Skocz do zawartości

Obraz się zacina podczas oglądania programu gdy inny program się nagrywa na HDD.


Dafior01

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, takie oto problem : Obraz się zacina podczas oglądania programu w czasie gdy inny program się nagrywa na HDD. To co się nagrało też jest poszarpane.

 

Jeśli jest zaplanowane nagrywanie i kiedy tuner jest wyłączony - to nagranie jest OK.

 

To samo zauważyłem, że się dzieje, kiedy coś jest oglądane i chciałbym równocześnie po strumieniować obraz na telefonie na apce Dream Player.

 

O ile to z tym oglądaniem na telefonem to można olać, ale to z tym nagrywaniem i oglądaniem czegoś innego to już boli.

 

Dysk mam włożony WD 160 GB (model WD1600AAJS-0). Dysk ma jedną partycję i ile pamiętam zrobioną w ext2. Nie wiem czy ma to znaczenie. Jeśli tak to poproszę o informację.

 

 

Albo jaki dysk polecacie.

 

 

Nie wiem czy to ważne, ale podam jaki mam tuner :

nBOX BZZB ModChip E2

Procesor sh4-202

Graterila OS: 2.6.32.61_stm24_0217

Enigma: GOS_2016-09-11 - Branch: Master

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można by było napisać: To jest nbox i czego się spodziewałeś ... ale z tego co kojarzę u siebie, to strumieniowanie i jednoczesne oglądanie jest lekko problematyczne (już nie pamiętam czy wykonalne), ale jednoczesne oglądanie i nagrywanie raczej problemu nie sprawia. Nie ma też problemu z nagrywaniem i jednoczesnym oglądaniem z "zapasowego zdalnego odbiornika", czyli w praktyce strumienia po sieci. Tylko że ... ja nie mam modchipa. A dysk u mnie: Western Digital AV-GP - WDC WD10EURX.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaczy że tak ma być? "To jest nbox i czego się spodziewałeś .." Jak mam modchipa to już tak będzie?

 

Z drugiej strony:  "Nie mamy w GOS wszystkich sterowników do każdego ModChipa" - czyli do mojego V3 nie ma?

 

Dziwne jest to że gość od którego kupiłem tuner ma też w swojej ofercie te same nboxy tylko że z dyskiem. A to co on sprzedaje w środku jest Openpli 8,6 LINUX Enigma2.

 

Co mogę sprawdzić, zmienić itd. Może ten nbox jest uwalony zwyczajnie i powinienem go oddać bo jest na gwarancji.

 

Kupiłem go na aledrogo w wersji bez dysku. Dysk dokładałem sam jakiś czas temu, ale nagrywać zacząłem tak naprawdę w ten weekend, a w niedziele się zorientowałem że to nie działa jak jak nagrywa i che się też oglądać inny kanał.

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dostałem odpowiedzi czy masz zainstalowany OSCam ModChip?

 

Co do ModChipa...było kilka wersji. Osobom, które sprzedają nie zależy na tym aby GOS działało OK lub w ogóle. Im zależy na tym aby sprzedać, a że z softem X z już wrzuconym sterownikiem to cóż...

Ponadto sterownik jest pod konkretną wersję jądra i nie przerzucimy go ot tak.

Ja w pewnym momencie sobie darowałem próby kontaktu ze sprzedawcami.

Nie dość, że swego czasu wgrywali GOS i jak coś nie działało to zwalali na GOS a nie ba brak współpracy to jeszcze zarabiali na tym, że wgrany soft to GOS.

Odkąd licencja zabrania takich praktyk bez poinformowania i uzyskania zgody wgrywają inne softy.

Na pewno my w GOS nie możemy firmować sobą czegoś co nie działa albo nie działa jak powinno bo ma innych ModChip.

Dodanie kilku wersji sterownika do kilku wersji ModChip nie jest problemem - to tylko jeden dodatkowy pakiet na każdy sterownik. Ale ktoś musi to przygotować skoro źródła są niejawne i sami nie możemy tego skompilować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dafior01[/member]: Może z tunerem coś nie tak, a może z dyskiem. Jedyne co mi przychodzi do głowy na szybko: Wyłączyć oscama i sprawdzić czy masz to sama na kanałach FTA. Najlepiej chyba jakichś niemieckich w HD. Coś z informacyjnych w HD i FTA też jest. Wtedy chyba modchip nie ma znaczenia ... ale nie wiem do końca jak ten moduł działa i czy na pewno nie robi problemów.

