bo powinno działać, osobiście nie posiadam akurat tego egzemplarza ale wiem że u znajomych sytuacja którą opisujesz działa, czyli numer kanału w włączonym tunerze a zegar w trybie czuwania. Tak z głupa: 5 opcje czyli jasność w trybie czuwania podwyższ i sprawdź czy zaświeci w czuwaniu jak nie to mamy zagadkę i trzeba będzie poszperać.

 

zrobiłem jak piszesz, ale to tylko rozjaśnia bądź ściemnia jasność wyświetlacza (nr kanału, albo zegara),

nie ma opcji włącz zegar w standby,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może  inny Posiadzacz BSKA się wypowiedzieć jak sytuacja wygląda u niego?? w kwestii opisywanej powyżej, potwierdzi to czy dotyczy to BSKA, czy tylko mojego egzemplarza, pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

U mnie jest dokładnie tak samo tzn. po przejściu w stan czuwania wyświetlacz jest wyłączony i nic nie można z tym zrobic. Dotyczy to sytuacji gdy w ustawieniach wyświetlacza w sekcji format zegara damy 12:59 lub 12:59:00. Dając format z datą lub nazwa dnia otrzymujemy oczywiście na wyświetlaczu jakiś błędy bo wyświetlacz ma za mało pól by to pokazać ale wtedy cokolwiek się wyświetla. Ustawiając by wyświetlacz cały czas pokazywał godzine, równiez się ona nie wyświetla

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na moim UHD jest Tryb: Numer i działa to tak jak chcesz, czyli numer przy włączonym i zegar podczas czuwania. Jeżeli nie tak działa na BSKA, to ... będę musiał zerknąć w źródła, ale będzie potrzebny tester, bo nie mam BSKA.

Moge testerem być. nBox i tak jest rezerwowym sprzetem a w sumie mam 3 image do wyboru. Zresztą postawić od nowa to chwila :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tux. Ile czepiajmy się słów :) wiemy o co chodzi.

Jak widać nie pokusiles się o przeczytanie całości bo opisany problem jest inny.

Wiem że można uruchomić wyświetlacz LED na BSLA bo mam to zrobione i na innych image/systemach dział bezproblemowo. Na GOS po przełączeniu wyswietlacza w tryb zegara lub po przejściu tunera w tryb standy wyświetlacz po prostu gaśnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok będę pamiętał o systemie :)

Co rozumiesz przez poprawne ustawienie?

W każdym przypadku i GOS i pozostałych jest ustawione tak samo. Tzn w trakcie pracy numer kanału

[attach name=IMG_20180304_225121.jpg type=image/jpeg]18675[/attach]

zegar gaśnie po przejściu  stan czuwania. W trakcie pracy numer kanału wyświetla się normalnie.

Gdy ustawie tak

[attach name=IMG_20180304_225324.jpg type=image/jpeg]18677[/attach]

wyświetlacz od razu gaśnie i nie wyświetla zegara ani w trakcie pracy ani czuwania.

Ale gdy ustawie tak

[attach name=IMG_20180304_225426.jpg type=image/jpeg]18681[/attach]

to wyswietla już dzień

[attach name=IMG_20180304_225446.jpg type=image/jpeg]18683[/attach]

[warning]Linki usunięto...Jak umieszczamy fotki? Proszę poprawić post-Regulamin[/warning]

IMG_20180304_225121.thumb.jpg.2448da2f9aebbc2b5e2a26f8dfbd08bd.jpg

IMG_20180304_225324.thumb.jpg.4a9490e04be32c8e04ada310ac012f1c.jpg

IMG_20180304_225426.thumb.jpg.1ae4112c40adaa865b894ae7a25b4db3.jpg

IMG_20180304_225446.thumb.jpg.b3ebdab75d00112aa22dbf4c3805147a.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Co rozumiesz przez poprawne ustawienie?

Jeżeli dany tuner (np. BSLA) nie ma swojego wyświetlacza (VFD) a ma założony inny (np. LED) to trzeba o tym poinformować system.

W przeciwnym wypadku nie będzie to działać poprawnie.

System sam wykrywa to co jest w boxie ale zakłada, że np. BSLA ma VFD a BSKA ma LED. Jeżeli jest inaczej należy wymusić pracę danego wyświetlacza niezależnie od tego jakiego boxa wykryje system.

 

Moje pytanie dotyczyło tego jaki jest wyświetlacz i czy jeżeli nie standardowy dla danego modelu boxa to czy poinformowałeś o tym system?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tutaj nie zamienia się nazw plików. Od ustawień są pliki konfiguracyjne.

A widzisz pogrzebałem i jest zmiana. To znaczy pozmieniałem spowrotem nazwy plików i ustawiłem wyświetlacz w sysctl.gosconf. Po restarcie zegar jest ale w ustawieniach brak możliwości zmiany trybu jego wyświetlania z nazwa dnia itp (co jest logiczne bo na LED i tak się to nie mieści) ale zegar działa tylko gdy wlaczone Miganie separatora zegara, miga wtedy cały zegar. Gdy się to wyłączy zegar gaśnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaką masz wersję wtyczki? Pod niebieskim (Info) się wyświetli.

 

Tak sobie zaglądam w ostatnie źródła jakie mam ... i nie widzę, żeby jakoś inaczej był obsługiwany wyświetlacz LED w UHD i ADB5800. A na moim UHD wydaje się działać poprawnie. Nie mam BSKA i nie mam pomysłu co zmienić :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...