Skocz do zawartości

Zgemma S2S - wersja testowa - używasz na własne ryzyko!


tux
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Używasz na własne ryzyko! Tuner prawdopodobnie pozostanie w TEST ze względu na swoje parametry.

Graterlia OS dla Zgemma S2S (Uwaga - tuner nie wspiera skórek FullHD)

  • [iurl=http://graterlia.xunil.pl/download/files/Graterlia_OS_Zgemma_S2S.tar.gz]Graterlia_OS_Zgemma_S2S.tar.gz[/iurl]
  • [iurl=http://graterlia.xunil.pl/download/files/Graterlia_OS_Zgemma_S2S.tar.gz.md5]Graterlia_OS_Zgemma_S2S.tar.gz.md5[/iurl]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

To tak na świeżo, bo się pobawiłem troszeczkę od wczoraj:

1. VfdControl plugin nie działa, nie ważne jaką wersję zainstaluję. Przy starcie enigmy odlicza a na końcu staje na "-00-". Jak wyłączę pilotem dekoder pojawia się zegar, jak go ponownie włączę zegar zostaje ale czas stoi w miejscu, nie zmienia się. Przy wyłączonym tunerze zegar działa normalnie. Poszukałem na internecie i problem był już opisywany dla OpenATV i OpenPLi, ale tam sprawę załatwiła instalacja VfdControl, co potwierdzam bo testowałem również OpenATV 6.1, OpenPLi 4.0, OpenPLi 6.0 i OpenPLi 6.1, na wszystkich działa poprawnie, ale jako że mam sentyment do graterli to wolałbym zostać z nią na pokładzie.

2. Problem zegara udało mi się "częściowo" rozwiązać. Zainstalowałem (totalnie ręcznie) plugin permanentvfdclock jaki znalazłem w jednym z wpisów na OpenATV, teraz zegar działa przy włączonym i wyłączonym tunerze, ale tylko zegar, nic innego nie wyświetla, a szkoda, także jakby udało się to jakoś poprawić to byłoby super.

3. Przy okazji znalazłem jedno małe przeoczenie. Przydałoby się dodać do zależności plugina enigma2-plugin-epgimport pakiet enigma2-plugin-epgimport-rytecs-sources, bez niego epgimport po prostu nie działa bo nie ma list.

 

Póki co wszystko działa poprawnie, miałem jeden crash od wczoraj ale jeszcze nie patrzyłem z czym to może być związane, podejrzewam że z jakimś pluginem ale jakoś tak nie chciało mi się patrzeć.

 

Paczuszka działa, jedyne co doinstalowałem to skórkę PLi-HD jaką znalazłem w archiwach graterlii. Teraz wygląda to dużo ładniej. Swoją drogą może warto by było te skórki przywrócić do repo, może ktoś pokusi się o instalację graterlii na S2S

 

Przez ostatnie pół roku używałem OpenPLi w wersji 4.0 i tam wszystko działało ładnie ale po ostatnich aktualizacjach system zaczął coraz to bardziej zwalniać i wieszać się. Wszelkie prace przeszły na wersję 6.0 6.1 i na 4.0 już nikt nie patrzy, a póki co 6.1 ma jakieś problemy z bibliotekami, przynajmniej jeśli chodzi o programy jakich używam :-(

 

No to by było na tyle, jak coś znajdę dam znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, a dlatego że tuner jak na razie jest w test.  Tylko ty zdajesz nam raporty z tego tunera. Co tam jeszcze nie działa na tym s2s?

 

Póki co nic  innego nie zauważyłem, ale napiszę jak coś znajdę, sam zaczynam dopiero sprawdzać. Skórka i wyświetlacz to były 2 problemy. W obrazie z linków powyżej jest inifinityhd i default skin, oba w wersji HD nie FHD więc to działa i obraz nie rozjeżdża się po uruchomieniu enigmy, ale jako że przepadam za skórką PLi to na niej mi najbardziej zależało. Nagrywanie działa, inne pluginy jakie dodałem też działają, wczoraj mi się mediaplayer zaczął wykrzaczać na jednej bajce, ale podejrzewam że to pewnie jakiś błąd na dysku, zrobię skana i zobaczę. Reszta działa bez zarzutów. No chyba że mam coś sprawdzić konkretnego to napisz, popatrzę z miłą chęcią :-) bo mam ogromny sentyment do GOS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Mi wszystko przeszło, instalacja szybka nie jest ale wszystko działa, korzystam już od jakiegoś czasu i uważam że jest OK, OpenPLi chyba lepiej działało, ale tylko wersja 4, bo 6 to już totalna pomyłka, większość z rzeczy z jakich korzystałem przestała kompletnie działać. Także tym bardziej polecam Graterlię

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...