 

Softu od sprzedawcy już nie masz, żeby sprawdzić jak to tam wygląda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba by sprawdzić jak się sprzęt zachowuje na "oryginalnym sofcie".

 

Pomysł z modchipem jest fajny, ale w połączeniu z ukrywaniem źródeł już nie za bardzo :(

 

A tak swoją drogą: Da radę wyciągnąć stmdvb.ko z "oryginalnego softu", podmienić ver_magic w edytorze binarnym i ewentualnie poprawić skrypty startowe (parametry ładowania stmdvb)? Czy też zmian jest więcej? Zdaje się, że pti.ko też powinien być do kompletu podmieniany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Kolego Tux:

 

Chyba ModChip bo wlutowana płytka w płytę główną. Widzę ją fizycznie po zdjęciu obudowy.

Możliwe jest mieć wlutowaną płytkę i też OSCam Modchip? Jeśli tak, to jak to stwierdzić?

 

Pewne uwaga tak na początku co do działania samego systemu: jak się połączę przez putty, to sesja jest niestabilna. Słabo reaguje na polecenie, jest jakby brak odpowiedzi. Potem zaskoczy i znowu nic. Lub całkiem się zrywa sesja w Putty. Zauważyłem źeby operować normalnie, muszę albo odłączyć całkiem internet z sieci domowej albo oszukać tuner i ustawić błędny DNS. Albo łączyć się z tunerem bezpośrednio.

Dodam, że nic się w tym czasie ani nie nagrywa czy Timeshift uruchomiony.

Tak samo jest kiedy coś chce zrobić przez FTP. Co chwila przycinka albo zrywanie.

 

Dzięki koledze mickey zrobiłem to z zatrzymaniem Oscama. Dziękuje za podpowiedź.

Zatem jak zatrzymam Oscam, to nagrywa się poprawnie. Nie mam na liście kanałów FTA w HDD, zatem test tylko z kanałami otwartymi  FTA.

 

Potem uruchomiłem znowu OSCAMA i zrobiłem ten sam test i przeszedł OK. Czyli kiedy nagrywałem coś FTA, mogłem oglądać inny FTA a także kodowany jakiś kanał bez przerywania. Nagranie było też dobre.

 

Ale kiedy zacząłem nagrywać kanał kodowany, i przełączałem na inny kodowany - wtedy się wszystko sypie. I to co oglądam i to co nagrywam. Sieczka.

 

To tak wygląda jakby tuner nie radził sobie z odkodowaniem dwóch różnych kanałów w tym samym czasie. I przez to i oglądanie nie możliwe i nagrywanie. A dysk to raczej chyba jest OK.

 

No ciągle dziwna sprawa z tą sesją w Putty. Działa jakby nie mogła. Przy starci pokazuje mi Load na poziomie ~13.0, ~15.0, ~14.0. Rozumiem że to obciążenie jest. To dużo jak na ten tuner? Zalogowanych userów jest dwóch. Ja jako Root i jeszcze jakiś jeden (pewnie jakiś systemowy).

 

Co może być nie tak? Trafiłem na złom?

 

Dzięki z góry za konstruktywne pomysły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ADB5800, tyle że bez modchipa. Nie wiem na ile ten kawałek sprzętu robi problemy, ale na moim jednoczesne oglądanie jednego i nagrywanie innego kanału kodowanego nie stanowi problemu. Kiedyś testowałem i chyba dawało radę nagrywać 3 i czwarty oglądać ... ale może to był ESI88 ;)

 

Obciążenie - chyba normalne. Chociaż u mnie top pokazuje: load average: 5.27, 4.74, 4.32.

 

A z tą siecią ... nie wiem. Coś pokazuje netstat -n? Coś na pewno ... ile połączeń?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- system wgrany na czysto i do NAND?

Nie wiem czy na czysto i czy do NAND - i raczej się już tego nie dowiem od sprzedawcy.

Co mogę zrobić sam żeby zidentyfikować czy na pewno jest w NAND? Patrząc na repozytoria dla ADB to są tam dwie pozycję: NAND i ROOTFS.

W FAQ w pkt 1 dla ADB5800xx na chwilę pojawia się tylko słowo NAND.

 

- system ma wgrany sterownik modchip z naszego REPO?

Podbnie jak powyżej. Nie mam pojęcia skąd pochodzi. Widzę repozytorium w repozytorium SH4 (Index of /repository_sh4/release) foldery gdzie dwa są  miedzy innymi dwa foldery - jeden

o nazwie adb5800xx - ale tam są chyba raczej sterowniki , a drugi SH4 (chyba taki ogólny) i tam jest są pliki które mają w nazwie modchip. Ale nie wiem któy z nich to sterownik.

 

- system ma wgrany OSCam Modchip z naszego REPO?

Jak wyżej - nie wiem skąd mój o też nie wiem kóry z katalogu SH4 w repo, to ten o którym myślisz.

 

- tuner ma obsługe karty kodowej lokalnie czy zdalnie?

Tuner ma obsługę karty kodowej zdalnie.

 

-----------------------------------------------

 

Zapewne z powyższego odpowiedź będzie taka, żeby postawić system na nowo i świerzo;-)

 

Chyba to zrobię, bo ten co mam to raczej stary, ale zanim zacznę (FAQ ma dużo informacji), to jednak mam wątpliwości, które mnie wstrzymują:

1 Tu na forum jest informacja o bootach Freebox lub B4T w NAND, a mnie gdzieś przeleciał BOOT DUAL 3 - czy postępowanie wgrywania softu jak w FAQ1 - jest wtedy inne?

2 Kopia zapasowa - czy metoda z FAQ pkt 28 - sysbckp - przywróci tuner wszystkie ustawienia?

3 Co mam wgrać (wybrać) jako ten nowy OS do wgrania: to Graterlia_OS_ADB5800xx_nand czy Graterlia_OS_ADB5800xx_rootfs ?

4 Jak albo raczej co muszę skopiować lub wydrukować na "kartkę" z obecnego systemu aby po instalacji działało mi nadal zdalne odkodowywanie obecnych programów? Tak sobie kombinuje że pewnie są jakieś foldery i pliki które można skopiować teraz a potem je nadgrać w nowym OS.

5 Jak zachować obecną listę (układ) kanałów?

 

 

I jeszcze raz na koniec - jak już nic mi się nie uda, kanały nie będą świecić i w ogóle się zastrzelę (lub żona mnie zastrzeli) - to ta kopia z FAQ przywróci wszystko do stanu gdzie jestem dziś? Czy ta kopia to działa jak w PC robienie obrazów (Ghost) dysku lup partycji systemowej, a później jej przywróceniu?

 

 

Dziękuje

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

- system wgrany na czysto i do NAND?

Nie wiem czy na czysto i czy do NAND - i raczej się już tego nie dowiem od sprzedawcy.

Co mogę zrobić sam żeby zidentyfikować czy na pewno jest w NAND? Patrząc na repozytoria dla ADB to są tam dwie pozycję: NAND i ROOTFS.

W FAQ w pkt 1 dla ADB5800xx na chwilę pojawia się tylko słowo NAND.

 

- system ma wgrany sterownik modchip z naszego REPO?

Podbnie jak powyżej. Nie mam pojęcia skąd pochodzi. Widzę repozytorium w repozytorium SH4 (Index of /repository_sh4/release) foldery gdzie dwa są  miedzy innymi dwa foldery - jeden

o nazwie adb5800xx - ale tam są chyba raczej sterowniki , a drugi SH4 (chyba taki ogólny) i tam jest są pliki które mają w nazwie modchip. Ale nie wiem któy z nich to sterownik.

 

Po tych informacjach mogę napisać tylko to:

[*]opcja 1: wszelkich informacji szukaj u sprzedawcy ponieważ tutaj nikt nie zajmuje się "udrażnianiem" czegoś co ktoś skonfigurował diabli wiedzą jak;

[*]opcja 2: zawziąć się w sobie i zainstalować wszystko raz jeszcze wcześniej szukając informacji na forum co i jak zrobić oraz co i jak skopiować na wszelki wypadek.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie chce iść w tej sytuacji w Opcję 2. Napisałem przecież..

 

Pytam tu naraz o te poniższe, bo - otwieranie osobnego postu na każde z moich pytań, to trochę nie bardzo chyba.

 

Poza tym - zadałem sobie trud i przeczytałem FAQ wszystkie strony. Ale tam jest opisane jak jest. Niekończenie wszystko jasno dla nowego. Sam jestem aktywnym członkiem innych forum np. Ford Club Polska gdzie pomogłem wielu ludziom, którzy zadawali pytania na różnym poziomie i wielokrotnie bez próby szukania. Też się czasem złoszczę.

 

Jak popatrzysz na FAQ to w pierwszym punkcie masz od razu nie działający Link. Zarzut? Nie - ale ale to pokazuje że skierowanie do FAQ może prowadzić do nikąd. Dalej ten sam punkt nie mówi kompletnie nic czym jest lub czym się różnią te dwa pliki OS ADB5800xx. Instyktownie myśle że ten NAND, ale .... Wpisz sobie w szukejkę Graterlia_OS_ADB5800xx_rootfs i zobacz ile wyskoczy wyników. Ale nie o to chodzi. Po się jeden drugiego pyta. Chyba że to forum tylko dla ekspertów. Reszta jak nie umie znaleść, bo nie jest jasno opisane lub nie potrafi zadać właśiwego zapytania (a to jest sztuka) - niech idzie Precz.

 

Jeśli możesz, to pomóż - jeśli nie, to odpuść mi kazania. Oraz innym którzy będą to czytać. Jeśli jesteś Adminem, proszę usuń te zdania wyżej. Każy wie o czym piszę, bo na pewno miał takie sytuację.

 

Dziękuję.

 

 

1 Tu na forum jest informacja o bootach Freebox lub B4T w NAND, a mnie gdzieś przeleciał BOOT DUAL 3 - czy postępowanie wgrywania softu jak w FAQ1 - jest wtedy inne?

2 Kopia zapasowa - czy metoda z FAQ pkt 28 - sysbckp - przywróci tuner wszystkie ustawienia?

3 Co mam wgrać (wybrać) jako ten nowy OS do wgrania: to Graterlia_OS_ADB5800xx_nand czy Graterlia_OS_ADB5800xx_rootfs ?

4 Jak albo raczej co muszę skopiować lub wydrukować na "kartkę" z obecnego systemu aby po instalacji działało mi nadal zdalne odkodowywanie obecnych programów? Tak sobie kombinuje że pewnie są jakieś foldery i pliki które można skopiować teraz a potem je nadgrać w nowym OS.

5 Jak zachować obecną listę (układ) kanałów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co otwierasz ale FAQ jest tuaj: http://graterliash4.xunil.pl/FAQ i działają tam wszystkie linki. Przynajmniej u mnie.

 

 

 

1 Tu na forum jest informacja o bootach Freebox lub B4T w NAND, a mnie gdzieś przeleciał BOOT DUAL 3 - czy postępowanie wgrywania softu jak w FAQ1 - jest wtedy inne?

Ja nie wiem jaki masz u-boot. To musisz sam ustalić lub mieć informacje od sprzedawcy.

Jak to ustalić było nie raz na forum.

 

 

2 Kopia zapasowa - czy metoda z FAQ pkt 28 - sysbckp - przywróci tuner wszystkie ustawienia?

 

FAQ od nas tyczy się GOS a nie wiem co masz wgrane i nawet jak GOS to co tam jest "namodzone". Nie chce udzielić odpowiedzi TAK lub NIE bo nie wiem jaka jest właściwa.

W przypadku systemu z NAND i GOS jest tworzona kopia 1:1 do wgrania w NAND.

 

 

3 Co mam wgrać (wybrać) jako ten nowy OS do wgrania: to Graterlia_OS_ADB5800xx_nand czy Graterlia_OS_ADB5800xx_rootfs ?

 

NAND jeżeli do pamięci tunera (FLASH).

ROOTFS jak na PEN lub HDD.

 

 

4 Jak albo raczej co muszę skopiować lub wydrukować na "kartkę" z obecnego systemu aby po instalacji działało mi nadal zdalne odkodowywanie obecnych programów? Tak sobie kombinuje że pewnie są jakieś foldery i pliki które można skopiować teraz a potem je nadgrać w nowym OS.

Nie mam pojęcia co tam masz. W GOS katalog /etc/oscam. Co ty masz? Ja tego nie wiem ;(

 

 

5 Jak zachować obecną listę (układ) kanałów?

 

 

Kopia katalogu /etc/enigma2 i potem przywrócenie listy kanałów - było o tym na forum też wiele razy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dafior01[/member]: Ogólnie, to jak pisał tux - nie wiemy co ty tam masz za oprogramowanie w tym tunerze i nie da się podać rozwiązania "łopatologicznego".

 

Narzędzie sysbackup jest w GOS, nie wiem jak w innych systemach. Ale zrobiona nim poprawnie kopia jest odtwarzalna do stanu początkowego.

 

Co ci zaproponować... Przede wszystkim musisz się dostać do konsoli systemowej w tunerze, albo znaleźć sobie jakieś Ubuntu odpalane z płyty. Sugeruję to pierwsze jak w instrukcji podlinkowanej poniżej.

 

Potem z FAQ: Zarządzanie dyskami i partycjami w linuksie. Albo od razu: Jak wgrać Graterlia na pendrive [sH4]. Jak ogarniesz, to na ekranie po starcie będzie ciąg dalszy instrukcji...

 

Jeżeli dasz radę, to potem kwestia ustawień oscama (te musisz wyciągnąć z aktualnego systemu) i list. Listy możesz pobrać te od myski albo też przegrać ze starego systemu. Zarówno do ustawień oscama jak i list powinieneś się dostać po FTP albo używając WinSCP po SSH.

 

Jak już ogarniesz wszystko na pendrajwie, to potem możesz zrobić kopię do NAND.

 

I może na teraz najważniejsze: Wyboru czy system z NAND czy z USB dokonujesz przy starcie tunera ... jak dokładnie zależy od uboota jakiego masz, ale zwykle podobnie, to znaczy strzałkami na panelu w odpowiednim momencie po włączeniu tunera. Jak się przełączysz na USB i tam będziesz coś robił z lepszym lub gorszym skutkiem, to w razie czego wyciągasz pendrajwa, przełączasz na NAND i masz po staremu. Czyli starego systemu nie tracisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK. Zainstalowany nowy system Pendrive. Zgodnie z poradnikiem z FAQ oraz z paczkami jak w FAQ.

 

 

Kanały skopiowałem przez DreamBoxEdit z drugiego białego NBOX BSKA gdzie tez jest ta "stara" Graterlia i załadowałem je do pendrive system.

 

Kanały FTA świeca.

 

Dograłem pakiet:

oscam-gos-modchip-webif - 1.20-r10551-1

 

 

Zrobiłem kopię z oryginalnej graterii czarnego BZZB z katalogu \etc\oskam. Wszystkie pliki tak jak były wkopiowałem do nowego też do katalogu \etc\oskam

 

 

uruchomiłem oscama z konsoli - ale ciemność na kodowanych kanałach.

 

Zrobiłem restart całości na wszelki wypadek ale ciemność.

 

Wchodząc na stronę web oscama na oko wygląda że się połączyło z serwer uprawnień, ECM się pobierają. Ale obraz ciemny jest.

 

Wstawiłem screenshoty z weba, oraz listing plików z oscam a także live log.

 

Nazwy konta, hasła, IP adresy itd pozmieniałem na iksy. Reszta jest taka jak w rzeczywistości.

W starej grateri mam wersje oscam-webif-gos  - 1.20-r11272-r (i na niej kanały świecą).

 

Maiłem nadzieję że wytarczy przerzucić zawartość katalogu całego katalogu oscam i zrobione. A tu jednak schody.

 

Wróciłem do NAND tymczasem. Możecie coś podpowiedzieć? jak potrzeba więcej danych, to dodam.

 

 

1.thumb.JPG.f11ec3e9665b9e0caf3db8ba259b8e2c.JPG

2.thumb.JPG.7d65d8bf35bdf1bd22486a1c70ca33d8.JPG

3.thumb.JPG.58d59173759b27a4dbad1ad59c5420af.JPG

pendrive_oscam_web_log.txt

zrzuty_z_oscamow_pliki.txt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hurrraaa. Działa. Wszystko świeci.

 

Nagrywanie na kanałach kodowanych też.

 

Sukces.

 

Jedynie co to brakuje czegoś (wtyczki) od kontroli głośności głosu - tzn na kanale np HBO2 jest bardzo cichy głos w stosunku np. do TVP1.

 

Miałem wcześniej w Menu jakąś pozycję, ale teraz jej nie mam. Jakiejś chyba wtyczki mi trzeba.

 

Ale i tak sukces !!!! Na Pendrive hula.

 

 

Czy zostać jak jest na pendrive czy zrobić instalację w NAND?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostać na Pedrive? Czy zrobić to co zrobiłem w pamięci NAND?

 

Jeżeli wszystko działa i póki masz system "goły" (mało zajmujący), to możesz sobie wrzucić to co masz obecnie na pendrajwie do NAND. W systemie jest narzędzie do tego (sysbackup chyba) a na forum znajdziesz wtyczkę System Backup autorstwa matzg[/member], która zresztą korzysta z lekko zmodyfikowanej wersji wspomnianego narzędzia. Te narzędzia przygotują Ci pliki, które służą do wgrania do systemu do NAND.

 

Po co? Żeby na wypadek awarii pendrajwa mieć w NAND pełnowartościowy system, bo jak rozumiem obecny trochę kulawy jest...

 

Ale poza tym zgadzam się, że lepiej zostawić system na pendrajawie. To coś w NAND mam tylko po to, żeby w razie awarii pendrajwa na szybko tuner uruchomić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...